in ,

Virüs Yükü ve Aktif Vaka Sayısı Yüzde 100 Arttı, Ankara Wuhan Olma Yolunda

Tıp Doktoru Cem Baykal Twitter Üzerinden Önemli Paylaşımlar Yaptı: “Ankara’dan Mümkünse Kaçın” ifadesini kullandı.

Ankara'dan Mümkünse Kaçın

Çin’in Wuhan şehrinde ortaya çıkan ve Mart ayından itibaren ülkemizde de görülmeye başlayan korona virüs salgını tüm hızıyla yayılmaya ve can almaya devam ediyor.

Ankara’nın durumu ise gelen haberlere istinaden pek de iç açıcı değil! Korona virüs sebebiyle hastaneler dolup taşmış durumda, sağlık sistemi yoğunluğa dayanmaya çalışmakta ve sağlık çalışanları bu yoğunluğa ne kadar dayanabilecek, ilerleyen zamanda çok net şekilde görebileceğiz.

Maske, Mesafe, Hijyen

Uzun bir süre sokağa çıkma yasağıyla birlikte evlerine kapanan vatandaşlarımız yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte kendini sokaklara attı. Sokaklara atmakla da kalmadı, “maske, mesafe ve hijyen” kurallarına da uymadı. Şu anda şehirlerimizin tamamında korona virüs görülmekte, önlemlerini almayan sorumsuz vatandaşlar, hayatlarında hiç tanımadıkları insanların hastalanmasına ve hatta ölmesine sebep olmaktalar.

Hastalığı Atlatıp Yeniden Yakalananlar

Hastalığa yakalanıp tedavi sonrası iyileşenler arasında, COVİD-19’a yeniden yakalanan insanların sayısı da bir hayli fazla. Bu hastaların iyileşme oranları daha düşük ve hastanelerdeki yoğunluğun sebeplerinden birisi de bu. Çünkü iyileşmek için daha uzun tedavi süresi gerekiyor.

Doktor Cem Baykal Uyarıyor

Tıp doktoru Cem Baykal vatandaşlarımızı uyardı. Bugün sabah erken saatlerde twitter üzerinden gerçekleştirdiği paylaşımlarla durumun ne seviyede olduğunu gözler önüne serdi. “Ankara’dan mümkünse kaçın” ifadeleri ile başlayan paylaşımları, korona virüsün şehirlerdeki durumunu açıklıyor.

Sen ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Tiktok oezge81 Atatürk'e Hakaret

Oezge81 Kullanıcı Adıyla Tiktok Üzerinden Atatürk’e Hakaret ve İftira

Binali Yıldırım Korona Virüs Açıklaması: Yakalandım

Binali Yıldırım Korona Virüse Yakalandı: Kovid-19 Testim Pozitif Çıktı