3.3 C
İstanbul
Cumartesi, Şubat 4, 2023
Ukrayna Savaşı

Son Yazılar

YouTube Müzik Masaüstü Uygulaması Bilgisayara Nasıl Yüklenir

YouTube Müzik, Windows PC masaüstü uygulaması olarak nasıl yüklenir? İşte Uygulamayı indirme linki, yükleme ve silme yöntemleri.

YouTube Müzik platformunun henüz resmi bir masaüstü uygulaması yok, ancak bu geçici çözüm ile onu PC’nize bir uygulama olarak yüklemek için kullanabilirsiniz. İşte geçici bir süre kullanabileceğiniz YouTube Müzik masaüstü uygulaması kurulumu ve kaldırılması yöntemi yazımda.

YouTube Müzik’i Spotify gibi bir masaüstü uygulaması veya başka herhangi bir normal uygulama olarak yükleyebileceğinizi ve şarkıları istediğiniz gibi aktarabileceğinizi biliyor muydunuz?

Tek yapmanız gereken, doğrudan YouTube Müzik web sitesinden yüklemek. Chrome veya diğer tarayıcıları kullanmadan ayrı bir masaüstü uygulaması olarak açabilirsiniz.

İlgili Yazı: Youtube’dan En Çok Para Kazanan Hesaplar Hangileridir?

YouTube Müzik Masaüstü Uygulaması Nasıl Yüklenir

Başlamadan önce, YouTube Music’in resmi bir masaüstü uygulaması olmadığını belirtmek isteriz. Bunun yerine, onu aşamalı bir web uygulaması (PWA) olarak yüklemek için bir web tarayıcısı kullanacağız.

Başlamak için Chrome, Edge veya PWA kurulumunu destekleyen herhangi bir tarayıcıyı açın ve resmi YouTube Müzik web sitesine gidin. Ardından, bir masaüstü uygulaması olarak yüklemek için şu talimatları izleyin:

youtube müzik masaüstü uygulaması
  1. Tarayıcı penceresinin sağ üst köşesindeki üç nokta simgesini tıklayın.
  2. YouTube Müzik’i Yükle’yi seçin.
  3. Ardından, Yükle’ye tıklayın.

Yükleme tamamlandığında, YouTube Müzik artık PC’nizde bir masaüstü uygulaması olarak açılacaktır.

Ayrıca, YouTube Müzik’in artık Windows Başlat menüsünde yüklü bir uygulama olarak listelendiğini göreceksiniz. İstediğiniz zaman kolayca erişmek için diğer uygulamalarda yaptığınız gibi PC’nizin Başlat Menüsüne veya Görev Çubuğuna sabitleyebilirsiniz.

Yüklü sürüm ayrıca web’deki ile aynı özelliklere sahiptir. Örneğin, web sürümü gibi, müziğinizi yüklü masaüstü uygulamasına da yükleyebilir ve yönetebilirsiniz. İşte bu kadar basit. Peki kaldırmak isterseniz nasıl yapacaksınız?

Benzer Yazı: Alternatif Video Siteleri YouTube’dan Daha mı İyi?

YouTube Müzik Masaüstü Uygulaması Nasıl Silinir, Kaldırılır

YouTube Müzik uygulamasını artık istemediğinize karar verirseniz, kaldırmak, yüklemek kadar kolaydır. Ancak uygulama PC’nizde aşamalı bir web uygulaması olarak mevcut olduğundan, normal bir uygulama gibi Denetim Masası’ndan kaldıramazsınız.

YouTube Music’i kaldırmak için şu basit adımları izleyin:

  1. Yüklü YouTube Music masaüstü uygulamasını açın
  2. Sağ üst köşedeki üç nokta simgesine tıklayın
  3. YouTube Müzik’i Kaldır’ı seçin.
  4. Ardından Kaldır’ı tıklayın.

Bu kadar. Uygulamayı artık Windows Başlat menüsünde bulamazsınız.

Benzer Yazı: YouTube Video Download: İşte 5 Chrome Uzantısı

Tarayıcı Kullanmayın, YouTube Müzik Masaüstü Uygulaması Kullanın

Kullanıcılar YouTube Music’e yalnızca bilgisayarlarından bir web tarayıcısı aracılığıyla erişebilir. Ancak Google’ın bunu aşamalı bir web uygulaması olarak sunması sayesinde, YouTube Music’te yayın yapabilmek için Chrome’u veya başka bir tarayıcıyı açmanıza gerek yoktur.

Ayrıca, YouTube Music’i PWA olarak yüklemek, akış uygulamasına tek tıklamayla kolayca erişilebilir hale getirir. Sonuç olarak, tarayıcı sürümünde mevcut olan her türlü içerik, yüklü sürümde de bulunur. Ve akış düzeni değişmez.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Müzik kategorimizdeki diğer tüm yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.