3.3 C
İstanbul
Pazartesi, Mayıs 29, 2023
Ukrayna Savaşı
Ana SayfaGıybetYusuf Araz'dan Defne Samyeli'ye 20 Bin Lira Tazminat!

Son Yazılar

Yusuf Araz’dan Defne Samyeli’ye 20 Bin Lira Tazminat!

Defne Samyeli ile Yusuf Araz arasında geçen kira ödememe sorununu hatırlarsınız. İşte bu süreçte Yusuf Araz’ın Defne Samyeli’ye ‘aşağılık insanlarsınız’ sözü mahkemeye taşınmıştı. Samyeli de işadamına 50 bin liralık manevi tazminat davası açmıştı. Bu davada hüküm açıklandı, Yusuf Araz’ın Defne Samyeli’ye 20 Bin lira tazminat ödemesine hükmedildi.

Defne Samyeli’nin ev sahibi Yusuf Araz, eski sunucunun kirasını ödemediğine dair iddialarda bulunmuş ve icra takibi başlatarak tahliye davası açmıştı. Araz’ın bunu kendisini küçük düşürmek için yaptığını öne süren Samyeli de işadamına 50 bin liralık manevi tazminat davası açmıştı.

Defne Samyeli dava dilekçesinde, Yusuf Araz’ın kendisine şantaj yaptığını ve iftira attığını öne sürdü. Mahkeme Samyeli’nin manevi tazminatını kısmen kabul ederek Araz’ın 20 bin lira ödemesi yönünde karar verdi.

İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi tazminatla ilgili gerekçeli kararını açıkladı. Kararda tazminatın gerekçesi şöyle açıklandı:

“Defne Samyeli’nin Yusuf Araz’ın doğrudan basını haberdar ederek bu olayın konuşulmasına sebep olduğu iddiaları ispatsız kalmıştır. Araz’ın ‘ben de basına mı konuşayım’ şeklindeki ifadesi şartlı bir tehdit değildir. Haber konusu yaptırdığına dair iddiası yönünden Samyeli’nin kişilik haklarının zedelendiği kabul edilmemiştir. Ancak Araz’ın telefon görüşmesinde Samyeli’ye, ‘ne aşağılık insanlarsınız’ şeklinde söylediği söz kişilik haklarına saldırı niteliği taşıyan bir ifadedir. Araz, tazminat ödemelidir.”


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Diğer GIYBET yazılarımıza da buradan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!