in

HadiiHadii

YKS Ek Tercih Ne Zaman Yapılacak? 2020 ÖSYM Üniversite YKS Ek Yerleştirme Tarihi Belli mi?

YKS ek tercihler tarihi için ÖSYM’den gelecek haber bekleniyor. Açıklanan 2020 YKS tercih sonuçlarında, istediği okul ve bölüme yerleşemeyen adaylar ek tercih imkanını araştırıyor. İşte ÖSYM 2020 YKS ek tercih ile ilgili tüm ayrıntılar…

Ek tercihler ne zaman 2020

YKS ek tercihler ne zaman açıklanacak? Üniversitelerin boş kontenjan listesi açıklandı mı? gibi sorular sınava giren öğrenciler tarafından araştırılıyor. Geçen hafta açıklanan YKS yerleştirme sonuçlarında herhangi bir yeri kazanamayan adayların gündeminde. Ek yerleştirmeler ne zaman yapılacak? Peki ek tercih tarihleri belli mi?

YKS EK TERCİHLER NE ZAMAN?

Herhangi bir üniversiteyi kazanamayan adaylar, YKS için ikinci şans ek tercihlerle geliyor. ÖSYM 2020 YKS tercih kılavuzunda ek tercihler için kesin bir tarih verilmemesi ile birlikte açıklamada şöyle denildi.

“Yükseköğretim programlarına kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra boş kalan kontenjanlar üniversitelerce ÖSYM’ye bildirilecektir. Yükseköğretim programlarının 2020-YKS sonuçlarına göre yapılan genel yerleştirme sonunda boş kalan veya kaydolmama nedeniyle dolmayan kontenjanlarına ÖSYM tarafından merkezî olarak Ek Yerleştirme yapılacaktır.”

EK TERCİHLER NE ZAMAN 2020

ÖSYM YSK 2020 ek tercihler için henüz tarih bildirmedi fakat ek tercih ücreti açıklandı!

EK TERCİH ÜCRETİ

Ek yerleştirme tercih ücreti 20,00 TL olacağı “Şehit eşi, şehit çocuğu, gazi, gazi eşi ile gazi çocuklarından” ek yerleştirme ücreti alınmayacağı açıklandı.

YKS TERCİH KILAVUZU İÇİN TIKLAYIN

Sen ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
MHP'li Selami Şişman, Gazeteci Şirin Payzın'ı Babasının Ölüm İlanı ile Tehdit Etti!

MHP’li Selami Şişman, Gazeteci Şirin Payzın’ı Babasının Ölüm İlanı ile Tehdit Etti!

Çölyak Hastalığı Nedir

Çölyak Hastalığı Nedir? Belirtileri Nelerdir? Tedavisi Nasıl?