Ana Sayfa Goygoy Çay İçen Amca Konusu Çay İçen Adam Olayına Nasıl Evrildi?

Çay İçen Amca Konusu Çay İçen Adam Olayına Nasıl Evrildi?

İnternet fenomeni çay içen amca olayının tarihçesini açıklıyoruz, kimdir, nerelidir, çay içen adam efsanesi nasıl doğdu? İşte cevaplar.

7
3429
çay içen amca

Yıllar yıllar önce internette sörf yapanlar komiklik olsun diye arkadaşlarına ‘google’a çay içen amca yaz, bak ne komik‘ diye ortaya laf atarlardı. Bu +18 şaka, genellikle de kızlara yapılırdı. Çünkü ‘çay içen amca‘ yazınca ne olabilirdi ki? Şimdi sizlere çay içen amca kimdir ve o günlerden ‘çay içen adam‘ şakasına nasıl gelindiğini anlatacağım.

ÇAY İÇEN AMCA ŞAKASI

Yıl sanırım 2006 falan, zamanının çoğunu internette geçirip, kafa dağıtmak isteyen o zamanın nesli, internete bir fotoğraf yüklerler. Bu fotoğrafın başlığına da ‘ÇAY İÇEN AMCA‘ yazarlar. Bu fotoğrafı buraya eklemiyorum, çünkü sizleri etkisi altına alabilir. Neyse efenim, sonrasında da insanlar arkadaşlarına merak uyandıran bir ses tonuyla sanki çok önemli bir şeyle karşılaşacaklarmış gibi ‘google’a çay içen amca yaz, bak ne çıkıyor’ diye sorarlardı. Tabi bu şaka genellikle kız arkadaşlara yapılır ve onlardan gelecek tepkilere de gülünürdü.

çay içen amca

ÇAY İÇEN AMCA OLAYI NASIL ADAM OLDU

Aslında bunun sebebi ‘google görseller’ aramasındaki sıralamanın değişmesidir. Yıllar öncesinde ‘çay içen amca‘ yazınca, görsellerde birkaç fotoğraf geriye giden muhteşem görüntü, ‘çay içen adam‘ yazılınca ise yine ilk fotoğraf olarak karşımıza çıkmaktaydı. Bu sebeple zamane gençliği şakayı ‘çay içen adam‘ sorusuna çevirdi.

ÇAY İÇEN AMCA KİMDİR

Doğallıktan yana yani ‘naturalist’ bir yaşam tarzını benimsemiş olan çay içen adam, Japon kültüründen etkilenmiş, maddi şeylere önem vermeyen bir kişidir. Fotoğrafın çekildiği yıllarda 54 yaşında olan amcamız, sanırım eğer hayatta ise 70’li yaşlarında olması gerekli. Bir rivayete göre Fas’lı olduğu söylenmektedir.

çay içen adam
çay içen amca

Aman dikkat, amcaya uzun süre bakmayınız!

https://youtu.be/sEeTwttzYcA

Tarihte tam olarak aydınlatılamamış çay içen amca konusunda umarım sizleri en gerekli bilgilerle donatabilmişimdir. Bu akşam çok rahat ve huzurlu uyuyabileceğinize eminim. Gelecek nesiller bu sayfada yazan bilgilerle, daha aydın ve müreffeh bir dünyaya yelken açacaklardır. Bir şey değil arkadaşlar, görevimiz. 🙂 Çay ile ilgili sözler sayfamız da ilginizi çekebilir.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

GOYGOY yapabileceğimiz yazılarımız için buraya tıklayınız.

7 YORUMLAR

  1. Adam rahat ya, maşallah.
    Çayı böyle içen görmemiştim. 🙂
    İyi ki görmedim tabi.
    Yani görmek istemedim hahahaha

    Çay içen amca, hastasıyız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz