Perşembe, Aralık 7, 2023
Ana SayfaAlışverişCrunchyroll Ücretsiz ve Premium: Abone Olup, Para Ödemeye Değer mi?

Son Yazılar

Crunchyroll Ücretsiz ve Premium: Abone Olup, Para Ödemeye Değer mi?

Anime seviyorsanız ve tamamını yüksek çözünürlükte izlemek istiyorsanız, Crunchyroll premium satın almayı düşünüyor olabilirsiniz. Kapsamlı anime arşivinin ötesinde, aynı zamanda geniş bir manga kütüphanesine, oyunlara ve dramaya erişim sunuyor.

Ancak tüm bunlardan yararlanmak için Crunchyroll Premium üyelik almanız gerekiyor. Ücretsiz üyeliğin ötesine geçip geçmemeye karar vermeye çalışıyorsanız, Crunchyroll’un size sunacaklarını bilmeniz gerekiyor.

Crunchyroll Premium Satınalmaya Değer mi?

crunchyroll premium kaç TL

Crunchyroll Premium içinde üç farklı üyelik seviyesi vardır. İzleme tercihlerinize ve kaç tane Crunchyroll özeline erişmek istediğinize bağlı olarak bir Fan, Mega Fan veya Ultimate Fan olmayı seçebilirsiniz. Crunchyroll Premium kaç TL diye soruyorsanız, aylık 45 TL tutarında bir Fan üyeliği, aylık 55 TL tutarındaki bir Fan üyeliği ve yıllık 550 TL tutarındaki Ultimate Fan aboneliğine sahip olabilirsiniz. Elbette bu fiyatlar döviz kuruna göre değişecektir. Bu yazıyı yazdığımda, Crunchyroll fiyatları yukarıdaki gibiydi.

Premium deneyimini test etmek isteyenler için Crunchyroll, 14 günlük ücretsiz deneme sunuyor. Ancak, bazı özel üyelikler, siz ücretli bir üyeliğe geçiş yapana kadar etkinleştirilmez.

Genel olarak, Crunchyroll’un esnek görüntüleme ve içeriğinin çoğunu ücretsiz olarak deneyimleyebilirsiniz.

Öyleyse, ücretsiz ve ücretli yani premium üyelik arasındaki farkları ayrıntılı olarak inceleyelim.

1. Crunchyroll Premium Üyelikte Reklam Yok!

Ücret ödemeyen bir Crunchyroll kullanıcısı, bölüm başına çok sayıda reklam izlemeye katlanmak zorundadır. Crunchyroll Premium aboneliklerinin hiçbirinde reklam yoktur.

Crunchyroll’da binlerce anime arşivi olduğunu düşündüğünüzde, reklamların izlenme süresini büyük ölçüde artırdığını öngörebilirsiniz. Bu nedenle, hızlı bir şekilde ve en iyi konforda anime izleme deneyimine sahip olmak için, Premium üyelik uygun fiyatlı bir hızlı geçiş sunar.

2. En Son Yayınlanan Her Şeyi İlk Siz İzlersiniz

Reklamlar tarafından duraklatılmadığında, ücretsiz kullanıcıların en son anime ve dramalara erişmeden önce bir hafta beklemesi gerekir.

Öte yandan, tüm Crunchyroll Premium üyeleri, Japonya’da yayınlandıkları gün animeleri izleyebilirler. Aslında, yeni bölümlere Japon galasından bir saat kadar kısa bir süre sonra erişilebilir. Crunchyroll, eşzamanlı yayın takvimi aracılığıyla bunun düzenli bir şekilde düzenlenmesine yardımcı olur.

3. Kapsamlı Online Manga Arşivi

crunchyroll premium

Tüm Premium üyeler için büyük bir avantaj, Crunchyroll’un kapsamlı çevrimiçi manga arşivine erişimdir. İster Crunchyroll’un web sitesini kullanın, ister Crunchyroll’un Android veya iOS için manga uygulaması aracılığıyla görüntüleme için esnek seçenekler vardır.

Ancak ücretsiz bir kullanıcıysanız, dijital mangaların hiçbirine erişemezsiniz.

4. Birden Fazla Cihazda İçeriklere Erişin

Paylaştığım tüm avantajlar her Premium pakette mevcut olsa da, üyeliğin nasıl farklılaştığını keşfedelim.

Yalnızca bir anime hayranıysanız (FAN Paketi), aynı anda yalnızca bir cihazda üyeliğinizi kullanabilirsiniz. Mega Fan paketinde ise, dört cihazda üyeliğinizi kullanabilirsiniz. Ultimate Fans, altı cihaza kadar üyeliğinizi kullanmanıza imkan sağlıyor.

5. Çevrimdışı İzleme Deneyimi

crunchyroll premium

Hareket halindeyken, özellikle izleme deneyiminin ideal olmadığı yerlerde anime izlemek istiyorsanız, Crunchyroll ayrıca çevrimdışı görüntüleme için bölümleri indirme seçeneğine de sahiptir. Ancak, bu özelliğe erişmek için Mega veya Ultimate Fan üyeliklerinden birine sahip olmanız gerekir. Crunchyroll uygulamasını kullanıyorsanız, bir izleme listesi oluşturmak ve gerektiğinde bölümleri depolamaya başlamak kolaydır.

Çevrimdışı görüntüleme için senkronize ederken, beğeninize göre özelleştirmek için birkaç seçenek de vardır. Tüm seriyi senkronize etmeyi veya tek tek bölümleri indirmeyi seçebilirsiniz. Hücresel veri kullanarak senkronizasyona izin vermeme seçeneği de vardır.

Alanınız azalıyorsa, Crunchyroll senkronizasyon işlemini duraklatır ve daha sonra indirdiğiniz bölümleri temizledikten veya sildikten sonra devam etmenize izin verir. Bu gerçekten muazzam bir özellik.

6. Özel Erişim ve İndirimler

Geçmişte Crunchyroll, magnetler, büyük çantalar ve posterler gibi ücretsiz ürünleri Premium üyelere sunardı.

Günümüzde, Hem Mega hem de Ultimate Hayranları, Crunchyroll Expo etkinliklerine ve piyangolarına ilk erişim elde ediyor. Her üç ayda bir Mega Fan üyeleri Crunchyroll Store’da 100$’lık bir satın alma için 15$, Ultimate Fan üyeleri ise 25$ indirim alacak. Fan üyeliğine sahip olanlar ise çanta ve rozet gibi hediyelerden faydalanma imkanına sahipler.

Crunchyroll Premium Satın Almalı mıyım?

Crunchyroll Premium ile anime izleme deneyiminin en iyisine sahip olabilirsiniz. Ana amacının ötesinde, ilgili içerik, indirimler ve ek promosyon teklifleri premium üyeliği cazip hale getiriyor.

Crunchyroll istediğiniz içeriği yayınlıyorsa, bunu dikkate almamak için çok az neden vardır. Gerçek bir anime hayranıysanız premium üyelikten çok keyif alacağınıza emin olabilirsiniz.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Alışveriş kategorimizdeki en ilgi çekici haberleri buradan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!