Çarşamba, Mayıs 15, 2024
Ana SayfaTeknolojiİnternet2023 Yılının En İyi 10 Ücretsiz E-Posta Servisi

Son Yazılar

2023 Yılının En İyi 10 Ücretsiz E-Posta Servisi

Yeni bir e-posta hesabı mı arıyorsunuz? Bunlar piyasadaki en iyi ücretsiz eposta servisleri.

İnternet dünyasında kullanabileceğiniz bir sürü iyi özelliklere sahip mail hesabı açabileceğiniz şirket var. Bunların bazıları, diğerlerinden bir adım daha ön plana çıkıyor. Bu makalemde en iyi ücretsiz e-posta servisleri ve onları değerli ve özel kılan özellikleri nelerdir tek tek paylaşacağım.

Yazımda listelediğim ve özelliklerini incelediğim her e-posta servisinden bir defa hesap oluşturdum. Sizin de önerileriniz varsa, yorumlarda iletin, inceleyip bu yazıya ekleyelim.

Gmail

en iyi ücretsiz e-posta servisleri

Gmail’in en iyi ücretsiz e-posta servisleri listesinin başında yer alması muhtemelen sizi şaşırtmayacak. Uzun yıllardır Google’ın ücretsiz e-posta hizmetini kullanıyorum. Modern bir görünüme sahip, Google’ın diğer hizmetleriyle sıkı bir şekilde entegre edilmiştir ve spam’i engelleme konusunda gerçekten iyi iş çıkarıyor.

E-postaları daha sonra kullanmak üzere erteleme, e-postaları daha sonra gönderilecek şekilde planlama ve postaları çevrimdışı okuma seçeneği gibi şık özelliklere de sahip. Ayrıca süresi dolan ve açılması için bir kod gerektiren e-postalar gönderebilir, mesajları 15 GB’lik bir depoda saklayabilir, Drive hesabınızdan dosya paylaşabilir, mesaj göndermeyi geri alabilir ve otomatik yanıtları ayarlayabilirsiniz.

Gmail’in şirketin diğer ürünleriyle tamamen entegre olması bir çok kullanıcının bu servisi tercih etmesine sebep oluyor. Bu, hesabımı projelerde insanlarla işbirliği yapmak veya sanal toplantılar düzenlemek için kullanabileceğim anlamına geliyor. Meet’in resim içinde resim özelliği bence çok iyi; böylece mesaj yazarken veya e-posta okurken birlikte çalıştığım kişileri görebiliyorum ve aynı zamanda duymaya devam edebiliyorum.

Görünüşü özelleştirmek için Gmail’in arayüzüne uygulayabileceğiniz birbirinden farklı temalar da var. Sevdiğim diğer şeyler arasında tonlarca gelişmiş ayara erişim, filtreler ve etiketler oluşturma yeteneği ve diğer e-posta hesaplarından e-postaları içe aktarma seçeneği yer alıyor. Gmail’in işlevselliğini genişletecek gadget’lar (eklentiler) de vardır.

Gmail Uygulamasını İndir:

Outlook

en iyi ücretsiz e-posta servisleri

Microsoft’un Outlook’u Gmail gibi, gezinmesi kolay, sağlam bir arayüze sahip ücretsiz e-posta hizmetidir. Deneyimlerime göre Google’ın hizmetinden sonra kolayca ikinci sırada yer alıyor, hatta en iyi ücretsiz e-posta servisleri arasında anılıyor.

Bu ücretsiz mail servisini kullanmak için ders almanıza gerek yok; iletileri taşıma ve silme ve aynı gönderenden gelen tüm e-postaları arama gibi diğer seçenekleri bulmak için bir e-postaya sağ tıklamak yeterli.

Outlook, bazı kurallar tanımlamanız için mükemmel özelliklere sahip; bu, yeni iletileri otomatik olarak belirli bir klasöre taşıma, kategorize etme, işaretlenecek veya belirli koşullar karşılanırsa iletilecek şekilde ayarlayabileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca e-postanız aracılığıyla doğrudan Skype’a bağlanabilir ve DocuSign gibi eklentileri kullanabilirsiniz.

E-posta adresiniz @outlook.com veya @hotmail.com ile bitebilir.

Outlook Uygulamasını İndir:

Yahoo Mail

Yahoo Mail’i sevmemin ana nedeni, e-posta hesabı açan herkes için 1 TB ücretsiz depolama alanı sunmasıdır. Bu bence en iyi ücretsiz e-posta servisleri arasında sayılmasına sebeptir; bu nedenle, yıllar boyu mesaj ve ekleri depolayabilecek bir e-posta hesabı arıyorsanız bu servis tam size göre.

Yeni mail oluşturma bölümü Gmail’e benzer ancak yararlı bir farkla: satır içi resim ekleri ile normal dosya ekleri arasında geçiş yapması daha kolaydır.

Alternatif kimlikler veya takma adlar söz konusu olduğunda bu muhtemelen en iyi e-posta hizmetidir. Gerçek adresinizi açıklamadan, gelen kutunuza bağlı tek kullanımlık adresler (ücretsiz olarak üçe kadar) oluşturabilirsiniz. Bu, hesaplara kaydolduğunuzda ve normal gelen kutunuzun istenmeyen e-postalarla doldurulmasını veya gereksiz e-postalarla doldurulmasını istemediğinizde faydalıdır; Spam çok yoğun hale gelirse tek kullanımlık adresi silin.

Ayrıca Yahoo Mail’in işleri organize etme yeteneğine de hayranım. E-postamda görünen tüm fotoğraflar, belgeler, makbuzlar ve seyahat detayları kendi alanlarında toplanıyor. Bu öğelere bu şekilde bakmak, e-postalarını aramak ve her eki açmaktan çok daha kolay.

Yahoo’nun e-posta yaklaşımıyla ilgili beğendiğim diğer bazı şeyler: Yerleşik bir GIF koleksiyonundan GIF’ler eklemek, görünümün arka planını ve renk düzenini değiştiren temalar kullanmak, bilgisayarınızdaki bir dosyadan, Facebook veya Outlook gibi diğer hesaplardan kişileri içe aktarmak. Yahoo Mail ile yerleşik bir not defteri kullanın, Google Drive veya Dropbox’tan dosya ekleyin, yakın zamanda size gönderilen bir e-postaya kolayca dosya ekleyin, çevrimiçi takvim uygulamasına erişin ve ayrıca harici hesapları bağlayarak e-postayı yönetmek için tek bir arayüz kullanabilirsiniz.

E-posta adresleri @yahoo.com veya @myyahoo.com ile bitebilir.

Yahoo Mail Uygulamasını İndir:

AOL Mail

en iyi ücretsiz e-posta servisleri

AOL Mail, aslında bazı yönlerden Yahoo Mail’e çok benzeyen başka bir ücretsiz e-posta hesabı seçeneğidir. Ana sayfa, tercihlerinize bağlı olarak hoş bir eklenti olarak görülebilecek veya karmaşık görünebilecek AOL.com’un en önemli hikayelerini içerir.

Çoğu e-posta sağlayıcısı gibi, mesajlarınızı yalnızca okunmamış veya okunmuş e-postaları ya da işaretlenmiş veya işaretlenmemiş mesajları gösterecek şekilde filtreleyebilirsiniz. AOL Mail ayrıca posta gönderenleri engelleyebilir ve filtreleri yapılandırmanıza olanak tanır.

Yahoo Mail’e çok benzer şekilde, AOL Mail’den bir e-posta yazarken bir GIF galerisine erişim sağlayabiliyorsunuz. Fotoğraf ve belgeler için aynı kullanışlı koleksiyonlar da burada yer almaktadır.

AOL.com hesabınız, gelen kutusundan erişilebilen bir takvim ve yapılacaklar listesiyle birlikte geliyor. Ancak sohbet odası gibi bazı özellikler ücretli bir AOL Desktop Gold aboneliği gerektirir.

AOL e-posta adresi size @aol.com gibi bir e-posta verir, ancak birisi @aim.com adresine mesaj gönderdiğinde de iletiyi alabilirsiniz.

Aol Mail Uygulamasını İndir:

Proton Mail

Proton Mail ile diğer e-posta hizmetleri arasındaki temel fark, bu hizmetin e-posta şifrelemeye odaklanmış olmasıdır. Buradaki fikir, Proton Mail’deki kişilerin veya alıcı dışındaki herhangi birinin mesajı okuyabileceğinden korkmadan posta gönderebilmenizdir.

Diğer Proton Mail kullanıcılarına gönderilen mesajlar her zaman şifrelenir. Kullanıcı olmayanlara gönderdiğiniz mesajları da şifreleyebilirsiniz. Buradaki seçenekleri seviyorum. Bir mesajı şifrelerseniz, belirttiğiniz süre sonunda mesajın imha edilmesini ve okunamaz hale gelmesini sağlayacak bir son kullanma süresi belirleyebilirsiniz!

Bunu da Oku: Şifre Korumalı Mail Nasıl Gönderilir?

Maksimum son kullanma süresi dört haftadır (28 gün), ancak isterseniz 1 ila 6 gün veya 1 ila 23 saat gibi daha kısa bir süreyi seçebilirsiniz.

Şifrelenmiş mesajlar alan alıcılar, e-postayı, şifrenin çözüldüğü ve tarayıcıda görüntülendiği, şifre isteyen bir bağlantı aracılığıyla açar. Şifreli bir kanal üzerinden, şifresini çözdükleri mesajla yanıt verebilirler ve Proton Mail hesabına ihtiyaç duymazlar.

Proton Mail’in şifreleme özelliklerini ücretsiz sunması hoşuma gitti, ancak e-posta depolama için 1 GB oldukça düşük (ve aslında 500 MB ile başlıyorsunuz; geri kalanın kilidini ücretsiz olarak açabilirsiniz). Günlük mesaj sınırı o kadar da büyük bir sorun gibi görünmüyor, en azından benim için, ancak yoğun bir e-posta kullanıcısıysanız bu sınırlamayı kesinlikle dikkate almalısınız.

Gizliliğe önem veren bir diğer özellik ise, bir bağlantıyı seçtiğinizde bir açılır pencere görüntüleyerek kimlik avı saldırılarına karşı koruma sağlayan ve oraya gitmeden önce bağlantının nereye gittiğini onaylamanıza olanak tanıyan Bağlantı Onayı’dır.

E-posta adresleri @proton.me veya @protonmail.com olarak bitebilir.

Proton Mail Uygulamasını İndir:

Tutanota

en iyi ücretsiz e-posta servisleri

Tutanota (Latince “tuta nota”, “güvenli mesaj” anlamına gelir), e-postalarınızı otomatik olarak şifrelemesi açısından Proton Mail’e benzer. Ancak isterseniz uçtan uca şifrelemeyi devre dışı bırakabilirsiniz.

Gözüme çarpan şeylerden biri, güvenli bir şifre oluşturmadan hesabınızı oluşturamayacağınızdır. En iyi ücretsiz e-posta servisleri, genellikle güçlü şifreler kullanmanızı önerirler, fakat basit ve kolay tahmin edilebilir olanlara da izin verirler. Tutanota onlardan biri değil! Güçlü bir şifre oluşturmazsanız hesap açamazsınız.

Web arayüzü basit ve posta klasörleri ile e-posta ayarlarını bir araya getiren menü geçişleri kolayca sağlıyor. Tutanota kullanıcısı olmayan birine mesaj gönderirken, e-posta’nızı şifre korumalı yapabilir veya şifrelenmemiş halde tutabilirsiniz. Bir şifre belirlenirse alıcı, mesajı açmak için özel bir bağlantı alır; okumak ve yanıtlamak için şifreyi girmeleri gerekir.

Güzel bir özellik, kullanıcı Tutanota’yı kullanmadan bir e-postaya yanıt verdiğinde mesajların hala geçici hesapta bulunmasıdır. Başka herhangi bir e-posta hizmetiyle ileri geri iletişim kurabilirsiniz ve alıcı, bağlantıyı her zaman açık tutabilir.

Gmail veya OutLook kadar iyi bilinmese de Tutanota, bir e-posta imzasına sahip olmanıza, 1 GB’a kadar depolama alanı kullanmanıza ve e-postayla gönderilen alıcıları otomatik olarak yeni kişiler olarak eklemenize olanak tanır. Çevrimdışı depolama ve akıllı filtreleme gibi premium özellikler bir ücret karşılığında elde edilebilir.

Bu alan adlarından herhangi birinde hesap oluşturabilirsiniz: tutanota.com, tutanota.de, tutamail.com, tuta.io, keemail.me.

Tutanota Mail Uygulamasını İndir:

iCloud Mail

iCloud Mail ilginç bir hizmettir çünkü birçok kişi, bir hizmete sahip olmaktan yalnızca birkaç adım uzakta olduklarının farkında değildir. Apple kimliğine kaydolan herkes için ücretsizdir ve bilinenin aksine yalnızca Apple ürünleriyle sınırlı değildir. Herkes ücretsiz bir iCloud Kimliği alabilir ve bilgisayarında iCloud Mail’e erişebilir.

Bir hesap oluşturduğunuzda, herhangi bir bilgisayardan giriş yapabilir ve postalarınızın yanı sıra notlar, hatırlatıcılar, fotoğraflar, iCloud Drive içeriği, kişiler, takvim etkinlikleri ve iCloud ile senkronize edilen diğer her şey gibi bir dizi ürüne erişebilirsiniz.

İCloud’un e-posta kısmı çok gelişmiş değildir ve çok sayıda seçenek istiyorsanız muhtemelen sizi etkilemeyecektir. Ancak kurulumu zahmetsizdir ve adınızı ekleme ve şifre seçme gibi sıkıcı bir süreçten geçmenize gerek yok. Tüm bunlar mevcut Apple Kimliğinizle veya yeni bir ücretsiz iCloud hesabınızla kolayca çalışır.

E-postalar ve diğer iCloud dosyaları için 5 GB’lık ücretsiz depolama alanı, çok daha az alan sunan diğer hizmetlerden bazılarına kıyasla bir artıdır. Ayrıca IMAP desteği, yönlendirme seçenekleri, büyük dosya eki desteği (Mail Drop aracılığıyla 5 GB’a kadar) ve istenmeyen e-posta aboneliğinden çıkmak için iki tıklama yönteminden de yararlanırsınız.

Yeni hesaplar @icloud.com ile biter.

Yandex Mail

en iyi ücretsiz e-posta servisleri

Yandex, 5 GB çevrimiçi depolama alanı, takvim ve arama motoru gibi birçok araç ve ücretsiz e-posta hesabı sağlayan bir Rus şirketidir. Google gibi, Yandex e-postanız da bu hizmetlere tek bir girişle erişmenizi mümkün kılar.

Kullanımı çok basittir. Okunması kolaydır ve gerekli tüm araçları eksiksiz tutarken basit bir düzen sağlar. Bu listedeki diğer çoğu mail servisi gibi bu da e-posta filtrelerini, kişileri içe ve dışa aktarmayı, görevleri ve kısayol tuşlarını destekler.

Ancak aynı zamanda onu piyasadaki en iyilerden biri yapan birçok farklı özelliği de var. Birden fazla mesajı kolaylıkla iletebilirsiniz; dosya eki olarak gönderirler. Gecikmeli mesajlaşma desteklenir, bir e-posta alındığında bilgilendirilebilir ve yanıt almazsanız daha sonra hatırlatılabilir. Bir web siteniz varsa, Yandex Mail’i ayarlayarak onu alan adınızla biten (örnek: [email protected]) bir maile ücretsiz olarak dönüştürebilirsiniz. Gmail bunun için para alıyor.

Bunu diğerlerinden daha aşağıda listelememin nedeni, ara sıra oturum açmakta sorun yaşamamdır. Bazı nedenlerden dolayı, web sitesi şüpheli bir şeyler döndüğünü düşünüyor. Girişte zorlansam da şu zamana kadar kritik bir veri kaybı ile karşılaşmadım.

Varsayılan olarak tüm adresler @yandex.com ile biter.

Yandex Mail Uygulamasını İndir:

Zoho Mail

Zoho, iş amaçlı kullanıma odaklanan çeşitli uygulamalardan oluşan ücretsiz e-posta hizmetidir.

İlk kez mesaj yazarken, yeni e-posta kutusu ile postalarımın geri kalanı arasında hızla geçiş yapmamı sağlayan minimal, sekmeli tasarımı fark ettim. Bu şekilde her şey çok daha erişilebilir hissettiriyor.

Akışlar özelliği, sizin ve ekip üyelerinizin paylaşılan mesajlar ve eklerle etkileşimde bulunabileceği gruplar oluşturmayı kolaylaştırıyor. Biraz özel bir sosyal medya sitesi gibi çalışıyor.

SecurePass’ı da gerçekten seviyorum. Yeni bir e-posta oluştururken kilidi tıklarsanız, mesajın süresi belirli bir günde otomatik olarak sona erecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Ayrıca bu özellik açıldığında alıcılar e-postayı iletemez, kopyalayamaz, yazdıramaz veya indiremez. Çok havalı!

Ayrıca Zoho Docs, Google Drive, OneDrive, Box ve diğer hizmetlerden dosyalar ekleyebilir ve mesajlarınıza tablolar da dahil edebilirsiniz. Ayrıca yeni notlar ve görevler oluşturmanıza, klavye kısayollarını kullanmanıza, otomatik yönetim için filtreleri etkinleştirmenize, e-posta taslaklarını kişilerle paylaşmanıza, ofis dışı mesajlarını ayarlamanıza ve izin verilenler veya engellenenler listesine özel alanlar göndermenize olanak tanır.

Ücretsiz hesaplar 5 GB depolama alanı ve 25 MB ek ile sınırlıdır, ancak aşırı yoğun bir kullanıcı olmadığınızı varsayarsak bu yine de oldukça iyidir.

Tüm adreslerin sonu @zohomail.com olarak biter.

Zoho Mail Uygulamasını İndir:

10 Dakikalık E-Posta

Şu anda, geçici olarak ve tipik kullanıcı kayıt adımlarını uygulamadan bir e-posta adresine ihtiyacınız varsa 10 Dakikalık E-Posta en iyi ücretsiz e-posta servisleri arasında mutlaka olmalıdır.

Adından da anlaşılacağı gibi tam teşekküllü bir e-posta sağlayıcısı değil çünkü size yalnızca 10 dakikalık bir hesap veriyor.

Diğer her şey için kullandığınız birincil e-posta adresinizi vermek yerine, bu siteden alacağınız tek kullanımlık hesabı kullanın. Normal bir hesapta olduğu gibi e-postalar alacaksınız, ancak bu kimliğinize bağlı değildir ve süre dolduğunda hesabı kapatma, e-postaları silme veya başka herhangi bir şey konusunda endişelenmenize gerek kalmaz; sayfadan çıkın veya sürenin dolmasına izin verin.

10 Dakikalık Posta, bir hizmeti test ederken ve sık kullandığınız mail hesabınızın gelen kutusuna e-posta almak istemediğinizde işe yarıyor. E-posta adresinizi güvenmediğiniz biriyle paylaşırken de yararlı olur. Bu, doğrulama e-postalarını ve yanıtlarını alabileceğiniz geçerli bir e-posta hesabıdır, ancak kısa süre sonra otomatik olarak silinir.

İhtiyacınız olursa daha uzun süre kullanabilirsiniz ancak 10 dakika dolmadan saati sıfırlamak için e-posta sayfasındaki düğmeyi kullanmanız gerekecektir.

Ücretsiz E-posta Hizmeti Seçmek İçin İpuçları

Bir e-posta hesabı seçtiğinizde, hangisinin sizin için en iyi olduğunu belirlemenize yardımcı olacak birkaç özelliğe bakın. Ne kadar depolama alanı sunduğuna, arayüzün neye benzediğine, onu nasıl kişiselleştireceğinize ve mesajlaşma, filtreler ve diğer verileri içe aktarma yeteneği gibi ne tür gelişmiş özelliklerin dahil edildiğine göre farklılık gösterirler.

Gerçek e-posta adresinizin ne olduğu da muhtemelen sizin için önemlidir. İlk tercihiniz aradığınız adresi vermiyorsa listedeki bir sonraki adrese geçin. Henüz alınmamış olanı bulmak için farklı kombinasyonlar ve varyasyonlar deneyin. Kullanıcı adı oluşturucu benzersiz bir şey bulmanın akıllı bir yoludur.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

İnternet kategorimizdeki diğer yazılarımıza ulaşmak için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!