3.3 C
İstanbul
Cuma, Eylül 29, 2023
Ana SayfaGündemVatandaş 2. El Araç Bile Alamayacak Duruma Geldi

Son Yazılar

Vatandaş 2. El Araç Bile Alamayacak Duruma Geldi

Korona virüs salgını ülkemizde etkisini şiddetli şekilde göstermeye devam ederken, vergi gelirlerini artırmak için otomobil ÖTV oranları artırılmıştı. Bu artış sıfır araçların fiyatlarını yükseltirken, 2. el araç almak isteyenleri de vurdu. Otomobil üreticileri, araba üretimlerini salgının ilk fazında durdumuştu, takip eden aylarda üretime kısmen başlansa da, otomobil piyasası tüm dünyada etkilenmişti. Fakat ülkemizde ek olarak getirilen vergi artışları 2. el araba almak isteyenleri alamaz duruma getirdi. Peki 2. el araba fiyatlarında son durum nedir, işte yazımızda.

Haftada 20 Bin Artış

2. el araç piyasası alev alev yanmaya devam ediyor. 1 hafta önce 100 bin liraya alınabilecek bir araç, 1 haftada 20 bin lira artabiliyor. Korona virüs salgınından dolayı toplu taşımaya binmek istemeyen ya da ticaret için 2. el araba almak isteyen vatandaş fiyatları görünce almaktan vazgeçiyor.

Araç Fiyatları Düşmeyecek

Salgın dönemi devam ederken, otomobil üreticileri üretimi henüz tam olarak artırmamışken, üzerine bir de ÖTV zammı gelince fiyatlarda önlemez artış yaşanmıştır. Otomobil galerileri ile yapılan görüşmelerde 2. el araç piyasasındaki fiyatların düşmeyeceği üzerinde mutabık kalınıyor.

Araç Satmak Mantıklı mı?

Acil paraya ihtiyacı olmayan otomobil sahiplerinin, araçlarını kesinlikle satmamaları tavsiye ediliyor. Çünkü mevcut durumda otomobil pazarlarında veya galerilerdeki satılan araçların fiyatları ederi kadar değil, suni bir artış. 100 bin liraya sattığınız bir aracı bir daha asla aynı fiyata alamazsınız. Eğer uzun yıllardan beri kendi aracınızı kullanıyorsanız, elinizde tutmanız tavsiye ediliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!