Perşembe, Nisan 18, 2024
Ana SayfaSoru - CevapOfansif Ne Demek? Ofansif Mizah Anlamı Nedir?

Son Yazılar

Ofansif Ne Demek? Ofansif Mizah Anlamı Nedir?

Günlük hayatımızda ara sıra duyduğumuz ofansif kelimesi ne demek, bu konuyla bağlantılı olarak ofansif mizah nedir işte detaylar yazımızda.

Evet arkadaşlar bu yazımızın konusu ofansif kelimesi, günlük hayatımızda ara sıra karşımıza çıkan ofansif kelimesi ne demek, bu konuyla bağlantılı olarak ofansif mizah nedir bir bakalım isterseniz.

TDK’ya (Türk Dil Kurumu) göre ofansif kelimesinin kökeni de araştırılmakta. Ofansif kelimesini ilk defa duyan kişiler google’a ‘ofansif ne demek ne anlama geliyor?’ yazarak araştırıyorlar. Peki ofansif ne demek, ofansif mizah nedir? İşte ofansif kelimesinin anlamı…

Ofansif ne demek

Ofansif kelimesini en çok duyduğumuz alan sanırım futbol sporudur. Ofansif takım, ofansif oyuncu, ofansif oyun stili gibi bir çok terim kullanılmakta. Peki sık sık duyduğumuz ofansif ne demek bakalım…

  • Ofansif kelimesi gündelik yaşamımızda ara sıra duyduğumuz kelimelerden bir tanesidir.
  • Ofansif kelimesi Fransızca kökenlidir.
  • Ofansif kelimesinin TDK anlamı ‘atağa dayalı’ olarak tanımlanmıştır.

Ofansif mizah ne demek

ofansif mizah nedir

Peki ofansif ne demek öğrendiğimize göre ofansif mizah nedir bir de buna bakalım.

Ofansif mizah, kelimenin anlamıyla paralel olarak ‘saldırgan mizah’ ya da ‘kırıcı mizah’ olarak bilinir. Özellikle twitter kullanan kişiler bu tip mizah anlayışını sıklıkla görebilir. Ofansif mizah ne demek biraz daha yakından ve örneklerle bakacak olursak, aslında amacının güldürmek olmadığı, yalnızca karşı tarafı kırmak, yıpratmak amacıyla yapılan ve esasında suç olarak da nitelendirilebilecek sözde mizah türüdür.

Ofansif mizah ile ilgili sıklıkla karşılaşılan konular arasında ırkçılık, cinsiyetçilik, ötekileştirme gibi konular oluyor.

Ofansif mizah adı üzerinde saldırgan mizahtır. Bu tip yapılan eylemde aslında pek de gülünecek bir şey yoktur. Bir ırka, inanca, felakete, fakirliğe, hükümete, bir trajediye ve aslında hassas olan tüm konulara karşı ofansif mizah örnekleriyle karşılaşabiliyoruz.

Özellikle ofansif mizah, twitter gibi sosyal medya kanalıyla yapılmakta ve aslında büyük tepki de çekmektedir.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

SORU-CEVAP kategorimizdeki diğer yazılar için ise buraya tıklayabilirsiniz.

10 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!