in

SevdimSevdim

Sınava Girmeden Önce Okunacak Sınav Duası! Başarı İçin Sınavdan Önce Okunması Gereken Dualar…

Sınav duası okumayı denediniz mi? Bu sebeple ‘Sınav duaları ve sınavda okunacak dualar neler? Sınav öncesi hangi dualar okunur?’ gibi sorularınıza cevap olacak bir yazı hazırladım.

sınav duası

Hayatımızın pek çok noktasında sınavlardan, testlerden, mülakatlardan geçiyoruz. Tabi bu sınavlara girmeden önce başarılı olmayı umsak da bir heyecan kaplıyor içimizi ve endişeye kapılabiliyoruz. Peki sınav duası okumayı denediniz mi? Bu sebeple ‘Sınav duaları ve sınavda okunacak dualar neler? Sınav öncesi hangi dualar okunur?’ gibi sorularınıza cevap olacak bir yazı hazırladım.

Peki sınav duası nasıl okunur, hadi birlikte bakalım.İnsanlar hayallerine ulaşmak için yaşamları boyunca bazı sınavlara girmek zorunda kalırlar. Elbette sınav zamanına kadar büyük emekler vermiş, gecenizi gündüzünüze katmış olabilirsiniz. Muhtemelen de sınava girerken mutlak bir başarı hedefiniz olacaktır.

SINAV DUASI

Hangi sınava girerseniz girin sınav öncesi okunacak dualar ile manevi huzurunuzu artırabilirsiniz. Peki insanların genellikle okudukları sınav duası hangisidir, sınavın güzel geçmesi için okunabilecek başarı duaları nelerdir bir bakalım.

SINAV ÖNCESİNDE OKUNABİLECEK SINAV DUASI

Sınav günü 70 kere Salat-ı Nariye duası okunur.

Salat-ı Nariye Okunuşu

Salat-ı Nariye Türkçe Anlamı

Salat-ı Nariye Türkçe Anlamı

SINAV DUASI MANEVİ HUZUR VERİR

Sınav günü, ”Ya men leccemel mütekebbirine b licami azametihi selliim sellim ya Hafız” okunmalıdır.

Sınavlara girmeden önce, “Rabbi edhılnî müdhale sıdkin ve ahricni muhrace sıdkin ve’c’al li min ledünke sultânen nasîrâ.” (isra suresi;80) okunmalıdır. (“Ya Rabbi!, Beni doğru bir giriş ile girdir ve yine doğru bir çıkış ile çıkar. Katından bana yardım edici bir kuvvet ihsan eyle.”)

Ardından sınav için sıraya oturduktan sonra ise, “Rabbi’şrah li Sadri ve yessir li emri, va’hlül ukdeten min lisani, yefkahü kavlî.” okunur. (“Ya Rabbi!, Göğsümü ve gönlümü genişlet, işimi kolaylaştır, Dilimin bağını çöz, sözümü anlaşılır eyle.”)

Sınava başladığınızda da, “Ya Hayyu Yâ KayyûM, Bi Rahmetike esteğisû.” okumanız gerekmektedir. (“Ey Hayy ve Kayyum olan Allah’ım, Senin Rahmetine Sığınıyorum.”)

SINAVA GİRERKEN OKUNACAK DUA NEDİR?

“Rabbi edhılnî müdhale sıdkin ve ahricni muhrace sıdkin ve’c’al li min ledünke sultânen nasîrâ.” (10 Kere) (İsra suresi 80. ayet)

Anlamı: “Ya Rabbi! Beni doğru bir giriş ile girdir ve yine doğru bir çıkış ile çikar.Katından bana yardım edici bir kuvvet ihsan eyle.”

ZİHİN AÇIKLIĞI İÇİN OKUNACAK DUA

Bismillahirrahmanirrahim…

Ferdün, Hayyün, Kayyûmun, Hakemun, Adlün, Kuddûsün. İyyâke na’büdü ve iyyâkenesta’în. İnnâ fetahnâ leke fethan mubînâ.” (On dokuz defa okunacak).

SINAV BAŞLAYINCA OKUNACAK DUA

“Ya Hayyu Yâ Kayyûm, Birahmetike esteğisû.” (10 kere)

Anlamı:”Ey Hayy ve Kayyum olan Allah’ım, Senin Rahmetine Sığınıyorum.”


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Diğer yazılarımız da ilginizi çekebilir:

Sen ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
fito krem ne işe yarar

Fito Krem Ne İşe Yarar? Fito Krem Nedir? Fito Krem Ne İçin Kullanılır?

cemal hünal kimdir

Survivor 2021’e Katılacak Olan Cemal Hünal Kimdir, Kaç Yaşındadır, Nerelidir?