Pazar, Mayıs 19, 2024
Ana SayfaTeknolojiSosyal MedyaBuluşma Teklif Etmeden Önce Facebook'ta Bir Kızla Nasıl Sohbet Edilir

Son Yazılar

Buluşma Teklif Etmeden Önce Facebook’ta Bir Kızla Nasıl Sohbet Edilir

Facebook'ta bir kıza nasıl çıkma teklif edeceğini merak mı ediyorsun? İşte Facebook'ta bir kızla sohbet başlatmak ve randevu almak için bazı ipuçları.

Facebook gibi sosyal medya platformlarında ‘bir kızla nasıl sohbet edilir?’ öğrenmek istiyor musunuz? Ona buluşma teklif etmeden önce nasıl yaklaşmanız gerektiğini açıkladığımız ipuçları yazımızda.

Günümüzün gelişmiş teknolojilerini kullanarak oturduğumuz yerde hoşlandığımız biriyle sohbet edebiliyoruz. Buna benzer şeyler için artık yüzyüze gelmemiz gerekmiyor. O kadar fazla sosyal medya uygulaması var ki, buluşmak amacıyla bir teklif sunmamız için sadece yazmanız yeterli. Peki hoşlandığınız kıza onu rahatsız etmeden nasıl yazmalısınız?

İşte FaceBook’ta bir kızla nasıl sohbet edilir ve buluşmak için şansınızı nasıl artırırsınız, adım adım açıklıyoruz.

1. Facebook Profilinizin Tuhaf Olmadığından Emin Olun

facebook kızla nasıl sohbet edilir

Yıllar önce çoğu insan, Facebook’tan gelen arkadaşlık isteklerini hemen kabul ediyordu. Artık sıklıkla gerçekleşen Facebook dolandırıcılıkları ve spam göndericileri sebebiyle, bilgili kullanıcılar tanımadıkları kişileri eklemiyorlar.

Yani bir kıza arkadaşlık isteği göndermeden veya sohbete başlamadan önce kendi Facebook profilinize bir göz atın. Bir animasyon karakteri veya rastgele bir doğa resmi değil, kendinize ait net bir fotoğraf kullandığınızdan emin olun. Adınızı ve soyadınızı düzgün ve herkesin bildiği şekilde yazın. Az bilinen bir göbek adınız varsa, bunu kullanmayın. Sizi tanımlayabilmesi için okulunuzun ve iş yerinizin doğru olduğundan emin olun.

Arkadaşlık isteğinizi kabul edip etmeyeceğine karar vermeden önce muhtemelen profilinize bir göz atacaktır; bu nedenle, sizi iyi gösterdiğine emin olun.

2. Duruma Göre İlk Mesajı Dikkatli Gönderin

facebook ta kızla nasıl sohbet edilir

Profilinizi düzenledikten sonraki ilk adımınız bu kızla ilişkinizin ne olduğunu düşünmektir, yani nereden tanıdığınız hakkında ne bildiğiniz veya ortak arkadaşlarınız kimlerdir gibi bilgiler. Facebook’ta bir kızla en iyi şekilde nasıl sohbet başlatacağınız, onu ne kadar iyi tanıdığınıza bağlıdır.

Daha önce hiç tanışmadığınız ve hiçbir bağlantınız olmayan yeni bir kızsa: İyi şanslar. Ona bir arkadaşlık isteği gönderebilir ve bunu kabul etmesini umabilirsin. Ona bir mesaj gönderirseniz, bu mesaj muhtemelen onun gizli Messenger gelen kutusuna düşecek ve onu hiçbir zaman göremeyecektir. Ona istek göndermek dışında pek fazla seçeneğiniz yok.

Onunla Facebook arkadaşı değilseniz ama ortak arkadaşlarınız varsa: Facebook’ta ikinizi ilgilendiren herhangi bir resim veya ilginç bir şey var mı? Belki ikiniz de ortak arkadaşlarınızla bir konsere gittiniz ve ikinizin de etiketlendiği bir fotoğraf var. O fotoğrafla ilgili genel bir yorum yapmak en azından onun sizin var olduğunuzu bilmesini sağlayacaktır. Ona arkadaşlık isteği göndermeden önce böyle bir şey yapmayı dene, böylece kim olduğun hakkında fikir sahibi olur.

Onunla zaten Facebook arkadaşıysanız: Ona Facebook dışında başka bir yöntemle çıkma teklif etmeyi ciddi olarak düşünmelisiniz. Bunu yapamayacak kadar çekingenseniz, ona bu hafta sonu gerçekleşecek bir etkinliğe gideceğinizi ve onun da gelmesini istediğinizi bildiren bir mesaj gönderin. Bunu bir “randevuya” dönüştürmeyin ve durum üzerinde herhangi bir baskı oluşturmayın. İdeal olarak, gitmek için birkaç arkadaş toplamalısınız, bu yüzden bu, uygun bir “randevu” yerine, bir grup arkadaşın takılması olacaktır.

Bu üç olasılıktan birini yaşayacaksınız. Facebook’ta bir kıza çıkma teklif etmek için, mesajlarınızı görebilmesi için onunla bir tür arkadaş bağlantınızın olması gerekir. Henüz ona bir arkadaşlık isteği göndermediyseniz, bu tamamen onun bu isteği kabul edip etmemesine bağlıdır.

3. Facebook’ta Bir Kızla Nasıl Sohbet Edilir

facebook ta bir kızla nasıl sohbet edilir

Diyelim ki hoşlandığınız kız sizi Facebook’ta arkadaş olarak eklemeye karar verdi. Artık onunla Messenger aracılığıyla iletişime geçebilirsin. Sizi çok iyi tanımadığını varsayarsak, ilk mesajınız kendinizi tanıtmalı ve ona sizin bir spam gönderen ya da kötü niyetli biri olmadığınız konusunda güvence vermelidir.

Ortak arkadaşlarınız varsa, ikinizin de kimleri tanıdığını söyleyerek başlayabilirsiniz:

“Merhaba Asuman, ben Kerem! Facebook bana ikimizin de Serpil Güven’i tanıdığımızı söyledi ve bir keresinde Tan Taşçı konserinde seninle konuştuğumu hatırlıyorum. En yeni albümlerini dinledin mi?”

Bu onun sizin kim olduğunuzu bilmesini sağlar çünkü ortak bir arkadaşınız var ve ikinizin de ilgi duyduğunuz bir etkinliğe katılmışsınız. Bu, çok az tanıdığınız bir kız için bile basit ve etkili bir ilk mesajdır.

Artık Facebook’ta arkadaş olduğunuza göre, birkaç dakikanızı ayırıp onun profilini inceleyin ve nelerle ilgilendiğini görün. Ne için okula gittiğini ve şu anki işinin ne olduğunu görmek için Hakkında sayfasının altındaki çeşitli sekmelere bakın. Bazı insanlar en sevdikleri alıntıları, görüntüleri veya kendileri hakkında rastgele ayrıntıları ekler, ancak bu çok yaygın değildir.

Son zamanlarda ne yaptığını görmek için son fotoğraflarına bir göz atın. Onun hakkında öğrenebileceğiniz, size konuşacak ilginç bir şeyler verecek her şey çok önemlidir.

Facebook’ta Tanımadığın Bir Kıza Nasıl Mesaj Gönderirsin?

Tanımadığınız bir kıza çıkma teklif etmeye çalışıyorsanız, ilk mesajınız olarak şunun gibi bir şey deneyin:

Merhaba Pelin! Ben Can. Tanışmadık ama profilin Facebook akışımda önerilen arkadaş olarak göründü ve gözüme çarptın. Profil resmini bizim buradaki alışveriş merkezinde çektiğini düşünüyorum; oraya ilk defa mı gittin? Buraya sık sık ailemle birlikte gideriz ve umarım sen de beğenmişsindir.”

Böyle bir şeyin işe yarayacağının garantisi yok ama dürüst olmak herhangi bir strateji kadar iyi bir stratejidir. Cevap verirse doğal bir sohbete devam edin. Tuhaf olmayın: karşınızdakinin bir kız olduğunu aklınızdan çıkarmayın.

4. Facebook’ta Bir Kıza Nasıl Çıkma Teklif Edilir (Uygun Şekilde)

Facebook’ta biraz sohbet ettikten sonra, devam etmeden önce durmalı ve o ana kadar olan etkileşimleri ölçmelisiniz. Ona mesaj attığınızda zamanında yanıt veriyor mu? Karşılıklı bir konuşma mı oluyor yoksa “Evet” ve “Tamam” gibi tek kelimelik yanıtlar mı alıyorsunuz? Sana ilgi duyduğunu hissediyor musun, yoksa sadece nezaketen mi sana cevap veriyor?

Bu soruları dikkatlice düşünün. Eğer ikiniz de konuşurken harika vakit geçirdiyseniz ve o da buluşmaya açık görünüyorsa, bir deneyin. Ancak hoş bir sohbet yaptığınızda ilgilenmiyor gibi görünüyorsa, muhtemelen bir randevu beklentisi bulunmuyor.

Bu noktada, henüz ona çıkma teklif etmek istemiyorsanız telefon numarasını istemeyi deneyin. Bu şekilde, mesajlaşarak veya WhatsApp gibi bir mesajlaşma uygulaması aracılığıyla iletişim kurabilirsiniz. Bunu kullanarak, yalnızca Facebook’u kullanmak yerine gün boyunca daha sık konuşmayı deneyebilirsiniz.

Başka bir platformda biraz sohbet ettikten sonra ilgi duyarsanız, Facebook yerine telefon görüşmesi yoluyla ona çıkma teklif etmeyi deneyebilirsiniz. Bunun daha iyi sonuçları olabilir, üstelik daha kişisel.

Önemli An: Kıza Çıkma Teklifi

Tüm bunlardan vazgeçip şimdi Facebook’ta bir kıza çıkma teklif etmek istiyorsanız, soruyu zevkli bir şekilde ifade edin. İnsanlar internetteki diğer kişilerin her zaman göründükleri gibi olmadıklarını bilirler, bu nedenle tuhaf bir şey yapmak istemezsiniz.

Örneğin, ondan sizinle yalnız başına uzak bir yere gitmesini kesinlikle istemezsiniz. Yukarıdakine benzer bir şekilde insanların birbirini tanıdığı bir grupla vakit geçirmeyi önerebilirsiniz:

“Selam Aynur, son birkaç haftadır seninle sohbet etmekten gerçekten keyif aldım ve seni bir arkadaş görüşmesine götürmeyi çok isterim. Bu cumartesi öğleden sonra İnönü Caddesi’ndeki Starbucks‘ta kahve içmek için buluşmaya ne dersin?”

Bunun iki önemli yönüne dikkat edin: halka açık bir yerde buluşmak ve bir buluşma için belirli bir zaman vermek. Bir hafta sonu için büyükbabanızın ormandaki kulübesine sizinle birlikte gelmesini teklif etmek istemezsiniz çünkü bu tüyler ürpertici bir durum olarak düşünülecektir.

Buluşmanın ayrıntıları söz konusu olduğunda genellemelerden kaçınmak da önemlidir. “Bir ara takılmak” için onu davet etmeyin, böyle düşünürse sizi geri çevirecektir. Bunun yerine, size net bir cevap verebilmesi için belirli bir tarih ve zaman diliminden bahsedin. Bunun bir randevu olduğunu ve arkadaştan daha fazlası olmakla ilgilendiğinizi açıkça belirtin.

Kıza Çıkma Teklif Ettikten Sonra Verebileceği Cevaplar

Facebook’ta ona çıkma teklif ettikten sonra durum birkaç şekilde sonuçlanabilir:

  • Senin profilini siler ve/veya engeller. İsteğiniz onu çok rahatsız ederse, sizi arkadaşlarından çıkarmaya karar verirse, bunu bir kenara bırakıp yolunuza devam etmelisiniz. Ortak arkadaşlarınıza onun hakkında şikayette bulunmayın veya onunla tekrar konuşmak için bir senaryo oluşturmaya çalışmayın.
  • Cevap vermiyor. Bu durumda birkaç gün bekleyin; Takıntılı bir şekilde bir yanıt olup olmadığını kontrol etmeyin. Bir süre sonra, mesajınızı gördüğünden ve tatile falan gitmediğinden emin olmak için Messenger’ı kontrol edin. Gördüyse ancak yanıt vermediyse bir kez daha hatırlatabilirsiniz: “Merhaba Özden, yukarıdaki mesajımı görüp görmediğinden emin olmak için kontrol etmek istedim!” Buna da yanıt verilmemesi ilgilenmediği anlamına gelir. Onunla tekrar iletişime geçmeye çalışmayın.
  • Hayır diyor. Tartışmayın veya nedenini sormayın. “Sorun değil, sadece ilgilenir misin bir bakayım diye düşündüm!” gibi bir şey söyleyebilirsin. O zaman onunla arkadaş olarak sohbet etmeye devam edip etmemek sana kalmış. Konuşmaya devam etmeye çalışırsanız ve o size mesafeli görünüyorsa, muhtemelen devam etmemek en iyisi olacaktır.
  • Size belirsiz bir cevap veriyor ya da mazeret üretiyor. Bazen kızlar “seni kolayca hayal kırıklığına uğratmak” için onlara çıkma teklif ettiğinde sana doğrudan “hayır” cevabı vermezler. Bunun yerine, konuyu daha fazla takip etmeniz gerekip gerekmediğini merak etmenize neden olabilecek bir mazeret sunacaklar. Bu durumda onunla iletişimi kesmeyip, bir süre geçtikten sonra ikinci bir öneri sunabilirsiniz.
  • Kabul ediyor. Eğer gitmekten mutlu olacağını söylüyorsa bu harika! Ayrıntıları onunla paylaşın ve mutabık kalın, böylece aynı fikirde olursunuz. Ayrıca randevu gününde bir şey olursa ona ulaşabilmek için telefon numarasını da istemelisiniz (henüz elinizde yoksa).

5. Facebook’ta Bir Kıza Yazmaktan Uzak Durmanız Gereken Şeyler

facebookta bir kıza yazılmayacak mesajlar

Facebook platformunda bir kızla nasıl sohbet edilir, ilk mesaj nasıl atılır gibi bilgilere artık sahipsiniz, peki ne yazmaktan kaçınmalısınız, hadi biraz da buna odaklanalım. Değineceğimiz başlıklarla bir kızın dikkatini çekmeye çalışmak sizi aptal gibi gösterir, kızın rahatsız olmasına neden olur ve sonu hiç de iyi olmaz:

  • Sıkıcı ve genel mesajlar göndermeyin. İlgilendiğiniz kıza ilk mesajınızı “Naber” diye göndermeyin. Bu sadece sıkıcı olmakla kalmıyor, ona sizin hakkınızda da hiçbir şey anlatmıyor, aynı zamanda sizin dolandırıcı olduğunuzu düşünmesine de neden olabilir. Yaratıcı olun; o, iki saniyede oluşturduğunuz bir tanıtımdan daha değerlidir.
  • Bir kıza herkesin görebileceği şekilde yazmayın. Messenger bir yana, Facebook’ta yaptığınız hemen hemen her şey başkaları tarafından görülebilir. Asla ama asla bir kızla flört etmeye ya da durum güncellemesi yaparak, zaman tünelinde paylaşım yaparak, fotoğrafına yorum bırakarak ona çıkma teklif etmeye çalışmayın. Bu gülünç derecede çocukçadır, onu utandırır ve insanlar sizin ne halt ettiğinizi gülerek okuyacaklardır. Facebook üzerinden sormak zaten şahsen yapmaktan daha kolay, bu yüzden korkak olmayın.
  • Korkmasına sebep olmayın. Bu oldukça açıklayıcı. Arka arkaya onlarca fotoğrafına yorum yapmayın. Mesajları dikkatli bir şekilde gönderin. Ve asla kaba veya cinsel anlama gelebilecek yorumlarda bulunmayın. Komik değiller ve sizi bir çocuk gibi gösteriyorlar.
  • Hayatın buna bağlıymış gibi davranma. Deneyim konusunda rahat olun. Sadece bir kişiyle konuşuyorsunuz ve ilgilenmiyorsa insanlarla çıkmak için daha birçok fırsat olacak.
  • Hiçbir koşulda onu Facebook’ta “dürtmemelisiniz”. Bu özelliğin neden hala mevcut olduğundan emin değiliz. Flört etmek için kullanmayın.

Hiç Facebook’ta Bir Kıza Çıkma Teklifinde Bulundunuz mu?

Facebook’ta bir kıza yaklaşmak, onunla sohbet etmek ve ona çıkma teklif etmek için baştan sona bir rehber hazırladık. Bunu yapmak mümkün olsa da, en iyi yöntem olduğunu elbette kabul edemeyiz.

Facebook işe yaramazsa, muhtemelen daha iyi sonuçlara sahip olacağınız pek çok çevrimiçi flört servisi var.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Hayat kategorisinde en çok okunan makaleler için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!