Cumartesi, Mart 2, 2024
Ana SayfaFaydalı BilgilerZoom İsim Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır? İşte Kullanıcı Adı Değiştirmenin Yolu!

Son Yazılar

Zoom İsim Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır? İşte Kullanıcı Adı Değiştirmenin Yolu!

Zoom isim degiştirme işlemi nasıl yapılır merak ediyorsanız, işte zoom uygulamasında kullanıcı adı ve isim değiştirme yöntemleri.

Zoom şu anda piyasadaki en popüler görüntülü toplantı uygulamalarından biridir. İnsanlar esnekliği, güvenilirliği ve kullanım kolaylığı nedeniyle onu seviyor. Arkadaşlarınız ve aileniz bunu sohbet etmek ve hikayeleri paylaşmak için kullanır. İşletmeler bunu ekip toplantıları düzenlemek ve çalışanların eğitim ihtiyacı için araç olarak kullanır. Covid-19 salgınında okullar uzaktan eğitime ve bir çok şirket de evden çalışma yöntemine geçiş yapmıştı. Sonrasında ise Zoom uygulaması kullanıcıların alışkanlığı haline geldi. Bu yazımızda sizlerle Zoom isim değiştirme işlemi için yapılması gerekenler hakkında bilgi paylaşacağız.

Ne olursa olsun, Zoom kullanıcı adınızı değiştirmek isteyebileceğiniz birçok durum vardır. Başka birinin bilgisayarını kullanıyor olabilirsiniz ve adınızın onlarınkinin yerine geçmesini talep edebilirsiniz. Bir iş toplantısına katılıyor olabilirsiniz ve özelleştirilmiş “arkadaşlar” adınızın gösterilmesini istemiyor olabilirsiniz. Yalnızca soyadınızın baş harfini eklediyseniz, tam adınızı da göstermeniz gerekebilir. Peki, Zoom isim değiştirme işlemi nasıl yapılır? Cevap aşağıda yatıyor.

Her şey çok basit ve Zoom kullanıcı adını değiştirmek, platformdan bağımsız olarak sizi bir veya iki dakikadan kısa sürede tamamlanabilir.

Bir toplantıdan önce Zoom isim değiştirme işlemi

zoom isim değiştirme

Herhangi bir oturuma katılmadan önce Zoom isim değiştirme için üç yol vardır. Seçenekler, web sitesi, bir masaüstü programı veya bir mobil uygulamayı kullanmayı içerir.

Masaüstü uygulaması üzerinden Zoom isim değiştirme yolu

 1. Masaüstü istemcisi çalışır durumdayken, “Zoom” penceresinin sağ üst köşesindeki “profil” simgesine tıklayın.
 1. Görünen açılır menüde, aşağıya doğru “Çıkış Yap” seçeneğini seçin. Uygulamadan çıkmayı unutmayın.
zoom isim değiştirme
 1. Zoom” masaüstü programını bir kez daha başlatın.
 1. “Bir Toplantıya Katılın”ı seçin. Zoom, ardından “Toplantıya Katıl” ekranını açar.
zoom isim değiştirme
 1. Şimdi tek yapmanız gereken, üst metin kutusuna toplantının kimliğini veya kişisel bağlantı adını yazmak ve alttaki metin kutusuna tercih edilen kullanıcı adını (girişte olduğu gibi kullanıcı adı değil) eklemek.
 1. Bittiğinde, oturumu başlatmak için “Katıl” düğmesine tıklayın.

Yukarıdaki adımları tamamladıktan sonra, hepiniz hazırsınız. Yazdığınız kullanıcı adı toplantıda görüntülenen kullanıcı adıdır, bu yüzden akıllıca seçin. Olmasını istediğiniz herhangi bir şey olabilir.

Web sitesi üzerinden Zoom isim değiştirme yöntemi

 1. Bilgisayarınızda “dosya tarayıcısını” başlatın ve “profil sayfanıza” gidin. Oradayken, tarayıcı penceresinin sağ üst köşesindeki “küçük profil simgesine” tıklayın.
 1. Çıkış Yap”ı seçin ve Zoom sizi sitenin Ana sayfasına yönlendirecektir.
 1. Ardından, üst menüden “Bir Toplantıya Katıl” seçeneğine tıklayın.
zoom isim değiştirme
 1. Toplantı Kimliği” veya “Kişisel Bağlantı Adı” girin ve “Katıl“ı tıklayın.
 1. Katıl”ı tıkladığınızda, Başlatma sayfası ve ardından bir kez daha “Toplantıya Katıl” sayfası görüntülenir. Orada, Zoom sizden adınızı yazmanızı ve robot olmadığınızı doğrulamak için Captcha’yı kontrol etmenizi isteyecektir.

Bir toplantıdan önce Android/iPhone’da mobil uygulama aracılığıyla Zoom isim değiştirme işlemi nasıl yapılır?

Android veya iOS’ta yüklü olan Zoom uygulamasını kullanarak toplantıdan önce isim değiştirme işlemi yapabilirsiniz. Adımlar her iki işletim sistemi için de aynıdır.

 1. Android veya iOS cihazınızda Zoom uygulamasını başlatın, ardından ekranın sağ alt köşesindeki “Ayarlar” dişlisine dokunun.
zoom isim değiştirme
 1. Hesap bilgilerini görebileceğiniz ve sohbet ve toplantı ayarlarını değiştirebileceğiniz “Ayarlar ekranı“na gideceksiniz.
 1. Ekranın üst kısmındaki “hesap adınıza” dokunun. Zoom daha sonra sizi “Profillerim” ekranına yönlendirecektir. Gelişmiş ayarları değiştirebileceğiniz yer burasıdır. Aşağıya kaydırın ve kırmızı “Çıkış Yap” düğmesine dokunun ve istendiğinde onaylayın.
zoom isim değiştirme
 1. Bundan sonra, ‘Bir Toplantı Başlat‘ ekranına ineceksiniz. En alttaki “Toplantıya Katıl” seçeneğini seçin.
 1. Bir Toplantıya Katılın” ekranı görünecektir. Üst metin kutusuna “Toplantı Kimliği”ni ve altındaki kutuya “yeni adınızı” girin. “Toplantıya Katıl” düğmesine dokunun.
zoom isim değiştirme

Bir toplantı sırasında Zoom isim değiştirme nasıl yapılır?

Piyasadaki en esnek ve kullanımı kolay görüntülü toplantı uygulamalarından biri olan Zoom, toplantı sırasında da adınızı değiştirmenize olanak tanır. Dahası, herhangi bir anda herhangi bir cihaz ve platformda değiştirebilirsiniz.

Bir toplantı sırasında masaüstü uygulaması üzerinden Zoom isim değiştirme nasıl yapılır?

 1. Halihazırda bir toplantıda olduğunuzu varsayarak, toplantı penceresinin altındaki “Katılımcılar” düğmesine tıklayın.
 1. Toplantıdaki tüm katılımcıların bir listesi pencerenin sağ tarafında görünmelidir.
zoom isim değiştirme
 1. Adınızın üzerine gelin, ardından “Yeniden Adlandır“ı tıklayın.
 1. Mevcut adınızı içeren bir metin kutusu görmelisiniz. Silip yenisini yaz. Onaylamak için “Tamam”a tıklayın.
zoom isim değiştirme

Bir toplantı sırasında Android veya IPhone mobil uygulaması üzerinden Zoom isim değiştirme nasıl yapılır?

 1. Zoom uygulamasını açtığınızda, ekranınız şöyle görünmelidir:
 1. Ekranın altındaki “Katılımcılar” simgesine dokunun. Uygulama sizi Katılımcı ekranına götürecektir.
zoom isim değiştirme
 1. Listede adınızı bulun ve üzerine dokunun. Zoom size kullanıcı adınızı ve onu değiştirme seçeneğini içeren bir açılır pencere gösterecektir. “Yeniden Adlandır” seçeneğine dokunun.
 1. Ekranda “Yeni bir ekran adı girin” çerçevesinin göründüğünü göreceksiniz. Yeni bir ekran adı girin ve değişikliği onaylamak için “Tamam” düğmesine dokunun.
zoom isim değiştirme

Genel olarak, hangi cihaz kullanılırsa kullanılsın veya ne zaman kullanılırsa kullanılsın Zoom uygulamasında isim değiştirme çocuk oyuncağıdır. Zoom’un harika yanı, yukarıdaki adımları kullanarak toplantı öncesinde ve sırasında görüntülenen adınızı değiştirebilmenizdir.

Ayrıca, oturum başladığında bir isimle takılıp kalmazsınız ve kendinize yeni ve havalı bir isim vermek için bir kaç tıklama veya dokunma artı biraz ilham gelmesi yeterlidir. İster eğlenceli ve vahşi kişiliğinizi, ister profesyonelliğinizi yansıtan bir şey isteyin, yönetici engellemediği sürece kullanıcı adını istediğiniz zaman güncelleyebilirsiniz.

Zoom isim değiştirme ile ilgili sıkça sorulan sorular

Zoom’da başka birinin kullanıcı adını değiştirebilir miyim?

Toplantı yöneticisiyseniz, toplantının altındaki “Katılımcılar” sekmesine tıklayarak ve kullanıcının adının yanındaki “Diğer“i seçerek başka bir kullanıcıyı yeniden adlandırma seçeneğini görmelisiniz. Seçenek göründüğünde, yeni kullanıcı adını yazın ve kaydedin.

Zoom’da kullanıcı adımı değiştiremiyorum. Ne oluyor?

Toplantı yöneticisi, toplantı sırasında yapabilecekleriniz ve yapamayacaklarınız üzerinde çok fazla güce sahiptir. Kullanıcı adınızı değiştiremiyorsanız, bu muhtemelen yönetici tarafında yapılmış bir ayardır.

Toplantının sahibi sizseniz, Zoom web tarayıcı istemcisinin Ayarlar bölümünde kullanıcıların adlarını değiştirmelerini sağlayabilirsiniz. “Katılımcıların adlarını değiştirmelerine izin ver” ayarını bulana kadar “Toplantı” bölümünde ilerleyin. Anahtarı açın ve işte bu kadar.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Faydalı Bilgiler kategorimizde en çok okunan haberler için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!