Salı, Nisan 16, 2024
Ana SayfaSinemaNetflix'te Hemen İzleyebileceğiniz En İyi 5 Saklı Hazine Filmi

Son Yazılar

Netflix’te Hemen İzleyebileceğiniz En İyi 5 Saklı Hazine Filmi

Gizli hazineler için hayal kurmaya ve filmleri izlemeye hazır mısın? Netflix saklı hazine filmleri ile altın dolu bir sandıkları keşfedin.

Sabah uyandığınızda zengin olmanız için ya oynadığınız piyango biletine büyük ikramiye vurması gerekir ya da zengin bir akrabanızdan yüklü miktarda para ya da gayrimenkul miras kalması gerekir. Belki de altın dolu kocaman bir sandık içinde saklı bir hazine bulursunuz. İşte tam da bu konuyla ilgili Netflix platformunda saklı hazine filmleri mevcut. Bunları keşfedip gizli hazine bulmayı umarak hayallerinizde zengin olduğunuzu düşünebilirsiniz.

netflix saklı hazine filmleri

Günümüzde bile insanlar, ellerine bir şekilde geçen eski haritaların peşinden gidip, saklı hazine avına çıkıyorlar. Haberlerde veya sosyal medyada bununla ilgili bir çok içerik bulabilirsiniz. Gizli hazine bulma konulu ‘Salak Milyoner’ ve ‘Köyden İndim Şehre’ gibi Türk yapımı filmler bile var. Çünkü tarihin bir çok döneminde insanlar her zaman bu hayallerle yaşarlardı. Bu makalemde sizlerle Netflix içeriklerinde bulunan ve mutlaka izlemeniz gereken saklı hazine konulu filmleri paylaşacağım.

5. Monty Python and the Holy Grail (1975 – iMDB: 8,2)

Terry Gilliam ve Terry Jones’un yönettiği ‘Monty Python and the Holy Grail’ (Monty Python ve Kutsal Kase), Arthur efsanesini komik bir şekilde yeniden canlandıran klasik bir komedi. Filmde aralarında Graham Chapman, John Cleese ve Eric Idle’ın da bulunduğu ünlü Monty Python komedi topluluğu rol alıyor. Hikaye, Kral Arthur ve şövalyelerinin Kutsal Kase arayışını konu alıyor, ancak yolculukları absürd karşılaşmalar ve komik aksiliklerle dolu. Buradan izleyebilirsiniz.

4. Gerçek Hazine (2021 – iMDB: 6,1)

Başrollerini Kea Peahu, Alex Aiono, Lindsay Watson, Owen Vaccaro ve Kelly Hu’nun paylaştığı ve Netflix saklı hazine filmleri arasında bulunan ‘Gerçek Hazine’, Christina Strain tarafından yazılan bir aile macera filmi. Jude Weng’in yönetmenliği, New York’ta büyüyen kardeşler Pili ve Ioane E’nin Oahu’ya taşındıktan sonra yaşam tarzlarındaki değişiklikleri nasıl yaşadıklarını konu alıyor. Büyükbabaları son zamanlarda ciddi kişisel sorunlarla mücadele ediyor ve alabileceği her türlü manevi desteğe ihtiyacı var. Ancak sıradan bir gün, iki kardeş kazara Oahu’da bir yerlerde uzun süredir kayıp olan bir hazine hakkında ipuçları veren bir günlüğe rastlarlar. İkili, onu bulmak için arkadaşlarıyla el ele vererek, macera dolu saklı hazine arayışına girişirler. Buradan izleyebilirsiniz.

3. Kokain Adası Efsanesi (2019 – iMDB: 6,3)

Theo Love’ın yönettiği ve yapımcılığını üstlendiği ‘Kokain Adası Efsanesi’, karısı Jamie ve kızı Emily’ye yardım etmek için her şeyi yapmaya hazır Hyden adlı çaresiz bir işadamının etrafında dönen bir belgesel film. Hyden, yaklaşık 2 milyon dolar değerindeki kayıp bir kokain deposunun Porto Riko’da bir yerde gömülü olduğunu öğrendiğinde onu bulmaya yemin eder. Ne yazık ki aradığı gömülü hazineyi bulmanın sandığı kadar kolay olmadığını anlaması uzun sürmez. Buradan izleyebilirsiniz.

2. The Dig (2021 – iMDB: 7,1)

John Preston’ın aynı isimli romanından esinlenen ve Netflix gizli hazine filmleri arasında listelenen ‘The Dig’, Simon Stone tarafından yönetilen bir İngiliz drama filmidir. Carey Mulligan ve Ralph Fiennes’in başrollerini paylaştığı film, 1930’ların sonlarında, İkinci Dünya Savaşı’nın arifesinde geçiyor ve mezar höyüklerini incelemek için kendi kendini yetiştirmiş bir arkeolog-kazıcı olan Basil Brown’ı işe alan Suffolk’lu zengin bir toprak sahibi olan Edith Pretty’nin etrafında dönüyor. Eski işverenlerinin baskısına ve değerli bir şey bulma şansının çok düşük olmasına rağmen Basil, Sutton Hoo’da çalışmaya karar verir ve bu daha sonra hayatını değiştirir. Ekibi, Karanlık Çağlardan kalma bir gemi bulur; bu, sonraki yıllarda arkeologlar için çığır açıcı bir keşif haline gelir. Buradan izleyebilirsiniz.

1. Da 5 Bloods (2020 – iMDB: 6,5)

Spike Lee’nin yönettiği ve ortak yazdığı ‘Da 5 Bloods’, Delroy Lindo, Jonathan Majors, Clarke Peters ve Norm Lewis’in dikkat çekici performanslarının yer aldığı bir savaş draması filmi. Hikaye, tarihin en kanlı savaşlarından birinde birbirleriyle omuz omuza savaşan, hayatlarını tehlikeye atan Vietnam Savaşı gazilerini konu alıyor. Savaşan iki taraf arasındaki anlaşmazlıklar çözüldüğünde, dört adam bir zamanlar düşman toprakları olan bölgeye geri dönerek uzun zaman önce ölmüş takım liderlerini ve birlikte sakladıkları gizli altını arar. Ancak kayıp hazineyi ele geçirmeden önce bu gazilerin, yollarına çıkan insan ve doğa güçleriyle yüzleşmeleri gerekiyor. Buradan izleyebilirsiniz.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Dizi ve Sinema konulu diğer yazılarımız da ilginizi çekebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!