Pazartesi, Haziran 10, 2024
Ana SayfaTeknolojiAndroidWhatsapp Silinen Mesajları Görme ya da Geri Getirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Son Yazılar

Whatsapp Silinen Mesajları Görme ya da Geri Getirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Whatsapp uygulamasında silinen mesajları görmek mümkün.

Whatsapp üzerinde ister bilerek ister yanlışlıkla silinen mesajları görme ya da geri getirme işlemi yapabilirsiniz. Android telefonda yedekli veya yedeksiz silinen WhatsApp mesajlarını yani sohbet geçmişini geri getirmenin birkaç yöntemi var, işte bu yazımda sizlerle whatsappta silinen mesajları geri getirme yöntemlerinin tamını paylaşacağım.

WhatsApp mesajlarınızı yanlışlıkla sildiyseniz veya gönderen sizin görmediğiniz mesajları sildiyse. Silinen WhatsApp sohbetlerini görmek istiyorsunuz ancak onları nasıl kurtaracağınızı bilmiyorsunuz. Merak etmeyin! Bu yazıda, Android telefonlarda silinen WhatsApp mesajlarının nasıl kurtarılacağına dair harika yöntemler paylaşacağım.

Whatsapp Silinen Mesajları Görme için Uzman Tavsiyesi:

Silinen WhatsApp mesajlarını almanın hızlı ve etkili yöntemlerinden biri, mükemmel bir Android WhatsApp Mesaj Kurtarma aracı olan Android Veri Kurtarma yazılımını kullanmaktır.

Android Veri Kurtarma yazılımının yardımıyla kolayca şunları yapabilirsiniz:

 1. Android telefonlarda ve tabletlerde silinmiş/eksik/kayıp WhatsApp mesajlarını kurtarabilirsiniz.
 2. Ayrıca resimler, videolar, sesler, kişiler, arama kayıtları, metin mesajları, ses/arama kayıtları, notlar, belgeler ve daha pek çok veri ve dosya türünü kurtarabilirsiniz.
 3. Silinen WhatsApp sohbet geçmişini ve yanlışlıkla silme, virüs veya kötü amaçlı yazılım saldırıları, fabrika ayarlarına sıfırlama, ekran hasarı, unutulmuş ekran şifresi, su hasarı vb. nedeniyle silinen diğer verileri de kurtarabilirsiniz.
 4. Yazılımın önizleme ekranı ile WhatsApp mesajlarını görebilirsiniz.
 5. Hem Windows hem de Mac bilgisayarlar için kullanılabilir.
 6. %100 güvenli ve kullanıcı dostu arayüz.

👉🏼 Android Veri Kurtarma yazılımını buradan indirebilirsiniz. 👈🏼

Önemli Not: Yazılımı Bilgisayar/Dizüstü/PC/Mac üzerinde indirmeniz, yüklemeniz ve kullanmanız şiddetle tavsiye edilir. Telefon verilerini telefonun kendisinde kurtarmak risklidir ve telefondaki tüm değerli verilerinizi kaybedebilirsiniz. Bu nedenle, yazılımı bilgisayarda kullanın.

Whatsapp silinen mesajları görme hayati derecede önemli hale geldi. WhatsApp, tüm dünyada sohbet etmek, görüntülü arama yapmak, sesli arama yapmak ve akrabalar, arkadaşlar ve diğer kişilerle farklı türde dosyalar göndermek için kullanılan popüler bir mesajlaşma uygulamasıdır. WhatsApp’ı indiren neredeyse 5 Milyar+ kullanıcı var. Bu kullanıcıların bir çoğu da Whatsapp silinen mesajları geri getirme yöntemlerine er ya da geç ihtiyacı oluyor.

Ancak önemli mesajlarınızı herhangi bir nedenle kaybettiğinizde ortaya çıkan bazı durumlar vardır. Ve silinen WhatsApp mesajlarını Android telefonunuza geri getirmeniz gerekebiliyor.

Öyleyse, aşağıdaki pratik bir örneği kontrol edelim!

Pratik Örnek: Bir Kullanıcı Samsung Telefonda Whatsapp Silinen Mesajları Geri Getirme İçin Yöntem Arıyor

Whatsapp silinen mesajları görme:

Galaxy S5’imdeki potansiyel müşterilerim için olan bir sürü önemli whatsapp mesajını yanlışlıkla sildim. Bu silinen mesajları geri getirmenin bir yolu var mı? Herhangi bir yardım için şimdiden teşekkür ederim.

Kaynak: Androidcentral Forums

Şimdi soru çok basit: Whatsapp üzerinde ister bilerek ister yanlışlıkla silinen mesajları görme ya da geri getirme işlemi nasıl yapılır?

Sadece aşağıdaki yöntemleri okuyun ve WhatsApp’ta yedekli veya yedeksiz silinen mesajları nasıl göreceğinize dair farklı yollar bulacaksınız.

Aşağıda listelediğim tüm yöntemler LG, Samsung, Sony, Xiaomi, HTC, ZTE, Huawei, Google Pixel, OnePlus, Oppo, Vivo, Realme, Asus, Moto, Lenovo ve diğer tüm Android telefon modelleri için geçerli olacaktır. Yani piyasada bulunan Android telefonlar ve tabletlerde çalışan bir uygulama.

whatsapp silinen mesajları görme

Yöntem 1: Android’de WhatsApp Mesajları Nasıl Geri Yüklenir [Whatsapp Uygulamasının Kaldırılması Gerekir]

WhatsApp mesajlarınızın yedeğini WhatsApp Google Drive’da oluşturduysanız, silinen WhatsApp mesajlarını telefonunuza kolayca geri yükleyebilirsiniz.

Ancak WhatsApp’tan mesajları geri yüklemenin yalnızca WhatsApp hesabınıza bağlı aynı Google hesabını ve telefon numarasını kullandığınızda mümkün olduğunu hatırlamanız gerekir.

Önemli Not: WhatsApp’ı yeniden yükledikten sonra geri yükleme işlemini atlarsanız, bu yöntemde o yedeği asla geri yükleyemeyeceğinizi unutmayın. (Riskli bir durum, dikkatli olunması gerekli.)

Şimdi, Google Drive yedeklemesini kullanarak Whatsapp silinen mesajları görme veya geri getirme işlemi için aşağıdaki adımları izleyin.

Adım 1: Önce WhatsApp’ı telefonunuzdan kaldırmanız gerekiyor

Adım 2: Whatsapp uygulamasını Google Play Store‘dan yeniden yükleyin.

Adım 3: Uygulamayı açtığınızda, Google Drive içinde bulunan yedeğinizi yüklemek isteyip istemediğinizi soracaktır.

Adım 4: Silinen mesajları diğer WhatsApp medyalarıyla birlikte geri yüklemek için “Geri Yükle” düğmesine dokunun. Whatsapp silinen mesajları görme veya geri getirme işlemi süreci bitmiş olacaktır.

Önemli Not: Eğer evinizde veya çalışma ortamınızda sürekli bir wifi ağı var ise, yedeklerinizi günlük olarak almanızı tavsiye ederim.

Yöntem 2: Whatsapp silinen mesajları görme sürecinde Arşivlenmiş WhatsApp Mesajları Nasıl Geri Yüklenir [Uygulamayı Kaldırmadan]

Eski bir WhatsApp sohbetini arşivlediyseniz, Android’de silinen WhatsApp mesajlarını kolayca görebilirsiniz. Bu nedenle, WhatsApp mesajlarını silmeden önce bunu yaptıysanız, silinen mesajları WhatsApp’ta kolayca geri yükleyebilirsiniz.

Android’de WhatsApp sohbetlerini arşivden çıkarmak (kurtarmak) için aşağıdaki adımları izleyin.

Adım 1: Android telefonunuzda WhatsApp uygulamasını açın.

Adım 2: Hali hazırda arşive atılmış sohbetlerinizi en yukarıda görüyor olmanız gerekli. Buna tıklarsanız, arşivlenmiş sohbetlerinizi görebilirsiniz.

Adım 3: Arşivdeki mesajları yeniden getirmek için ise, sohbetin üzerine 1 sn dokunduktan sonra, aşağıda göreceğiniz resimdeki kırmızı yerdeki button’a basmanız yeterli olacaktır.

whatsapp silinen mesajları görme

Yöntem 3: Android’de Eski Silinmiş WhatsApp Sohbetlerini Kurtararak Whatsapp silinen mesajları görme

En sonuncusu olmayan bir yerel yedeği geri yüklemek istiyorsanız aşağıdakileri yapmanız gerekir:

 • Bir dosya yöneticisi uygulaması indirin. (Genellikle her telefonda bulunur)
 • Dosya yöneticisi uygulamasında sdcard/WhatsApp/Databases‘e gidin. Verileriniz SD kartta saklanmıyorsa, sdcard yerine “dahili depolama” veya “ana depolama” görebilirsiniz.
 • Geri yüklemek istediğiniz yedekleme dosyasını msgstore-YYYY-AA-GG.1.db.crypt12’den msgstore.db.crypt12 olarak yeniden adlandırın. Daha önceki bir yedeklemenin crypt9 veya crypt10 gibi daha eski bir protokolde olması mümkündür. Crypt uzantısının numarasını değiştirmeyin.
whatsapp silinen mesajları geri getirme
 • WhatsApp’ı kaldırın ve yeniden yükleyin.
 • İstendiğinde GERİ YÜKLE’ye dokunun.

Android’de Silinen WhatsApp Sohbetleri Nasıl Kurtarılır?

Whatsapp’ta silinen mesajları geri getirme için öncelikle WhatsApp sohbetlerinizin eski yedek dosyalarını bulmanız gerekir. Biri en yeni sohbet yedeği, diğeri ise otomatik yedekleme sıklığınıza bağlıdır. WhatsApp yedekleme dosyaları Google Drive’da ve ayrıca telefonun yerel yedeklemesinde saklanır.

Şimdi, whatsappta silinen mesajları geri getirme için aşağıdaki adımları izleyin.

Adım 1: Telefonunuzda Dosya Gezgini uygulamasını açın (dosya gezgini uygulamanız yoksa Google Dosyalar‘ı kullanabilirsiniz).

Adım 2: Bundan sonra /WhatsApp/Databases‘e gidin. WhatsApp klasörü, cihazınıza bağlı olarak /sdcard/, /storage/ veya buna benzer şekilde klasörlerde olabilir.

Adım 3: Artık çeşitli sohbet yedekleme dosyalarını görebileceksiniz. Yenisi – msgstore.db.crypt12 olarak adlandırılacak ve diğer yedekleme dosyaları msgstore-YYYY-AA-GG.1.db.crypt12 olarak görünecektir. YYYY-AA-GG sırasıyla yılı, ayı ve tarihi temsil eder.

İki yedeğiniz olduğunda silinen WhatsApp konuşmasını geri almak için aşağıdaki adımları izleyin.

Adım 1: msgstore.db.crypt12‘yi msgstore-latest.db.crypt12 olarak yeniden adlandırın. Eski yedekleme dosyasının adını değiştirirken yeni yedekleme dosyasını da değiştirecektir.

Adım 2: Ardından, msgstore-YYYY-AA-GG.1.db.crypt12 adını msgstore.db.crypt12 olarak değiştirin.

Şimdi WhatsApp’ı kaldırın. Google Drive yedeklemelerini etkinleştirerek bir yedekleme oluşturduysanız, yedekleme dosyasını geri yüklemek için Google Drive uygulamasını açmanız gerekir, menü düğmesine dokunun ve ardından yedeklemeyi seçin. Bir telefon numarası içeren WhatsApp yedekleme dosyasını bulacaksınız. Ardından üç dikey noktaya dokunun ve kaldırmak için Yedeklemeyi Sil‘i seçin.

Bu, WhatsApp’ın Google Drive yedekleme dosyasını kullanmasını önleyecek ve kurtarmak istediğiniz yerel dosyadan geri yükleyecektir.

Şimdi tekrar Google Play Store’dan WhatsApp’ı yükleyin. Telefonunuzu ayarlayın ve bu sırada yeniden adlandırdığınız yedekleme dosyasını geri yüklemeniz istenecektir. Bunu en son yedekleme dosyasının yerine X günlük olarak görebilirsiniz.

Yöntem 4: Whatsapp Silinen Mesajları Geri Getirme (Yalnızca ROOT erişimi olan cihazlar için)

Silinen WhatsApp mesajlarınızın yedeğine sahip değilseniz veya Android telefonunuzu root erişimine açtıysanız, bu durumda Android’den silinen WhatsApp mesajlarını yedeklemeden geri yüklemek için en uygun WhatsApp Sohbet Kurtarma yazılımı olan Android Veri Kurtarma‘yı denemeniz şiddetle tavsiye ederim.

Yazılım, WhatsApp mesajlarını kurtarmanın yanı sıra, resimler, videolar, sesler, notlar, metin mesajları, belgeler, kişiler, arama kayıtları, arama/ses kayıtları, takvim, müzik, sesli posta ve çok daha fazlası gibi diğer veri türlerini de kurtarır.

Bu WhatsApp Kurtarma Aracının en iyi yanı, hem Windows hem de Mac bilgisayarlar için mevcut olmasıdır.

Önemli Not: Yazılımı Bilgisayar/Dizüstü/PC/Mac üzerinde indirmeniz, yüklemeniz ve kullanmanız şiddetle tavsiye edilir. Telefon verilerini telefonun kendisinde kurtarmak risklidir ve telefondaki tüm değerli verilerinizi kaybedebilirsiniz. Bu nedenle, yazılımı bilgisayarda kullanın.

Yanlışlıkla silme, su hasarı, fabrika ayarlarına sıfırlama, ROM flash, virüs veya kötü amaçlı yazılım bulaşması, sistem çökmesi, unutulmuş ekran kilidi, siyah/beyaz ekran vb. nedeniyle silinen WhatsApp mesajlarını ve diğer verileri kurtarır.

Not: Mevcut verilerin üzerine yazacağı ve başarılı WhatsApp mesaj kurtarma şansını kaybedeceğiniz için yeni WhatsApp mesajları ve diğer verileri eklemeyin.

DEĞERLENDİRME

Umarım whatsapp silinen mesajları görme ve geri getirme yazım işinize yaramıştır. Sorularınızı veya görüşlerinizi yorumlar kısmında benimle paylaşabilirsiniz.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Teknoloji kategorimizdeki diğer tüm yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!