Cuma, Haziran 14, 2024
Ana SayfaWebmasterAdSense Hesabı Açma Kılavuzu

Son Yazılar

AdSense Hesabı Açma Kılavuzu

İnternetten para kazanma için adsense hesabı açma kılavuzu hazırladık. Adım adım adsense hesabı nasıl açılır, işte resimli anlatım burada.

Bir web siteniz varsa, bundan para kazanabilirsiniz. Google AdSense piyasadaki en popüler ve görüntülü reklamlarla trafiğinizden para kazanmaya başlamanın en iyi yoludur. Bu reklam ağı, birden çok platform ve cihaz için çok çeşitli reklam türlerini sunar ve optimizasyon araçları da içerir. Peki AdSense hesabı açma işlemi nasıl yapılır, neye ihtiyaç vardır, adım adım hesap nasıl açılır anlatacağız.

ADSENSE HESABI AÇMA

Hiç kimse reddedilmesi için AdSense hesabı açma başvurusunda bulunmak istemez. Fakat talimatları doğru bir şekilde uygulamaz veya Google politikalarına uymazsanız, başvurunuzun kabul edilmeyeceğine emin olabilirsiniz. Bu kılavuzda, 2019 ve sonrasında bir hesaba nasıl başvuracağınızı adım adım anlatacağız.

GEREKSİNİMLER

Google, reklam ağlarının kalitesi konusunda çok ciddidir. Uymanız gereken gereksinimler, kurallar ve düzenlemeler konusunda çok katıdır. AdSense hesabı açma işleminden önce uymanız gereken gereksinimler aşağıda verilmiştir.

  1. En az 18 yaşında olmalısın.
  2. AdSense hesabına bağlı olmayan etkin bir Gmail hesabına sahip olmalısın.
  3. Bir web sitenizin olması ve bu web sitesinin Google’ın tüm hizmet şartlarını karşılıyor olması gereklidir.

Google politikaları hakkında daha fazlasını buradan okuyabilirsiniz.

PROFESYONEL İPUÇLARI

Aşağıdaki ipuçları kesin olarak yazılmasa da, AdSense tarafından kabul edilme şansınızı artıracaklarına inanıyoruz.

  1. Web siteniz en az 3 aylık olmalıdır.
  2. Okuyucular için benzersiz ve değerli olan en az 30 makaleniz olmalıdır.
  3. Sahip olmanız gereken minimum trafik miktarı yoktur, ancak ne kadar fazla olursa o kadar iyidir.

ÖDEME NASIL YAPILIYOR

Ödeme alabilmek için reklam geliri olarak kazanmanız gereken minimum 100 Amerikan doları eşik vardır. Ayrıca, Google’ın 30 gün sonra ödeme şartını koştuğunu da unutmamalısınız. Örnek olarak, Eylül ayında reklam geliri elde ettiğinizde, geliriniz Kasım ayının ilk haftasında – faturalandırılabilir ayın bitiminden 30 gün sonra da size ödenecektir.

ADIM ADIM ADSENSE HESABI AÇMA

AdSense hesap açma işlemine bu sayfadan başlayacaksınız: https://www.google.com/adsense/start

adsense hesabı açma

Google yani Gmail hesabınız yoksa öncelikle bir gmail hesabı açmalısınız. Eğer bir Google hesabınız varsa ‘oturum açın’ı tıklayınız. E-posta adresiniz ve şifrenizle giriş yaptıktan sonra ‘ileri’ düğmesini tıklayın. Evet adım adım AdSense hesap açma başvurusunda bulunuyorsunuz, belki gelecekte her şey çok farklı olabilir.

adsense hesabı açmak için gmail girişi

Ardından, aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi size aşağıdaki mesajı veren bir sayfaya yönlendirileceksiniz. AdSense hesabı açmak için “ok ile işaretlediğim” yere tıklayın.

adsense hesabı açmak

Şimdi, web sitenizi ve e-posta adresinizi içeren tüm bilgilerinizi girmeniz gerekecek. Ayrıca, AdSense’ten özelleştirilmiş yardım ve performans önerileri için kaydolabilirsiniz. Ekranınız şunun gibi görünecek:

Sonraki sayfada, web sitenizi AdSense’e bağlamanızı sağlayacak talimatlar alacaksınız. AdSense hesabı açma ve onaylanması adımlarının en önemli kısmı burası. AdSense, web sitenizde ‘head tagları‘ arasına eklemeniz gereken bir kod verecektir. Ayrıca, bir WordPress siteniz varsa bunu nasıl yapacağınız konusunda size özel talimatlar da verecek. Kodu sitenize ekledikten sonra, gönder düğmesini tıklayın.

Artık web siteniz Google AdSense ekibinin incelemesi için hazır. AdSense yanıt verene kadar sitenize eklediğiniz koddun yayında tuttuğunuzdan emin olun. Bazen AdSense ekibinin size geri dönmesi birkaç gün veya iki haftaya kadar sürebilir.

AdSense hesabı açma işlemini tamamladınız. Şimdi Google AdSense hakkında öğrenmeniz gereken diğer önemli konulara geçebilirsiniz.

İnternetten Para Kazanma Yöntemlerinden Biri Olan Adsense Nedir?

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!