in

SevdimSevdim

Twörk Ne Demek Diye Soranlara Gelsin

Özellikler genç jenerasyonun araştırdığı kelime olan Twörk ne demek, Twörk yapmak nedir, doğru yazılışı nedir, sizler için araştırdık.

twörk ne demek, twerk ne demek

Arkadaşlar merhaba, araştırdığınız kelime olan ve Twörk ne demek diye soranlara öncelikle şunu belirtmem gerekli ki kelimenin yazılışı Twerk’dir. Yani aslında Twerk ne demek, Twerk dans yapmak, Twerk nedir, twerk nasıl yapılır diye sormak daha mantıklı olur.

Twörk Ne Demek

Twörk ne demek diye soranlar, aslında ingilizce bir kelime olan Twerk’in okunuşu ile arama yaptıkları anlaşılabilir. Yani aslında Twerk ne demek diye araştırma yapılması gereklidir. Yani Twerk yazılır ama Twörk okunur.

Oxford sözlüğüne göre son 20 yıldır hayatımızda olan Twerk kelimesinin 2013 yılında yılın ikinci kelimesi seçildiğini biliyor musunuz? Twerk sözcüğü, ‘genellikle kadınların yaptığı, kişisel, bir dans’ ve ‘cinsel tahrik edici tavırla yapılan bir dans’ anlamlarına gelmektedir. Twörk ne demek detaylı yazımıza devam edelim.

Twörk ne demek ya da doğru yazılışı ile twerk, aslında en kısa tanımıyla kalça sallama dansıdır. Genellikle kadınlar tarafından yapılması göze daha hoş gelir, erkeklerin yapması tavsiye edilmez. Çünkü estetik açıdan izleyenleri geçici görme kaybına uğramasına sebep olabilir. 🙂

Twerk Nasıl Yapılır?

Aslında twerk dansı yapmak çok kolaydır. Çünkü tek bir hareket var, başka figürler ekleyerek de yapılabilir tabi ama esas nokta kalçaların ritmik hareketlerle sallanmasından ibarettir. Twerk dansı nasıl yapılır diye öğrenmek istiyorsanız, aşağıdaki ders size yardımcı olacaktır.

Twerk dansı nasıl yapılır sorusunun cevabı ise yaratıcılığınıza bağlıdır. Afrika’da bulunan kabile danslarını andıran ve hatta oradan esinlenildiği düşünülen bu dans 3 farklı şekilde yapılabilmektedir. Şimdi gelelim twerk nasıl yapılır sorusuna.

Duvarda Twerk Yapmak

Duvarda Twerk Yapmak

Biraz zor bir duruş şekli olsa da twerk yapma çeşitlerinden biridir.

Çömelerek Twerk Yapmak

Twerk yapmanın en kolay şekillerinden biridir. Kalça kası çalışmak isteyenlere de önerilir.

Elleri Yere Koyarak Twerk Yapmak

En rahat ve konforlu şekilde twerk yapabileceğiniz pozisyondur.

Twörk ne demek diye ararken aslında ‘twerk’ olduğunu öğrenmiş oldunuz. Son yılların en popüler ve ilgi çekici dansını siz nasıl buldunuz? Yazımızı beğendiyseniz aşağıda yorumlarda lütfen belirtmeyi unutmayınız.


Aşağıdaki yazılarımız da ilginizi çekebilir

Sen ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

12 Yorum

Loading…

0
no pain no gain ne demek

No pain No gain Ne Demek, Türkçe Anlamı Nedir?

yüzüklerin efendisi kaç seri

Yüzüklerin Efendisi Kaç Seri