Pazar, Nisan 14, 2024
Ana SayfaTeknolojiAndroidWhatsapptan Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

Son Yazılar

Whatsapptan Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

Siz de whatsapptan engellendiğimi nasıl anlarım sorusunun cevabını merak ediyorsanız, işte whatsappta engellendiğinizi anlama yöntemleri.

Aklını kurcalayan sorulardan biri olan whatsapptan engellendiğimi nasıl anlarım sorusunun cevabını yazımızda detaylarıyla anlatacağım. Bildiğin gibi whatsapp ülkemizde de en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biridir. Telefon rehberinize kaydettiğiniz herkes whatsapp uygulaması kullanıyorsa, orada da görünüp mesajlaşmanıza olanak sağlıyor. Fakat bazen içinize bir kuşku düşüyor, acaba beni engelleyen var mı diye? Peki whatsapptan engellendiğini nasıl anlarsın, engelleyenleri görmek mümkün mü, engelleyen kişiye mesaj atmak ya da engellediğim gibi bana mesaj atabilir mi gibi sorularınıza cevap vereceğim.

Bildiğin gibi Facebook, İnstagram ve Twitter gibi en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarında bile istediğiniz kişiyi engelleme hakkına sahipsiniz. Yani whatsapptan engellenmek ya da engellemek de kişilerin en doğal hakkı oluyor. Çoğu zaman engellendiğinizi anlamazsınız çünkü hayat o kadar hızlı akıyor ki, sadece çok değer verdiğimiz kişiler tarafından engellenirsek anlayabiliyoruz. Peki whatsappta engellendiğini nasıl anlarsın, engelleyenleri görme mümkün müdür bakalım.

whatsapptan engellendiğini nasıl anlarsın

Söylediğim gibi yalnızca sık görüştüğünüz kişiler tarafından block’landığınızı farkedip anlayabilirsiniz. Siz de doğal olarak soruyorsunuz whatsappta engellendiğimi nasıl anlarım diye. Aslında bunun birden fazla yöntemi var ama lütfen özellikle söylüyorum, whatsapptan engelleyenleri görme uygulamalarına fazla itibar etmeyin. Bu teknolojik olarak mümkün değil. İşte bu sebeple whatsApp’ta engellenip engellenmediğinizi anlamanın yollarını sizler için derledik.

Eğer birisi sizi whatsapptan engellediyse bunu anlamanın bir kaç yöntemi var. Bu küçük ipuçlarını öğrenirseniz whatsapptan engellendiğimi nasıl anlarım sorusunun cevabını kolayca bulabilirsiniz.

Whatsapptan Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

whatsappta engellendiğimi nasıl anlarım

Siz de bu zamana kadar mutlaka birilerini whatsapptan engellemişsinizdir. Birinin sizi rahatsız etmesi ya da görüşmek istemediğiniz durumlarda whatsapptan engellemek en kısa ve kesin çözümdür. Peki whatsapptan engellendiğimizi nasıl anlarız? Bildiğiniz gibi rehbere kayıt ettiğiniz kişiler eğer whatsapp uygulamasını kullanıyorsa, kişiyi uygulamanın içinde kişiler arasında görürsünüz. Eğer eklediğiniz kişi uygulamada görünüyor fakat bilgileri ve profil fotoğrafı gibi temel şeyleri göremiyorsanız, yüksek ihtimal ile engellisiniz demektir. Fakat bazı kullanıcılar da bu bilgilerin kimse tarafından görünmesini istememekte ve ayarlardan bu özellikleri aktif etmekteler. Bu noktada whatsapptan engellendiğimi nasıl anlarım sorusunun cevabını, kişiye mesaj atarak test etmeniz olacaktır. Mesajınızı gönderdikten sonra tek ve gri tik işareti çıkıyorsa, mesaj karşı tarafa ulaşmamış demektir ve büyük ihtimalle engellisinizdir.

whatsapp gönderildi işareti

Fakat yukarıda yazdığım sonucu alıyorsanız bile hemen engellendiğinizi düşünmemelisiniz. Peki whatsapptan engellendiğimizi nasıl anlarız? Örneğin kişinin telefonu kapalı ya da o anda interneti açık olmayabilir. Bu da teknik olarak engellendiğiniz düşüncesine kapılmanın ilk bakışta yanlış olduğunun göstergesi olacaktır. Sizi engellediğini düşündüğünüz kişinin profil fotoğrafını ya da çevrimiçi olup olmadığını görebiliyorsanız zaten engellenmiş olamazsınız. Bu sebeple bu noktalara da bakıyor olmalısınız.

whatsapptan engellendiğini nasıl anlarsın

Whatsapptan engelleyen kişiye mesaj atmak ya da engellediğim kişi bana mesaj yazabilir mi gibi sorulara cevabım ise, “kesinlikle hayır” olacaktır. Size whatsapp üzerinden mesaj gönderemez. Yani mesaj gönderir aslında ama her zaman tek tık gri işaret görecektir, yani mesaj gönderildi ama iletilmedi anlamında. Peki whatsapptan engellenen kişi normal arama yapabilir mi, engellenen kişi arama yapabilir mi? Evet eğer kişiyi rehberden de engellemediyseniz, sizi normal telefon hattınızdan arayabilir, mesaj da gönderebilir.

Whatsapptan engellendiğimi nasıl anlarım sorusu için dikkat edilmesi gereken diğer noktalara bakalım.

Son görülme ve çevrimiçi olup olmadığını kontrol edin:

Whatsapp’ta engellendiğinizden şüpheleniyorsanız öncelikle bakmanız gereken ilk yer sohbet sayfasındaki son görülme tarihi olacaktır. Son görülme tarihini göremiyorsanız engellenmiş olma ihtimaliniz var. Fakat ayarlar kısmından bu tarihin görülmesi kapatılmış da olabilir. Ayarlar bölümünden gizlilik menüsünden bu ayarlanabiliyor.

Peki whatsappta engellenen kişi engellendiğini anlar mı? Yani sık konuştuğu biriyse ancak anlayabilir. Rehberimizde tonla numara var, kim ne zaman engelledi diye takip edemezsiniz. Hatta bazıları whatsapp uygulamasını kullanmıyor bile olabilir.

Mesajın iletilip okunduğunu takip edin:

whatsapp işaretleri ne anlama gelir

Whatsapptan engelleyen kişiye mesaj atmak denenebilir. Eğer kişiden cevap alamıyorsanız ve 1 gri tik görüyorsanız, mesajınız gönderdiği fakat karşı taraf tarafından alınmadı ortaya çıkar. Fakat 2 gri tik görüyorsanız, bu mesajınızın ulaştığı fakat henüz okunmadığı anlamına gelir. Bu durumda engellenmiş olamazsınız.

Arkadaşınızın cep telefonundan kontrol:

Whatsapptan engellendiğimi nasıl anlarım sorusunun en net ve kısa cevabını ortak bir arkadaşınıza sorarak öğrenebilirsiniz. Yani eğer siz profil bilgilerinin hiçbirini göremiyor fakat ortak arkadaşınız kendi whatsapp’ından görebiliyorsa, yüksek ihtimalle kişi sizi engellemiş demektir.

Rehberinde numaranız yoksa:

Whatsappta engellendiğini nasıl anlarsın sorusuna farklı bir cevap da bulabiliriz. Eğer karşınızdaki kişi uygulamanın gizlilik ayarlarında “sadece rehberimdeki kişiler whatsapptaki bilgilerimi (fotoğrafım dahil) görebilsin” şeklinde ayarladıysa yine engellenmiş sayılmazsınız. Çünkü kişi kendi profil ayarlarını bu şekilde yapmıştır.

WhatsApp’ta engellendiğini nasıl öğrenirsin? İşte yanıtı…

Whatsapptan engellendiğimi nasıl anlarım sorunuza umarım detaylı yanıt verebilmişimdir. Kısaca yeniden özetlemek gerekirse:

  1. Sohbet kısmında kişinin son görülme saatini göremiyorsanız ya çevrimiçi özelliğini kapatmıştır ya da sizi engellemiştir.
  2. Eğer profil fotoğrafını göremiyorsanız ya fotoğraf kullanmıyordur ya da sizi engellemiştir.
  3. Mesaj gönderdiğinizde mavi tik görünmüyorsa ya son görülme yani mavi tik özelliği kapalıdır ya da sizi engellemiştir.

Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Android kategorimizdeki diğer yazılarımız için buraya bakabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!