Perşembe, Nisan 18, 2024
Ana SayfaSoru - CevapTwörk Ne Demek Diye Soranlara Gelsin

Son Yazılar

Twörk Ne Demek Diye Soranlara Gelsin

Twörk ne demek diye soranlar aslında kelimenin yazılışı Twerk'dir. Yani aslında Twerk ne demek, Twerk dans yapmak, Twerk nedir yazmak doğrusu.

Arkadaşlar merhaba, araştırdığınız kelime olan ve Twörk ne demek diye soranlara öncelikle şunu belirtmem gerekli ki kelimenin yazılışı Twerk’dir. Yani aslında Twerk ne demek, Twerk dans yapmak, Twerk nedir, twerk nasıl yapılır diye sormak daha mantıklı olur.

Twörk Ne Demek

twörk ne demek

Twörk ne demek diye soranlar, aslında ingilizce bir kelime olan Twerk’in okunuşu ile arama yaptıkları anlaşılabilir. Yani aslında Twerk ne demek diye araştırma yapılması gereklidir. Yani Twerk yazılır ama Twörk okunur.

Oxford sözlüğüne göre son 20 yıldır hayatımızda olan Twerk kelimesinin 2013 yılında yılın ikinci kelimesi seçildiğini biliyor musunuz? Twerk sözcüğü, ‘genellikle kadınların yaptığı, kişisel, bir dans’ ve ‘cinsel tahrik edici tavırla yapılan bir dans’ anlamlarına gelmektedir. Twörk ne demek detaylı yazımıza devam edelim.

Twörk ne demek ya da doğru yazılışı ile twerk, aslında en kısa tanımıyla kalça sallama dansıdır. Genellikle kadınlar tarafından yapılması göze daha hoş gelir, erkeklerin yapması tavsiye edilmez. Çünkü estetik açıdan izleyenleri geçici görme kaybına uğramasına sebep olabilir. 🙂

Twerk Nasıl Yapılır?

Aslında twerk dansı yapmak çok kolaydır. Çünkü tek bir hareket var, başka figürler ekleyerek de yapılabilir tabi ama esas nokta kalçaların ritmik hareketlerle sallanmasından ibarettir. Twerk dansı nasıl yapılır diye öğrenmek istiyorsanız, aşağıdaki ders size yardımcı olacaktır.

Twerk dansı nasıl yapılır sorusunun cevabı ise yaratıcılığınıza bağlıdır. Afrika’da bulunan kabile danslarını andıran ve hatta oradan esinlenildiği düşünülen bu dans 3 farklı şekilde yapılabilmektedir. Şimdi gelelim twerk nasıl yapılır sorusuna.

Duvarda Twerk Yapmak

Biraz zor bir duruş şekli olsa da twerk yapma çeşitlerinden biridir.

Çömelerek Twerk Yapmak

Twerk yapmanın en kolay şekillerinden biridir. Kalça kası çalışmak isteyenlere de önerilir.

Elleri Yere Koyarak Twerk Yapmak

En rahat ve konforlu şekilde twerk yapabileceğiniz pozisyondur.

Twörk ne demek diye ararken aslında ‘twerk’ olduğunu öğrenmiş oldunuz. Son yılların en popüler ve ilgi çekici dansını siz nasıl buldunuz? Yazımızı beğendiyseniz aşağıda yorumlarda lütfen belirtmeyi unutmayınız.

Twerk (Twörk) Video Örnekleri

Twerk (Twörk) ne demek ve nasıl yapılır öğrendiğinize göre Tiktok’taki seksi kızların nasıl bu dansı yaptığına bir bakma zamanı geldi sanırım.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

SORU-CEVAP kategorimizdeki diğer yazılar için ise buraya tıklayabilirsiniz.

12 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!