Çarşamba, Mayıs 22, 2024
Ana SayfaSinemaNetflix'te İzleyeceğiniz En İyi 14 Zombi Filmi

Son Yazılar

Netflix’te İzleyeceğiniz En İyi 14 Zombi Filmi

Netflix platformunda yayınlanan 14 zombi filmi önerisi yapıyorum. İşte hemen izleyebileceğiniz en iyi zombi filmleri listemiz.

Amerikalılar zombi filmleri çektikçe, bizler de merakla izlemeye devam ediyoruz. Aslında konuları farklı olsa da temelde aynı döngü üzerinde devam eden filmlerden. Birisi enfekte oluyor ve diğer insanlara ya da hayvanlara bulaştırarak tüm dünyaya yayılıyor. Ama öyle biri ya da birileri var ki, en sonunda tüm dünyadaki zombileri bir yöntemle yok ediyorlar ve dünyayı kurtarıyorlar. İşte bu yazımda sizlerle Netflix platformunda izleyebileceğiniz en iyi 14 zombi filmi listemi paylaşacağım. Keyifli seyirler dilerim.

‘World War Z’ gibi filmlerin muazzam başarısıyla, her yıl vizyona giren zombi filmlerinin sayısında kesin bir artış gördük. ‘Warm Bodies’ ve ‘Zombieland’ iyi ve başarılı zombi filmlerinin diğer örnekleridir. Will Smith, Brad Pitt ve diğerleri gibi aktörlerin ana akım zombi filmlerinde boy göstermesiyle, bu tür filmler artık göz ardı edilmiyor. Özellikle zombileri içeren iyi kıyamet filmleri, her zaman harika bir Pazar günü izlemesidir. Ancak Netflix platformunda sınırlı sayıda izlenebilir zombi filmi var ve bu sizin için sürpriz olabilir, yine de iyi bir mizah, korku ve heyecan karışımı seviyorsanız izlenebilir. İşte Netflix listelerindeki iyi zombi filmleri listemiz. Bu yeni zombi filmlerinin çoğunu Amazon Prime veya Hulu’da da izleyebilirsiniz.

Bazı filmlere ülkemizden ulaşmak mümkün değil, bu sebeple Netflix Amerika İzlemek İçin Çalışan En İyi 7 VPN Uygulaması yazımıza gözatmanızı öneririz.

14. Zom 100: Bucket List of the Dead (2023)

Akira Tendo (Eiji Akaso), sonu gelmeyen geç saatlere, patronunun güç tacizine ve mantıksız görevlere maruz kaldığı istismarcı bir şirkette çalışıyor. Günlerini canlıdan çok ölü hissederek geçiriyor. Bir sabah kasaba zombiler tarafından ele geçirilir ve tanıdık manzara çoktan harap olmuştur. Böyle bir yıkımı gören Akira neşeyle artık ofise gitmesine gerek olmadığını haykırıyor. Doğuştan pozitifliğini gösteren Akira, zombiye dönüşmeden önce evini temizlemek ve balkonunda kamp yapmak da dahil olmak üzere yapmak istediği 100 şeyin bir listesini çıkarır ve yapılacaklar listesini tamamlamak için yola çıkar. Buradan izleyebilirsiniz.

13. Ölüm Günü: Kan Bağı (2018)

Başlangıcında bir aksiyon-korku (komedi) olan ve muhtemelen şimdiye kadar yapılmış en kötü zombi filmlerinden biri olan ‘Ölüm Günü: Kan Bağı’, bir partiye katılan genç bir tıp öğrencisi olan Zoe ile başlar ve bir anda sözde rotter’ların saldırısına uğrar. Kısa süre sonra tüm şehrin ve sokakların bu zombilerle dolu olduğunu fark eder. Kısmen enfekte olmuş ve tamamen sağ kalanların barındığı bir mülteci kampına yerleşir ve doktor olarak hizmet vermeye başlar. Beş yıl sonra, zombiler mülteci kampına saldırır. Çok klasik bir zombi filmi, boş zamanınız bolsa izlemeye değer. Netflix üzerinden izleyebileceğiniz bu zombi filmi işte tam bu linkte yayınlanıyor.

İlgili Yazı: Netflix’te Yayınlanmış Gay, Lezbiyen, LGBT Filmleri

12. Rise Of The Zombie (2013)

Luke Kenny ve Devaki Singh tarafından yönetilen bu 2013 yapımı Hint zombi filmi, Kenny’yi Neil Parker adlı tutkulu bir vahşi yaşam fotoğrafçısı olarak başrolde oynuyor. Neil işine kendini o kadar kaptırmış ki, diğer her şey ona sadece zaman kaybı gibi geliyor. Kız arkadaşıyla olan ilişkisi de aynı sebepten zarar görür ve sonunda yollarını ayırırlar. Neil işine gitgide daha fazla zaman ayırır ve Hindistan’ın Uttarakhand eyaletindeki görevlerinden birinde gizemli bir şekilde garip bir yaratık tarafından ısırılır. Çok geçmeden Neil bir zombiye dönüşmeye başlar. Film, sessiz ve durgun bir tempoyla başlayıp aniden kanlı bir şenliğe dönüştüğü için ilginç bir ton değişimine sahip. ‘Daha iyisi yapabilirlerdi’ diyeceğiniz bu filmi Netflix Türkiye üzerinden izleyemiyorsunuz, fakat ‘illa bu zombi filmi ilgimi çekti izlemem lazım’ diyorsanız, VPN ile bağlanmanız gerekiyor.

Benzer Yazı: NetFlix’te Ateşli Sevişme Sahneleri ile Erotizm İçeren 20 Film

11. KL Zombie (2013)

Endişelenmeyin, KL başka bir şey değilse de yalnızca Kuala Lumpur şehrine atıfta bulunur. ‘KL Zombi’, boş zamanlarında çim hokeyi oynamayı seven pizza servis elemanı Nipis’in hikayesidir. Şehirde bir zombi salgını ortaya çıktığında, görünüşe göre Nipis onlarla savaşmaktan ve onları öldürmekten sorumlu olan tek kişi olacaktır. Nipis daha sonra sopalarla ve eline ne geçirirse, zombilerin beyinlerini dağıtıp ve her yere kan sıçratan bir adam haline geliyor. Netflix platformunda izlenebilen bu zombi filmi, ne yazık ki ülkemizde ancak VPN kullanılarak izlenebiliyor.

10. Cargo (2018)

Şahsen, ‘Cargo’nun şimdiye kadar gördüğüm en kötü Netflix orijinal yapımlarından biri olduğunu düşünüyorum. Muhtemelen bu filmin bu listede olmasının tek nedeni, sadece Martin Freeman’in olmasıdır. Ancak film gerçekten ilginç bir notla başlıyor – Avustralya’da yerliler ve kabile halklarıyla dolu kıyamet sonrası bir ortamda, Andy, karısı Kay ve kızları ile bir tekne evinde yaşıyorlar.

Buna paralel olarak, bir yerli olan Thoomi, babasını salgından kurtarmaya çalışır ama hepsi boşunadır. Kay, bir zombi tarafından ısırılır ve tamamen zombiye dönüşmeden önce, Andy onu bir minibüse kapatır. Kay’i terk ettikten sonra, Andy kendisinin de ısırıldığını fark eder ve kızını daha güvenli bir yere götürmek için sadece 48 saati vardır. Filmin geri kalanı fazlasıyla tahmin edilebilir. Netflix Türkiye üzerinden izlenebilecek olan bu zombi filmi için buraya tıklayınız.

9. #Alive (2020)

Güney Korelilerin gerçekten korkutucu, gerçekten hızlı kovalayan ve gerçekten fena ısıran zombi filmleri yapmayı başardıkları kesin. Netflix Türkiye üzerinden de izleyebileceğiniz bu zombi filmi Güney Koreli yapımcıların gerçek bir başarı ürünü. ‘#Alive’, yiyeceksiz, sınırlı su, silahsız, çıkış yolu olmayan ve ön kapısını kırmakla uğraşan aç zombilerden saklanmaya çalışan ve dairesinde mahsur kalan yalnız bir gencin hikayesini anlatıyor. ‘#Alive’, zombi türüne yeni bir bakış açısı getiriyor ve modern zaman unsurlarını (sosyal medya gibi) hikayeyi canlandırmak kullanıyor.

8. Phobia 2 (2009)

Netflix Globalde yayınlanan Tayland yapımı bir zombi filmi olan ‘Phobia 2’, zombilerle ilgili beş kısa öykünün bir derlemesidir. Dizinin üçüncü kısa öyküsü olan ‘Sırt Çantalıları’ Tayland’da otostop yapan iki yolcunun etrafında döner. İkili, onları daha güvenli bir yere götürmeye söz veren bir kamyoncu tarafından alınırlar. Ancak kısa süre sonra, kamyon şoförünün bir sürü ceset taşıdığı ortaya çıkıyor. Bir süre sonra cesetler canlanır ve zombi öldürme çılgınlığı başlar. Film, Tayland film endüstrisindeki ticari açıdan en başarılı filmlerden biri olmaya devam ediyor. Maalesef VPN kullanıp ülke değiştirerek filmi izleyebiliyorsunuz.

7. Tüm Sırların Sahibi Kız (2016)

The Girl With All The Gifts, tuhaf bir mantarın neredeyse tüm insanları akılsız, et yiyen canavarlara dönüştürdüğü distopik bir dünyada geçiyor. Sadece birkaçı hayatta kalır, ancak enfeksiyon kapma korkusuyla yaşarlar. Bir öğretmen ve bir bilim adamı, genç bir kızın mantardan etkilenmediğini ve dolayısıyla bağışık olduğunu keşfettiklerinde, yeniden umut etmeye başlarlar ve insanlığı kurtarmak için cüretkar bir ya hep ya hiç planı yaparlar.

6. Ravenous (2017)

Netflix Global üzerinden seyredebileceğiniz bu zombi filmi diğerlerinden biraz farklı. Çünkü bu filmde zombiler birbirleriyle iletişim kurabiliyorlar. Hikaye, Quebec eyaletinin uzak bir kasabasında, insan yiyen zombilerden kaçmaya ve ormanda güvenli bir yere gitmeye çalışırken hızla öldürülen insanları konu alıyor. Zombi filmi sevenlerin kesinlikle beğeneceği bir yapım.

5. Ladronas de Almas (2015)

Meksika bağımsızlık savaşı sırasında, bir grup isyancı yarı terk edilmiş eski çiftliğe gelir. Orada sakat bir adam üç kızı ve birkaç hizmetçisiyle birlikte yaşıyor. Bir gece sonra isyancılar orada yaşayan ailenin gerçekten karanlık bir şey sakladığını öğrenmeye başlar. Aslında savunmazsız gibi görünen bu üç kız çocuğunun arkasında onları koruyan bir zombi ordusu vardır. Heyecan verici, hızlı tempolu bir film.

4. Zombieland (2009)

Bu, zombilerin aptal olduğunu söyleyenlerin çektiği türden bir film.Ohio’daki ailesine ulaşmaya çalışan utangaç bir öğrenci, son Twinkie’yi bulmaya çalışan silahlı sert bir adam ve bir eğlence parkına gitmeye çalışan bir çift kız kardeş, zombilerle dolu bir Amerika’yı dolaşmak için güçlerini birleştiriyor. Netflix Türkiye üzerinden izlenebilen bu zombi filmi için buraya bakabilirsiniz.

3. Train to Busan (2016)

Netflix’te pek de sakin geçmeyen bir zombi kıyamet filmi Train to Busan, bazı kanlı sahnelere ve sürükleyici aksiyona sahip. Adından da anlaşılacağı gibi, tüm aksiyon Seul’den Busan’a giden bir trende ortaya çıkıyor. Güney Kore’yi etkisi altına alan yıkıcı bir zombi virüsünden etkilenen bir kadın, virüsü trendekilere yaymaya başlar. Virüs, tüm ülkeye yayılırken, hızla Busan’a yol alan trende de Sok-woo, kızı ve daha birçok yolcu amansız bir hayatta kalma mücadelesine girişir.

2. Ölülerin Şafağı (2004)

Basit bir zombi filmi hikayesi izledikten sonra bile, bu film sizi ekrana bağlı tutacak iniş çıkışlarla dolu. Bir zombi kıyametinden sonra hayatta kalan bir grup, boş bir alışveriş merkezinde toplanır ve hayatta kalmak için savaşır. Ancak, bazı sorunları kendi içlerinde de halletmeleri gerektiğinde işler zorlaşıyor.

1. Warm Bodies (2013)

Bu tamamen izlemeye değer bir zombi filmi. Bugüne Kadar Anlatılan En Etkileyici Zombi Hikayesi! Yaşayan bir ölü olan R, öldürmek üzere olduğu genç ve güzel Julieye aşık olunca, bedeninde bir takım değişikler olur. Bu aşk, bir zombiyi yeniden hayata döndürürken diğer yandan ikisinin de varlığını tehlikeye atan bir süreci tetikler.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Dizi ve Sinema konulu diğer yazılarımız da ilginizi çekebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!