Salı, Şubat 27, 2024
Ana SayfaTeknolojiiPhoneAirpods Bul'da Görünmüyor: Denemeniz Gereken 10 Çözüm Yolu

Son Yazılar

Airpods Bul’da Görünmüyor: Denemeniz Gereken 10 Çözüm Yolu

Bul uygulaması, kayıp AirPod'ların aranmasında değerli bir araçtır. Ancak AirPod'larınız burada görünmüyorsa, bunu hızlı bir şekilde nasıl düzeltebileceğinizi yazımızda paylaşıyoruz.

AirPod’ları iPhone’unuzla başarıyla eşleştirdikten sonra otomatik olarak Apple Bul uygulamasına eklenirler ve Bul uygulamasında görünmeleri gerekir. Ancak bunu yapmazlarsa, yani hala ‘Airpods Bul da görünmüyor’ diyorsanız aşağıda sorunu düzeltmeniz için size bazı hızlı çözümler göstereceğiz.

Ancak öncesinde AirPods kulaklıkları Apple’ın Bul uygulamasına eklemenin yararları nelerdir, birlikte bakalım.

Airpods Kulaklıkların Bul Uygulamasında Görünmesinin Faydaları

airpods bul da görünmüyor

AirPod’larınızı Bul uygulamasına eklemenin birçok avantajı vardır. Bunlar, Bul’dan AirPod’larınızı takip etmenize ve bulmanıza yardımcı olmasının bazı yollarıdır.

 • AirPods’unuz Bul’da göründükten sonra, kayıp kulaklıklardan birini veya her ikisini bulmak için kaybolmaları durumunda ses çalmasını sağlayabilirsiniz.
 • Bul, AirPod’larınızın bilinen son konumlarını bir harita üzerinde görmenizi sağlar. Bağlantılı olmasalar bile en son çevrimiçi oldukları zamanı ve konumu görebilir ve o yerin yol tarifini alabilirsiniz.
 • AirPods Pro’nuzu veya AirPods Max’inizi bulmak ve yakınınızdayken tam yol tarifi almak için Network Ağımı Bul’u kullanabilirsiniz.

Artık AirPod’larınızı Bul uygulamasına eklemenin önemini bildiğinize göre, uygulamada görünmediklerinde sorunu düzeltmenin yollarını burada bulabilirsiniz. İşte ‘Airpods Bul da görünmüyor’ diyenler için deneyebilecekleri çözüm yolları.

1. Eşleştirilen Cihazınız için Bul Uygulamasının Etkin Olduğundan Emin Olun

iPhone’unuzu kurduğunuzda Bul varsayılan olarak açık gelir. AirPods’unuzu bu iPhone ile eşleştirdiğinizde Bul özelliği AirPods için de otomatik olarak etkinleştirilir. Başka bir adım atmanıza gerek yok. Ancak daha sonra iPhone’unuz için Bul’u kapatırsanız AirPod’larınız için de aynı etkiyi yaratacaktır.

AirPods’unuzu iPhone’unuza bağlı tutun ve Bul’un iPhone’unuz için etkinleştirildiğinden emin olmak için şu adımları izleyin:

 1. Ayarlar’ı açın ve üstteki [Adınız]’a dokunun.
 2. Bul’a dokunun.
 3. iPhone’umu Bul kapalıysa, ona dokunun ve bir sonraki ekrandan etkinleştirin.
 4. Şimdi Bul uygulamasını açın ve Cihazlar’a dokunun. AirPod’larınız burada görünmelidir.

2. Daha Yeni AirPod’lar için Ağımı Bul Özelliğini Etkinleştirin

Ağımı Bul, kaybolan AirPods kulaklıklarınızın konumunu size güvenli bir şekilde iletmek için yakındaki diğer Apple cihazlarını kullanır. AirPods Pro, AirPods Max veya AirPods (3. nesil) sahibiyseniz bu eksik AirPod’ların konumunu, aygıtınıza en son bağlandıktan sonra 24 saate kadar Bul uygulamasında görebilirsiniz.

Gelecekte Bul uygulamasını kullanarak onları bulabilmek amacıyla AirPod’larınız için Ağımı Bul özelliğini nasıl etkinleştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

 1. AirPod’larınızı iPhone’unuza bağlayın.
 2. iPhone’unuzda Ayarlar’ı açın ve Bluetooth’a dokunun.
 3. AirPods’unuzun yanındaki Bilgi (i) düğmesine dokunun.
 4. Ağımı Bul anahtarını etkinleştirin.

3. AirPod’larınızı Şarj Kutusuna Koyun ve iPhone’unuzu Yeniden Başlatın

Bazen AirPod’larınız, basit bir yeniden başlatma ile kolayca çözülebilecek geçici aksaklıklar nedeniyle iPhone, iPad veya Mac’inizdeki Bul uygulamasında görünmeyebilir.

Bu sorunu çözmek için AirPod’larınızı şarj kutusuna koyun ve kapağı kapatın. Şimdi devam edin ve ‘Bul’ (Find My) uygulamasını kontrol ettiğin, sonrasında iPhone’unuzu veya Apple cihazınızı yeniden başlatın.

4. Hizmetimi Bul için Apple’ın Sistem Durumunu Kontrol Edin

Nadir durumlarda sorun sizin tarafınızda değil Apple’da olabilir. Kontrol etmek için Apple’ın Sistem Durumu sayfasını ziyaret edin. Burada Apple Kimliği, iCloud Hesabı ve Oturum Açma, iCloud Web Uygulamaları ve Haritalar’ın yanında yeşil bir daire gördüğünüzden emin olun.

Bu hizmetler sarı veya kırmızı bir simge gösteriyorsa bu, kesintiyle karşı karşıya oldukları anlamına gelir. Apple’ın sorunu çözmesini beklemeniz gerekecek. Bundan sonra Bul uygulamasını açın veya AirPods’unuzu bulmak için iCloud.com/find adresine gidin.

5. Bul Uygulaması Yerine iCloud.com’u Kullanın

AirPods’unuzu Bul uygulamasında bulamadığınızda bunun yerine bu hizmeti bir tarayıcıda kullanmayı deneyin. İşte bunun için yapmanız gerekenler:

 1. Mac’inizde, PC’nizde, iPad’inizde veya iPhone’unuzda iCloud.com‘u ziyaret edin ve Apple Kimliğinizi kullanarak giriş yapın.
 2. iPhone Bul’a tıklayın veya dokunun.
 3. Mobil cihazınızda AirPod’larınızı burada görmelisiniz. Bilgisayarda Tüm Cihazlar’ı tıkladığınızda AirPod’larınız listede görünmelidir.

6. AirPod’larınızın Şarj Edildiğinden Emin Olun

AirPods kulaklıkların şarjı tükendiyse Bul uygulamasında konumlarını göstermezler. Bu durumda görebileceğiniz tek şey, bilinen son konumlarıdır. AirPod’larınızı şarj etmek için onları şarj kutusuna koyun. Şarj kutusunun pili de bitikse, hemen şarj etmeye başlayın.

7. Bul Uygulaması, Yönetilen Bir Apple Kimliğiyle Kullanılamaz

Okulunuz, üniversiteniz veya ofisiniz tarafından size atanan yönetilen Apple Kimliğini kullanırken Bul’a erişemezsiniz. Sonuç olarak AirPods’unuzu (veya herhangi bir cihazı) Bul uygulamasında göremezsiniz. Çözüm, bunun yerine bağlı cihazınızda kişisel bir Apple Kimliği hesabında oturum açmaktır.

8. AirPod’larınızın Eşlemesini Kaldırın ve Yeniden Eşleştirin

Yukarıdaki düzeltmelerin hiçbiri işe yaramazsa ve hala ‘Airpods Bul da görünmüyor’ diyorsanız AirPod’larınızın eşlemesini kaldırıp yeniden eşleştirmenin zamanı gelmiştir. Aşağıdaki adımlar size bunun nasıl yapılacağını gösterecektir:

 1. AirPod’ları şarj kutusuna koyun.
 2. iPhone Ayarlarınızı açın ve Bluetooth’a dokunun.
 3. AirPods’unuzun yanındaki bilgi (i) düğmesine dokunun.
 4. Bu Cihazı Unut > Cihazı Unut’a dokunun.
 5. iPhone’unuzu yeniden başlatın.
 6. Şimdi AirPod’ları cihazınızla tekrar eşleştirin.

9. AirPods Firmware’inizi Güncelleyin

iPhone’unuzdaki yazılım güncellemeleri gibi AirPods da hataları düzeltmek ve yeni özellikler sunmak için cihaz yazılımı güncellemelerini alır. Örneğin Ekim 2021 güncellemesi, AirPods Pro ve Max’e Ağımı Bul özelliğini ekledi. Bu nedenle mümkün olan en iyi AirPods deneyimini elde etmek ve sorunları çözmek için AirPods’unuzu en son aygıt yazılımına güncelleyin.

10. AirPod’larınızı Sıfırlayın

Son olarak, sorun devam ederse sondan bir önceki seçenek AirPod’larınızı sıfırlamaktır. Bu, AirPod’ları daha önce eşleştirdiğiniz tüm cihazlardan kaldıracak ve onları sıfırdan yeniden bağlamanız gerekecek. Bunu yapmak AirPod’larla ilgili, Bul uygulamasında görünmemeleri de dahil olmak üzere birçok önemli sorunu giderir.

AirPods Kulaklıklarınızı Bul Uygulaması ile Bulun

AirPod’ların ağ bağlantısı olmadığından ve Bul’da görünmesi iPhone’unuza veya bağlı başka bir cihaza bağlı olduğundan, kaybolurlarsa onları bulmak oldukça zor olabilir.

Yine de Bul hizmeti kullanışlıdır ve bilinen son konumu öğrenmek, yol tarifi almak ve kayıp cihazlardan ses çıkarmak için kullanılabilir. Tüm bu özellikler AirPod’larınızı Bul’a eklemeyi çok değerli kılar ve yukarıdaki çözümler onların doğru şekilde görünmesini sağlamalıdır.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

iPhone kategorimizdeki diğer yazılarımız için buraya bakabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!