Pazartesi, Şubat 26, 2024
Ana SayfaTeknolojiSosyal MedyaThreads Hesabı Nasıl Açılır ve Nasıl Kullanılır?

Son Yazılar

Threads Hesabı Nasıl Açılır ve Nasıl Kullanılır?

İşte bir Threads hesabı oluşturma ve Meta uygulamasını kullanmaya başlama hakkında bilmeniz gereken her şey.

Meta’nın Threads mikroblog uygulamasını piyasaya sürmesi bundan daha iyi bir zamanda olamazdı. Sosyal medya hizmetini denemek istiyorsanız, hemen şimdi Threads’e nasıl kaydolacağınız ve kullanacağınız aşağıda açıklanmıştır. Threads hesabı nasıl açılır? İlk adım olarak, akıllı telefonunuzun uygulama mağazasına gidin ve Threads’i arayın, indirin ve cihazınıza kurun.

Threads Uygulamasına Nasıl Kayıt Olunur?

Meta’nın Threads uygulaması, Instagram ağı üzerine kuruludur ve derinlemesine entegre edilmiştir. Twitter’ın aksine, Threads bağımsız bir hizmet değildir, bu nedenle başlamak için bir Instagram hesabına ihtiyacınız olacak. Mevcut bir İnstagram hesabınız varsa işiniz daha kolay olacaktır.

Threads Hesabı Nasıl Açılır?

 1. Android veya iOS için Threads uygulamasını yükleyin.
 2. Uygulamayı yükleyip başlattıktan sonra, Instagram hesabınızla oturum açmanız istenecektir. Threads oturum açma ekranında listelenen herhangi bir Instagram hesabı bulamazsanız mevcut cihazınızda Instagram’da oturum açtığınızdan emin olun ve ardından Threads uygulamasını yeniden başlatın.
 3. Bir Instagram hesabı görüp seçtikten sonra, Threads profilinizi özelleştirmeniz istenecektir. Kullanıcı adınız Instagram hesabınızdan içe aktarılır.
 4. Threads profilinize bir biyografi veya özel bir bağlantı ekleyebilir veya alternatif olarak Instagram’dan profil verilerinizi içe aktarmak için Instagram’dan İçe Aktar düğmesine dokunabilirsiniz.
threads hesabı nasıl açılır
threads hesabı nasıl açılır
 1. Sırada gizlilik seçeneği ekranı var. Burada, tercihinize bağlı olarak Konu profilinizi herkese açık veya gizli yapabilirsiniz. Threads gizlilik seçeneğiniz, Instagram gizlilik seçeneğinizden farklı olabilir. Devam etmek için Genel profil veya Özel profil’i seçin.
 2. Bir sonraki ekranda, Instagram’da takip ettiğiniz hesapların aynısını takip etmeniz istenecektir. Threads’de takip etmek istediğiniz hesapları tek tek seçebilir veya Instagram’da zaten takip ettiğiniz tüm hesapları takip etmek için Tümünü takip et’e dokunabilirsiniz.

Bundan sonra, Threads hesabınız kuruldu ve kullanıma hazır. Muhtemelen Thread’in nasıl çalıştığını anlatan bir karşılama ekranı alacaksınız, Threads zaman akışınıza erişmek için tıklamanız yeterli. Artık Threads’e kayıt olduğunuza göre, nasıl kullanılır bölümüne geçebiliriz.

Sonra Bunu Oku: Threads Hesabını Kapatma

Threads Nasıl Kullanılır?

Threads, Twitter’a oldukça benzer. Kusursuz benzerlikler, platformdaki bazı kişilerin Mark Zuckerberg’in uygulamayı nasıl kopyalayıp yapıştırdığı hakkında şaka yapmasına neden oldu. Ancak, Threads ve Twitter aynı şekilde çalışmaz. Threads hesabınızı oluşturduktan ve ilk gönderinizi göndermeye hazır olduğunuzda, işte nasıl başlayacağınız.

Threads’de Gönderi Nasıl Oluşturulur?

Bir Konu gönderisi oluşturmak için şu adımları izleyin:

 1. Konu oluşturma ekranını ortaya çıkarmak için Threads uygulamasının herhangi bir yerinden ekranınızın alt orta kısmındaki Oluştur simgesine dokunmanız yeterlidir.
 2. Metin alanına yazmaya başlayın. Metniniz metin alanına sığmıyorsa, yeni bir metin bloğu oluşturmak için Threads ekle’ye dokunmanız yeterlidir. Threads gönderileri için 500 karakter sınırı vardır.
threads yazı nasıl yazılır
threads yazı nasıl yazılır
 1. Threads’lerinizi kimlerin yanıtlayabileceğini seçmek için gönderi oluşturma ekranınızın sol alt köşesindeki Herkes cevaplayabilir’e dokunun. Yanıtları yalnızca takip ettiğiniz, bahsettiğiniz kişilerle sınırlayabilir veya varsayılan seçenek olan herkese açık bırakabilirsiniz.
 2. Gönderinizi yayınlamak için sağ alt köşedeki Yayınla’ya basın.

Threads Uygulamasında Kullanıcı Adınızı ve Profil Resminizi Nasıl Değiştirirsiniz?

Threads kullanıcı adınızı veya profil resminizi değiştirmek isterseniz, şu anda bunu uygulamanın kendisinde bağımsız olarak yapmanın bir yolu yoktur. Konu profiliniz Instagram hesabınıza bağlı olduğundan, aynı değişikliği Threads’de elde etmek için Instagram kullanıcı adınızı değiştirmeniz veya Instagram’daki profil resminizi değiştirmeniz gerekir.

Threads Uygulamasında Kullanıcıları Takip Etme ve Takibi Bırakma

Threads’e katıldığınızda, zaman çizelgeniz biraz yerinde olmayabilir. Instagram’da etkileşimde bulunduğunuz aynı grup insanla bombardımana tutulabilir, bu da onu farklı bir şişedeki aynı şarap gibi hissettirebilir. Veya çok fazla yabancı hesapla uğraşıyor olabilirsiniz. Elbette bunun bir çözümü var; zaman çizelgenizde görmek istediğiniz daha fazla hesabı takip edin.

Threads’de hesapları takip etmek için:

 1. Ekranınızın altındaki arama simgesine dokunun
 2. Arama sayfasında listelenen hesaplardan herhangi birini takip edin veya hesabı aramak ve takip etmek için takip etmek istediğiniz hesabın adını yazın.

Threads: Twitter’a Rakip Olacak

Birkaç uygulama, Elon Musk’ın Twitter patronu olarak çalkantılı saltanatının yarattığı boşluklardan yararlanmaya çalışsa da, çok azı Meta’nın Threads için yarattığı finansal destek ve tanıtımdan yararlanıyor.

Daha şimdiden Twitter’ın mikroblog alanındaki hakimiyetine karşı ilk gerçek meydan okuma olma işaretleri gösteriyor. Twitter’a karşı ne kadar başarılı olacak? Sadece zaman gösterecek.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Sosyal Medya kategorimizdeki yazılarımıza ulaşmak için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!