Perşembe, Mayıs 23, 2024
Ana SayfaTeknolojiGüvenlikWhatsapp'ta Online Görünmemek İçin Yapmanız Gereken Tek Şey

Son Yazılar

Whatsapp’ta Online Görünmemek İçin Yapmanız Gereken Tek Şey

WhatsApp uygulamasında rehberinizdeki kişilerin sizi çevrimiçi görmemesi için kapatma, yani gizleme nasıl yapılır ayarları resimli olarak anlatıyoruz.

Uygulamadaki gizlilik ayarlarınızı artırmak (ve belki de meraklı kişileri uzak tutmak) istiyorsanız, Whatsapp çevrimiçi kapatma ayarları nasıl yapılıyor merak ediyor olabilirsiniz. WhatsApp uygulaması, kullanıcıların diğer kişilerin çevrimiçi durumlarını görmelerine olanak tanır. Ancak bazı kullanıcılar bu özelliği sevmezler ve gizlemek isteyebilirler. Bu noktada devreye “whatsapp çevrimiçi gizleme” özelliği girer.

Kullanıcılar, ayarları değiştirerek diğer kişilerin kendilerinin çevrimiçi durumunu görmesini engelleyebilirler. Böylece istedikleri zaman uygulamayı kullanabilirler ancak başkalarına belli etmeden yapabilirler. Özellikle iş yoğunluğu veya mesaj bombardımanından kaçınmak isteyen kullanıcılar için oldukça faydalı bir özelliktir.

whatsapp çevrimiçi kapatma

Varsayılan olarak, WhatsApp çevrimiçi durumunuzu herkes tarafından görülebilir hale getirir. Aslında, uygulamayı yalnızca bir veya iki saniyeliğine açtığınızda çevrimiçi görünebilirsiniz.

Bununla birlikte, çeşitli nedenlerle, insanların tam olarak ne zaman aktif olduğunuzu bilmesi fikrinden hoşlanmayabilirsiniz. Özellikle sohbet etmek için müsait değilseniz veya ‘görünmez’ kalarak gizliliğinizi korumak istiyorsanız.

Neyse ki, bunu çözmenin kolay bir yolu var.

WhatsApp kişilerinizin bir mesajı en son ne zaman gördüğünüzü veya çevrimiçi olup olmadığınızı bilmesini istemiyorsanız, durumunuzu herkesten gizleyebilir, yalnızca kendi kişilerinizin görmesini sağlayabilir veya belirli kişilerin görmesini engelleyebilirsiniz.

Son Görülme ve Çevrimiçi durumunuzu WhatsApp’ta paylaşmamayı seçerseniz, sizin de diğer insanların çevrimiçi olup olmadıklarını göremeyeceğinizi belirtmekte fayda var.

Whatsapp çevrimiçi gizleme ayarları basittir. Ve bu konuda uzmanlaştıktan sonra, daha da gizli olmak için WhatsApp’ta okundu bilgilerini nasıl kapatacağınızı da öğrenmek isteyebilirsiniz.

Whatsapp Çevrimiçi Kapatma Ayarları

whatsapp çevrimiçi gizleme
  1. WhatsApp > Ayarlar’ı açın
  2. Gizlilik > Son Görülme ve Çevrimiçi’ye gidin
  3. Son Görülme durumunuzu nasıl gizlemek istediğinizi seçin
  4. Çevrimiçi durumunuzu nasıl gizlemek istediğinizi seçin

Her adım için daha ayrıntılı talimatlar görmek için okumaya devam edin.

1. WhatsApp > Ayarlar’ı açın

WhatsApp’ı açın, yukarıdaki resimde işaretlenmiş dikey üç noktaya tıklayın.

whatsapp çevrimiçi kapatma

Açılan küçük menüde Settings (Ayarlar) tıklayın ve ana menüye geçiş yapın.

2. Gizlilik > Son Görülme ve Çevrimiçi’ye gidin

Açılan menüde Privacy (Gizlilik)’e tıklayın.

whatsapp çevrimiçi kapatma

Açılan bölümde Last seen and online (Son görülme ve çevrimiçi)’ne tıklayın.

3. Son Görülme durumunuzu nasıl gizlemek istediğinizi seçin

Herkes veya Kişilerim veya Şunlar hariç kişilerim… seçeneğini işaretleyin ve ardından durumunuzu gizlemek istediğiniz belirli kişileri seçin. Bu bölümde etkinleştirdiğiniz ayarların, WhatsApp’ta Çevrimiçi durumunuzu kimlerin görebileceğini de yansıtacağını unutmayın. ‘Hiç kimse’yi seçerseniz, Whatsapp çevrimiçi kapatma ayarlarınıza istinaden, rehberinizdeki kimse sizin uygulamayı en son ne zaman açtığınızı göremez.

4. Çevrimiçi durumunuzu nasıl gizlemek istediğinizi seçin

whatsapp çevrimiçi kapatma

Son görülme bilgisiyle aynı‘yı işaretleyin.

İşte bu kadar – artık WhatsApp’ta çevrimiçi durumunuzu ve ayrıca Son Görülme durumunuzu nasıl gizleyeceğinizi biliyorsunuz.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Güvenlik kategorimizdeki yazılarımıza ulaşmak için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!