Ana Sayfa Sözler Cuma mesajları: En güzel, ayetli, dualı, anlamlı ve resimli cuma mesajları!

Cuma mesajları: En güzel, ayetli, dualı, anlamlı ve resimli cuma mesajları!

Hazırladığımız en yeni, resimli, anlamlı, ayetli, dualı, kısa, uzun mesaj gönderebileceğiniz Cuma mesajları paylaşarak sevindirin.

0
1575
resimli cuma mesajları. en yeni cuma mesajları. cuma mesajları en güzel.

Sizler için özel hazırladığımız en güzel resimli cuma mesajları yazımızda. Haftanın her günü önemlidir, fakat Müslümanlar için Cuma gününün özel ve manevi bir anlamı da vardır. Bu özel günde Cuma mesajları paylaşarak sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz. Sizler için derlediğimiz resimli, anlamlı, ayetli, dualı, kısa ve uzun mesaj gönderebileceğiniz Cuma mesajları paylaşarak bağlarınız güçlendirebilirsiniz. SMS, whatsapp, facebook, twitter, instagram uygulamalarında gönderebileceğiniz en güzel Cuma mesajları burada…

resimli cuma mesajları. en yeni cuma mesajları. cuma mesajları en güzel.
Resimli Cuma Mesajları

Müslümanlar için Cuma günlerinin anlamı perşembe gecesinden başlar, cuma gece yarısına kadar sürer. Abdestler alınır, dualar okunur, öğle vakitlerinde Cuma namazına gidilir.İşte böyle manevi değeri yüksek bir günde siz de Cuma mesajları ile değer verdiğiniz insanları sevindirebilirsiniz. Cuma gününe özel olarak hazırladığımız, hiçbir yerde bulamayacağınız özel, farklı, resimli, anlamlı Cuma mesajları arasından istediğinizi seçip gönderebilirsiniz.

İşte akıllı telefonlarınızdan, sosyal medyadan veya SMS ile gönderebileceğiniz bu haftaya özel farklı, özlü, dualı, ayetli ve en güzel cuma mesajları

Cuma mesajları 2023

Ey iman edenler! Cuma günü namaz için çağrı yapıldığında Allah’ı anmaya koşun ve alışverişi bırakın. Eğer bilirseniz, bu sizin için çok hayırlıdır. (Cuma Suresi, 9. Ayet) Hayırlı cumalar…

resimli cuma mesajları. en yeni cuma mesajları. cuma mesajları en güzel.
Resimli Cuma Mesajları

Anlamlı Mesajlar

İbadetlerinizi yerine getireceğiniz bir Cuma günü diliyorum. Hayırlı Cumalar

Yüreğinizden geçen dualarınız bu mübarek Cuma gününde kabul olsun Hayırlı Cumalar

Tövbelerin kabul olacağı, duaların yankılanacağı bu anlamlı günü en hayırlı şekilde geçirmeniz dileğimle Hayırlı Cumalar

Resimli Cuma Mesajları

Dualı Mesajlar

Cuma gününüz hayır olsun, dualarınız kabul olsun…

Hayırlara vesile olan Cuma gününde duanız bol, tövbeniz kabul olsun…

Hastalıkların, doğal afetlerin, kötülüklerin son bulacağı…Yerini sağlığın, mutluluğun, iyiliğin alacağı bir Cuma diliyorum. Hayırlı Cumalar…

Ağustos ayının ilk Cuma günü mübarek olsun, tüm niyetleriniz kabul olsun.

Resimli Cuma Mesajları

Allah’ım! Senden bu günün ve yarının bildiğim ve bilmediğim ne kadar hayır varsa hepsinden isterim. Senden cenneti ve cennete yaklaştıracak söz ve amelleri isterim. Cumanız mübarek olsun.

Güzellikler içinizi aydınlatsın, yüzünüzden ve yüreğinizden tebessüm eksilmesin. Rabbim, sevdiği kullarından eylesin sizleri ve tabi ki bizleri. Hayırlı cumalar dilerim.

Resimli Cuma Mesajları

Allah’ım! Dillere destan, yüreklere ferahlık olan merhametin ile günahlarımızı affeyle. Amin! Tüm müslümanların cuması mübarek olsun. Hayırlı, bereketli, huzurlu ve sağlık dolu günler dilerim.

Ey Rabbim! Yalvarışım rahmetine güvenimden, her şey kudretinden, içimdeki kırık kalp Allah derken, rahmetini esirgeme üzerimizden. Amin! Hayırlı cumalar dilerim.

Resimli Cuma Mesajları

Dilerim bu Cuma gününde küslük son bulur, yüzünüzde gülücükler oluşur, Cumanız hayır olur…

Camilerden ezan sesi, kalbinizden iyi niyet, dilinizden dualar eksik olmasın Cuma gününüz mübarek olsun.

Müslümanların bayramı sayılan Cuma gününüzü en içten dileklerimle kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim.

Resimli Cuma Mesajları

Allah’ım! Akşama ulaştığımız gibi sabaha, sabah ulaştığımız gibi de akşama ulaşmayı nasip eyle. Sağlımızı koru ve hastalara şifa ver. Hayırlı cumalar.

Ey Rabbim! Şu sonsuz merhamet ve rahmet deryasından bir damla da olsa, nasiplenmeyi hak eden kullarından eyle bizi. Amin. Hayırlı nurlu cumalar dilerim.

Allah’ın rahmeti ve bereketi üzerimize olsun! Cumanız mübarek olsun.

resimli cuma mesajları. en yeni cuma mesajları. cuma mesajları en güzel.

Ayetli Mesajlar

Bilesiniz ki, kalpler ancak Allah’ı anmakla mutmain olur. (Ra’d Suresi, 28) Hayırlı Cumalar.

Cumanız mübarek olsun. Gününüz maddi ve manevi anlamda aydınlık, gönlünüz hoş olsun. Sizi kedere, üzüntüye sevk edecek ne kadar olumsuzluklar varsa sizden her daim uzak olsun. Allah sonumuzu hayretsin. Kurtuluşa erenlerden eylesin.

resimli cuma mesajları. en yeni cuma mesajları. cuma mesajları en güzel.
Anlamlı Cuma Mesajları

Kısa Cuma Mesajları

Bu mübarek Cuma gününde hastalara şifa, dertlilere deva, borçlulara eda ihsan eyle Allahım.

Melekler daima duacınız olsun… Yüreğiniz ferah, ilhamınız bol olsun… Sevgili Peygamberimiz, şefaatçiniz olsun… Cumanız mübarek olsun…

Bugün Cuma namazına katılmanız ve bol bol dua ve tövbe etmeniz dileğimle hayırlı Cumalar.

Bir sonraki Cuma’ya kavuşmayı dilerim. Umutla, duayla…Cuma gününüz mübarek olsun.

Dualı Cuma Mesajları

Günaydınlar, hayırlı cumalar. Ettiğiniz her dua derdinize deva, sağlığınıza şifa, gözünüze nur, gönlünüze huzur, ailenize ve sevdiklerinize huzur getirsin. Hayırlı cumalar dilerim.

Umutsuz kapılar vardır açılmaz, Rabbimin kapısı büyüktür, kapanmaz. Sen umudunu kaybetme Rabbim kulunu bırakmaz. Hayırlı Cumalar.

resimli cuma mesajları. en yeni cuma mesajları. cuma mesajları en güzel.
Anlamlı Cuma Mesajları

En Yeni Cuma Mesajları 2023

“Bir kimse güzelce abdest alır sonra mescide gelir, susup okunacak hutbeyi dinlerse, gelecek cumaya kadar ve ondan sonraki üç gün içinde işleyeceği (küçük) günahları affedilir.” (Müslim, Cuma, 24)

Peygamberimiz, “Cuma namazına gitmek, ergenlik çağına ulaşmış her Müslüman’a farzdır.”(Ebu Dâvûd, Taharet, 129) buyurmuş ve:

“Kim tembellik ederek üç Cuma namazını terk ederse Allah o kimsenin kalbini mühürler.”(Tirmizî, Cuma, 354) anlamındaki sözleriyle cuma namazını mazeretsiz kılmayanların akıbetini bildirmiş, Cuma namazının faziletini şöyle beyan etmiştir:

“Beş vakit namaz ve cuma namazı diğer cuma namazına kadar -büyük günahları işlemediğin sürece- aralarında işlenen (küçük) günahlara kefarettir.” (Müslim, Tahâre, 14-15)

Allah’ım; Yolda olana “Selâmet” Hasta olana “Afiyet” Darda olana “Metanet” Nasip Eyle.. Hayırlı cumalar.

Ey iman edenler! Cuma günü namaz için çağrı yapıldığı zaman, hemen Allah’ın zikrine koşun ve alışverişi bırakın. Eğer bilirseniz bu, sizin için daha hayırlıdır. (Cum’a, 62/9) Hayırlı cumalar.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Sözler kategorimizdeki diğer tüm yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz