in

SevdimSevdim

Windows 11 Ne Zaman Çıkacak? İşte Microsoft, Resmi Windows 11 ISO’larını Yayınladı

Windows 11 ne zaman çıkacak diye merak edenlere güzel haber, işte Microsoft, resmi Windows 11 ISO’larını yayınladı, işte detaylar.

windows 11 ne zaman çıkacak

Windows 11 ne zaman çıkacak diye merak edenlere güzel haber geldi. Artık ilk açılış ekranından tam işlevli bir bilgisayara kadar Windows 11’in tamamını kullanıp, deneyimleyebileceksiniz. Microsoft, resmi Windows 11 ISO’larını yayınladı.

Windows 11 henüz resmi olarak piyasaya sürülmedi, ancak Microsoft, yeni işletim sisteminin beta sürümünü indirmeyi kolaylaştırdı. Şimdi Microsoft, Insider’ların indirmesi için Windows 11 ISO’larını resmi olarak yayınlayarak süreci daha da kolaylaştırdı. Windows 11 ne zaman çıkacak diye merak edenler şimdiden indirmeye başladı bile.

Microsoft’tan Windows 11’in Yeni ISO’ları

Microsoft, yeni bir Windows 11 Insider yapısıyla Windows Bloglarında konuyu duyurdu. Ancak Microsoft, bu yeni yapının nasıl olduğu ile ilgili ayrıntılara girmeden önce, ISO’ların artık kullanıcıların indirmesi için hazır olduğunu beyan ediyor.

ISO’lar, Microsoft’un test planları için çok önemlidir, çünkü kullanıcılara bilgisayarlarına Windows 11 yükleme konusunda tam bir deneyim sunmak istemekteler. Önceden, kullanıcılar mevcut Windows 10 sistemlerini yükselterek Windows 11 beta sürümünü aldılar, ancak bu, birinin işletim sistemini yeni bir bilgisayara kurarken yaşadığı deneyimi tekrarlamıyor.

Microsoft buna “kullanıma hazır deneyim” (“out of box experience” OOBE) diyor çünkü CD’yi kutudan çıkarmakla tam çalışan bir Windows 11 PC’ye sahip olmak arasında gördüğünüz şey bu. Artık herkesin indirebileceği resmi ISO’lar sayesinde, insanlar Windows 11 OOBE’yi kendileri test edebilir ve ortaya çıkan sorunları veya hataları bildirebilir.

Windows 11 Ne Zaman Çıkacak? Hadi İndirin!

ISO’yu kendiniz denemek istiyorsanız, Windows Insider Önizleme İndirmeleri sayfasına gidin ve indirin. Windows 11’i indirme seçeneğini görmüyorsanız, bunun nedeni Insider derlemelerine kaydolmamanız veya Insider hesabınızda oturum açmamanızdır.

Tabii hatırlarsanız bu güncelleme sadece ISO’larla ilgili değil. Microsoft, resmi ISO’lar kadar heyecan verici olmasa da Windows 11’de bazı değişiklikler yaptı. Örneğin, Windows 11 OOBE sırasında artık PC’nize bir ad verebilirsiniz, böylece ağınız varsayılan olarak rastgele oluşturulmuş aygıt adlarıyla dolu olmaz.

Windows 11 Saat Uygulaması

Windows 11’e yepyeni bir Saat uygulaması da geliyor. Bu, “odak oturumları” adı verilen ve işi halletmek için kısa bir zamanlayıcı ayarlamanıza olanak tanıyan yeni bir özelliği içeriyor. Zamanlayıcı sırasında Windows, huzur içinde çalışabilmeniz için müziğinizi duraklatacak mesela. Microsoft, Windows Insider Blog‘unda bunun hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

Microsoft Sonunda ISO’yu Kırdı

Resmi bir Windows 11 Beta ISO arıyorsanız, şimdi harekete geçme ve bir tane alma zamanı. Windows 11 ISO, işletim sistemini sıfırdan kurmanın nasıl bir şey olacağı konusunda size bir fikir verecektir, böylece resmi olarak piyasaya çıktığında neyle karşılaşacağınızı bileceksiniz.

Windows 11 ile Windows 10 kullanıcılarının endişelenecek bir şeyi olmadığını gösteriyor.

Şimdi Windows 11’i hemen deneyin!


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Teknoloji kategorimizdeki diğer tüm yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Sen ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
hıçkırık filmi konusu

Hıçkırık Filmi Oyuncuları Kim, Konusu Nedir? İşte, Oyuncu Kadrosu

eternals filminin konusu

Eternals Filminin Konusu Nedir? Eternals Oyuncuları Kimlerdir? İşte Eternals Fragmanları