3.3 C
İstanbul
Cuma, Aralık 9, 2022
Ukrayna Savaşı

Son Yazılar

Netflix’teki En İyi 14 Seri Katil Filmi

Netflix platformunda izleyebileceğiniz seri katil filmleri en hafif tabirle ilginçtir. İlginç olmasının sebebi, sadece hikaye anlatımı açısından değil, aynı zamanda ana konuları neredeyse her zaman alçaklık temalı olması sebebiyle merak uyandırması, bu da popüler olmasını sağlıyor. Popülerliklerinin nedeni hakkındaki teorim, hepimizin içindeki derin, karanlık boşlukları doldurmaya yardımcı olmaları. Bir bakıma, “onlar” olmadığımız için rahatlıyoruz – ve böylece merakla izliyoruz. Ayrıca seri katillerin gizemi insanlığı her zaman büyülemiştir. Bir insan neden masum insanları öldürmeyi seçer? Merakımızı uyandıran da bu değil mi?

Netflix aboneliğiniz varsa ve seri katil filmleri arasından bir seçim yapmak istiyorsanız, sizler için harika bir liste hazırladım. Masum sıradan erkeklerden deneyimli insan avcılarına kadar, tür, çekici hikayeleri ve anlaşılmaz derecede gizemli karakterleriyle şaşırtmayı asla bırakmaz. Netflix’te şu anda yayınlanan gerçekten en iyi seri katil filmlerinin listesi:

Bazı filmlere ülkemizden ulaşmak mümkün değil, bu sebeple Netflix Amerika İzlemek İçin Çalışan En İyi 7 VPN Uygulaması yazımıza gözatmanızı öneririz.

14. The Forest of Love (2019)

netflix seri katil filmleri

Sion Sono’nun yönettiği ‘The Forest of Love’, rezil bir seri katil olduğu ortaya çıkan Joe Murata (Kippei Shiina) adlı bir dolandırıcının hikayesidir. Yalanlar ve aldatma yoluyla, aşırı yöntemler kullanarak birkaç kişiyi öldürür. Film, hüküm giymiş seri katil Futoshi Matsunaga’nın gerçek hayattaki hikayesinden alınmıştır. 1990’ların ortasından 2000’lerin başlarına kadar Japonya’nın Kyushu kentinde masum hayatları öldürüp gasp ettiği işkence yöntemlerini anlatıyor. Bu korkunç hikaye, yönetmen Sono tarafından oldukça sanatsal bir şekilde anlatıldı, bu yüzden film meraklıları, ilginizi çekerse bu filme bir göz atabilir. Netflix’te buradan izleyebilirsiniz!

İlgili Yazı: Ücretsiz ve Yasal Olarak Çevrimdışı İzlemek İçin Film İndirme Siteleri

13. Evinde Biri Var (2021)

Netflix seri katil filmleri arasında olan ve Patrick Brice’ın yönettiği ‘Evinde Biri Var’, Hawaii’den Osborne, Nebraska’ya taşındıktan sonra bir dizi korkunç olay yaşayan Makani Young (Park) adlı bir öğrenci etrafında dönen bir film. Orada tanışıp arkadaş olduğu iki çocukla birlikte, sırları olan öğrencileri avlayan bir katille savaşmaya çalışırlar. Bir seri katilin ve hedeflerinin korkunç dünyasının ötesinde, film insan ruhunun derinliklerine iniyor. Cinayetle ilgili olduğu kadar karakterlerle de ilgili. Böylece, daha insani bir düzeyde ilişkilendirilebilir bulabilirsiniz. Merak ediyorsanız buradan izleyebilirsiniz!

Benzer Yazı: Angelina Jolie Filmleri

12. In the Cut (2003)

netflix seri katil filmleri

‘In the Cut’, Susanna Moore’un 1995 tarihli aynı adlı romanından uyarlanan bir gerilim filmidir. Aynı zamanda, ataerkilliğin yönettiği bir toplumda sekse yön vermeye çalışan kadınlara odaklanan karanlık bir masal olarak ortaya çıkıyor. Başroldeki kadın Frannie (Meg Ryan), “parçalanmış” kelimesiyle ilgisini bulan bir yazar ve öğretmendir. Bu kelime, bir cinayet masası dedektifi (Mark Ruffalo) tarafından bir kurbanın bir seri katil tarafından saldırıya uğrama şeklini anlatırken kullanılır. Ona olan belirsiz hislerinin yanı sıra, filmin büyük bir kısmı seks ve cinayete odaklanıyor. Merkezi önermeyi destekleyen pek çok alt konu ile bu filmin sunabileceği çok şey var. Bu filmi izlemek istiyorsanız VPN kullanmanız gerekecektir.

Benzer Yazı: Kaçırılmaması Gereken Macera Dolu 20 Keanu Reeves Filmi

11. The Stepfather (2009)

Nelson McCormick’in yönettiği The Stepfather, 1987 yapımı aynı adlı filmin yeniden çekilmiş hali. Dulların ve boşanmış çocuklu kadınların peşine düşen bir seri katili konu alıyor. Halka açık yerlerde yalnız bekar anneler bulma konusunda usta olan orta yaşlı bir adam. Altı aylık bir ilişki sonrasında, rotasını değiştirir ve yeni bir şehre taşınmadan önce bütün aileyi öldürür. Ancak, çıktığı kadının genç oğlu (Penn Badgley) katilin gerçek içgüdülerini anlamaya başlayınca yakalanmama çabası ters gider. Bu filmi izlemek istiyorsanız VPN kullanmanız gerekecektir.

Benzer Yazı: Netflix’te İzleyeceğiniz En İyi 13 Zombi Filmi

10. The Devil All The Time (2020)

The Devil All the Time’da, Ohio ve Bati Virginia’da bulunan, farklı geçmişlerden gelen tuhaf bir grup insanın hayatı konu ediliyor. Filmdeki karakterlerden biri, Güney Pasifik’teki katliamda işkence gören eski asker Willard Russell’dır. Güzel karısı Charlotte’u kanserden kaybetmiş olan yaslı adam, bütün totemlerine ve dualarına rağmen onu kurtaramamış olmanın suçluluğunu taşımaktadır. Seri katil bir çift olan Carl ve Sandy Henderson, uygun modeller bulup Amerika’nın otoyollarında fotoğraflarını çekip ardından onları öldürmek için diyar diyar gezmektedir. Din adamı olan Roy, ve fiziksel engelli, gitar sever yardımcısı Theodore ise çiğnedikleri kanundan kaçmaktadırlar. Tüm bunların ortasında ise William ve Charlotte’un yetim kalan oğulları Arvin Eugene Russell vardır. Kendisini birbirinden oldukça farklı olan bu insanların ortasında bulan genç adam, iyi ancak şiddete meyilli bir hal almıştır. İkinci Dünya Savaşı’nın sonundan 1960’lara kadar bu karakterlerin hayatları nasıl bir hal alacaktır?… Merak ediyorsanız buradan izleyebilirsiniz!

Benzer Yazı: Netflix’te Yayınlanmış Gay, Lezbiyen, LGBT Filmleri

9. The Clovehitch Killer (2018)

netflix seri katil filmleri

Netflix seri katil filmleri arasında gösterilen “The Clovehitch Killer”, yavaş yavaş babasının gerçek kimliğiyle yüzleşen Tyler adlı bir gencin gözünden görülen bir gerilim filmidir. Tyler başlangıçta babasının normal bir insan olmayabileceğini gösteren kanıtlar bulur. Hayatına ve geçmişine küçük bir dalıştan sonra Tyler, olabilecek en kötü şeye ikna olur: babası bir seri katildir. Katil yaklaşık on yıl önce en az on kadını öldürmüştür ama o zamandan beri sessizliğini koruyor; Tyler, bu tür korkunç olayların kolayca unutulmadığı küçük bir topluluğa mensuptur ve bazı insanlar davanın özüne inmek ister. Böylece Tyler, babasının kiliseye giden sıradan bir adamdan daha fazlası olduğunu anladıktan sonra kaçınılmaz olarak bu soruşturmanın bir parçası haline gelir. Bu filmi izlemek istiyorsanız VPN kullanmanız gerekecektir.

Benzer Yazı: NetFlix’te Ateşli Sevişme Sahneleri ile Erotizm İçeren 20 Film

8. Zindan Adası (2010)

Başrolünde Leonardo DiCaprio’nun oynadığı bir Martin Scorsese yönetmenliğini yaptığı ‘Zindan Adası’ filmi, iki ABD polisinin (DiCaprio ve Mark Ruffalo) kendilerini kapana kısılmış buldukları Shutter Adası’nda beliren tehlikeyi canlandırıyor. 1954 yılıdır ve onlardan bir çocuk katilinin (Emily Mortimer) ortadan kaybolmasını araştırmaları istenir. Bu hain katili bulmaya çalışan Teddy’nin gözünden anlatılan bir dizi rahatsız edici olayı izleyeceksiniz. Netflix’te mevcut ve aynı şekilde buradan izleyebilirsiniz!

İlgili Yazı: Hemen İzleyebileceğiz Netflix’teki En İyi 20 Hayatta Kalma Filmi

7. Zodiac (2007)

netflix seri katil filmleri

David Fincher’ın en iyi eserlerinden biri olarak kabul edilen Zodiac, çarpık tavırları ve suç işleme yöntemleriyle Kuzey Kaliforniya’yı rahatsız eden bir seri katilin etrafında dönen akıllara durgunluk veren bir suç gerilim filmidir. Bu üç saatlik filmde tehlikeli bir suçlu konu alınsa da, aynı zamanda filmin sonuna kadar bir adamın davayı çözme takıntısı da çokça işleniyor. Robert Graysmith (Jake Gyllenhaal), kendi tatmini için gerçeği bulmak amacıyla mücadele etmektedir. Cevapları bulmaya yönelik tutkulu yolculuğu, nihayetinde izleyiciler için sürükleyici bir deneyim haline geliyor. Bu filmi izlemek istiyorsanız VPN kullanmanız gerekecektir.

Benzer Yazı: İzlemeyenin Pişman Olacağı Bilim Kurgu Filmleri Önerileri

6. Se7en (1995)

‘Se7en’, sinemanın dipsiz envanterinde şimdiye kadar var olan en kasvetli filmlerden biri olarak kolayca üst sıralarda yer alıyor. David Fincher tarafından yönetilen, her cinayet için yedi ölümcül günahtan birini ele alan bir suç ortağı katilin hikayesini anlatan psikolojik bir gerilim. Güçlü bir oyuncu kadrosu tarafından canlandırılan sürükleyici bir film izlemek istiyorsanız, VPN kullanmanız gerekecektir.

Benzer Yazı: IMDb Puanı Yüksek En İyi 15 Dedektif Filmi Tavsiyesi

5. Beyaz Kentin Sessizliği (2020)

netflix seri katil filmleri

‘Beyaz Kentin Sessizliği’, yükselişte olan yeni bir seri katilin peşinde olan Unai’yi (Javier Rey) takip eden İspanyol bir seri katil gerilim filmidir. Unai, uzun bir aradan sonra işe geri döner, ancak ofisteki ilk gününde 20 yıl önce onun tarafından yakalanmış bir saldırgan hakkında haber alır. Bu nedenle, davanın temeline inmek için dedektif seri katil profili oluşturma becerilerini kullanır. Bu süreçte, hapis cezasını tamamlamak üzere olan eski katil Ignacio (Alex Brendemuhl) ile yeniden bağlantı kurar. Netflix’te mevcut ve aynı şekilde buradan izleyebilirsiniz!

Benzer Yazı: Gelmiş Geçmiş 12 Muhteşem Tsunami Filmi

4. Mrs. Serial Killer (2020)

Shirish Kunder’ın yönettiği “Mrs. Serial Killer’, perişan bir kadın olan Sona (Jacqueline Fernandez) ile başlayan ve görünüşte şüpheli bir insana dönüşen bir Hint suç gerilim filmidir. Bir zamanlar herkesin sevdiği bir doktor olan kocası Joy’un (Manoj Bajpayee) seri katil olduğu için yakalandığını öncelikle anlıyoruz. Raporlar, altı genç, evlenmemiş hamile kadını öldürdüğünü gösteriyor. Sona, kocasının masum olduğundan emin, özellikle de onu yakalayan polis (Mohit Rahina) eski kocası olduğu için. Şiddet ve vahşetle dolu bu film tam da aradığınız türden bir seri katil filmi olabilir. İlginizi çekerse filmi buradan izleyebilirsiniz.

Benzer Yazı: Romantik Komedi Filmleri

3. Ayın Gölgesinde (2019)

netflix seri katil filmleri

‘Ayın Gölgesinde’ bilimkurgu, kara film, gizem, aksiyon ve korkunun ilgi çekici bir karışımı. Jim Mickle’ın yönettiği bu unutulmaz hikaye, kolluk kuvvetlerinde önemli biri olmayı hedefleyen ana karakter Locke’u (Boyd Holbrook) takip ediyor. Bir gece, Locke içi boş kafatasları olan birkaç ceset bulur ve görünüşte fail gibi görünen mavi kapüşonlu bir kadın vardır. Daha da kötüsü, aynı gece bir bebek doğuran karısını kaybetmesidir. Yıllar sonra, 1998’de Locke bir dedektif olur, ancak gizemli kitlesel beyin sıvılaştırma vakası hala şehri rahatsız etmektedir. Sinemaseverler, filmin Christopher Nolan, Philip K. Dick ve David Fincher gibi isimlerden ilham aldığını fark edebilirler. Henüz izlemediyseniz, buradan yapabilirsiniz!

Benzer Yazı: Ölmeden Önce Mutlaka İzlenmesi Gereken Filmler ve Önerileri! İşte En İyi 100 Film…

2. Lost Girls (2020)

Gelmiş geçmiş en ünlü seri katillerden birinin tüyler ürpertici hikayesini anlatan bir Netflix orijinali olan etkileyici ‘Lost Girls’ bence mutlaka izlenmeli. “Long Island Seri Katili” olarak bilinen dava, bu güne kadar çözülmedi. Ellenville’de yaşayan bir anne olan Mari Gilbert (Amy Ryan), kızı Shannan’ın korkutucu bir şekilde ortadan kaybolmasıyla ilgili haberlerle yüzleşirken duygusal bir bakış açısıyla anlatılıyor. Çoğu seks işçisi olan ondan fazla ceset, yasaların yaptığı titiz arama sonucunda ortaya çıkarılıyor. Onu daha dokunaklı bir saat yapan şey budur. ‘Lost Girls’ dikkatinizi çektiyse buradan izleyebilirsiniz!

Benzer Yazı: Türk Aşk Filmleri: En Çok İzlenen ve Beğenilen 24 Türk Aşk Filmi ve iMDB Puanları

1. Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

netflix seri katil filmleri

Netflix seri katil filmleri arasında Joe Berlinger’in yönettiği “Extremely Wicked; Shockingly Evil and Vile’, sayısız can almaktan sorumlu olan alçakgönüllü seri katilin biyografisini sunuyor. Bundy’nin canice girişimlerini sıralamak yerine, Bundy’nin uzun zamandır sevgilisi olan Liz Kendall’ın (Lily Collins) ve aldattığı diğer kadınların bakış açısından anlatılıyor. Film, belgesel ve dramayı birleştiren farklı bir düzlemde karşınıza çıkıyor. Ted Bundy’nin kadınlarla olan gergin ilişkisine yakından bakmak isterseniz filmi buradan izleyin!

Benzer Yazı: En Çok İzlenen Filmler 2020 – Yabancı, Türk, Netflix, Komedi


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Dizi ve Sinema konulu diğer yazılarımız da ilginizi çekebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.