Salı, Şubat 27, 2024
Ana SayfaTeknolojiSosyal MedyaWhatsApp Hesabınızı Birden Fazla Cihazda Nasıl Kullanırsınız?

Son Yazılar

WhatsApp Hesabınızı Birden Fazla Cihazda Nasıl Kullanırsınız?

Yazımızda Whatsapp hesabınızı (aynı hesabı) birden fazla Android cihazda kullanma işlemi nasıl gerçekleştirilir, adım adım anlatıyoruz.

WhatsApp, ana hesabınıza birden fazla Android telefon bağlamanıza izin veren Bağlantılı Cihazlar özelliğine yeni bir işlevsellik kazandırdı. Önceden, bu özellik ile yalnızca bir telefon kullanabiliyordunuz. Fakat artık kullandığınız Whatsapp hesabınızı birden fazla Android cihaza bağlayabiliyorsunuz. Peki nasıl? İşte bu yazımızda Whatsapp hesabınızı birden fazla android cihazda kullanma işlemi nasıl yapılır, adım adım anlatıyoruz.

WhatsApp, Bağlı Cihazlara Başka Bir Android Telefon Eklemenizi Sağlıyor

WhatsApp, bir blog gönderisi, uygulama içi bildirim yapmadan veya Google Play Store güncelleme notlarında bahsetmeden işlevselliği kullanıma sundu. İşlevsellik, Reframed tarafından tespit edildi, kullanılabilirliğini doğrulamak için özelliği test ettik. Özelliği toplam üç telefonla (birincil cihaz ve iki ekstra) test ettik ve tüm cihazları senkronize edebildik.

Ancak bu özellik şimdilik iPhone telefonlarda çalışmıyor.

Daha önce, WhatsApp Web veya WhatsApp Masaüstü kullanılarak yalnızca bilgisayarları ve dizüstü bilgisayarları WhatsApp hesabınıza bağlayabiliyordunuz. WhatsApp ayrıca yakın zamanda Android tabletinizde WhatsApp kullanma özelliğini de kullanıma sundu. Ancak önceki sınırlamalar, cihaz listenize yalnızca bir telefonun eklenebileceği anlamına geliyordu.

Ancak, yeni özellik artık kullanıcıların cihaz listelerine fazladan Android telefonlar da ekleyebilecekleri anlamına geliyor. Peki Whatsapp hesabınızı birden fazla android cihaza nasıl bağlarsınız? Bunu yapmak için, halihazırda hesabı olmayan bir Android telefona WhatsApp’ın en son sürümünü yükleyin.

whatsapp hesabınızı birden fazla android cihazda kullanma

Uygulamayı açın ve dilinizi seçin. Ardından, telefon numaranızı girmeniz istendiğinde sağ üstteki üç noktayı tıklayın ve Bir cihaz bağla’yı seçin. WhatsApp daha sonra birincil telefonunuzla taramanız için size bir QR kodu verecektir.

whatsapp hesabınızı birden fazla android cihazda kullanma

QR kodunu taramak için birincil cihazınızda WhatsApp’ı açın ve sağ üst köşedeki üç noktaya dokunun. Bağlı cihazlar’ı seçin, ardından Bir cihaz bağla düğmesine dokunun. Ardından ikincil cihazınızda QR kodunu tarayın.

Bunu yaptıktan sonra, WhatsApp mesajlarınızı her iki telefona da yükleyecek ve senkronize edecektir. Yeni cihaz, birincil telefonunuzdaki bağlı, etkin cihazlar listenizde Android olarak görünecektir. Bu işlemi, üç telefonu bir WhatsApp hesabına bağlayarak ek bir telefonla yapabildik. Ancak unutmayın, yalnızca birincil cihaz daha fazla bağlantılı oturum ekleyebilir, ikincil cihazlarla bunu yapamazsınız.

Yeni özelliğin neden duyurulmadığı tam olarak belli değil. Ancak, WhatsApp’ta kendinize mesaj gönderme yeteneği gibi, uygulamanın diğer yaşam kalitesi özelliklerini kullanıma sunmasının bir parçası olabilir.

WhatsApp Hesabınızı Birden Fazla Telefona Bağlayın

Android kullanıcısıysanız, artık geçici bir çözüme veya gizli bir numaraya ihtiyaç duymadan WhatsApp’ı birden fazla telefonda kullanabilirsiniz. Ancak iOS kullanıcılarının bu özelliği kullanmak için biraz daha beklemesi gerekebilir.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Sosyal Medya kategorimizdeki yazılarımıza ulaşmak için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!