Pazartesi, Haziran 10, 2024
Ana SayfaSoru - CevapGoogle TV ve YouTube TV Arasındaki Fark Nedir?

Son Yazılar

Google TV ve YouTube TV Arasındaki Fark Nedir?

Dijital film ve dizi izleme platformları gün geçtikçe gelişiyor. Peki, bunlardan ikisi olan Google TV ile YouTube TV arasındaki fark nedir?

Google TV, Google Play’deki dijital film ve TV mağazasını diğer akış hizmetlerinden içerik görüntüleyen bir kontrol paneliyle birleştiren bir hizmettir. YouTube TV, birçok canlı TV kanalı ve içeriği daha sonra izlemek için bir bulut DVR özelliği sunan geleneksel kablolu yayın sağlayıcısına dijital bir alternatiftir. İkisi arasında seçim yapmayı kolaylaştırmak ve Google TV ile YouTube TV arasındaki fark nedir anlamanızı sağlamak için detaylı bir inceleme yaptık.

Genel Farklar

Google TV

 • Google Play Filmler ve TV’den içerik satın almak veya kiralamak için yeni yer.
 • Pano, bağlantılı hizmetlerden gelen içeriği de görüntüler.
 • Google TV uygulaması, tüm platformlarda mevcut değildir.

YouTube TV

 • 85’in üzerinde canlı TV kanalının kilidini açar.
 • İçerik kaydı için sınırsız bulut DVR.
 • YouTube TV uygulamaları hemen hemen her büyük platformda mevcuttur.
 • Bazı sınırlı seç-izle içerik.

Google TV ve YouTube TV, çok farklı hizmetler sunan güvenilir platformlardır. YouTube TV, aylık sabit bir ücret karşılığında 85’in üzerinde canlı kanalla kablolu yayına rekabetçi bir alternatiftir. Ek kanallar eklenti olarak mevcuttur ve hepsi olabilir ve sınırsız depolamaya sahip bulut DVR özelliği ile hepsini kaydedebilirsiniz. Geleneksel kablolu yayın sağlayıcısından ayrılmayı düşünenler YouTube TV’ye bakmalıdır.

Google TV, film ve TV satın alma ve kiralama hizmetleri sunan tipik bir dijital vitrindir. Onu rakiplerinden ayıran şey, bağlantılı hizmetlerden içerik görüntüleme ve Google’ın kullanıcı verilerinden güç alan öneriler sunma becerisidir. Bununla birlikte, Google TV’yi aşağı çeken şey, uygulamalarının sınırlı kullanılabilirliğidir ve bu, cihazlarınızda hangi özellikleri kullanabileceğinizi kısıtlar.

Platform ve Uygulama Kullanılabilirliği: YouTube TV Her Yerde, Google TV Değil

Google TV

 • Google TV çubukları ve Google TV akıllı TV’leri ile Chromecast’te yerleşik olarak bulunur.
 • Google TV uygulaması, Android cihazlarda kullanılabilir.
 • Satın alınan içerikler Google Play Filmler ve TV ve YouTube aracılığıyla izlenebilir.
 • İzleme listesi ve medya görüntüleme işlevi web’de mevcuttur.

YouTube TV

 • YouTube TV uygulaması çok sayıda Samsung, HiSense, Android TV ve Vizio akıllı TV’de mevcuttur.
 • Xbox ve PlayStation konsolları, YouTube TV uygulamasını destekler.
 • Fire Stick’te, Google TV’li Chromecast’te ve Roku çubuklarında YouTube TV uygulaması kullanılabilir.
 • iPhone, iPad ve Android akıllı telefon ve tablet uygulaması desteği.

YouTube TV, uygulama ve cihaz desteği açısından ikisi arasında daha tutarlı olanıdır. YouTube TV uygulamalarını birçok popüler akıllı TV’de, video oyun konsolunda, Roku’da, Fire TV Stick’te ve Google TV yayın çubuklarıyla Chromecast’te, iPhone ve iPad’de, Apple TV’de ve Android tablette ve akıllı telefonlarda bulabilirsiniz. Deneyim ayrıca her uygulama sürümü arasında makul ölçüde tutarlıdır.

Google TV’nin Android cihazlar için bir uygulaması var ve işlevselliği, Google TV çubukları ve Google TV çalıştıran akıllı TV’ler ile Chromecast’teki işletim sistemlerine büyük ölçüde entegre edilmiştir. Hepsi bu kadar. Satın alınan veya kiralanan medya, normal YouTube uygulaması veya eski Google Play Filmler ve TV uygulaması aracılığıyla diğer cihazlarda görüntülenebilir, ancak bunlar Google TV’nin İzleme Listesini ve kontrol panelini desteklemez.

Canlı ve Seç-İzle İçerik: Biri Diğeri Gibi Değil

Google TV

 • Google’dan satın alınabilecek ve kiralanabilecek filmler ve TV diziler.
 • Daha fazla seç-izle içerik için diğer hizmetlerle entegrasyon.
 • Google TV uygulamasında canlı TV veya yayın desteği yoktur.

YouTube TV

 • Ana plana dahil 85’in üzerinde canlı kanal.
 • Eklenti olarak kullanılabilen ek premium kanallar.
 • Bazı isteğe bağlı içerik, ancak sınırlı ve bazı reklamlarla.

İçerik, Google TV ve YouTube TV’nin farklı olduğu noktadır. YouTube TV, uygulamalarının içinden canlı yayınlanan 85’in üzerinde kanal sunarak geleneksel kablolu hizmetlere dijital bir alternatif görevi görür. Tüm YouTube TV kanalları canlı yayınlardır, ancak sınırsız depolama alanına sahip yerleşik bir DVR bulut hizmeti, programları daha sonrası için kaydetmenize olanak tanır. YouTube TV, aboneliğinizin bir parçası olarak çeşitli kanallardan bazı seç-izle içerikler sunar, ancak birçok şov ve filmde reklamlar bulunur ve seçim sınırlıdır.

Google TV, kullanıcıların kiralayabileceği veya satın alabileceği, seç-izle filmler ve bölümler içeren özel bir dijital vitrindir. Google TV’nin ana odak noktası, Google Play Filmler ve TV’nin yeniden markalaşmış hali olan dijital mağazasıdır. Google TV uygulamaları, Chromecast’ler ve akıllı TV’ler, kullandığınız diğer hizmetlerdeki mevcut içeriği de görüntüleyebilir, ancak içeriklerini görüntülemek için bu hizmetlere abone olmanız gerekir. Örneğin, bir Max (eski adıyla HBO Max) aboneliğiniz varsa, yerel Google TV satın almaları ve önerileri arasında Google TV’deki şovları ve filmleri için öneriler görürsünüz.

Fiyat: YouTube TV, Bir Adım Önde

Google TV

 • İçeriğin ayrı bir hizmet aracılığıyla satın alınması veya kilidinin açılması gerekir.
 • Filmlerin kiralanması yaklaşık 5 ABD Doları ve doğrudan Google TV’den satın alınması 5-25 ABD Doları civarındadır.
 • TV bölümlerinin her biri ortalama 3 dolar civarındadır.

YouTube TV

 • 85’ten fazla kanala erişim için ayda 64,99 ABD doları.
 • Premium kanal eklentileri için 5-15 ABD doları.
 • YouTube TV, normal kablolu yayın planlarına göre daha ucuz ve anlaşılması daha kolaydır.

Her hizmet diğerinden biraz farklı çalıştığı için Google TV ve YouTube TV kullanım maliyetlerini karşılaştırmak kolay değildir. Google TV uygulaması ve hizmeti, desteklenen tüm cihazlarda ücretsizdir, ancak uygulama içinde Google’dan diziler ve filmler satın almanız veya ek içerik akışı için başka bir hizmete bağlanmanız gerekir.

YouTube TV, Google TV’den çok daha basittir. Aylık 64,99 ABD doları abonelik, 85’ten fazla kanalın kilidini açar. AMC prömiyeri için aylık 5 ABD Doları ile Max için aylık 15 ABD Doları arasında değişen fiyatlarla ek premium kanallar ekleyebilirsiniz. Max, Showtime ve Starz dahil olmak üzere Entertainment Plus paketi adı verilen 25 dolarlık bir paket de mevcuttur.

Sonuç: Google TV ve YouTube TV Aynı Şey mi?

Google TV ve YouTube TV arasındaki fark ortada, birbiriyle hiç rekabet etmeyen çok farklı iki yayın hizmetidir.

Google TV, çoğunlukla Google Play Filmler ve TV’nin yeni sürümüdür. Kullanıcılar, doğrudan Google’dan seç-izle içerik satın almak veya kiralamak için kullanabilir veya halihazırda abone oldukları diğer hizmetlerdeki içeriğe tek bir panodan erişebilir.

YouTube TV, daha çok, daha ucuz ve daha uygun maliyetli bir kablo tv çözümüne geçmek isteyenler için uygundur ve özellikle yurtdışında bir çok kullanıcı bunu tercih ediyor. Sınırsız bulut DVR’si özel bir bonus ve temel plana dahil edilen kanal sayısı etkileyici. YouTube TV’nin isteğe bağlı içeriği, izlemek istediğiniz dizi veya filme bağlı olarak isabetli bir seçenek olabilir.

Canlı TV kanallarının peşindeyseniz YouTube TV tam size göre. Ancak, dijital içerik satın almak veya kiralamak için bir yer arıyorsanız, Google TV sağlam bir seçenektir.

Sık Sorulan Sorular

YouTube TV, Google Home’a bağlanabilir mi?

Televizyonunuzda bir YouTube TV hesabınız varsa ve Google Home’u TV’nize bağladıysanız, Google Home sesli komutlarını kullanarak YouTube TV’yi kontrol edebilirsiniz. Bir Google Home/Nest Hub’ınız veya Google özellikli başka bir akıllı ekranınız varsa doğrudan ekranda görüntülemek için “YouTube TV İzle/Aç” diyebilirsiniz.

Google Play ile YouTube TV ödemesi yapabilir misiniz?

YouTube TV için kredi kartı, PayPal veya Google Play bakiyesi ile ödeme yapabilirsiniz. Kullandığınız ödeme yöntemini değiştirmek için profil resminiz > Ayarlar > Faturalandırma’ya gidin ve Ödeme Yöntemi’nin yanındaki Güncelle’yi seçin. Mevcut ödeme şeklinizi görüntüleyebilir, ödeme yönteminizi değiştirebilir veya yeni bir ödeme şekli ekleyebilirsiniz.

Google TV’mde YouTube’u nasıl güncellerim?

Mevcut güncellemeleri kontrol etmek için Google TV ana ekranında profil simgenize gidin ve Ayarlar > Sistem > Hakkında > Yazılım güncellemesi > Güncellemeyi kontrol et’i seçin. Mevcut güncellemeleri yükleyin. Ayrıca Ayarlar > Sistem > Yeniden Başlat’a giderek cihazı yeniden başlatmanız gerekebilir.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Faydalı Bilgiler kategorimizdeki diğer yazılarımız da ilginizi çekebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!