Cuma, Mayıs 17, 2024
Ana SayfaAnimelerBol Aksiyonlu ve Sürükleyici En İyi 20 Anime Önerisi

Son Yazılar

Bol Aksiyonlu ve Sürükleyici En İyi 20 Anime Önerisi

Dur durak bilmeyen bol aksiyonlu animeler seviyorsanız, listemize gözatın.

Anime severler için gözlerini ekrandan alamayacakları, sahneleriyle ve görsel efektleriyle muhteşem, en çok izlenen ve popüler olan en iyi aksiyon animeleri listemizi paylaşıyoruz.

İşte En İyi 20 Aksiyon Animesi…

20. Kengan Ashura

Kengan Ashura, Baki’ye çok benzeyebilecek bir anime dizisi ve burada kesinlikle belirtilmesi gereken bazı benzerlikler var. Ancak Kengan Ashura’nın daha makul dövüş teknikleriyle anime hayranları için incelemeye değer kılan bazı farklılıkları var.

Tokita Ohma, bir yeraltı gladyatör arenasında bir işadamı adına savaşan serinin kahramanıdır. Konu oldukça klişe gelebilir ama Kengan Ashura’nın gösterişli aksiyonu ve harika temposu kaliteli bir shonen serisi olarak öne çıkmasına yardımcı oluyor.

19. Baki Hanma

Acımasız dövüşler içeren bir dövüş sanatları animesi olan Netflix’in Baki ve Baki Hanma’ları, dövüşçünün sınırlarını test eden vahşi dövüşlerle dolu bir yer altı dövüş arenasında adı geçen karakterin savaşlarına odaklanan muhteşem aksiyon animesidir.

Bu, babasından intikam almak için bu acımasız yerde becerilerini geliştirmeye karar veren Baki için mükemmel olur. Animenin harika bir animasyonu var ve savaşlar her açıdan bir zevk. Animeyi kolaylıkla aksiyonun zirvesine taşımak için fazlasıyla dövüşün olması mükemmel.

18. Demon Slayer

Demon Slayer, kuşkusuz oldukça yavaş başlayan bir anime dizisi; ailesi Muzan tarafından öldürüldüğünde Tanjiro kılıcı nasıl kullanacağını çok az biliyordur ve bu süreçte Nezuko bir iblise dönüşüyor. Temelleri öğrenmesi biraz zaman alır ama Tanjiro, Suda Nefes Alma’nın inceliklerini öğrendikten ve savaşta güçlü bir kılıç ustası olduktan sonra hızla aksiyonun içine girer.

En iyi aksiyon animeleri arasında bulunan yapımda güçlü iblislere karşı bir dizi savaş yer alıyor. Demon Slayer’ın bu kadar popüler bir anime haline gelmesinin birçok nedeni var ve hayranlık uyandıran birçok savaş sahnesindeki muhteşem animasyon bunun ana nedenlerinden biri.

17. Jujutsu Kaisen

Son on yılda çok popüler olan bir diğer anime ise Jujutsu Kaisen’dir. Bu seride lanetli enerjinin saldırıları körüklemek ve benzersiz güçler geliştirmek için kullanılması harika vakit geçirmenizi sağlarken, anime, bu güçlendirmeleri benzersiz şekilde kullanması nedeniyle dünya çapında büyük bir hit haline geldi.

Jujutsu Kaisen’in mizah, aksiyon ve korkuyu benzersiz bir şekilde harmanlaması, sahnelerinin oldukça dikkat çekici olmasını sağlıyor ve dizi, her açıdan tanık olunması gereken çok sayıda aksiyon sahnesini izleyicileriyle buluşturuyor. Karakterlerin oldukça benzersiz ve kendi tarzlarında ilgi çekici olmasına yardımcı oluyor.

16. Tokyo Ghoul

Hikaye, kendisini bir gulyabani olarak ortaya koyan Rize Kamishiro ile ölümcül bir karşılaşmadan zar zor kurtulan üniversite öğrencisi Ken Kaneki’yi konu alıyor. Durumu kritik bir şekilde hastaneye kaldırılır. İyileştikten sonra Kaneki, kendisini yarı gulyabaniye dönüştüren bir ameliyat geçirdiğini keşfeder. Bu başarılmıştır çünkü Rize’nin bazı organları vücuduna nakledilmiştir ve artık normal gulyabaniler gibi hayatta kalabilmek için insan eti tüketmek zorunda.

“Anteiku” kahve dükkanını işleten gulyabaniler onu yanına alır ve ona yarı gulyabani olarak yeni hayatıyla baş etmeyi öğretir. Günlük mücadelelerinden bazıları arasında gulyabani toplumuna uyum sağlamak ve kimliğini insan arkadaşlarından, özellikle de en yakın arkadaşı Hideyoshi Nagachika’dan saklamak yer alıyor.

15. JoJo’s Bizarre Adventure

Dövüş oyununa dayanan bir animenin sayısız aksiyon sahnelerine sahip olduğuna ve standart dövüşlerden uzak olduğuna inanıyorum; Sonuçta bu JoJo’s Bizarre Adventure! Aralarından seçim yapabileceğiniz beş sezon bulunan her benzersiz bölüm, Joestar Klanının, Stand yeteneklerinde ustalaşan ve ailenin lanetini kaldırmaya çalışırken düşmanı ustaca ortadan kaldıran farklı bir yönüne odaklanıyor.

Bu seriye en son eklenen, Jotaro’nun kızı Jolyne Cujoh’nun hapishane sisteminde yolunu bulmasını ve gizemli bir dehanın Tanrı’yı oynamaya çalışmasını konu alan Stone Ocean’dır. Kızların bu sefer liderliği ele geçirmesi, akan kanı pek azaltmıyor ve bunun yerine Joylne ve ekibinin hayatları için savaştığı arka arkaya savaşlar sunuyor.

14. Chainsaw Man

Babası öldüğünde Denji büyük bir borçla karşı karşıya kalır ve borcunu geri ödemesinin imkânı yoktur. Kurtardığı Pochita adlı Şeytan köpeği sayesinde tuhaf işler yaparak ve Yakuza için Şeytanları öldürerek hayatta kalmayı başarıyor. Pochita’nın elektrikli testere güçleri bu güçlü iblislere karşı işe yarıyor. Yakuza ona ihanet ettiğinde ve Zombi Şeytanı tarafından öldürüldüğünde Pochita, eski efendisini kurtarmak için kendini feda eder. Artık Denji bir tür tuhaf Şeytan-İnsan melezi olarak yeniden doğar. O artık bir Elektrikli Testere Adamıdır (Chainsaw Man)!

Dönüşümünün ardından, artık teknik olarak bir Şeytan olduğu için yok edilme tehdidi altındaki Kamu Güvenliği Şeytan Avcıları’na katılmak üzere Makima tarafından hızla işe alınır. Artık hayatında ilk kez rahat bir yaşam süren Denji, Şeytanları öldürürken ve diğer eksantrik Şeytan Avcılarıyla birlikte çalışırken hayallerini belirlemeye ve anlamlı ilişkiler kurmaya çabalıyor.

13. Bleach: Thousand Year Blood War

Soul Society’de uyarı sirenleri çaldığında huzur aniden bozulur. Burada yaşayanlar iz bırakmadan ortadan kaybolmaya başlar ve kimse bunun arkasında kimin olduğunu bilmiyor. Bu sırada Karakura Kasabasında Ichigo ve arkadaşlarına bir karanlık yaklaşmaktadır. En iyi aksiyon animeleri arasında bulunan yapım, iMDB’de 10 üzerinden 9 puan almıştır.

12. Cyberpunk: Edgerunners

Cyberpunk: Edgerunner’ın çizimleri izleyicileri büyülemiyorsa, dudak uçuklatan savaş mekanikleri büyüleyecek; adını bir bilgisayar oyunundan ilham alan bu dizi ‘cyborg’ terimini tamamen ortadan kaldırıyor! Distopik Gece Şehri’nde genetik iyileştirmeler normal olsa da, bazı aşırılık yanlıları işleri bir sonraki aşamaya taşıyor ve kendilerini ölümcül makinelere dönüştürüyor (bu süreçte kendi hayatlarını tehlikeye atıyorlar).

Arasaka ve Millitech’in hain güçlere karşı hayatta kalma mücadelesi verirken Siberpsikoz’un iblisleriyle savaşmak, herkesi tetikte tutacaktır. Kıdemlilerin bu konuda biraz deneyimi olabilir ama genç David gibi bir acemi, bir gün daha yaşamak için gerekenlere sahip mi?

11. My Hero Academia

Doğuştan süper güçlere sahip olmadan Kahraman olmak için eğitim almak gerçekten de zorlu bir iştir ancak Izuku Midoriya’nın kararlılığı her türlü engeli aşabilir. Ancak Kötüler, toplumdaki gücün dağılımından memnun değil ve sahte Kahramanları tahttan indirmek isterken, UA öğrencileri bir şekilde her fırsatta onların planlarına karışıyor.

10. Attack On Titan

En iyi aksiyon animeleri arasında bulunan Attack on Titan’ın tanıtıma ihtiyacı yok. Attack on Titan, insanlığın görünüşte sebepsiz yere insanları yiyip bitiren devasa insansı yaratıklar olan Titanlardan koruyan devasa Duvarlarla çevrili şehirlerde yaşadığı bir dünyada geçiyor. Hikaye, memleketlerinin yok olmasına ve Eren’in annesinin ölümüne yol açan Devasa Titan’ın ortaya çıkmasıyla hayatları sonsuza dek değişen Eren Jaeger ile çocukluk arkadaşları Mikasa Ackermann ve Armin Arlelt’in etrafında dönüyor. İntikam sözü veren ve dünyayı Titanlardan geri almaya yemin eden Eren, Mikasa ve Armin, Surların dışında Titanlarla savaşan elit bir grup asker olan İzci Alayı’na katılır.

9. Kabaneri Of The Iron Fortress

Demir Kale’nin Kabaneri’si aslında Attack on Titan’ın çoğunluğunun arkasındaki aynı adam olan Tetsuro Araki tarafından yönetildi. İnsanlığın yok olmanın eşiğinde olmasıyla benzer bir anlayışa sahiptir. Büyük farklar, zombilerin (Kabane adı verilen) insanları öldürmesi ve ortamın samuray dönemi Japonya’sının steampunk versiyonunda olmasıdır.

Başlangıçta yirmi yıl önce, gizemli bir virüs Hinomoto Adası sakinlerine bulaşarak onları Kabane’ye, neredeyse aşılması imkansız metal kalp kafeslerine sahip, yeniden canlandırılmış saldırgan yaratıklara dönüştürdü. İnsanlık artık kendilerini Kabane’den korumak için güçlendirilmiş yerlerde yaşıyor ve silahları onlara karşı çoğunlukla etkisiz olan Bushiler tarafından korunuyor. Hayatta kalanlar, istasyonlar arasında seyahat etmek için Steam Smith’in bakımını yaptığı Hayajiro denilen buharla çalışan lokomotifler kullanıyor.

8. Kill La Kill

Kill la Kill, Tokyo Körfezi’ndeki, Satsuki Kiryūin liderliğindeki korkunç öğrenci konseyinin hakim olduğu kurgusal bir lise olan Honnōji Akademisi’nde geçiyor. Konsey üyeleri, onlara insanüstü yetenekler kazandıran Goku Üniformaları adı verilen ve okulun geri kalan öğrencilerine ve personeline baskı yapmak için kullandıkları özel üniformalar giyiyorlar.

Makas şeklindeki uzun kılıcın yarısını kullanan bir öğrenci olan Ryūko Matoi, makas bıçağının diğer yarısının sahibini, babasını öldüren kişiyi aramak için Honnōji Akademisi’ne transfer olur. Satsuki’yi katilin kimliği ve nerede olduğu konusunda sorguladıktan sonra konsey tarafından mağlup edilen Ryūko, Senketsu adını verdiği duyarlı bir denizci üniformasıyla karşılaşır ve kendisini Ryūko’nun yerine koyar. Senketsu’nun özel yeteneklerini kullanan Ryūko, Honnōji Akademisi’ni sıkı pençesinden kurtarmak ve babasının cinayetinin ardındaki gerçeği öğrenmek için Satsuki ve yandaşları Elit Dörtlü’ye karşı koyar.

7. Hellsing & Hellsing Ultimate

Hellsing’in mangadan iki anime uyarlaması var. İlki büyük ölçüde rotadan saptı ama yine de sırf müzik için izlenmeye değer. Hellsing Ultimate, mangayı daha yakından takip ediyor ve iki yinelemeden daha iyi olduğu düşünülüyor. Her iki animede de bolca aksiyon var ve nispeten kısalar.

İşin kötü tarafı, bu kanlı vampir festivalinde vahşet ve alaycılıkla dolu karakter gelişimi arzulanan çok şey bırakıyor. Hellsing Ultimate, abartılı karakterler, acımasız aksiyon ve harika animasyon isteyen aç aksiyon hayranları için mükemmel.

6. Castlevania

Popüler video oyunu serisinden ilham alan bu anime dizisi, karanlık bir ortaçağ fantezisidir. Dizide, gözden düşmüş Belmont klanının hayatta kalan son üyesi Trevor Belmont’un, Doğu Avrupa’yı Vlad Dracula Tepes’in elinde yok olmaktan kurtarmaya çalışması anlatılıyor. Drakula ve vampir lejyonu dünyayı insanlığın lekesinden temizlemeye hazırlanırken Belmont artık yalnız değildir ve o ve uyumsuz yoldaşları insanlığı kederden deliye dönen Drakula’dan kurtarmanın bir yolunu bulmak için yarışır.

5. Star Wars: Visions

Star Wars: Visions, en iyi aksiyon animeleri arasında bulunuyor ve buradaki en yeni anime ve aynı zamanda başka bir klasik seriye ekleniyor. Bu, her bölümün farklı bir anime stüdyosu tarafından yönetildiği bir antoloji animesidir.

Star Wars: Visions, ikinci bir bölümle daha fazla aksiyon için geri dönüyor ve 2023 başlarında Disney Plus’ta uluslararası olarak yayınlanmaya başladı. Görüntülerin dünyanın dört bir yanındaki sanatsal tarzlardan ilham aldığı iddia ediliyor ve 1. serinin başarılı başlangıcı kadar büyüleyici olacağı kesin.

4. One-Punch Man

Görünüşte pek etkileyici olmayan Saitama’nın oldukça benzersiz bir hedefi var: kahraman olmak. Çocukluk hayalini gerçekleştirmek için Saitama üç yıl boyunca aralıksız eğitim alır ve bu süreçte tüm saçlarını kaybeder. Artık Saitama o kadar güçlü ki her düşmanı tek yumrukla yenebiliyor durumdadır. Ancak onun gücüne rakip olabilecek hiç kimsenin olmaması Saitama’yı beklenmedik bir sorunla karşı karşıya bırakmıştır; artık savaşmanın heyecanını yaşayamaz hale gelmiştir ve oldukça sıkılmıştır.

Bir gün Saitama, gücüne tanık olan ve Saitama’nın öğrencisi olmak isteyen 19 yaşındaki cyborg Genos’un dikkatini çeker. Genos, topluma olumlu katkılarından dolayı tanınacak sertifikalı kahramanlar olmak için ikilinin Kahraman Derneği’ne katılmasını öneriyor. Kimsenin onun kim olduğunu bilmemesine şaşıran Saitama hemen kabul eder. Yeni müttefiklerle tanışan ve yeni düşmanlarla karşılaşan Saitama, bir zamanlar hissettiği savaş heyecanını yaşamak için Kahramanlar Birliği’nin bir üyesi olarak yeni bir yolculuğa çıkar.

3. The God Of High School

Koreli lise öğrencileri arasındaki en iyi dövüşçüyü arayan “Lisenin Tanrısı” turnuvası başlar! Zafere ulaşmaya yönelik tüm dövüş sanatları tarzlarına, silahlara, araçlara ve yöntemlere izin verilir. Ödül? Kazananın istediği herhangi bir şey için bir dilek.

Tekvando uzmanı Jin Mo-Ri yarışmaya katılmaya davet edilir. Orada, her ikisi de kendi kişisel nedenleriyle karateye katılan karate uzmanı Han Dae-Wi ve kılıç ustası Yu Mi-Ra ile arkadaş olur. Mo-Ri hiçbir rakibinin aynı olmayacağını ve maçların hayatında dövüştüğü en acımasız maçlar olacağını biliyor. Ancak endişelenmek yerine bu ihtimal onu inanılmayacak kadar heyecanlandırıyor.

2. Ghost In The Shell: Stand Alone Complex

Çok da uzak olmayan bir gelecekte insanlık, etten makineye vücudun tamamının nakledilmesinin mümkün olduğu bir seviyeye ilerlemiştir. Bu, hem fiziksel hem de sibernetik yeteneklerde büyük artışlara ve iki dünya arasındaki çizgilerin bulanıklaşmasına olanak tanır. Ancak suçlular da bu teknolojiden tam anlamıyla faydalanarak yeni ve bazen çok tehlikeli suçlara yol açabilirler. Bu tür yenilikçi yöntemlere yanıt olarak Japon Hükümeti, bu tür son derece hassas suçlarla ilgilenen, bağımsız çalışan bir polis birimi olan Bölüm 9’u kurdu.

Daisuke Aramaki ve Motoko Kusanagi liderliğindeki Bölüm 9, tüm bu tür suçlarla ilgileniyor ve genellikle başarılı oluyor. Ancak “Gülen Adam” lakaplı yeni bir A seviyesi hackerla karşı karşıya kalan ekip, Japonya’da iz bırakan hackerın izini takip ederek tehlikeli bir kedi fare oyununun içine düşer.

1. Btooom!

En iyi aksiyon animeleri listemizin birinci sırasında Btooom! bulunuyor. Ryouta Sakamoto işsiz ve annesiyle birlikte yaşıyor; tek gerçek başarısı popüler çevrimiçi video oyunu Btooom’un Japonya’nın en iyi oyuncusu olmasıdır! Ancak huzurlu hayatı, kendisini hiçliğin ortasındaki bir adada mahsur kalmış, sol elinde küçük yeşil bir kristalle ve oraya nasıl geldiğine dair hiçbir anı olmadan bulduğunda değişmek üzeredir. Birisi, çok sevdiği oyunu, ölüm kalım meselesi olan, gerçek hayatta yeniden yaratmaya karar verdiğinde şok olur.

“BIM” olarak bilinen benzersiz bombalarla dolu bir çantayla donanmış olan oyuncular, eve dönmek için katılımcı arkadaşlarından yedisini öldürmek ve yeşil kristallerini almakla görevlendirilir. Başlangıçta şiddetin her türlüsünü kınayan Ryouta, diğer oyuncuların çoğunun göründüğü kadar hoş karşılanmadığını fark ettiğinde savaşmak zorunda kalır. Btooom arkadaşımız Himiko ile takım oluyoruz! Oyuncu, birlikte adadan ayrılmaya çalışarak bu ölüm mücadelesinin ardındaki gerçeğe giderek daha da yaklaşmaya çalışırlar.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Anime kategorimizdeki diğer yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!