in

EhEh KızgınKızgın AğlaAğla HarikaHarika GüzelGüzel SevdimSevdim HadiiHadii

Çay İçen Amca Konusu Çay İçen Dayı Olayına Nasıl Evrildi?

Çay içen dayı mı daha masum yoksa çay içen amca mı? İşte yılların şakasının halen araştırılmasının sebebini açıklıyoruz. Ergenler siz de hazır mısınız?

çay içen amca

Yıllar yıllar önce internette sörf yapanlar komiklik olsun diye arkadaşlarına ‘google’a çay içen amca yaz, bak ne komik‘ diye ortaya laf atarlardı. Bu +18 şaka, genellikle de kızlara yapılırdı. Çünkü ‘çay içen amca‘ yazınca ne olabilirdi ki? Şimdi sizlere çay içen amca kimdir ve o günlerden ‘çay içen dayı‘ şakasına nasıl gelindiğini anlatacağım.

ÇAY İÇEN AMCA ŞAKASI

Yıl sanırım 2006 falan, zamanının çoğunu internette geçirip, kafa dağıtmak isteyen o zamanın nesli, internete bir fotoğraf yüklerler. Bu fotoğrafın başlığına da ‘ÇAY İÇEN AMCA‘ yazarlar. Bu fotoğrafı buraya eklemiyorum, çünkü sizleri etkisi altına alabilir. Neyse efenim, sonrasında da insanlar arkadaşlarına merak uyandıran bir ses tonuyla sanki çok önemli bir şeyle karşılaşacaklarmış gibi ‘google’a çay içen amca yaz, bak ne çıkıyor’ diye sorarlardı. Tabi bu şaka genellikle kız arkadaşlara yapılır ve onlardan gelecek tepkilere de gülünürdü.

çay içen dayı

ÇAY İÇEN AMCA OLAYI NASIL DAYI OLDU

Aslında bunun sebebi ‘google görseller’ aramasındaki sıralamanın değişmesidir. Yıllar öncesinde ‘çay içen amca‘ yazınca, görsellerde birkaç fotoğraf geriye giden muhteşem görüntü, ‘çay içen dayı‘ yazılınca ise yine ilk fotoğraf olarak karşımıza çıkmaktaydı. Bu sebeple zamane gençliği şakayı ‘çay içen dayı‘ sorusuna çevirdi.

ÇAY İÇEN AMCA KİMDİR

Doğallıktan yana yani ‘naturalist’ bir yaşam tarzını benimsemiş olan çay içen dayı, Japon kültüründen etkilenmiş, maddi şeylere önem vermeyen bir kişidir. Fotoğrafın çekildiği yıllarda 54 yaşında olan amcamız, sanırım eğer hayatta ise 70’li yaşlarında olması gerekli. Bir rivayete göre Fas’lı olduğu söylenmektedir.

Aman dikkat, amcaya uzun süre bakmayınız!


Tarihte tam olarak aydınlatılamamış çay içen amca konusunda umarım sizleri en gerekli bilgilerle donatabilmişimdir. Bu akşam çok rahat ve huzurlu uyuyabileceğinize eminim. Gelecek nesiller bu sayfada yazan bilgilerle, daha aydın ve müreffeh bir dünyaya yelken açacaklardır. Bir şey değil arkadaşlar, görevimiz. 🙂 Çay ile ilgili sözler sayfamız da ilginizi çekebilir.

Merak edebileceğiniz diğer yazılarımıza da bakmalısınız

Sen ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

22 Yorum

Loading…

0
Arif Kocabıyık Bankamatik

Takvim ve Sabah Gazetesi Türkiye’de Bir İlki Gerçekleştirdi: Bu Haberi Okuyan Kör Olabilir

rakı fiyatları 2021

Rakı Fiyatları 2021 Yılında Ne Kadar Oldu? 20’lik, 35’lik, 50’lik, 75’lik, 100’lük Güncel Rakı Fiyatı Ne Kadar?