Perşembe, Haziran 20, 2024
Ana SayfaTeknolojiİnternetWhatsappta Müzikli Durum Nasıl Yapılır?

Son Yazılar

Whatsappta Müzikli Durum Nasıl Yapılır?

Daha eğlenceli ve ilgi çekici olmak için Whatsappta müzikli durum nasıl yapılır? İşte yazımızda Whatsapp durumuna müzik nasıl eklenir, 2 basit yöntem ile açıklıyoruz.

Dünya çapında iki milyardan fazla kişi tarafından düzenli olarak mesajlaşmak veya telefon görüşmesi yapmak için tercih ettiği WhatsApp, şimdiden tüm küresel S.M.S. sistemini ele geçirdi. WhatsApp, Durum özelliğini 2017’nin başlarında duyurulmuştu ve Snapchat veya Instagram Stories’e benzer şekilde, kullanıcıların 24 saat boyunca aktif kalan resim, GIF, video ve daha fazlasını paylaşmasına olanak tanıyor. Kullanıcılar, WhatsApp Durumu ile neler yapabileceklerini keşfetmek için yaratıcılıklarını kullanmaya başladıkça, Whatsappta müzikli durum nasıl yapılır konusu da merak konusu oluyor. Bu nedenle, bu yazımızda, Whatsapp durumuna müzik ekleme işlemine ilişkin pratiğe odaklanacağız ve bu başlıkta yararlanabileceğiniz en iyi iki yolu göstereceğiz.

whatsapp müzikli durum nasıl yapılır

Telefon hoparlörünü kullanarak Whatsappta müzikli durum nasıl yapılır?

Whatsapp durumuna müzik ekleme işleminin en doğrudan yolu Telefon Hoparlörü kullanmaktır. İşin sırrı, WhatsApp’ın WhatsApp Durumunuzu güncellemek için videoyla birlikte bir ses kaydetmenize izin vermesidir. Hadi adım adım whatsappta müzikli durum nasıl yapılır birlikte bakalım.

Adım 1: Henüz yapmadıysanız WhatsApp’ı indirin ve başlatın.

Adım 2: Telefonunuzda bir müzik uygulaması açın ve WhatsApp Durumunuza eklemek istediğiniz şarkıyı çalın. Durumunuzda en iyi müzik kalitesine sahip olabilmeniz için ses seviyesini optimum seviyeye ayarladığınızdan emin olun.

Adım 3: WhatsApp > Durum’a geri dönün. Ardından, arka planda müzik çalarken bir video kaydetmek için küçük Artı veya Kamera simgesine dokunun ve yakalama düğmesini basılı tutun.

Adım 4: Kaydı bitirdikten sonra, Durum videonuza şarkı eklemek ve arkadaşlarınızla paylaşmak için Ok düğmesine basın.

İşte Whatsapp durumuna müzik ekleme işleminin en pratik yolu budur.

Bir video düzenleme uygulaması ile Whatsapp durumuna müzik ekleme

İlk yöntemde önerilenleri çok pratik bulmadıysanız, WhatsApp Durumu için videolara ve fotoğraflara kolayca müzik ekleyebileceğiniz bir video düzenleme uygulamasından yardım alabilirsiniz. Aşağıdaki adımlar, hem Android hem de iOS için çok sayıda yerleşik özellik içeren hepsi bir arada bir fotoğraf ve video düzenleme uygulaması olan Inshot Video Editor’da tamamlanmıştır.

Adım 1: Inshot‘ı telefonunuza indirin ve açın.

whatsapp durumuna müzik ekleme

Adım 2: Durumunuza eklemek istediğiniz videoyu veya fotoğrafı yüklemek için ana arayüzde Video’ya basın ve ardından araç çubuğundan Müzik sekmesine gidin.

Adım 3: Şarkıya göz atın ve şarkı kitaplığına tıklayın, WhatsApp Durumunuza eklemek istediğiniz müziği seçin ve Kullan’a tıklayın. Durum videonuza veya resminize ses efektleri eklemek için Efektler sekmesini de kullanabilirsiniz.

Adım 4: Kaydet’i tıklayın ve videonuzu telefonunuzda dışa aktarın. Ardından WhatsApp > Durum’u açın, videoyu yüklemek için artı simgesine basın ve WhatsApp Durumunuzu arkadaşlarınızla güncellemek için Gönder düğmesine tıklayın.

Sonuç olarak

WhatsApp durumuna müzik eklemek için VideoProc Vlogger gibi bir masaüstü çözümü de size yardımcı olabilir. Windows ve macOS için yetenekli bir video düzenleme yazılımı olarak tasarlanan VideoProc Vlogger, hem yeni başlayanlar hem de uzmanlar için önerilir. Çok yönlü düzenleme özelliklerinin yanında, WhatsApp Durumu için videolara ve resimlere kolayca müzik ekleyebilir ve birkaç efektle çalışmanızı daha da güzelleştirebilirsiniz.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

İnternet kategorimizdeki diğer tüm yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!