3.3 C
İstanbul
Pazartesi, Ekim 2, 2023
Ana SayfaCahillerYunan Koca, İngiltere Vatandaşı Karısını Boğarak Öldürmüş! İşte Yunan Koca Cinayeti...

Son Yazılar

Yunan Koca, İngiltere Vatandaşı Karısını Boğarak Öldürmüş! İşte Yunan Koca Cinayeti…

Genç bir İngiliz anne olan Caroline Crouch, Yunan kocası tarafından öldürüldüğü anlaşıldı. Polise verdiği ilk ifadesinde, eve üç adamın girdiğini ve karısını onların öldürdüğünü iddia etmişti. Gerçek çok kısa sürede ortaya çıktı. Peki Yunan koca cinayeti neden işlendi, işte detaylar.

YUNAN KOCA CİNAYETİ

33 yaşındaki Babis Anagnostopoulos, ilk olarak polise, 11 Mayıs tarihinde Atina yakınlarındaki zengin insanların oturduğu Glyka Nera banliyösündeki evlerine, soygun amacıyla girdiklerini düşündüğü üç kişinin eşkalini verdi. Kendisini bağlayan soyguncuların, karısını öldürdükleri gibi bir hikaye uydurdu. Peki Yunan koca cinayeti neden işledi, nasıl işledi, yalanı nasıl ortaya çıktı?

yunan koca cinayeti

AKILLI SAAT DETAYI

Ancak Perşembe gecesi, 20 yaşındaki Caroline Crouch’u, üç saldırgan tarafından bağlanıp ağzının tıkandığına dair ilk ifadesiyle çelişen akıllı saat verileri bulunduktan sonra boğduğunu itiraf etmek zorunda kaldı.

Polise yaptığı açıklamada, ‘Olayın yaşandığı gece kavga ediyorduk. Bir ara çocuğu beşiğe attı ve evi terk etmemi söyledi.’

“Öfkelendim, onu yastıkla boğdum, sonra da soygun hikayesini uydurdum.’

İtirafı, Perşembe günü Yunan Polisi tarafından altı saatlik bir sorgulamanın ardından geldi.

Polis sözcüsü Apostolos Skrekas, “Kanıtla karşılaştığında itiraf etti” dedi.

Eşinin üç saldırgan tarafından iple bağlanıp ağzının tıkandığına dair ilk ifadesiyle çelişti. Bunun yerine, evin içinde dolaştığı, çatı katından bodrum katına kadar ilerlediğini akıllı saat verileri ile bulduk.’

Skrekas, kocanın kendi başına mı hareket ettiğini yoksa suç ortakları mı olduğu henüz bilinmemekte ve araştırma devam etmekte.

Kocanın karısını öldürmek için belirttiği gerekçenin, karısının onu saatler önce terk etmekle tehdit etmesi olduğunu söyledi.

KUSURSUZ CİNAYET

Şok itirafı, olay yerinde delil yetersizliğinden dolayı dedektiflerin ‘neredeyse mükemmel bir cinayet’ dediği olayla ilgili bir ay süren soruşturma ile sonlandırıldı.

Caroline’ın bileğinde bulunan akıllı saat ile Anagnostopoulos’un hikayesi tamamen çürüdü.

Skrekas, “Karısıyla kriz anında öfkeyle hareket ettiğini iddia etti,” dedi. “Kurbanı nasıl boğduğunu tüm ayrıntılarıyla anlattı.”

Anagnostopoulos önce polise, erken saatlerde evlerine giren, çocuğunun kafasına silah dayayan, karısını boğan ve köpeğini öldüren üç soyguncu tarafından öldürüldüğünü ve ardından 10.000 sterlin nakit ve 30.000 sterlin tutarındaki ziynet eşyasıyla kaçtıklarını söyledi.

YUNAN KOCA PİLOTMUŞ

Aynı zamanda pilot olan Yunan koca , saldırganların yüzünü ve boynunu koli bandıyla kapattıkları ve oksijen eksikliği nedeniyle bilincini kaybettiği için saldırganları net bir şekilde göremediğini söyledi.

Karısının saldırı sırasında yukarıda bebeğe baktığını söyledi.

Bir üniversite öğrencisi olan Crouch, hayatının çoğunu Yunanistan’da geçirdi. Sekiz yaşındayken annesi Susan Dela Cuesta ve 78 yaşındaki babası David Crouch ile Alonissos’a taşındı.

Ölümünden kısa bir süre sonra adadaki dükkanlar, barlar ve restoranlar kapandı, çünkü adadaki 2.000 kişi onu Ege’ye bakan bir tepedeki mezarlığa gömdü.

Mayıs ayında Alonissos’taki cenaze töreninde Anagnostopoulos, kızı Lydia’yı annesinin tabutuna yaklaştırmış ve cenaze merasimine gelenlere bebeğinin ‘güzel annesi’ olmadan büyüyeceği için ne kadar perişan olduğunu söyleyerek, tabuta bir çiçek bırakmış.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Gündem ile ilgili en çok okunan haberler için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!