Cumartesi, Mayıs 18, 2024
Ana SayfaDiziNetflix Platformunda Yayınlanan En İyi Romantik Animeler

Son Yazılar

Netflix Platformunda Yayınlanan En İyi Romantik Animeler

Netflix platformunda en çok izlenen türler arasında romantik animeler bulunuyor, işte yazımızda sizle bazı güncel önerileri paylaşıyoruz.

Romantik animeler, en iyi yayın platformu Netflix üzerinde en çok izlenen türler arasında yer alıyor ve bu da hepimizin aşkı ve ilişkileri sevdiğini kanıtlıyor. Netflix’in sunduğu çok fazla tür var, bu yüzden biz anime hayranlarına sunması gereken en iyi aşk hikayelerini bulma görevini üstlendik.

Netflix romantik animeler önerileri listemde, tuhaf lise aşklarından ilk görüşte aşka, ilk öpücüklerden kalbinizi eritecek çiçek açan aşktan ve kalbinizi kıracak trajik aşka kadar her şeyi bekleyebilirsiniz. Romantik bir dram, komedi, hayattan kesitler veya fantezi türü olsun, hepsinin ortak noktası, evrensel ve güçlü sevgi duygusudur.

netflix romantik animeler

Bazı dizilere ülkemizden ulaşmak mümkün değil, bu sebeple Netflix Amerika İzlemek İçin Çalışan En İyi 7 VPN Uygulaması yazımıza gözatmanızı öneririz.

Netflix Romantik Animeler

1
Your Lie in April (Shigatsu wa Kimi no Uso)

Konusu: Kosei Arima, bir trajedi yaşadıktan sonra zihinsel çöküntü yaşayan bir piyano dahisidir. Bu trajedi, müzik kariyerini ve hayatını son derece etkiler, ancak kendisinin olmadığı her şeye sahip bir kızla tanıştığında birçok şey değişir – dışa dönük ve cüretkar bir kemancı olan Kaori, ona ulaşmayı başarır, ancak saklayacak bir sırrı vardır.

Neden İzlenmeli: Netflix platformunda yayınlanan ve romantik animeler arasında önerilenler listesinde bulunan bu 22 bölümlük yapım, mizahla dolu, ancak yoğun bir his veriyor, bu yüzden gözlerinizi kırpmadan izleyebilirsiniz. Your Lie in April, sevimli karakterleri, canlı animasyonu, klasik piyano müziği, şiirsel metaforları ve her yerde kiraz çiçekleriyle sizi sonuna kadar izlemenizi teşvik edecek romantik ve müzikal bir hikaye.

2
Your Name (Kimi no Na wa)

Konusu: Liseli kız Mitsuha, yaşadığı kırsal kasabadan büyük şehre gitmek için ayrılmayı hayal ederken, Taki ise büyük bir şehir olan Tokyo’da liseye gidiyordur. Bir gece, bir kuyruklu yıldız Japonya’nın üzerinden geçerken, iki mucizevi bir şekilde vücut değiştirir. Değişim devam ediyor ve gençler karmaşık yaşamlarını koordine etmek için ellerinden gelenin en iyisini yaparken, aralarında bir bağlantı gelişiyor.

Neden İzlenmeli: Bu çok beğenilen anime filminin vücut değiştirme önermesi, eski bir Japon şiirinden esinlenmiştir. Bu büyülü ve dokunaklı anime romantizmi, baştaki kafa karışıklığı komedisinin yanı sıra zamanda yolculuk unsurlarını da içeriyor. Yaratıcı görseller ve büyüleyici RADWIMPS müziğinin katkısıyla Japon geleneğini modern yaşamla güzel bir şekilde harmanlıyor.

3
Toradora!

Konusu: Ryuji, iyi ve şefkatli bir adam olmasına rağmen tehditkar bakışlarla lanetlenmiş bir lise öğrencisidir. O ve minyon ama atılgan bir kız olan Taiga, birbirlerinin arkadaşlarıyla ilgilendiklerini öğrendiklerinde isteksizce birbirlerine yardım etmeyi kabul ederler. Ve planlarının arasında bir yerde beklenmedik bir dostluk doğar. Netflix romantik animeler arasında izlemenizi önereceğimiz bir yapım.

Neden İzlenmeli: 25 bölümlük duygusal ve arkadaşlık hikayesidir Toradora! ve neredeyse rakipsizdir. Dinamik karakterler, çılgın şakalar, kaygısız atmosfer ve biraz drama – bu bir Netflix romantik komedi anime cümbüşü.

4
A Silent Voice (Koe no Katachi)

Konusu: Afacan bir altıncı sınıf öğrencisi olan Shouya ve sınıf arkadaşları, yeni öğrenci olan işitme engelli Shouko’ya zorbalık yapar ve onu oradan uzaklaşmak zorunda bıraktı. Fazla ileri gittiği için dışlanan Shouya, suçluluk duygusu içinde, yalnız kalır ve depresyona girer. Yıllar sonra, Shouko ile yeniden bağlantı kurar ve rahatsız edici eylemlerinin bedelini ödemekten başka bir şey istemez.

Neden İzlenmeli: A Silent Voice zorbalığın karmaşık sorunlarını ele alıyor ve bunun hem kurban hem de fail üzerinde nasıl yıkıcı etkileri olabileceğini gösteriyor. Ağır temalara rağmen, bu yetişkinliğe geçiş konulu anime filmi, kaçırmak istemeyeceğiniz, çok empatik ve canlandırıcı bir hikaye anlatmayı başarıyor – aşk, dostluk ve nihayetinde kefaret hakkında bir hikaye.

5
Clannad

Konusu: Tomoya, annesi öldükten ve babası uzak kaldıktan sonra kendini kaybetmiş bir lise öğrencisidir. Okula sırf basketbolu sevdiği için gitmesine rağmen, basketbol takımından ayrılır. Ancak Nagisa adında bir kızla karşılaştığında ve istemeye istemeye onun okul tiyatro kulübünü yeniden başlatmasına yardım edeceğine söz verdiğinde, dünyası daha iyiye doğru değişmek üzeredir.

Neden İzlenmeli: Bu romantik yaşam kesiti animesinin 2 sezonu var ve her fırsatta sizi içine çekecek ve kalp atışlarınızı hızlandıracak bir yapım. Karakterler, Clannad’ın en büyük gücü çünkü bu öncelikle karakter odaklı bir anime ve iyi zamanlanmış mizah, samimi anlar ve zarif animasyon cazibesini artırıyor.

6
Maid-Sama! (Kaichou wa Maid-sama!)

Konusu: Misaki, neredeyse tamamı erkek olan bir okulun ilk kadın öğrenci konseyi başkanıdır. Öğretmenler ve azınlıktaki kız öğrenciler tarafından seviliyor, ancak erkekler onun erkeklerden nefret eden bir diktatör olduğunu düşünüyor. Okulun alfa erkeği Usui, Misaki’nin ailesine destek olmak amacıyla gizlice bir Maid Cafe’de çalıştığını öğrendiğinde, Misaki’nin itibarı onun insafına kalır.

Neden İzlenmeli: Netflix romantik animeler listesinde bulunan bu yapımda sevilecek çok şey var ama başroller, kimyaları ve şakalaşmaları animenin kalbi ve ruhu. Maid-Sama! romantik, iç açıcı, komik ve iyi hissettiriyor. Dizinin 26 bölümü boyunca, tüm bunlar tekrar tekrar izlemek isteyeceğiniz bir anime mükemmelliği yaratmak için bir araya geliyor.

7
Kaguya-sama: Love is War

Konusu: Zengin bir aileye sahip olan Kaguya ve mütevazı bir geçmişe sahip bir işkolik olan Shirogane, sınıflarının en iyisidir. Zeki egomanyaklar olmalarının yanı sıra, rakiplerin başka bir ortak noktaları daha var: Birbirlerine deliler gibi aşıklar. Sadece itiraf etmek yerine, ikisi de önce duygularını itiraf etmek için diğerini alt etmeye çalışır.

Neden İzlenmeli: Netflix platformundaki en iyi romantik anime komedilerinden biri, iki inatçı dehanın gururunun tehlikede olduğu bir savaş alanında geçiyor. 12 bölümlük dizi sizi komik akıl oyunları, diyalog savaşları ve komik derecede garip durumlarla bağlayacak, ancak aşk ve güvensizliklerini aşmayı öğrenen gençlerin sevimli bir hikayesinin içinde kalacaksınız.

8
Weathering With You (Tenki no Ko)

Konusu: Hodaka, evinden Tokyo’ya kaçar ve orada olağandışı yağmurlu havaya yakalanır. Alışılmadık bir yeteneği olan yetim Hina ile arkadaş olur: Dua ederek havayı kontrol etme yeteneği. Birlikte Tokyo’ya güneş ışığı getirmeye çalışırlar, ancak Hina’nın güçlerinin bir bedeli ve tüm şehri etkileyebilecek sonuçları vardır.

Neden İzlenmeli: Bu, Şinto geleneğinde köklü bir fantastik çizgiye sahip talihsiz aşıkların büyüleyici bir hikayesi. Hiper-gerçekçi görseller, Tokyo’ya gerçekten hayat veriyor ve Netflix’te izleyebileceğiniz bu hüzünlü romantik anime filminde harikalar yaratıyor. Weathering With You, genç aşkı ve ailenin önemini araştırıyor ama aynı zamanda iklim değişikliği konusunu da ele alıyor.

9
Ouran High School Host Club (Ouran Koukou Host Club)

Konusu: Elit Ouran Academy’de burslu bir öğrenci olan Haruhi, çalışmak için bir yer ararken, görünüşünden dolayı onu erkek zanneden The Host Club adında bir grup yakışıklı erkeğe rastlar. Haruhi sonunda antika bir vazoyu kırar ve şimdi sekiz milyon yenlik borcunu ödemek için onlar için ayakçı olarak çalışmak zorundadır.

Neden İzlenmeli: Bu anime, romantizm, hicivli komedi, rahatlatıcı bir atmosfer ve canlı karakterlerle sizi kazanacak. Anime’nin 26 bölümü, hem aptalca hem de duygusal anlar ve öğrenilmesi gereken derslerle dolu, bu da onu şimdiye kadarki en iyi romantik komedi animelerinden biri yapıyor.

10
Howl’s Moving Castle (Howl no Ugoku Shiro)

Konusu: Sophie, kıskanç Çöl Cadısı tarafından 90 yaşındaki bir kadına dönüştürülür. Laneti kaldırmasına yardım edebileceğine inandığı Howl adında bir büyücü bulmak için bir yolculuğa çıkar. Sophie, Howl’un hareketli şatosunda hizmetçi olarak çalışmaya başlar ve kendi karanlık laneti gün ışığına çıkınca kötü şöhretli büyücüye aşık olur.

Neden İzlenmeli: Bu anime peri masalı, efsanevi Hayao Miyazaki tarafından hayata geçirildi. Zengin animasyonlu film, tuhaf karakterler ve bir merak duygusuyla dolu ve aşkın gücü ile ailenin önemi ve fedakarlık filmin hakim temaları. Klasik anime hikayelerini seviyorsanız, Howl’s Moving Castle’a kalplerinizden aşık olacaksınız.

11
Monthly Girls’ Nozaki-kun (Gekkan Shoujo Nozaki-kun)

Konusu: Liseli Chiyo, sonunda Nozaki’ye aşkını itiraf ettiğinde, onun bir hayran olduğunu varsayar ve ona bir imza verir. Görünüşe göre, genç aslında takma adla yayın yapan ünlü bir shoujo mangaka. Onunla yakınlaşmak isteyen Chiyo, manga asistanlarından biri olarak Nozaki için çalışmaya başlar.

Neden İzlenmeli: Her bölümde çiftin nasıl bir olay yaşayacağını merak ettiren hareketli bir dizi. Hiçbir zaman sıkıcı bir an olmaz ve dizinin 12 bölümü boyunca kahkahalarla gözünüzden yaş gelecek, özellikle de türün gülünç komikliklerinin yanında zekice kurgular, sizi yapıma hayran bırakacak.

12
Kamisama Kiss (Kamisama Hajimemashita)

Konusu: Nanami, babası borç tahsildarlarından kaçmak için kasabayı terk edince meteliksiz ve evsiz kalır. Bir parkta otururken, başı belada olan bir adam fark eder ve ona yardım eder ve karşılığında o da ona kalacak bir yer teklif eder ve onu iyiliğinden dolayı ödüllendirir. Zavallı Nanami kendini perili gibi görünen bir tapınakta bulur. Dahası bu tapınak sahiden de “perili”dir ve Nanami orada pek de hoş karşılanmaz.

Neden İzlenmeli: Doğaüstü romantizmi ve Japon mitolojisini seviyorsanız, Nanami ve Tomoe’nun romantizmini merkezine alan bu yokai animesine aşık olacaksınız. Dizinin 13 bölümü sizi güldürmekten öldürecek ve duygusal olarak da etkileyecek. Kamisama Kiss, shojo severler için tatlı bir romantik anime.

13
High Score Girl (Hai Sukoa Garu)

Konusu: Haruo’nun notları kötü ve sporda berbat ama video oyunlarında çok başarılı. Sert oyuncu günlerini yerel atari salonunda oyun partneriyle buluşarak geçiriyor – oyun arkadaşı olan zengin ve sessiz sınıf arkadaşı Akira, Street Fighter II’de onu sürekli yeniyor. Haruo ilk başta onu yenmeye kararlıdır, ancak iki çocuk video oyunlarına olan aşkları nedeniyle yavaş yavaş yakınlaşır.

Neden İzlenmeli: Netflix romantik animeleri arasında sevilen bu yapım, 90’ların başındaki oyun kültürünün harika bir enstantanesi. Haruo ve Akira arasındaki tatlı aşk hikayesi çok doğal hissettiriyor ve nostaljik ortam onu daha çok sevmenize neden oluyor. High Score Girl, nispeten kısa bir anime dizisidir, ancak yoğun bir şekilde romantizm, drama, neşe ve küçük oyun ıvır zıvırlarıyla doludur.

14
Teasing Master Takagi-san (Karakai Jouzu no Takagi-san)

Konusu: Ortaokul öğrencisi Nishikata, sınıf arkadaşı Takagi tarafından sürekli dalga geçilmesinden bıkmıştır. Sürekli olarak ondan intikam almaya çalışıyor ama Takagi bir şekilde onu her zaman alt ediyor ve sonunda yüzü kıpkırmızı oluyor. Nishikata bir gün Takagi’yi utandırmayı başarabilecek mi ve sonunda Takagi’nin sataşmasında daha fazlası olduğunu anlayabilecek mi?

Neden İzlenmeli: Nishikata ve Takagi, bu animenin duygusal karakterleridir. Sevimli çift ve onların köpek sevgisi ve zerre kadar kötülük içermeyen alayları, kalbinizi çalmak için hiç vakit kaybetmeyecek. Daha en başından, Teasing Master Takagi-san’ın masumiyeti ve sıcaklığı sizi yakalayacak ve 2 sezonluk bölümlerinin tamamı boyunca peşini bırakmayacak.

15
Love, Chunibyo & Other Delusions! (Chuunibyou demo Koi ga Shitai!)

Konusu: Bir fantezi kahramanı, “Kara Alev Ustası” kılığına girdiği ve “chunibyo” (8. sınıf sendromu) aşamasını geride bırakmaya çalışan Yuuta, kimsenin onun kim olduğunu bilmediği bir liseye kaydolur. Ne yazık ki Yuuta ve karanlık sırrını saklama planı için, göz bandı ve kendine ait bir chunibyo sendromu olan alışılmadık bir kız olan Rikka ile tanışır.

Neden İzlenmeli: Bu orijinal ve güzel bir şekilde canlandırılan dizi, harika bir romantik anime komedisidir. Ancak şakaların, cilveli şirinliğin ve Chunibyo maskaralıklarının altında, büyümenin ve travmadan ve acı verici gerçeklikten kaçmak için fanteziyi kullanmanın dokunaklı bir hikayesi var. Aşk, Chunibyo ve Diğer Sanrılar! sonra ne olacağını görmek için gülmenize, ağlamanıza sebep olacak harika bir yapım.

16
InuYasha

Konusu: Kagome, Shikon Mücevherini koruyan rahibe Kikyo’nun reenkarnasyonudur. Kagome bir kuyuya düştüğünde, mücevher onun içinde yeniden doğar ve feodal Japonya’da ortaya çıkar. Ancak mücevher paramparça olur, bu yüzden güçlü parçaları yanlış ellere geçmeden önce kurtarmasına yardım etmesi için yarı iblis Inuyasha’dan yardım ister.

Neden İzlenmeli: 167 bölümlük isekai animesi, fantezi, komedi, macera, aksiyon ve tabii ki destansı bir aşk hikayesinin eşsiz bir karışımı. Kagome ve Inuyasha, tehlikeli maceraları sayesinde hem karakter olarak hem de bir çift olarak gelişiyor, birçok engelle karşılaşıyor ve kötülüğün güçleriyle savaşıyor. 2000’lerin başında ortaya çıkan bu zengin fantezi hikayesi çekiciliğinden hiçbir şey kaybetmedi, o yüzden bir şans verin.

17
My Little Monster (Tonari no Kaibutsu-kun)

Konusu: Sadece notları ve başarıyı umursayan, saçma sapan bir kız olan Shizuku, ilk arkadaşını başka bir dışlanmış olan Haru’da bulur. Canı ne isterse onu yapan patlayıcı bir kişiliğe sahip bir baş belası. İkili, lise ve gençliğin mücadeleleri ve duygusal zorlukları arasında gezinirken, aşk ve dostluk hakkında her şeyi öğrenirler.

Neden İzlenmeli: Bu, içinde bir parça yaşam öğesi bulunan, izlenmesi keyifli bir romantik komedi animesidir. Eğlenceli ve öngörülemez erkek başrol Haru, sürekli olarak bundan sonra ne yapacağını merak etmenize neden olacak, soğuk ve mesafeli Shizuku ise alışılmadık bir shoujo başrolü.

18
Shikimori’s Not Just A Cutie (Kawaii dake ja Nai Shikimori-san)

Shikimori mükemmel bir kız arkadaş gibi görünmektedir: sevimli, eğlenceli, istediği zaman tatlı olabilen… ancak doğru şartlar altında soğuk karanlık tarafı ortaya çıkmaktadır. Ve erkek arkadaşı Izumi bu yaşandığında etrafta olmaktan oldukça zevk almaktadır! Birtakım sapmaların yaşandığı bu eğlenceli ve bir o kadar komik olan lise romantizmi Nagatoro-san ve Komi Can’t Communicate fanları için biçilmiş kaftan!


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Dizi ve Sinema konulu diğer yazılarımız da ilginizi çekebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

Bunları Kaçırmayın!