3.3 C
İstanbul
Çarşamba, Eylül 27, 2023
Ana SayfaIqWhatsApp'tan Koronavirüs Önlemi! WhatsApp'a 3 Yeni Özellik Geldi

Son Yazılar

WhatsApp’tan Koronavirüs Önlemi! WhatsApp’a 3 Yeni Özellik Geldi

Koronavirüs sebebiyle insanlar WhatsApp üzerinden iletişim kurmaya başladı. WhatsApp da bu dönemde kullanıcılarına bazı yenilikler sunmaya başladı.

WhatsApp’taki ilk yenilik bilgi kirliliğinin önüne geçmek için yapıldı

Bildiğiniz üzere bu süreçte virüsle birlikte ortada dolaşan komple teorileriyle ve bilgi kirliliğiyle de mücadele etmek zorunda kalıyoruz. Özellikle WhatsApp üzerinden yayılan mesajlar, ses kayıtları oldukça fazla ve bazı insanlar bu mesajlara inanarak paniğe kapılıyor.

Bunun önüne geçmek için artık WhatsApp üzerinde beş kereden fazla yönlendirilen bir mesaj alırsa, aynı anda yalnızca tek bir sohbete gönderebilecek.

Bu dönemde bu tarz mesajlar öyle hızlı yayılmaya başladı ki WhatsApp’ın bu özelliğinden sonra dünya üzerinde mesajlaşmanın %25 oranında düşeceği ön görülüyor.

WhatsApp’taki bir başka özellik de görüntülü görüşme ile ilgili

İnsanlar hem iş toplantıları için hem de sohbetler için görüntülü görüşme yapabilecekleri uygulamalara yöneldiler. WhatsApp görüntülü görüşme konusunda birçok uygulamanın gerisinde kalmış durumda.

Sosyal medya hesaplarından yaptıkları bir duyuruyla görüntülü sohbet konusunda bazı iyileştirmeler yaptıklarını açıkladılar.

WhatsApp’taki 4 ya da daha az kişiden oluşan gruplar için grup çağrılarını hiç olmadığı kadar kolay hale getirdik. Grup sohbetinizdeki herkesle sohbete başlamak için gruplarınızdaki görüntülü ya da sesli çağrı ikonuna tıklayın.

Fakat hala görüntülü görüşme 4 kişi ile sınırlı.

WhatsApp’taki son yenilik ise; artık Google Drive’a sohbet yedeği alırken şifre koyabilme özelliği

Ayrıca iOS telefonlarda beta testinde olan ‘Gelişmiş Arama Modu’, artık Android telefonlara da geldi. Bu özellik fotoğrafları, sesleri, videoları, GIF dosyalarını, dökümanları ve linkleri çok daha kolay bulmanızı sağlıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!