3.3 C
İstanbul
Salı, Ekim 3, 2023
Ana SayfaGoygoyYüz Kızarmasına Karşı Geliştirilen Formül AKP'nin Çizgi Filminde İlgi Çekti

Son Yazılar

Yüz Kızarmasına Karşı Geliştirilen Formül AKP’nin Çizgi Filminde İlgi Çekti

İzmir Milletvekili Hamza Dağ, Medya ve Tanıtım Başkanı görevindeki ilk icraatlarından biri ‘yalan üretim merkezi‘ isimi AKP çizgi filmi oldu. Bugün saat 14:00’da yayınlanan çizgi filmde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu eleştirilmek istenmiş fakat çizgi filmin sonunda öyle bir bölüm var ki, izleyenler AKP kendi ayağına sıkmış yorumlarına sebep oldu.

YALAN ÜRETİM MERKEZİ

AKP’nin çizgi filminde ana muhalefet partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun 128 Milyar Dolar Nerede kampanyası değersizleştirilmeye çalışılsa bile, aslında çizgi filmin son saniyelerinde esas bombayı AKP patlatmış gibi görünüyor.

Yalan Üretim Merkesi isimli çizgi filmin son sahnesinde “dezenfektan” ve “yüz kızarmasına karşı geliştirilen formül” konuşmaları, kendi bakanlığına dezenfektan satışı yapan eski bakan Ruhsar Pekcan akıllara geldi.

YÜZ KIZARMASINA KARŞI GELİŞTİRİLEN FORMÜL

Videonun son bölümünde, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP Sözcüsü Faik Öztrak’a eşlik eden bir profesörün çıkardığı bir ürüne Öztrak’ın “dezenfektan mı o?” diye sorduğu ve profesörün ise “Hayır, yüz kızarmasına karşı geliştirdiğimiz bir formül” yanıtı verdiği görülüyor.

İşte AKP’nin çizgi filmi:

https://twitter.com/Akparti/status/1389897663391453185

KILIÇDAROĞLU’NDAN CEVAP

Videonun ardından yeniden gündeme gelen 128 Milyar tartışmasına CHP lideri Kılıçdaroğlu’ndan videolu cevap geldi.

“Sevgili halkım soru soruyoruz her gün farklı bir cevap alıyoruz. Şimdi de Z kusağı çizgi film seviyor diye benim çizgi filmimi yapmışlar. Allah bunlara akıl fikir versin bekleyin bekleyin önümüzdeki seçimlerde sizi çizgi film yapacak” ifadelerini kullanan Kılıçdaroğlu’nun videosuna 128 milyar dolarla ilgili çelişkili açıklamalara yer verildi.

AKP’NİN VİDEOSU, GIRGIR’DAN MI

Öte yandan, AKP’nin videosunda Gırgır Dergisi’nden esinlenildiği ortaya çıktı. Gırgır Dergisi’nin 8-14 Haziran 2016 tarihli sayısının kapağında yer alan karikatür, “Gündem Değiştirme Makinesi” idi.

İşte o karikatür:


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Diğer GOYGOY yazılarımıza da buradan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!