Ana Sayfa Soru - Cevap Siyah Kalbin Anlamı Nedir? Siyah Kalp Emoji Anlamı Ne Demek?

Siyah Kalbin Anlamı Nedir? Siyah Kalp Emoji Anlamı Ne Demek?

0
2775
siyah kalbin anlamı

Mesajlaşma uygulamalarında ya da sosyal medyada sıklıkla kullanılan siyah kalbin anlamı nedir? Emojiler arasında dikkat çeken siyah kalp emojisi anlamı konusunda detaylı bir yazı hazırladım, işte detaylar.

SİYAH KALBİN ANLAMI NEDİR? 🖤

Siyah kalp emojisinin birçok anlamı var aslında. Bildiklerimi paylaşayım 🖤

Siyah kalp karanlı ve bükülmüş bir mizah duygusu gösterir. Ruhun kara tarafını yansıtabilir. Ayrıca üzüntü ve keder ifade etmek için kullanılır. Peki siyah kalbin diğer anlamı nedir?

Siyah kalp emojisi, 2016 yılında Unicode Konsorsiyumu tarafından 72 yeni emoji ile birlikte yayınlandı. Twitter’da, tamamen siyah gölgeli temel bir kalptir, ancak Apple ve Google griden siyaha bir gradyan sunar. Facebook ona daha koyu bir kenarlık veriyor ve Microsoft biraz beyaz parıltı ekliyor. Peki siyah kalbin anlamı nedir?

1- Ruhsal durumunuzu belirtmek

Siyah kalp emojisi, yanlış anlaşılmış hissettiğiniz veya yağmurlu bir gün için mutsuz olduğunuzu ifade etmek için mükemmel bir emojidir. Yani genelde negatif ruh durumlarını anlatmak için kullanılır.

2- Black Lives Matter

Siyah kalbin son zamanlardaki anlamı ise “Black Lives Matter” hareketine verilen desteği ifade etmek için giderek daha fazla kullanılmaya başlandı.

3- Vefat haberi sonrası

Sevilen bir kişinin hayatını kaybetmesi sonrasında, taziye mesajlarında kullanılan siyah kalp emojisi, kişinin hem sevildiğinin hem de kaybından dolayı duyulan üzüntüyü ifade etmek için kullanılır.

4- Modayı yakından takip edenler

Siyah kalp emojisi 🖤, modayı veya modaya uygun kıyafetleri sevenler tarafından da sıklıkla kullanılıyor. Moda konularında siyah kalbin anlamı, belirli bir kıyafete olan sevginizi ifade etmek için kullanabilir veya belki de ne kadar harika göründüğünü belirtmek için.

5- Kalp kırıklığı ve ihanet

Siyah kalp emojisi anlamı, kırmızı kalbin tam tersini belirtmek için kullanılır. Tatlı duyguları, sevgiyi ve romantizmi iletmek yerine, 🖤 tam tersidir. Bir ilişkide hayal kırıklığına uğradıysanız, kalbiniz kırıldıysa veya belki de ihanete uğradıysanız, bu emoji ile hayal kırıklığınızı ifade edebilirsiniz.

6- Güçlü olma vurgusu

🖤 emojisi aynı zamanda bir güç sembolü olarak da kullanılabilir. Hayat zor ama ben başarmak için elimden gelenin en iyisini yapacağım duygularını ifade etme aracıdır

Siyah kalbin anlamı işte bu kadar. Bol bol kullanın, tüm anlamları birbirinden güzel.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

SORU-CEVAP kategorimizdeki diğer yazılar için ise buraya tıklayabilirsiniz.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz