Pazar, Mart 24, 2024
Ana SayfaSinemaNetflix'teki En İyi 26 Seri Katil Filmi

Son Yazılar

Netflix’teki En İyi 26 Seri Katil Filmi

Netflix platformunda üyeliğiniz varsa, hemen izleyebileceğiniz en iyi seri katil filmleri arasından seçim yaptık, işte o 26 sürükleyici film.

Netflix platformunda izleyebileceğiniz seri katil filmleri en hafif tabirle ilginçtir. İlginç olmasının sebebi, sadece hikaye anlatımı açısından değil, aynı zamanda ana konuları neredeyse her zaman alçaklık temalı olması sebebiyle merak uyandırması, bu da popüler olmasını sağlıyor. Popülerliklerinin nedeni hakkındaki teorim, hepimizin içindeki derin, karanlık boşlukları doldurmaya yardımcı olmaları. Bir bakıma, “onlar” olmadığımız için rahatlıyoruz – ve böylece merakla izliyoruz. Ayrıca seri katillerin gizemi insanlığı her zaman büyülemiştir. Bir insan neden masum insanları öldürmeyi seçer? Merakımızı uyandıran da bu değil mi?

Netflix aboneliğiniz varsa ve seri katil filmleri arasından bir seçim yapmak istiyorsanız, sizler için harika bir liste hazırladım. Masum sıradan erkeklerden deneyimli insan avcılarına kadar, tür, çekici hikayeleri ve anlaşılmaz derecede gizemli karakterleriyle şaşırtmayı asla bırakmaz. Netflix platformunda şu anda yayınlanan gerçekten en iyi seri katil filmlerinin listesi:

Bazı filmlere ülkemizden ulaşmak mümkün değil, bu sebeple Netflix Amerika İzlemek İçin Çalışan En İyi 7 VPN Uygulaması yazımıza gözatmanızı öneririz.

Takip (2017)

26
‘Takip’, Netflix seri katil filmleri arasında Güney Kore yapımı gerilim filmidir. Bu, aslında Kuzey’den gelen bir mülteci ve birkaç işçi sınıfı apartmanının sert ev sahibi olan Shim Deok-su’nun etrafında dönüyor. Kira istemek için kiracılarını ziyaret eden Deok-su, kasabada iki kişinin öldürüldüğünü keşfeder. Eski bir polis memuru olan kiracılarından biri bunu öğrendiğinde, her iki kurbanın da savunmasız hedefler olduğunu anlar ve katilin, yaşlı ve savunmasız insanları öldürmeye başlayan potansiyel bir seri katil olduğu teorisini ortaya koyar. Eski dedektif öldürülür ve teorisi doğru çıkar. Deok-su daha sonra karmaşık cinayet dizisini çözmek için merhum memurun eski ortağıyla iş birliği yapar. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

Game Over (Hint Versiyonu) (2019)

25
Ashwin Saravanan’ın yönettiği bir Hint filmi olan ‘Game Over’, seri katil türüne bakmamız için bize benzersiz bir bakış açısı sunuyor. Oyun tasarımcısı Swapna (Taapsee Pannu), geçen yılbaşında tecavüze uğradığı zamana kadar uzanan TSSB (Travma Sonrası Stres Bozukluğu) ile mücadele ederken, bir seri katilin serbestçe dolaştığı haberini alır. Sonuçta Swapna hedef haline gelir. Tüm şeytanlarının üstesinden gelebilecek mi? Film, gerilimi yükseltmek için zihin ve beden motiflerini kullanarak onu yepyeni bir gerilim seviyesine taşıyor. Bir seri katil filminden daha fazlasını arıyorsanız, bunu izleyin. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

The Good Nurse (2022)

24
Gerçek bir hikayeye dayanan ‘The Good Nurse’, 2003 yılında New Jersey’deki Parkfield Memorial Hastanesi tarafından yeni işe alınan deneyimli hemşire Charles Cullen’ın (Eddie Redmayne) etrafında dönüyor. Meslektaşlarından biri kardiyomiyopatili hastası ve bekar bir anne olan Amy Loughren’dir (Jessica Chastain). Amy ve Charles gece vardiyasında birlikte çalışmaya başlarlar. Amy, hastane yetkililerinin onun kardiyomiyopatisini öğrenmesi halinde işten kovulacağından korkuyor. Charles onun durumunu öğrendiğinde bu bilgiyi gizli tutacağına söz verir. Ancak Charles ve Amy’nin bakımı altındaki hastalardan birinin ani ölümüyle işler değişmeye başlar. Çok geçmeden polis olaya müdahale eder ve Amy yavaş yavaş, arkadaşı olarak gördüğü adamda bir şeylerin ciddi şekilde ters gittiğini fark eder. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

The Forest of Love (2019)

23
Sion Sono’nun yönettiği ‘The Forest of Love’, rezil bir seri katil olduğu ortaya çıkan Joe Murata (Kippei Shiina) adlı bir dolandırıcının hikayesidir. Yalanlar ve aldatma yoluyla, aşırı yöntemler kullanarak birkaç kişiyi öldürür. Film, hüküm giymiş seri katil Futoshi Matsunaga’nın gerçek hayattaki hikayesinden alınmıştır. 1990’ların ortasından 2000’lerin başlarına kadar Japonya’nın Kyushu kentinde masum hayatları öldürüp gasp ettiği işkence yöntemlerini anlatıyor. Bu korkunç hikaye, yönetmen Sono tarafından oldukça sanatsal bir şekilde anlatıldı, bu yüzden film meraklıları, ilginizi çekerse bu filme bir göz atabilir. Netflix’te buradan izleyebilirsiniz!

İlgili Yazı: Ücretsiz ve Yasal Olarak Çevrimdışı İzlemek İçin Film İndirme Siteleri

Evinde Biri Var (2021)

22
Netflix seri katil filmleri arasında olan ve Patrick Brice’ın yönettiği ‘Evinde Biri Var’, Hawaii’den Osborne, Nebraska’ya taşındıktan sonra bir dizi korkunç olay yaşayan Makani Young (Park) adlı bir öğrenci etrafında dönen bir film. Orada tanışıp arkadaş olduğu iki çocukla birlikte, sırları olan öğrencileri avlayan bir katille savaşmaya çalışırlar. Bir seri katilin ve hedeflerinin korkunç dünyasının ötesinde, film insan ruhunun derinliklerine iniyor. Cinayetle ilgili olduğu kadar karakterlerle de ilgili. Böylece, daha insani bir düzeyde ilişkilendirilebilir bulabilirsiniz. Merak ediyorsanız buradan izleyebilirsiniz!

Benzer Yazı: Angelina Jolie Filmleri

Telefon (2020)

21
Telefon’da Park Shin Hye, günümüz Güney Kore’sinde yaşayan genç bir kadın olan Seo-yeon’u canlandırıyor. Bir gün ailesinin evine dönüp sabit hatlı telefonu yeniden bağladığında tüm hayatı alt üst olur. Sonunda Young-sook (Jun Jong Seo) adındaki bir yabancıdan, kısa süre sonra fark edeceği gibi, aslında tam olarak aynı evde, ancak 20 yıl öncesinden kalma bir telefon alır. Yazışmalarına devam ederken, Seo-yeon, Young-sook’u onun ölümü konusunda uyardığında ikisi de sonunda hayatları için savaşan düşmanlar haline gelir. Merak ediyorsanız buradan izleyebilirsiniz!

In the Cut (2003)

20
‘In the Cut’, Susanna Moore’un 1995 tarihli aynı adlı romanından uyarlanan bir gerilim filmidir. Aynı zamanda, ataerkilliğin yönettiği bir toplumda sekse yön vermeye çalışan kadınlara odaklanan karanlık bir masal olarak ortaya çıkıyor. Başroldeki kadın Frannie (Meg Ryan), “parçalanmış” kelimesiyle ilgisini bulan bir yazar ve öğretmendir. Bu kelime, bir cinayet masası dedektifi (Mark Ruffalo) tarafından bir kurbanın bir seri katil tarafından saldırıya uğrama şeklini anlatırken kullanılır. Ona olan belirsiz hislerinin yanı sıra, filmin büyük bir kısmı seks ve cinayete odaklanıyor. Merkezi önermeyi destekleyen pek çok alt konu ile bu filmin sunabileceği çok şey var. Bu filmi izlemek istiyorsanız VPN kullanmanız gerekecektir.

Benzer Yazı: Kaçırılmaması Gereken Macera Dolu 20 Keanu Reeves Filmi

7 Khoon Maaf (2011)

19
Vishal Bhardwaj’ın yönettiği ‘7 Khoon Maaf’ (‘Affedilen Yedi Günah’), Ruskin Bond’un kısa öyküsü “Susanna’s Seven Husbands”a dayanıyor. Susanna Anna-Marie Johannes (Priyanka Chopra), gerçek aşkı ararken evlendiği yedi kocasından altısını öldüren Anglo-Hintli bir kadındır; her koca, aşağıdaki 7 Ölümcül Günahtan 6’sının sembolüdür: açgözlülük, gurur, gazap, oburluk, şehvet, kıskançlık ve tembellik. Size Susanna’nın sonunda kiminle “evlendiğini” söylemek kötü bir tüyo olacaktır; bu sebeple izlemenizi öneririm. Film, rahatlıkla Ruskin Bond’un büyülü ustalığına bir aşk mektubu olarak adlandırılabilir. Gerçek şu ki, kahraman bir seri katil olmasına rağmen ondan nefret etmek yerine onunla empati kuruyorsunuz. İzlemek isterseniz alternatif yayıncıları araştırmalısınız.

The Stepfather (2009)

18
Nelson McCormick’in yönettiği The Stepfather, 1987 yapımı aynı adlı filmin yeniden çekilmiş hali. Dulların ve boşanmış çocuklu kadınların peşine düşen bir seri katili konu alıyor. Halka açık yerlerde yalnız bekar anneler bulma konusunda usta olan orta yaşlı bir adam. Altı aylık bir ilişki sonrasında, rotasını değiştirir ve yeni bir şehre taşınmadan önce bütün aileyi öldürür. Ancak, çıktığı kadının genç oğlu (Penn Badgley) katilin gerçek içgüdülerini anlamaya başlayınca yakalanmama çabası ters gider. Bu filmi izlemek istiyorsanız VPN kullanmanız gerekecektir.

Benzer Yazı: Netflix’te İzleyeceğiniz En İyi 13 Zombi Filmi

The Devil All The Time (2020)

17
The Devil All the Time’da, Ohio ve Bati Virginia’da bulunan, farklı geçmişlerden gelen tuhaf bir grup insanın hayatı konu ediliyor. Filmdeki karakterlerden biri, Güney Pasifik’teki katliamda işkence gören eski asker Willard Russell’dır. Güzel karısı Charlotte’u kanserden kaybetmiş olan yaslı adam, bütün totemlerine ve dualarına rağmen onu kurtaramamış olmanın suçluluğunu taşımaktadır. Seri katil bir çift olan Carl ve Sandy Henderson, uygun modeller bulup Amerika’nın otoyollarında fotoğraflarını çekip ardından onları öldürmek için diyar diyar gezmektedir. Din adamı olan Roy, ve fiziksel engelli, gitar sever yardımcısı Theodore ise çiğnedikleri kanundan kaçmaktadırlar. Tüm bunların ortasında ise William ve Charlotte’un yetim kalan oğulları Arvin Eugene Russell vardır. Kendisini birbirinden oldukça farklı olan bu insanların ortasında bulan genç adam, iyi ancak şiddete meyilli bir hal almıştır. İkinci Dünya Savaşı’nın sonundan 1960’lara kadar bu karakterlerin hayatları nasıl bir hal alacaktır?… Merak ediyorsanız buradan izleyebilirsiniz!

Benzer Yazı: Netflix’te Yayınlanmış Gay, Lezbiyen, LGBT Filmleri

The Clovehitch Killer (2018)

16
Netflix seri katil filmleri arasında gösterilen “The Clovehitch Killer”, yavaş yavaş babasının gerçek kimliğiyle yüzleşen Tyler adlı bir gencin gözünden görülen bir gerilim filmidir. Tyler başlangıçta babasının normal bir insan olmayabileceğini gösteren kanıtlar bulur. Hayatına ve geçmişine küçük bir dalıştan sonra Tyler, olabilecek en kötü şeye ikna olur: babası bir seri katildir. Katil yaklaşık on yıl önce en az on kadını öldürmüştür ama o zamandan beri sessizliğini koruyor; Tyler, bu tür korkunç olayların kolayca unutulmadığı küçük bir topluluğa mensuptur ve bazı insanlar davanın özüne inmek ister. Böylece Tyler, babasının kiliseye giden sıradan bir adamdan daha fazlası olduğunu anladıktan sonra kaçınılmaz olarak bu soruşturmanın bir parçası haline gelir. Bu filmi izlemek istiyorsanız VPN kullanmanız gerekecektir.

Benzer Yazı: NetFlix’te Ateşli Sevişme Sahneleri ile Erotizm İçeren 20 Film

Zindan Adası (2010)

15
Başrolünde Leonardo DiCaprio’nun oynadığı bir Martin Scorsese yönetmenliğini yaptığı ‘Zindan Adası’ filmi, iki ABD polisinin (DiCaprio ve Mark Ruffalo) kendilerini kapana kısılmış buldukları Shutter Adası’nda beliren tehlikeyi canlandırıyor. 1954 yılıdır ve onlardan bir çocuk katilinin (Emily Mortimer) ortadan kaybolmasını araştırmaları istenir. Bu hain katili bulmaya çalışan Teddy’nin gözünden anlatılan bir dizi rahatsız edici olayı izleyeceksiniz. Netflix’te mevcut ve aynı şekilde buradan izleyebilirsiniz!

İlgili Yazı: Hemen İzleyebileceğiz Netflix’teki En İyi 20 Hayatta Kalma Filmi

Zodiac (2007)

14
David Fincher’ın en iyi eserlerinden biri olarak kabul edilen Zodiac, çarpık tavırları ve suç işleme yöntemleriyle Kuzey Kaliforniya’yı rahatsız eden bir seri katilin etrafında dönen akıllara durgunluk veren bir suç gerilim filmidir. Bu üç saatlik filmde tehlikeli bir suçlu konu alınsa da, aynı zamanda filmin sonuna kadar bir adamın davayı çözme takıntısı da çokça işleniyor. Robert Graysmith (Jake Gyllenhaal), kendi tatmini için gerçeği bulmak amacıyla mücadele etmektedir. Cevapları bulmaya yönelik tutkulu yolculuğu, nihayetinde izleyiciler için sürükleyici bir deneyim haline geliyor. Bu filmi izlemek istiyorsanız VPN kullanmanız gerekecektir.

Benzer Yazı: İzlemeyenin Pişman Olacağı Bilim Kurgu Filmleri Önerileri

Se7en (1995)

13
‘Se7en’, sinemanın dipsiz envanterinde şimdiye kadar var olan en kasvetli filmlerden biri olarak kolayca üst sıralarda yer alıyor. David Fincher tarafından yönetilen, her cinayet için yedi ölümcül günahtan birini ele alan bir suç ortağı katilin hikayesini anlatan psikolojik bir gerilim. Güçlü bir oyuncu kadrosu tarafından canlandırılan sürükleyici bir film izlemek istiyorsanız, VPN kullanmanız gerekecektir.

Benzer Yazı: IMDb Puanı Yüksek En İyi 15 Dedektif Filmi Tavsiyesi

Beyaz Kentin Sessizliği (2020)

12
‘Beyaz Kentin Sessizliği’, yükselişte olan yeni bir seri katilin peşinde olan Unai’yi (Javier Rey) takip eden İspanyol bir seri katil gerilim filmidir. Unai, uzun bir aradan sonra işe geri döner, ancak ofisteki ilk gününde 20 yıl önce onun tarafından yakalanmış bir saldırgan hakkında haber alır. Bu nedenle, davanın temeline inmek için dedektif seri katil profili oluşturma becerilerini kullanır. Bu süreçte, hapis cezasını tamamlamak üzere olan eski katil Ignacio (Alex Brendemuhl) ile yeniden bağlantı kurar. Netflix’te mevcut ve aynı şekilde buradan izleyebilirsiniz!

Benzer Yazı: Gelmiş Geçmiş 12 Muhteşem Tsunami Filmi

The Women and the Murderer (2021)

11
‘The Women and the Murderer’ (orijinal Fransızca adı ‘Les femmes et l’assassin’), bir kadın dedektif ile bir kurbanın annesinin, 1991 ile 1997 yılları arasında Fransa’nın tüylerini ürperten seri tecavüzcü/katil Guy Georges’u bulmak için nasıl kaldırmadık taş bırakmadıklarını gösteren gerçek bir suç belgeselidir. Sonunda 26 Mart 1998’de yakalanır ve yedi kadına işkence etmek, tecavüz ve öldürmekten ve daha fazla cinayete teşebbüs suçundan suçlu bulundu. Belgesel, soruşturmaya ışık tutarken, iki kadının zanlıyı nihayet bulunana kadar yıllarca aramayı bırakmadığını da ortaya koyuyor. Filmin yönetmenliğini Mona Achache ve Patricia Tourancheau üstleniyor. Merak ediyorsanız alternatif yayıncıları araştırmalısınız.

Mrs. Serial Killer (2020)

10
Shirish Kunder’ın yönettiği “Mrs. Serial Killer’, perişan bir kadın olan Sona (Jacqueline Fernandez) ile başlayan ve görünüşte şüpheli bir insana dönüşen bir Hint suç gerilim filmidir. Bir zamanlar herkesin sevdiği bir doktor olan kocası Joy’un (Manoj Bajpayee) seri katil olduğu için yakalandığını öncelikle anlıyoruz. Raporlar, altı genç, evlenmemiş hamile kadını öldürdüğünü gösteriyor. Sona, kocasının masum olduğundan emin, özellikle de onu yakalayan polis (Mohit Rahina) eski kocası olduğu için. Şiddet ve vahşetle dolu bu film tam da aradığınız türden bir seri katil filmi olabilir. İlginizi çekerse filmi buradan izleyebilirsiniz.

Benzer Yazı: Romantik Komedi Filmleri

Teksas Katliamı (2022)

9
Popüler seri ‘Teksas Testere Katliamı’nın dokuzuncu filmi olan yapım, Plainfield Kasabı olarak bilinen Ed Gein’den ilham aldığına inanılan bir seri katil Leatherface’e odaklanıyor. Cesetleri mezardan çıkaran, kemiklerinden ve derilerinden yapılmış hediyelik eşyalar toplayan ve iki kadını öldüren Plainfield (1947–1957) ve Houston Toplu Cinayetlerine (1970-1973) karışan ve hâlâ hayatta olan Elmer Wayne Henley. Bir yamyam olarak tasvir edilen Deri Surat (Leatherface), elektrikli testeresi ve kurbanının yüzünün derisini maske olarak kullanma özelliğiyle tanınıyor. Karakter ve seri, popüler kültürde kült statüsüne ulaştı ve bu filmde Teksas’ın Harlow kasabasında yeniden ortaya çıkıyor ve bu sefer terk edilmiş kasabayı yenilemek isteyen bir grup genç fenomen ve girişimciyi hedef alıyor. Yani seri cinayet ve korku karışımının tadına bakmak istiyorsanız ‘Teksas Katliamı’ iyi bir seçim olacaktır. Merak ediyorsanız buradan izleyebilirsiniz!

Ayın Gölgesinde (2019)

8
‘Ayın Gölgesinde’ bilimkurgu, kara film, gizem, aksiyon ve korkunun ilgi çekici bir karışımı. Jim Mickle’ın yönettiği bu unutulmaz hikaye, kolluk kuvvetlerinde önemli biri olmayı hedefleyen ana karakter Locke’u (Boyd Holbrook) takip ediyor. Bir gece, Locke içi boş kafatasları olan birkaç ceset bulur ve görünüşte fail gibi görünen mavi kapüşonlu bir kadın vardır. Daha da kötüsü, aynı gece bir bebek doğuran karısını kaybetmesidir. Yıllar sonra, 1998’de Locke bir dedektif olur, ancak gizemli kitlesel beyin sıvılaştırma vakası hala şehri rahatsız etmektedir. Sinemaseverler, filmin Christopher Nolan, Philip K. Dick ve David Fincher gibi isimlerden ilham aldığını fark edebilirler. Henüz izlemediyseniz, buradan yapabilirsiniz!

Benzer Yazı: Ölmeden Önce Mutlaka İzlenmesi Gereken Filmler ve Önerileri! İşte En İyi 100 Film…

Lost Girls (2020)

7
Gelmiş geçmiş en ünlü seri katillerden birinin tüyler ürpertici hikayesini anlatan bir Netflix orijinali olan etkileyici ‘Lost Girls’ bence mutlaka izlenmeli. “Long Island Seri Katili” olarak bilinen dava, bu güne kadar çözülmedi. Ellenville’de yaşayan bir anne olan Mari Gilbert (Amy Ryan), kızı Shannan’ın korkutucu bir şekilde ortadan kaybolmasıyla ilgili haberlerle yüzleşirken duygusal bir bakış açısıyla anlatılıyor. Çoğu seks işçisi olan ondan fazla ceset, yasaların yaptığı titiz arama sonucunda ortaya çıkarılıyor. Onu daha dokunaklı bir saat yapan şey budur. ‘Lost Girls’ dikkatinizi çektiyse buradan izleyebilirsiniz!

Benzer Yazı: Türk Aşk Filmleri: En Çok İzlenen ve Beğenilen 24 Türk Aşk Filmi ve iMDB Puanları

Forensic (2020)

6
‘Forensic’, Akhil Paul’un yönettiği, Tovino Thomas ve Mamta Mohandas’ın başrollerini paylaştığı Hint Malayalam dilindeki psikolojik gerilim filmi. Özellikle çocukları hedef alan bir seri katilin hikayesini anlatıyor. Rithika Xavier, vakayı, aralarında Rithika’nın görüşmediği kocasının erkek kardeşi olan tıbbi-hukuk danışmanı Samuel John Kattookkaaran’ın da bulunduğu bir adli tıp ekibinin yardımıyla araştırıyor. Başlangıçta bulgular Samuel’in katilin bir çocuk olduğuna inanmasına neden olur. Rithika bunu kabul etmekte zorlansa da kanıtları görmezden gelemez. Ancak davayı ne kadar derinlemesine araştırırlarsa olay o kadar karmaşık hale gelir. Çok geçmeden bunun Rithika’nın bir polis memuru olarak yaşadığı ilk vakayla bağlantılı olduğunu anlarlar; bu vaka yaklaşık on yıl önce meydana gelen bir dizi cinayeti içerir. İzlemek isterseniz alternatif yayıncıları araştırmalısınız.

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile (2019)

5
Netflix seri katil filmleri arasında Joe Berlinger’in yönettiği “Extremely Wicked; Shockingly Evil and Vile’, sayısız can almaktan sorumlu olan alçakgönüllü seri katilin biyografisini sunuyor. Bundy’nin canice girişimlerini sıralamak yerine, Bundy’nin uzun zamandır sevgilisi olan Liz Kendall’ın (Lily Collins) ve aldattığı diğer kadınların bakış açısından anlatılıyor. Film, belgesel ve dramayı birleştiren farklı bir düzlemde karşınıza çıkıyor. Ted Bundy’nin kadınlarla olan gergin ilişkisine yakından bakmak isterseniz filmi buradan izleyin!

Benzer Yazı: En Çok İzlenen Filmler 2020 – Yabancı, Türk, Netflix, Komedi

Solgun Mavi Gözler (2022)

4
Christian Bale ve Harry Melling’in rol aldığı bu dönem draması, son derece gerçek anlamda unutulmaz bir deneyimden başka bir şey değil. Atmosferden karakterlere ve olaylara kadar ‘Soluk Mavi Gözler’, kurbanların kalplerinin kaybolduğu seri cinayetleri içeren, gerçeğe uygun bir gizem gerilim filmi. Louis Bayard’ın 2006 yılında çıkan aynı isimli romanından uyarlanan film, 1830’da geçiyor ve dedektif Augustus Landor’un (Bale) West Point, New York’taki Amerika Birleşik Devletleri Askeri Akademisi’nde bir dizi cinayeti soruşturmasını içeriyor. Bu çabasında kendisine öğrencilerden biri olan Edgar Allan Poe (Melling) yardım ediyor. Film, sadece gidişatıyla değil, aynı zamanda o zamanları tasvir etme biçimiyle de inkar edilemez, büyüleyici bir deneyim sunuyor. Merak ediyorsanız buradan izleyebilirsiniz!

Sonra Buna Bak: ÇOK İZLENEN VE EN İYİ JASON STATHAM FİLMİ ÖNERİLERİ

Bir Katilin Anıları: Dennis Nilsen (2021)

3
Gerçek bir suç belgeseli olan ‘Bir Katilin Anıları: Dennis Nilsen’ İskoç seri katil ve nekrofil Dennis Nilsen’in hapishanede kaldığı süre boyunca hayatını ve daha da önemlisi yaptıklarını ses kayıtları aracılığıyla kendi sesiyle anlatıyor. Mayıs 2018’de öldü, ancak 1978 ile 1983 yılları arasında 16 erkeği öldürdüğünü itiraf ederken en az 12 erkeği öldürerek sonsuza kadar hatırlanmasını sağladı. Bir seri katili başkalarından duymak bir şeydir, ama onu kendi sesinden duymak farklı bir deneyim. Merak ediyorsanız buradan izleyebilirsiniz!

Luther: Batan Güneş (2023)

2
Jamie Payne’in yönettiği ‘Luther: Batan Güneş’, baş kahramanı Dedektif John Luther’in kendi adına özel bir dizisi olan bağımsız bir film. Film, 5. Sezon finalinin bittiği yerden devam etse de, bundan keyif almak için hepsini izlemenize gerek yok. Idris Elba, Luther’in birçok suçlamadan suçlu olduğunu kanıtlayan bir dosyayı sızdıran seri katil David Robey (Andy Serkis) sayesinde hapsedilen Luther’i canlandırıyor. David, Luther’i, onları önleyemediği için bir dizi cinayetle ilgili hafife alır. Luther cinayetleri durdurabilecek mi? Bunu yapabilmesi için önce demir parmaklıkların diğer tarafına geçmesi gerekiyor. Film, iki başrol oyuncusu Elba ve Serkis için sürükleyici bir seyir ama onlardan çok daha fazlasını sunuyor, özellikle de Serkis karakterinin suçları nasıl işlediğini. Merak ediyorsanız buradan izleyebilirsiniz!

Benzer Yazı: Luther: Batan Güneş Benzeri Filmler

Yaşlı Kadınların Sessiz Katili (2023)

1
‘Yaşlı Kadınların Sessiz Katili’, 1990’lardan 2003’e kadar Mexico City’de günümüzde 48 kadar olduğu tahmin edilen ve hepsi en az 60 yaşında olan en az 40 kadını öldürmekle suçlanan Meksikalı seri katil Juana Barraza’yı anlatan bir suç belgeseli. Aynı zamanda ringdeki adı La Dama del Silencio, diğer adıyla ‘Sessizliğin Hanımı’ olan profesyonel bir güreşçiydi. ‘La Mataviejitas’, küçük yaşlı kadın katili anlamına geliyor. Yönetmenliğini María José Cuevas’ın üstlendiği filmde, Meksika’yı ve tüm dünyayı sarsan şok edici ve acımasız olaylarla ilgili gerçek görüntüleri izliyor ve kurbanların ailelerinden ve davada çalışan yetkililerden bilgiler alıyoruz. Merak ediyorsanız buradan izleyebilirsiniz!


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Dizi ve Sinema konulu diğer yazılarımız da ilginizi çekebilir.

1 Yorum

  1. Seri katil filmleri benim izlediğim favori türlerden biri. Diğeri de antoloji genellikle.
    Listeyi kim hazırladıysa eline sağlık.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

Bunları Kaçırmayın!