in

SevdimSevdim

Yeniden Çekilip İzleyicileri Mest Eden 11 Yabancı Film

Bazı filmlerin orijinali bazılarının ise yeniden çekilmiş hali beğenilir. İşte yeniden çekildiği için izleyicilerin memnun olduğu 11 film.

yeniden çekilen 11 yabancı film

Son yıllarda, yeniden çekilen filmler, orijinal versiyonlarını unutturmaya başladı. Özellikle yeni jenerasyon yeniden çekilen versiyonları daha fazla seviyor. Fakat film endüstrisi de artık orijinal film yapmakta zorlanıyor sanırım. Biz de yeniden çekilen 11 yabancı film konulu bir yazı yazalım dedik.

YENİDEN ÇEKİLEN 11 YABANCI FİLM

Takiye.com olarak, yeniden çekilen 11 film araştırması yaptık, eski ve yeni versiyonlarının iMDB puanlarını da sizler için bulduk.

1. KASIMDA AŞK BAŞKADIR (2001)

kasımda aşk başkadır
© Sweet November / Warner Bros., © Sweet November / Warner Bros.

Keanu Reeves ve Charlize Theron’un başrollerini paylaştığı Kasım’da Aşk Başkadır filmi aslında 1968 filminin modernize edilmiş hali. Ve çok da iyi değil. Keanu ve Charlize, The Devil’s Advocate’de bir çift olarak çok iyi iş çıkarmışlerdı, ancak Kasım’da Aik Başkadır filmi çok fazla etki uyandırmadı.

 • Orijinalin iMDB Puanı — 6.9
 • Yeniden Çekilen iMDB Puanı — 6.7

2. MESAJINIZ VAR (1998)

yeniden çekilen 11 yabancı film
© You’ve Got Mail / Warner Bros., © The Shop Around the Corner / MGM

1940’ta klasik bir Noel komedisi olan “Aşk İlanları” yayınlandı. Bir gazete reklamında aşkı bulmaya çalışan bir erkek ve bir kadının hikayesiydi ve herkes filmden keyif aldı. Bu filme dayanan birkaç müzikal ve Broadway şovu da yapıldı. Ancak Tom Hanks ve Meg Ryan’la yeniden çekilen film daha çok ilgi gördü. Gerçi 1940’daki versiyonu da fena değil!

 • Orijinalin iMDB Puanı — 8.1
 • Yeniden Çekilen iMDB Puanı — 6.7

3. MUMYA (1999)

mumya 1999
© The Mummy / Universal Pictures, © The Mummy / Universal Pictures

1932 yılında çekilen Mumya filmi aslında düşük bütçeli bir korku filmi olacaktı. Fakat sonrasında o kadar ilgi gördü ki başarılı bir macera filmine dönüştü. Elbette teknolojinin gelişmesiyle yeni versiyonu da büyük ilgi gördü.

 • Orijinalin iMDB Puanı — 7.1
 • Yeniden Çekilen iMDB Puanı — 7.0

4. KUTUP MACERASI (2006)

© Eight Below / Mandeville Films, © Nankyoku monogatari / Fuji Television Network

Antarktika’nın ortasında terk edilmiş köpeklerle ilgili üzücü bir drama, birçok insanın ilgisini çekti. Ancak bunun 1983’te gösterime giren bir Japon filminin Amerikan versiyonu olduğunu herkes bilmiyordu. Gerçek bir konudan sinemaya aktarılan film, Antarktika’da bir istasyonda yalnız bırakılan 15 Haski cinsi köpeğin sadece 2 tanesinin hayatta kalmasını duygusal olarak izleyicilerle paylaşıyor.

 • Orijinalin iMDB Puanı — 7.7
 • Yeniden Çekilen iMDB Puanı — 7.3

5. TURİST (2010)

© The Tourist / Sony Pictures, © Anthony Zimmer / StudioCanal

Angelina Jolie ve Johnny Depp’in başrollerini paylaştığı casus gerilim filmi Turist çok ilgi gördü. Gişede rekor üstüne rekor kırdı ve 3 Altın Küre’ye aday gösterildi, ancak izleyiciler bu ikilinin bir film çifti olarak çok uyumlu olmadıklarını her zaman düşündüler.

Ancak Turist’in hikayesinin temelini oluşturan Fransız gerilim filmi ‘Anthony Zimmer’, Sophie Marceau ve Yvan Attal arasındaki uyum hafızalara çoktan kazınmıştı bile.

 • Orijinalin iMDB Puanı — 6.6
 • Yeniden Çekilen iMDB Puanı — 6.0

6. İTALYAN İŞİ (2003)

© The Italian Job / Paramount Pictures, © The Italian Job / Paramount Pictures

Bu aksiyon filminde her şey var: dövüş, araba kovalamacaları ve harika bir oyuncu kadrosu. Mark Wahlberg, Charlize Theron, Jason Statham ve Edward Norton’un harika bir soygun planı var ama elbette bir şeyler ters gidiyor.

Aynı şey, 20. yüzyılın en iyi 100 İngiliz filmi listesinde yer alan 1969’daki orijinal filmin konusunda da vardı. Ancak orijinal filmde daha az karakter vardı ve aralarındaki ilişkiler o kadar karmaşık değildi.

 • Orijinalin iMDB Puanı — 7.3
 • Yeniden Çekilen iMDB Puanı — 7.7

7. SADAKATSİZ (2002)

© Unfaithful / New Regency Productions, © La femme infidèle / Pathfinder Pictures

1969 yılında Vefasız Kadın adıyla yayınlanan film, 2002 yılında karşımıza Sadakatsiz olarak çıkmıştı.

 • Orijinalin iMDB Puanı — 7.4
 • Yeniden Çekilen iMDB Puanı — 6.7

8. UYKUSUZ (2002)

© Insomnia / Alcon Entertainment, © Insomnia / Norsk Filminstitutt

Başrolünde Al Pacino’nun yer aldığı bir gizem ve korku filmi olan Uykusuz, Christopher Nolan’ın genç ama çok gelecek vaat eden bir yönetmen olduğunu kanıtladı. Ancak kendi çalışmasının çoğunun aksine, bu filmin senaryosunu kendisi yazmadı. 2002’de yayınlanan Uykusuz, aslında 5 yıl önce yayınlanan aynı adlı bir Norveç filminin yeniden çekilen halidir.

Nolan, orijinal versiyonun temel olaylarını yeni filmde kullanmadı, karakterlerin motiflerini ve filmin ruh halini değiştirdi. Norveç versiyonu daha şiddetli ve depresifti. Nolan’ın versiyonunda, Al Pacino zor bir vakayı araştırıyor ve kendisi de bir suçlu gibi davranıyor. İzlemediyseniz tavsiye ederim.

 • Orijinalin iMDB Puanı — 7.3
 • Yeniden Çekilen iMDB Puanı — 7.2

9. BAK ŞU KÖPEĞE (2006)

© The Shaggy Dog / Mandeville Films, © The Shaggy Dog / The Walt Disney Studios

Köpeğe dönüşen bir adamı konu alan aile komedi filmi hem yetişkinler hem de çocuklar arasında popülerdi. Ve eğer eski versiyonu olmasaydı, 2006 filmi asla olmayacaktı.

Bu arada, orijinal filmde adam sihirli bir yüzük taktığında Eski bir İngiliz Çoban Köpeğine dönüşüyor. Film, 50’lerde büyük bir gişe rekoru kırmıştı.

 • Orijinalin iMDB Puanı — 6.5
 • Yeniden Çekilen iMDB Puanı — 4.4

10. SİYAHLI KADIN (2012)

© The Woman in Black / CBS Films, © The Woman in Black / Central Films

Siyahlı Kadın filmi, hayaletlerle savaşan bir adamı konu alan mistik bir gerilim, 1989 tarihli bir korku filminin yeniden yapımıdır. Orijinal filmde adam mutlu bir koca ve babadır, ancak yeniden çekilende dul bir adam vardır.

Eski filmde ana karakter, Harry Potter filmlerinde James Potter olarak da bilinen Adrian Rawlins tarafından canlandırılmıştır. Ancak yeni filmde aynı karakteri Harry Potter’ı bizzat canlandıran Daniel Radcliffe canlandırıyor.

 • Orijinalin iMDB Puanı — 7.2
 • Yeniden Çekilen iMDB Puanı — 6.4

11. ÖLÜMCÜL OYUN (2007)

© Sleuth / Sony Pictures Classics, © Sleuth / 20th Century Studios

Bu psikolojik gerilim, bir kadınla bağlantılı 2 erkek arasındaki yüzleşmeyi konu alıyor. Jude Law tarafından canlandırılan genç sevgilisi, Michael Caine tarafından canlandırılan eski kocasıyla tehlikeli bir oyunda.

Film, diğer her şeyi gölgede bırakan karakterler arasındaki müthiş diyaloglar etrafında dönüyor. Ve 1972 Kanlı Şaka filmini izleyenleri bile şaşırtabilir. Eski filmde Michael Caine sevgiliyi canlandırdı, bu yüzden her iki tarafta da yer almış oldu.

 • Orijinalin iMDB Puanı — 8.0
 • Yeniden Çekilen iMDB Puanı — 6.5

Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Sen ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
göz renkleri

Buz Mavisi, Kehribar, Ela, Yeşil ve Dahası! Bu Göz Renkleri Gerçek! Nadir Görülen 20 Göz Rengi

hayvanlarda aşk

Hayvanlarda Aşk Duygusunun İspatı Olan 25 Fotoğraf