Perşembe, Haziran 20, 2024
Ana SayfaFaydalı BilgilerDiş ağrısı için dua! Geçmeyen diş ağrısı için okunacak dualar!

Son Yazılar

Diş ağrısı için dua! Geçmeyen diş ağrısı için okunacak dualar!

Diş ağrısı hayat kalitesini ciddi anlamda düşüren bir olaydır, peki geçmeyen diş ağrısı için dua mı arıyorsunuz, işte detaylar yazımızda.

Diş ağrısı gerçekten çekilecek bir acı değil, peki bunun için okunacak dua var mı? Evet elbette var! İlaç kullanarak ya da diş hekimine giderek komple kurtulabileceğiniz geçmeyen diş ağrısı için dua konulu yazımızla, acınızı bir nebze olsun azaltabilirsiniz. İşte detayı yazımızda.

DİŞ AĞRISI İÇİN DUA

Dişte çürük, iltihap, hassasiyet, kırık ya da çatlaklar gibi olaylar diş ağrısına sebep olabilir. Bu durumlarda en kısa sürede bir diş hekimine gitmekte fayda olacaktır. Fakat kısa sürede gidecek durumda değilseniz bazen de manevi duygularla ve dualarla diş ağrısını bir nebze olsun azaltmaya çalışırız. Diş ağrısı için dua dayanılmaz ağrılarınızın geçmesine etki edecektir. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV)’ın ve Buhari’nin geçmeyen diş ağrısı için dua tavsiyelerine kulak verelim.

DİŞ AĞRISI ÇEKEN HZ. EBUBEKİR OLAYI…

Günümüze kadar gelen bilgilere göre; Dört halifenin ilki olan ve Peygamber Efendimizin (SAV)’in sahabesi Hz. Ebubekir, 7 sene kadar diş ağrısı çekmiştir. Bu duruma şahit olan Peygamberimiz, Hz. Ebubekir’e sorar:

“Ya Ebubekir, bu hali niçin bildirmiyorsun?” buyurdu. Hz. Ebubekir: “Sevgili’den gelen şeyden nasıl şikayetçi olabilirim.” demiştir.

DİŞ AĞRISI İÇİN DUA! AĞRILARDAN KURTULMAK İÇİN OKUNAN ŞİFA DUALARI

diş ağrısı için dua

Peki geçmeyen diş ağrısı için dua tavsiyeleri nelerdir? Bu şifa dualarını okuyanlar, çektikleri acının geçtiğini veya bir nebze olsun azaldığını söylemektedirler. Siz de diş ağrısı için dua okuyup, sonrasında da en kısa sürede hekime başvurmalısınız.

ŞİFA DUASININ TÜRKÇESİ: Ezhibil-be’se rabben’nasi eşfi ve enteş’şafi la şifae illa şifauke şifaen la yugadiru sekame.

ŞİFA DUASININ ANLAMI: Bu hastalığı gider ey insanların Rabbi! Şifâ ver, çünkü şifâ verici sensin. Senin vereceğin şifâdan başka şifâ yoktur. Öyle şifâ ver ki hiç bir hastalık bırakmasın.»” (Buhârî, Merdâ, 20; Müslim, Selâm, 46; Ebû Dâvud, Tıbb, 18, 19)

ŞİFA DUASININ TÜRKÇESİ: Euzu bi izettillahi ve kudretihi min şerri ma ecidu.

ŞİFA DUASININ ANLAMI: Sağ elini vücudunda rahatsız olduğun mahalle koyup yedi defa mesh eyle ve her meshte: «Hissettiğim bu hastalığın şerrinden Allah’ın izzetine ve kudretine sığınırım!» de. Biiznillahi Teâlâ şifâ bulursun.” (İbn Hanbel, IV, 217)

İSLAM ALİMLERİNİN DİŞ AĞRISI İÇİN DUA ÖNERİLERİ

İslam alimlerinin geçmeyen diş ağrısı için dua önerileri de bulunmaktadır. İşte bu şifa duaları ile diş ağrınızı azaltabilirsiniz. Diş ağrısı için dua yani şifa duaları işte yazımızın devamında.

1. Ağrıyan dişin üzerine sağ elin işaret parmağını koyarak ‘Elif lam mim sad.Kaf ha ya ayın sad Ha mim ayın sin kaaf La ilahe illa hüve rabbül arşil aziymi.Üskün eyyühel vecu billezi in yeşe yüskinirriyha feyazlelene revakide ala zahirihi ve lehü ma sekene filleyli vennehari ve hüvessemiyul aliymü.‘ duası ağrı geçinceye kadar okumaya devam edilir.

2. Ağrıyan dişin geçmesi için edilen bir diğer dua da Fatiha ve İhlas Surelerinin okunmasının ardından ‘Ve tera’l-cibâle tehsebuhâ câmideten ve hiye temurru merra’s-sehâbi. Sun’allahillezî etgane kulle şey’in innehu habîrun bimâ tef’elûn.’ duası okunur.

3. Peygamber Efendimiz (s.a.s)’in Besmele ile ‘Eûzü bi-izzеtillahi vе kudrеtihi min şеrri mâ еcidu vе uhâziru.’ ‘Min şerri ma ecidü min vecei haza.’ dualarını okuduğu söylenmektedir.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Faydalı Bilgiler kategorimizdeki diğer yazılarımız da ilginizi çekebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!