Ana Sayfa Soru - Cevap Badboy Ne Demek? Bad Boy Nasıl Olunur? Bad Boy Erkek Nedir?

Badboy Ne Demek? Bad Boy Nasıl Olunur? Bad Boy Erkek Nedir?

Özellikle kadınların merak ettikleri bad boy erkekleri sözler için araştırdık, peki badboy ne demek, erkek nasıl olur, özellikleri nelerdir?

0
2332
badboy ne demek

Psikologlar, kendileri için yanlış olan adamlardan neden vazgeçemeyeceğimizi tartışıyorlar. Peki kadınlar neden bad boy olarak tarif edilen erkeklerden hoşlanıyorlar? Badboy ne demek, hangi tarzda veya karakterde erkeklere badboy denilmektedir? İşte merak edilen sorularınızın cevapları yazımızda.

BadBoy tam tanımı nedir, ne demek, hangi anlamlarda kullanılır? Kadınların bad boy erkeklere ilgi duyduğu sıklıkla söylenir, ama bu ne anlama geliyor? Kadınlar onları arzulamaya mı başlıyor, sonra yaşlandıkça değişiyor mu? Bunlar son zamanların en çok merak edilen soruları.

BADBOY NE DEMEK?

Sözlük anlamı olarak BadBoy: “özellikle belirli bir faaliyet alanında, onaylanmış davranış standartlarına uymayan bir adam.” anlamına gelmektedir, ayrıca “son derece etkileyici veya etkili bir şey.” anlamlarında da kullanılmaktadır.

badboy ne demek

KADINLAR NEDEN BAY BOY ERKEKLERDEN HOŞLANIR?

Her kadının, bir bad boy erkekle mutlaka bir ilişkisi olduğu söylenir. İlişkisi olmayanların bile, hayatlarının bir döneminde bir badboy erkekten hoşlandığı konusunda bir çok araştırma var. Sizin çevrenizde de böyle arkadaşlarınız var mı, bir düşünün! Belki de bunlardan biri sizsiniz. Yine de, çevrenin tüm uyarılarına ve ikazlarına rağmen, “bad boy erkek” ile çıkmanın çekim gücü reddedilemeyecek kadar ilgi çekiciydi. Öyleyse, kalp kırıklığının ufukta olduğuna dair tüm işaretlere rağmen, neden hala kadınlar badboy erkeklerden hoşlanıyorlar, bu tabir ne demek hadi birlikte bakalım.

Bunu kabul etmek hayat tarzı olarak doğru olmayabilir, ancak bu karamsar, maço erkekler düpedüz baştan çıkarıcı havasıyla ikna edici bir şekilde ilgi çekici olabilirler. Bu cazibenin neden rasyonel düşüncelerimizi ele geçirebildiğini öğrenmek için uzmanlara ulaştık.

ÖNCELİKLE BADBOY NE DEMEK?

Louisville Üniversitesi’nde profesör ve psikolog olan Michael R. Cunningham, evrimsel biyologların “badboy erkeklerin” hiper erkeksi olarak adlandıracağını açıklıyor. “Bu adamlar, cesarete yol açan ve abartılı cinsellikle ilişkilendirilen testosteron salgılıyor” diyor. Doğu Connecticut Eyalet Üniversitesi’nde psikoloji profesörü ve Cazibe ve Romantik İlişkilerin Sosyal Psikolojisi’nin yazarı Madeleine A. Fugère, “aynı zamanda isyankar veya duygusal olarak ulaşılmaz olabilirler, bu da kadınları cezbediyor. “diyor.

İlişki araştırmacısı ve koç Marisa T. Cohen’e göre, en aşırı ve olumsuz durumlarda bile, badboy erkekler güçlü ve yenilmez duruşlarıyla cazibe merkezi haline geliyor. Temel olarak, narsisistik (bir hak duygusu ve kendilerine dair büyüklenmeci bir bakış açısıyla), Makyavelist (duygusuz ve başkalarını sömürmeye eğilimli) ve psikopatik (antisosyal ve dürtüsel davranışlar sergileyen) olabilirler.

badboy ne demek

KADINLAR ONLARLA BİRLİKTE OLMAK İSTİYOR AMA GELECEK DÜŞÜNMÜYOR!

Bilim, özellikle evrimsel biyoloji, BAD BOY erkeklerin neden bu kadar çekici olabildiğini kısmen açıklıyor. Dr. Fugère, araştırmaların kadınların en doğurgan oldukları adet döngüsünün ortasında, erkeksi erkeklere daha çok ilgi duyduklarını gösterdiğini söylüyor. “Çok erkeksi özelliklere sahip erkeklerin daha kaliteli genleri olabilir, bu nedenle bilinçsiz bir evrimsel düzeyde kadınlar için çekici olabilir” diye belirtiyor.

Bununla birlikte, ideal bir partnerde ne aradıkları sorulduğunda, kadınlar dürüstlük, güvenilirlik ve saygı gibi iyi erkek özelliklerinden bahsetme eğilimindedir. “Aslında, genellikle kaba, saygısız veya fiziksel olarak agresif olan partnerlerden aktif olarak kaçınacaklarını söylüyorlar” diye ekliyor. “Yani, bilinçli bir düzeyde, bence çoğu kadın, kötü erkeklerin uzun vadede iyi şeyler yapmadığını kabul ediyor.”

BADBOY ERKEKLER, İYİ KIZLAR İMAJINI ORTADAN KALDIRIYOR

Psikolog ve 21. Yüzyılda Akıllı Kızlar kitabının yazarlarından Ph.D. Robyn McKay, “Kızların asilik gibi bir dizi özelliği var” diye açıklıyor. “Kadınlar uyumlu ve makul olmak için sosyalleştirildiklerinden, bu özellikler tipik olarak çocukluk döneminde bastırılır. Bir kızın içsel hayatı ifade edilmezse, kendi iç isyanını dolaylı olarak ifade etmenin bir yolu olarak bad boy erkeklerin çekim gücüne kapılabilir”

Temel olarak, Sosyolog ve klinik seksolog Sarah Melancon, Ph.D. “İyi bir kız, badboy erkeğin özgürlük duygusuna hayran olabilir. Bu özelliğinin onu uzun vadede uygun olmayan bir partner yapmasına rağmen, onu çok çekici kılabilir, görünüşe göre potansiyel acıya değer.” diyor. Yani bu erkekler çekici olsa da uzun vadede hayatınızı olumsuz yönde etkileyebilir.

“Kadınlar kendilerini güçlü ve bağımsız hissetmiyorlarsa, hayatlarında böyle birini isteyebilirler”

Dr. Cunningham

KADINLAR NEDEN BADBOY SEVİYOR?

Norhanie Pangulima bu konuyla ilgili olarak “Korunaklı bir şekilde yetiştirildi” ve maceracı birine aşık oldu. “Onunla vakit geçirmek için anneme yalan söylediğim zamanlar oldu, bu beni biraz kötü ama özgür hissettirdi” diyor. Benzer şekilde, bir otizm koçu stratejisti olan April J. Lisbon, katı bir ebeveynle büyürken kapana kısılmış hissettiğini ve uyuşturucu satıcılarıyla çıkma aşamasından geçtiğini söylüyor. “Hayatın tehlikeli tarafında yaşamak, ‘inek’ olan bu kilise kızı için çekiciydi” diye açıklıyor. “İyi kız” imajımı atmak ve kendi özgürlüğümü tanımlamak istedim.” diyor.

BAD BOY ERKEKLER HEYECAN VERİCİ, FARKLI VE GİZEMLİ

bad boy
BadBoy Ne Demek?

Dr. Fugère, “BadBoy erkek, alışılmış ortak tiplerinden çok farklıdır bu da cazibesini artırıyor” diyor. Dr. McKay, özellikle kadınların canı sıkıldığında, bu erkeklerin “heyecan verici ve eğlenceli” görünebileceğini ekliyor – ancak onlarla çıkmak, incinmiş duygular, kavgalar ve hatta bağımlılıklar ve sabıka kayıtları gibi büyük dezavantajlara da sahip olabilir.

Örneğin, hipnoterapist Jennifer Schlueter, başka bir ülke ve kültürden gelen badboy erkek ile ilişkiye girdi. “Aramızdaki enerji inanılmazdı, bu da inanılmaz seks ve maceralara ve aynı zamanda kavgalara neden oldu” diye paylaşıyor.

Badboy erkek, çekiciliğini daha da artıran tabu görünebilir. Kendisi de bir badboy erkeğe aşık olan Dr. Melancon, “Sahip olamayacağımız veya olmaması gereken bir şeyi istediğimizde, ona olan arzumuz katlanarak artıyor” diye ekliyor. “Yetişkin film endüstrisinde fetiş filmler üreten biriydi, kendi işini yürütüyordu ve ben yüksek lisansta insan cinselliği okuyordum. Birlikte olmamam gereken biri olduğu için, kimyamız daha önce yaşadığım hiçbir şeye benzemiyordu! Hayatımda onunla ne yaptığımı sorgulayan bir sürü insan vardı, bu da bir Romeo ve Juliet tarzında, sadece çekiciliğimi güçlendirdi. Ama hepimiz bunun Romeo ve Juliet için nasıl bittiğini biliyoruz.

BADBOY ERKEKLER KADININA SAHİP ÇIKAR MI?

Psikolog Forrest Talley’ye göre tehditler tarafından kuşatılmış hisseden kadınlar, sosyal normları hiçe sayan ve hayal kırıklığını hızla düşmanlığa, tehditlere ve saldırganlığa yükseltmeye istekli oldukları için genellikle sert erkeklere aşık olurlar. “Hayatlarında dünyayla yüzleşecek ve gerektiğinde karşılık verecek kadar sert birine sahip olmak istiyorlar” diyor.

Psikiyatrist Dr. Margaret Seide’ye göre, BADBOY ERKEKLER tek eşliliğe bu kadar kolay adapte olmaya meyilli değiller. “Birini taahhütte bulunmaya ikna edebilirseniz, bu oldukça büyük bir başarı gibi gelebilir” diyor ve ekliyor: “Bir tane bulabilirseniz, bu ödülü kazanacak kadar güzel, eğlenceli ve akıllı olmanız gerektiğini düşünüyorsunuz. Ne yazık ki, toplumsal baskılar nedeniyle, kadınlar genellikle sonsuz bir onaylanma arayışı içindedir ve bu zor, yeterli olma duygusudur.”

Dr. Feuerman, bu tür erkeklere aşık olmanın “en ilgili ve şefkatli insanların başına geldiğini” söylüyor. “Onlar başkalarında en iyiyi görmek istiyorlar ve birinin gerçekten kötü olabileceğine inanmakta güçlük çekiyorlar.”

Ne yazık ki, Dr. Talley’nin işaret ettiği gibi, bu bir tuzak olabilir. “Bu adamlar, bir başkasının kendilerine olan inancının olumlu değişimi hızlandırmasına nadiren izin verirler” diyor ve ekliyor: “Yaparlarsa, bu itaatkar olacakları anlamına gelir.” diyor.

BAD BOY NE DEMEK? KADINLAR NE DİYOR?

“Sayısız hastası” olan psikanalist ve psikoterapist Nina Savelle-Rocklin, reddedici, mesafeli ebeveynleri ile sürekli baskı altında yaşayan genç kızlar, büyüdüklerinde badboy erkeklere daha meyilli oluyorlar. “O kişiyi sevgi dolu, kabul eden bir kişiye dönüştürme isteğimizi aşmıyoruz” diyor. “Bunun yerine, sanki asıl yarayı iyileştirecekmiş gibi, bu dileği, asıl insandan asla alamadığımız şeyi bu yeni insandan almayı umarak, bilinçsizce hayatımızdaki yeni figürlere aktarırız. Ne yazık ki, asla işe yaramaz çünkü insanları reddetmek bir anda kabullenici hale gelmez. Yeni insanları eski rollere koyarak aynı dramayı oynamaya devam ediyoruz.” Yani badboy erkeklerin değişeceğine inanıyoruz, bu da imkansızı istemek oluyor.

BADBOY ERKEK İLE DİKKATLİ İLERLEYİN

Uzmanlar, çoğu durumda değişmek istemeyen erkeklerin değişmeyeceği konusunda hemfikir. Örneğin araştırmalar, aldatan erkeklerin gelecekteki ilişkilerinde de sadakatsiz olma olasılığının daha yüksek olduğunu gösteriyor, diyor Dr. Fugère.

Dr. Cunningham, “Onları cesur, maceracı ve asi yapan testosteron, onları flört, ilişkiler ve evlilik kurallarına uyma konusunda daha az istekli yapacaktır” diye ekliyor. Bunun yerine, “fetihler yapıyorlar ve yeni savaşlar arıyorlar.”

Jennifer Schlueter’in badboy erkek ile olan ilişkisinden anladığı gibi, “Aşkımın onu ‘düzelteceğini’ umuyordum ama o bana, kendisi için değişmek istemeyen birini değiştiremeyeceğimi öğretti.”

Dr. Melancon, kötü bir çocuğu ‘dönüştürmenin’ genellikle imkansız bir durum olduğunu söylüyor. “Bir kadın onu değiştirmeyi başarabilseydi, artık karşı konulmaz bulduğu badboy olmayacaktı,” diyor.

BADBOY DENİLEBİLECEK 15 YABANCI ÜNLÜ

 1. Jeremy Renner
 2. Jayceon Terrell Taylor
 3. Mark Wahlberg
 4. Jude Law
 5. Chad Michael Murray
 6. Matthew Fox
 7. Shia LaBeouf
 8. John Mayer
 9. Robert Downey Jr.
 10. Johnny Depp
 11. Colin Farrell
 12. Jonathan Rhys Meyers
 13. Jared Leto
 14. Charlie Hunnam
 15. Jeremy Meeks

Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Soru-Cevap kategorimizdeki diğer yazılarımız da ilginizi çekebilir.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz