Perşembe, Haziran 20, 2024
Ana SayfaTeknolojiSosyal MedyaYoutube'dan En Çok Para Kazanan Hesaplar Hangileridir?

Son Yazılar

Youtube’dan En Çok Para Kazanan Hesaplar Hangileridir?

YouTube platformunda en çok para kazanan hesaplar ve kişiler merak edilmekte. İşte YouTuber kişilerinin kazandığı paralar yazımızda.

YouTube daha popüler hale geldikçe, insanlar genellikle en sevdikleri yıldızların ne kadar para kazandığını merak ediyor. YouTube geliri ile kafayı yediren fenomenler ve hesaplar ilgi görüyor. İşte bu yazımda sizlerle Youtube platformunda en çok para kazanan hesaplar hangileridir? paylaşacağım.

2010’ların sonlarında yeni bir internet terimi ortaya çıktı: “YouTuber“. Eğlence alanında para kazanmak daha önce şanslı bazı insanlara açıkken, bugün internet bağlantısı olan herkes, eğer bu işe girerse, sevdiği şeyi yaparak geçimini sağlayabilir. YouTube üzerinden para kazanma, öyle gözünüzde büyüttüğünüz kadar zor değil. Yapmanız gereken tek ve en önemli şey, insanların ihtiyacı olan şeyi verebilmenizdir. Formül bu kadar.

YouTuber olma fikri birkaç nedenden dolayı popüler hale geldi. Finansal avantajların ötesinde, bu insanlar hayranları için genellikle Hollywood ünlülerinden daha erişilebilir olarak görülüyor.

Ancak YouTube ne kadar kazançlı olabilir? YouTuber’lar ortalama ne kadar kazanıyor ve büyük kanallardan nasıl farklılar? Youtube platformunda en çok para kazanan hesaplar hangileridir? Hadi birlikte bakalım.

Ortalama Bir YouTuber Ne Kadar Para Kazanır?

İlgili Yazı: Gimbal Nedir, Gimbal Ne İşe Yarar? Nasıl Çalışır?

Bir YouTube kanalı kurmak biraz karmaşık bir süreçtir ve çoğu içerik oluşturucu hiçbir şey kazanmaz. Platformda para kazanmak için, daha sonra ayrıntılı olarak açıklayacağımız belirli kriterlere ulaşmanız gerekir.

Kalifiye olanlar için, ortalama kazançlar önemli ölçüde değişir. Örneğin, bir milyon aboneniz varsa, ayda yaklaşık 5.000 ABD Doları veya yılda 60.000 ABD Doları kazanabilirsiniz.

Bir YouTuber iseniz, ortalama kazancınız, videolarınızdaki reklamlar için bin gösterim başına maliyete (BGBM) bağlı olarak değişecektir. Ancak, birçok insanın yaşamak için yalnızca kanallarından elde edilen reklam gelirine güvenmediğini hatırlamak önemlidir.

YouTuber’lar çeşitli şekillerde para kazanırlar. Sponsorlu videolar, ek gelir elde etmenin bir yoludur; bunlar tek seferlik ve uzun vadeli ortaklıklardan gelebilir. Peki Youtube platformunda en çok para kazanan hesaplar hangileridir?

Çok Kazanan YouTuber’lar Ne Kadar Kazanıyor?

Birçok YouTuber tek başına reklam gelirinden önemli miktarda para kazanmazken, bazı kanallar platformdan aldıkları parayla kendilerini desteklemekten fazlasını yapabilirler.

Aşağıda, YouTube’dan muazzam miktarda gelir elde eden altı kanalın örnekleri, yaptıklarının ve ne kadar kazandıklarının açıklamalarıyla birlikte verilmiştir. İşte Youtube platformunda en çok para kazanan hesaplar hangileridir? Cevabı yazımızın devamında…

Ryan Kaji

En başarılı YouTube kanallarından biri, yıldızının 10 yaşındaki Ryan Kaji olduğu Ryan’s World. Ryan’ın Dünyası, çocukların dünya hakkında daha fazla bilgi edinmelerine ve bu süreçte eğlenmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış aile dostu içerik sağlıyor.

Ocak 2022’de bu yazıyı yazarken, Kaji’nin kanalı 31 milyonun üzerinde aboneye sahipti. 2020’de Ryan’s World, yalnızca reklam gelirinden 26 milyon dolar kazandı.

Ryan Guan, 6 Ekim 2011’de Teksas, ABD’de Loann Kaji ve Shion Guan’ın çocuğu olarak dünyaya geldi. Emma ve Kate adında ikiz kız kardeşleri var.

MrBeast

Bir diğer öne çıkan YouTube kanalı, oyun meraklısı Jimmy Donaldson tarafından yönetilen MrBeast. Ocak 2022’de MrBeast’in 87 milyondan fazla abonesi vardı.

MrBeast’in de iyi giden bir sürü başka kanalı var. Örneğin, MrBeast Gaming’in 25 milyon takipçisi varken, Beast Reacts için bu sayı 14 milyondan fazla. MrBeast Shorts adlı kısa videolara odaklanan başka bir kanalın 11 milyonun üzerinde abonesi var.

Donaldson, Haziran 2019 ile bir yıl sonraki aynı ay arasında 24 milyon dolar fazladan kazandı.

Logan Paul

YouTuber ve boksör Logan Paul, X, Y ve Z kuşakları arasında iyi bilinen bir isim. Ocak 2022’de ana kanalında 23 milyon aboneyi aştı. Ancak 2021’de önceki yıllarla karşılaştırıldığında o kadar sık paylaşım yapmadı.

Haziran 2020’de endüstriyi iyi bilenler, Logan Paul’un kazancının yıllık yaklaşık 20 milyon dolar olduğunu tahmin ediyorlardı.

KSI

KSI birkaç yıldır YouTube sahnesinde. Oyun videoları yayınlamaya başladı ve FIFA 13 “Road to Division 1” serisiyle tanınıyor. Bir nesil YouTuber’a ilham vermeye yardımcı oldu ve Ocak 2022 itibariyle 14 milyondan fazla abonesi var.

Kanalının ilk günlerinden beri KSI’nin içeriği biraz gelişti. Birkaç tepki videosu çekiyor ve ayrıca müzik endüstrisinde kariyer yaptı. KSI ayrıca çeşitli boks maçlarında Logan Paul ile mücadele etti.

Mayıs 2020’de Goal, KSI’nin YouTube’dan yaklaşık 4,5 milyon dolar kazandığını bildirdi.

PewDiePie

İsveçli YouTuber PewDiePie, platformun en öne çıkan isimlerinden biri. Ocak 2022 itibariyle 111 milyon abonesi var – yalnızca Hint kanalı T-Series’den sonra ikinci.

PewDiePie, 2010’dan beri YouTube’da aktif. Birçokları gibi, kariyerine platformda video oyunlarıyla ilgili içerikler paylaşarak başladı. O zamandan beri, paylaştığı şeyler gelişti ve birden fazla konuyu kapsıyor – ancak esas olarak internet trendleri etrafında dönüyor.

Forbes, 2014 yılında PewDiePie’nin YouTube’dan elde ettiği yıllık kazancının kabaca 4 milyon dolar olduğunu tahmin ediyor.

Nate O’Brien

Nate O’Brien, kendi adı altında bir YouTube kanalı işletiyor ve içeriğinin büyük kısmı finans, özellikle de uzun vadeli yatırımlar ve kişisel gelişime odaklanıyor. Ocak 2022 itibariyle bir milyondan fazla abonesi var.

O’Brien, kendisi için işe yarayan para kazanma stratejilerinden açıkça bahsediyor ve finansal durumlarını iyileştirme konusunda daha fazla bilgi edinmek isteyenler için sindirilebilir adımlar sunmaya çalışıyor. Business Insider’a göre, YouTube’daki reklam gelirinden bir yılda 444 bin dolar kazandı.

YouTube Ne Kadar (ve Nasıl) Öder?

YouTube’da para kazanmaya uygun olmak için en az 1.000 abonenizin olması gerekir. Bunun da ötesinde, tüm içeriklerinizden toplam en az 4.000 saat izlenme almış olmanız gerekir.

Para kazanmaya hak kazandığınızda YouTube, reklam gelirinden %45 kesinti yapar. Genel olarak konuşursak, YouTuber’lar 1.000 reklam görüntülemesi başına yaklaşık 18 ABD Doları veya gerçek videolarında aynı sayıda görüntüleme için 3 ila 5 ABD Doları arasında gelir elde eder.

YouTube’un ne kadar ödeyeceği birkaç faktöre bağlıdır. Kitlenizin konumu çok önemli bir rol oynayabilir; Norveç’te yaşayan bir seyirci size Arjantinli birinden daha fazla kazandırabilir. Ayrıca bazı nişlerin diğerlerinden daha karlı olduğunu da görebilirsiniz.

Geliri en üst düzeye çıkarmak için, kullanıcının reklamları atlamaması da çok önemlidir. Kitlesi reklamları baştan sona izleyen bir YouTuber, daha az aboneye sahip olsa bile, daha fazla para kazanabilir.

YouTube’da Para Kazanmak Göründüğünden Daha Karmaşık

YouTube, dünya çapında birçok içerik oluşturucunun tatmin edici kariyerler oluşturması için bir platform sağlamıştır. Bu bireyler, tutkularının peşinden giderken aynı anda başkalarına ilham vermiş ve onları eğitmiştir.

Gemi çoktan yola çıkmış gibi görünse de YouTube’da yine de gelir elde edebilirsiniz, hiçbir zaman ‘geç kaldım’ dememelisiniz. Uzun bir zaman ve birkaç saatlik sıkı çalışma gerekecek, ancak uzun vadede buna bağlı kalırsanız başarılı olabilirsiniz.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Sosyal Medya kategorimizdeki yazılarımıza ulaşmak için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!