Pazar, Mart 3, 2024
Ana SayfaTeknolojiGüvenlikWhatsapp Okundu Bilgisi Kapatma: Adım Adım Mavi Tik Kaldırma Ayarı

Son Yazılar

Whatsapp Okundu Bilgisi Kapatma: Adım Adım Mavi Tik Kaldırma Ayarı

İşte size daha fazla gizlilik sağlamak için adım adım WhatsApp okundu bilgisi kapatma (mavi tik kaldırma) ayarları. Gizliliğinizi arttırmak için yazımızı hemen okuyun ve uygulayın.

İster sadece keyif için gizliliğinizi artırmak isteyin, ister mesajlara daha yavaş cevap vermeyi tercih edin, Whatsapp okundu bilgisi kapatma ayarlarını bilmek, bu popüler mesajlaşma uygulamasını kullanırken daha gizli olmanızı sağlayacaktır.

WhatsApp bugünlerde çoğu iOS ve Android akıllı telefonda bulunuyor ve dünya çapında hemen hemen herkesle sohbet etmenin kolay bir yolunu sunuyor. Bununla birlikte, sayısız özelliğinin bir dezavantajı, hemen yanıt vermek istemiyorsak, kişiler gücenmeden iletişim kurmanın zor olabilmesidir. Yani bazen yavaş yanıt vermek isteyebilirsiniz. Yazıştığınız kişi ‘okundu’ bilgisini görürse ve siz hemen cevap yazmazsanız, gücenebilir veya ona değer vermediğinizi düşünebilir.

whatsapp mavi tik kaldırma ayarları

Neyse ki, Whatsapp okundu bilgisi kapatma ayarları kolaydır, bu da yazıştığımız kişilerin onları gördüğünüzü bilmeden mesajlarınızı okumanıza olanak tanır. Bir uyarı, okundu bilgilerini yalnızca bire bir sohbetler için devre dışı bırakmanın mümkün olmasıdır – grup sohbetlerinde bu özellik çalışmayacaktır. Bununla birlikte okundu bilgilerini devre dışı bırakırsanız siz de karşı tarafın mesajlarınızı okuyup okumadığını göremeyeceksiniz.

Whatsapp okundu bilgisi kapatma ayarları nasıl yapılıyor bilmek ister misiniz? Aşağıdaki kılavuzumuz tüm cevapları içeriyor.

Whatsapp Okundu Bilgisi Kapatma: Android

WhatsApp’ın okundu bilgisi veren mavi tik özelliği, birçok kullanıcı tarafından rahatsız edici olarak görülebiliyor. Ancak Android cihazlarda WhatsApp mavi tik kaldırma işlemi oldukça basit bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Bunun için yapmanız gereken ilk adım, WhatsApp uygulamasını açtıktan sonra Ayarlar bölümüne girmek ve buradan Hesap sekmesine tıklamak olacaktır. Sonrasında Gizlilik seçeneğini seçerek Okundu Bilgisi özelliğinin kapalı hale getirilmesi yeterli olacaktır. Bu sayede artık yazıştığınız kişi gönderdiği mesajları okuyup okumadığınızı görmeyecektir. Bununla birlikte bu kapatma işlemini yaptığınız da siz de karşı tarafın mesajlarınızı okuyup okumadığını göremeyeceksiniz. Bu önemli bir detay, aman unutmayın.

1. WhatsApp’ı açın ve sağ üstteki üç noktayı tıklayın.

whatsapp okundu bilgisi kapatma

2. Ardından Settings (Ayarlar)’a tıklayın.

whatsapp okundu bilgisi kapatma

3. Şimdi, ardından Gizlilik’e tıklayın.

4. Whatsapp okundu bilgisi kapatma için Okundu bilgisi seçeneğine dokunarak seçimini kaldırın.

whatsapp okundu bilgisi kapatma

Whatsapp Okundu Bilgisi Kapatma: iOS

Akıllı telefonların günümüzde en çok kullanılan uygulamalarından biri olan WhatsApp, Android, BlackBerry, iPhone ve Windows Phone gibi birçok cihazda sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır. Bu sayede herkesle aynı şartlarda mesajlaşmak mümkün hale gelmektedir. Ayrıca grup sohbetlerine dahil olarak birden fazla kişiyle aynı anda konuşma imkanınız da bulunmaktadır. Bunun yanında mavi tik özelliği de oldukça popülerdir. Mavi tik ile gönderdiğiniz mesajın karşı taraf tarafından okunup okunmadığını anlayabilirsiniz. Ancak bu özellik bazen rahatsızlık verebiliyor olabilir ve kaldırılması istenebilir. İOS cihazlarda WhatsApp mavi tik kaldırma işlemi içinse yapmanız gerekenler oldukça basittir; Ayarlar>Bildirimler>Okundu bilgisi seçeneği üzerinden bu özelliği kapatabilirsiniz.

1. WhatsApp’ı açın, ardından sağ alt köşedeki Ayarlar’a ve ardından Hesap’a dokunun.

2. Gizlilik’e dokunun, ardından bunları kapatmak için Okundu Bilgileri’ne göre açma/kapatmaya dokunmanız yeterlidir.

whatsapp okundu bilgisi kapatma ios

İşte hepsi bu kadar.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Güvenlik kategorimizdeki yazılarımıza ulaşmak için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!