3.3 C
İstanbul
Salı, Ocak 31, 2023
Ukrayna Savaşı

Son Yazılar

Virüs Yükü ve Aktif Vaka Sayısı Yüzde 100 Arttı, Ankara Wuhan Olma Yolunda

Çin’in Wuhan şehrinde ortaya çıkan ve Mart ayından itibaren ülkemizde de görülmeye başlayan korona virüs salgını tüm hızıyla yayılmaya ve can almaya devam ediyor.

Ankara’nın durumu ise gelen haberlere istinaden pek de iç açıcı değil! Korona virüs sebebiyle hastaneler dolup taşmış durumda, sağlık sistemi yoğunluğa dayanmaya çalışmakta ve sağlık çalışanları bu yoğunluğa ne kadar dayanabilecek, ilerleyen zamanda çok net şekilde görebileceğiz.

Maske, Mesafe, Hijyen

Uzun bir süre sokağa çıkma yasağıyla birlikte evlerine kapanan vatandaşlarımız yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte kendini sokaklara attı. Sokaklara atmakla da kalmadı, “maske, mesafe ve hijyen” kurallarına da uymadı. Şu anda şehirlerimizin tamamında korona virüs görülmekte, önlemlerini almayan sorumsuz vatandaşlar, hayatlarında hiç tanımadıkları insanların hastalanmasına ve hatta ölmesine sebep olmaktalar.

Hastalığı Atlatıp Yeniden Yakalananlar

Hastalığa yakalanıp tedavi sonrası iyileşenler arasında, COVİD-19’a yeniden yakalanan insanların sayısı da bir hayli fazla. Bu hastaların iyileşme oranları daha düşük ve hastanelerdeki yoğunluğun sebeplerinden birisi de bu. Çünkü iyileşmek için daha uzun tedavi süresi gerekiyor.

Doktor Cem Baykal Uyarıyor

Tıp doktoru Cem Baykal vatandaşlarımızı uyardı. Bugün sabah erken saatlerde twitter üzerinden gerçekleştirdiği paylaşımlarla durumun ne seviyede olduğunu gözler önüne serdi. “Ankara’dan mümkünse kaçın” ifadeleri ile başlayan paylaşımları, korona virüsün şehirlerdeki durumunu açıklıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.