Pazar, Haziran 16, 2024
Ana SayfaSoru - CevapKızlar ve Erkekler İçin İlk Buluşmada Ne Giyileceğine Dair 44 İpucu

Son Yazılar

Kızlar ve Erkekler İçin İlk Buluşmada Ne Giyileceğine Dair 44 İpucu

İlk buluşmalar sinir bozucu olabilir, ancak ilk buluşma kıyafetinizi özenle seçmek güveninizi artırabilir. İlk buluşmada ne giyeceğinizden emin değil misiniz? İşte bilinmesi gerekenler!

Hoşlandığınız biriyle ilk buluşma için tarih belirlendi mi? Bu çok heyecan verici olsa da, ne kadar stresli olabileceğini biliyoruz. İyi bir ilk izlenimi nasıl yaratırsınız, kendinizi utandırmaktan nasıl kaçınırsınız… ve kadın ve erkek için ilk buluşmada ne giyilir merak ediyor musunuz? İşte ilk buluşmada kıyafet seçiminize karar vermenizi sağlayacak 44 ipucu.

Giymek için mükemmel şeyi bulmak sizi strese sokabilir. Onun önünde komik duruma düşecek kadar süslü bir şey giymek istemezsin, ama serseri gibi görünecek kadar da rahat giyinmek istemezsin.

Muhtemelen, hoşlandığınız kişiyi etkilemek için giyecek mükemmel şeyi aramak için dolabınızda ileri geri ilerliyorsunuzdur. Ancak endişelerinizin heyecanınızı gölgelemesine izin vermeyin çünkü yardım etmek için buradayız.

Hoşlandığınız kişi ile buluşmanıza özenle hazırlanmak, ona verdiğiniz değerin göstergesi olacaktır. Bu sebeple ister erkek ister kadın olsun ilk buluşmada ne giyilir diye sorulması kadar doğal bir şey olamaz. İşte kıyafet seçiminize yardımcı olacak bazı öneriler.

İlk Buluşmada Ne Giyilir?

ilk buluşmada ne giyilir erkek

İlk buluşmalar tamamen ilk izlenimle ilgilidir, bu yüzden randevunuzda iyi bir izlenim bırakmak için elinizden gelenin en iyisini yapmak isteyeceksiniz. Mükemmel kıyafeti bulmakta zorlanıyorsanız, büyük randevunuz için dolabınıza göz atarken göz önünde bulundurmanız gereken bazı şeyler yazımızda.

1. Ortama göre kıyafet seçimi

Randevun için nereye gittiğini biliyor musun? Randevunuzda bir sürprizle karşılaşmamak ve ortama göre bir kıyafet seçebilmeniz için buluşacağınız mekan hakkında küçük bir araştırma yapmalısınız

Sıradan bir mekana takım elbisenizle ya da beyaz tüllü bir kıyafetle giderseniz, buluştuğunuz kadını ya da erkeği utandırma ve hatta onu rahatsız etme riskini alırsınız. Hava durumunu da kontrol etmeyi unutmayın! Dışarıda bir sahil randevusu için giymek isteyeceğiniz son şey, kalın bir yün süveterdir.

Bu nedenle, buluşma yerini, yerin konseptini, hava sıcaklığını, günün saatini ve buluştuğunuz kişinin de ne giyiyor olabileceğini göz önünde bulundurun. (Sonra Bunu Oku: İlk Buluşmada Neler Konuşulur: Sohbet Açıcı Etkili Konular)

2. Çıktığın kişi nelerden hoşlanır?

Buluşacağınız kişiyi bir karar verecek kadar iyi tanıyor musunuz? Pembe giyen kızları mı yoksa turkuaz giyen erkekleri mi sever?

Hoşlandığınız kişinin tarzını biliyorsanız, beğenebilecekleri bir şey giyip giyemeyeceğinize bakın. Sevimli olmak için ek bir ilgi gösterdiğinizi gösterir. Ve herkes inisiyatif alan insanları sever. (Sonra Bunu Oku: İlk Buluşmada Öpüşmek Normal mi, Kuralları Nedir?)

3. Kim olduğunuzu gösteren giysiler giyin

Giyiniyorsunuz ve bir randevuda ne giyeceğiniz konusunda çok fazla düşünüyorsunuz çünkü bir izlenim bırakmak istiyorsunuz, değil mi? Bu yüzden, gerçekten kim olduğunuzu gösteren bir kıyafet seçmeye odaklanın.

Gerçekten bir izlenim bırakmak istiyorsanız, kişiliğinizin öne çıkmasını sağlayan daha kişisel bir şeyle kıyafetinizi süsleyin.

El işi takılar, sevimli bir saç bandı veya klips, harika görünen ayakkabılar, en sevdiğiniz renk veya desen, vb. Randevunuza kim olduğunuz hakkında bir fikir verdiği sürece her şey olabilir.

Ve en önemli tavsiyelerimizden biri, sizi yansıtmayan şeyler giymemeniz ve kullanmamanızdır. Karşınızdaki kişi karakterinizle, görüntünüzle veya konuşmanızla uyumlu olmayan bir kıyafet karşısında bocalayabilir, ilk buluşmada sizinle ilgili olumlu fikirleri değişebilir.

4. Kendinizi iyi hissettiren giysiler seçin

Hepimizin bize iyi hissettiren ve iyi göründüğümüzü düşündüren kıyafetleri var. En sevdiğiniz bluz veya kot pantolonunuz da var, değil mi?

Ne giyeceğinize karar veremiyorsanız veya ne giyeceğinize karar verirken kendinizi endişeli hissediyorsanız, yapabileceğiniz en iyi şey zaten sevdiğiniz bir şeyi giymektir.

5. Daha önce giydiğiniz kıyafetler

Daha önce giydiğiniz kıyafetleri seçmek özgüveninizi artırmakla kalmaz, sizi rahatsız olmaktan da kurtarır.

Halihazırda denemiş ve memnun kaldığınız bir giysiyi seçerseniz, henüz alışılmamış dar yeni bir kıyafet yerine rahat ve kendinden emin hissedeceğinizden emin olabilirsiniz.

Bu nedenle, düşen askıları veya sıkı bel kısmı oluşturan kıyafetlerden kaçının. Ne de olsa, rahatsız edici bir kızarıklık veya ağrılı noktalar, randevunuz sırasında uğraşmak isteyeceğiniz son şeylerdir!

6. Hazırlıklı ol

Tanışma fasılları kıyafet konusunda biraz endişelenmenize sebep olabilir, ancak hem erkek hem de kadın ilk buluşmada ne giyilir bilirse, hem kafaları rahat olur hem de kaygı düzeyleri düşer.

Sürpriz buluşmalar genellikle sıradan randevular değildir parkta yürümeyi veya bir restoranda akşam yemeği yemeyi düşünün, bu nedenle her ihtimale karşı arabanızda ya da çantanızda elinizin altında birkaç şey bulundurun.

Çeşitliliği düşünün. Tenis ayakkabısı giyiyorsanız, bir çift sandalet veya yürüyüş ayakkabısı getirin. Kot pantolon giyiyorsanız, şort gibi daha bol olan bir kıyafet değişikliği yapın. Ve bir süveter giyiyorsan, onu her zaman altına bir T-shirt’ün üzerine katla!

7. Fazla düşünme

Dinle, bir randevu için tüm planlama sürecinin stresli olabileceğini biliyoruz. Ama fazla düşünmemek için elinden geleni yap. Gerçekten, ne giymeyi seçerseniz seçin, kişiliğiniz konuşmanın çoğunu yansıtmalıdır.

Bununla birlikte, içinde kendinden emin ve rahat hissettiğin bir şeyi giymekten çekinme. En önemli şey kendin olmak, kendinden emin olmak ve kişiliğinin göz önünde olmasını sağlamak!

İlk Buluşmada Ne Giyilir – Kadın İçin Öneriler

ilk buluşmada ne giyilir kadın

Çoğu zaman, bir randevuda giydiğiniz kıyafetler aynı zamanda kim olduğunuzu ve o buluşmadan sonra ne istediğinizi ince bir şekilde ifade eder. İşte bu yüzden birçok kadın ne giyeceklerine çok kafa yorar.

İletmek istediğiniz mesaj nedir? Randevunuza eğlenceli, şık ve rahat olduğunuzu göstermek ister misiniz? Sofistike ve şık görünmek ister misiniz?

Randevunuza hazırlanırken aklınıza gelen tüm bu şeylerle, zirveye çıkmak çok kolay. Bu nedenle, kıyafetinizi seçmek için yapılması ve yapılmaması gerekenlerin bir listesini derledik.

1. Sahip olduğunuz her şeyi sergilemeyin

İlk buluşma kıyafetleri söz konusu olduğunda, belirli bir düzeyde tevazu, buluştuğunuz kişinin daha fazlasını öğrenmek istemesine neden olabilir. Burada temel kriter abartmamaktır, elbette vücudunuzda çok beğendiğiniz bir yeri hoşlandığınız kişiye ilk buluşmada göstermek isteyebilirsiniz. Fakat bunu topluca yapmamayı tercih etmelisiniz.

Buradaki anahtar kelime birdir. Göstermek için en sevdiğiniz yerlerden sadece birini seçin, böylece buluştuğunuz kişi, güzelliğinizden etkilenecek, daha fazlasını görmeyi umarak sizinle görüşmelere devam edecektir.

Belki de biçimli omuzlarınız, uzun bacaklarınız veya başka bir şey. Her ne olursa olsun, vücudunuzu ihtiyatlı bir şekilde vurgulayacak bir şey seçin.

2. Dekolteye dikkat

Vücudunuzda beğendiğiniz bölgeleri nasıl göstermeniz gerektiğinden bahsettik, ancak bu, pratik olarak çıplak gitmeniz gerektiği anlamına gelmez.

Çok açık bir şey giymekten kaçının, aksi takdirde buluştuğunuz kişinin rahatsız ve utanmış hissetmesine neden olabilirsiniz. Bu bir ilk buluşma, vücudunuzu ortaya çıkarmak için birçok başka randevunuz ve geceleriniz var. Bu yüzden orta karar bir şey giymeyi asla unutmayın.

3. Klasikler her zaman iyidir

Klasik kıyafetlerin modası asla geçmez. Bu kadar çok trendin yerinde olmasının nedeni, moda endüstrisinin her zaman bir sonraki büyük şey olarak pazarlayacak bir şeyleri olmasıdır, ancak her zaman bu trendleri takip etmek zorunda değilsiniz.

Sadece iyi hissettiren ve üzerinizde iyi görünen kıyafetler için gidin. Havalı trendleri takip etmekten çok daha iyi. Erkeklerin en son trendlere pek meraklı olmadığını söylediğimizde bize güvenin, bu nedenle Kim Kardashian’ın giydiği en son şey yerine size çok yakışan kıyafetleri fark etme olasılıkları daha yüksektir.

4. Aşırı moda bir şey giymeyin

Her moda haftasını büyük bir dikkatle takip ediyor olabilirsiniz, ancak bir moda tasarımcısıyla çıkmıyorsanız, çok gösterişli veya modaya uygun herhangi bir şey giymeyi bırakın.

Kafanıza kuş figürü bulunan taç takmak Sex and the City dizisinde güzel görünebilir ama gerçek hayatta öyle değil.

Bu nedenle, en son ünlü stilleri için güzellik dergilerine göz atmayı bırakın ve kişiliğinizi gösteren kıyafetleri seçin.

5. Kısa etek ve elbiselerle tayt giyin

Tayt, o eteğin altında neler olduğunu dünyaya göstermeden bacaklarınızın ne kadar sıkı olduğunu göstermenizi sağlar. Seksi ve feminenliğin mükemmel dengesi.

Ancak, alt yarınızın kapalı olduğundan emin olun! Aynanın önünde poz verirken iyi görünebilir, ancak sorun şu ki, hareket ettiğinizde kendinizi açığa çıkarabilirsiniz.

Bir bar taburesinden süper kısa bir etekle süzülmeye çalıştığınızı hayal edin! Ve rüzgarlı bir günde dökümlü kısa bir etek giymeyi düşünmeyin.

6. Çift taraflı bant gerektiren hiçbir şey giymeyin

Kadın için ilk buluşmada ne giyilir diye soranlara, kesinlikle çift taraflı bant gerektiren herhangi bir şey giymeyin diyebiliriz. Her zaman üzerine basarak söylediğimiz şey, kendinizi rahat hissettirecek kıyafet seçmeniz olacaktır. Buna ayakkabı ya da terlik de dahil.

7. Daha az gösterişli giysiler giyin

Potansiyel olarak birlikte olma ihtimalin yüksek biriyle zaten bir randevu ayarladınız. Bu yüzden mücevherler, payetler ve parıltılarla süslenmiş bir elbise gibi dikkat çekici bir şey giymenin gerçekten bir anlamı yok.

Hoşlandığınız kişinin size bir kez bakıp anında kör olmasını istemezsiniz, değil mi? Gösterişli ve ışıltılı giysiler, sevgilinizle sessiz bir restoranda değil, bir kulüpte veya partide giyilmesi daha iyidir.

8. Spor kıyafet giymeyin

Çok atletik ve spora meraklı biri olabilirsin. Bu oldukça havalı. Ancak spor salonundan yeni çıkmış gibi görünmek, randevunuz için pek çekici olmaz.

Evet, randevunuza bir spor tutkunu olduğunuzu gösterir, ancak aynı zamanda biriyle çıkarken güzel bir şeyler giyme zahmetine giremeyeceğinizi de gösterir.

Ayrıca senin fit bir fiziğin olduğunu görerek fitness tutkunu olduğunu anlasa daha iyi olmaz mıydı?

9. Gündelik kıyafetleri tercih edin

Spor kıyafetleri çok rahattır, bu doğru. Ama spor kıyafetleri kadar rahat olan bir sürü başka kıyafet var.

Örneğin, bir kot pantolon ve düz ayakkabı ile hafif bir pamuklu gömlek giyebilirsiniz. Her zaman rahatlık için modadan vazgeçmek zorunda değilsiniz!

10. Çok fazla makyaj yapmayın ve takı takmayın

Bir randevuda ne giyeceğinize karar vermek sadece kıyafetlerle ilgili değildir, aynı zamanda makyajınız ve takılarınızla da ilgilidir. Etkileme telaşınız içinde aksesuar ve makyajda aşırıya kaçmamaya çalışın.

Hafif makyaj her zaman en iyisidir ve takıları minimumda tutun. Aşırı abartılı stil ifadeleri, yalnızca randevunuzun gerçek halinizi merak etmesine sebep olur.

11. Seni yansıtan aksesuarlar kullan

Göz alıcı olmayı seven bir kızsanız, yine de bunu daha zevkli bir şekilde yapabilirsiniz. Kıyafetinizi nispeten basit ve şık tutun, ancak onu anahtar parçalarla süsleyin.

Bu anahtar parçalara örnek olarak gösterişli bir kolye, sallanan küpeler veya birkaç yüzük verilebilir. Çok gösterişli değiller ama yine de göz alıcı ve çekiciler.

12. Çok fazla saç spreyi kullanma

Saçınızı yerinde tutmanın ne kadar önemli olduğunu biliyoruz, ancak saçınızı bir kask kadar sert yapmak düşünmeniz gereken son şey olmalıdır.

Unutma, rahat olmak istiyorsun. Çok fazla saç spreyi kullanmak saçınız için kötü olmakla kalmaz, aynı zamanda duşta ondan kurtulmak da zor olabilir.

Özellikle yağmurlu veya çok sıcak havalarda bunu kesinlikle düşünmeyin bile.

13. Basit bir topuz veya doğal saç tercih et

Bir fotoğraf çekimindeymiş gibi görünmeyi hedeflemiyorsunuz, öyleyse neden saçlarınızla bu kadar fazla uğraşıyorsunuz? 1960’ların ıslak kıvamdaki jöleleriyle sırılsıklam olmuş gibi modeller yerine biraz dağınık bir topuz neden tercih etmiyorsun.

İlk buluşmada kıyafet kadar saçların doğal görünümü de önemlidir. Yapmacık ve kendinizi yansıtmayan saç modelleri kıyafetiniz ve karakterinizle uyum içinde olmayacaktır.

14. Rahatsız eden ayakkabı giyme

Buluştuğunuz kişiyle yürüyüşe çıkarken giydiğiniz ağrı verici bir ayakkabıdan daha kötü ne olabilir? Sadece utanç verici ve potansiyel olarak acı verici kazalara daha yatkın olmakla kalmaz, aynı zamanda ayaklarınızda küçük bir kabarcık kolonisi ile eve gidebilirsiniz.

Evet, o çok yüksek stilettolar ve bilek kıran takozlar elbisenle harika görünebilir ama başka seçenekler de var.

15. Rahat ve şık ayakkabılar giyin

Ayakkabıları satın almadan önce denemenize izin verilmesinin bir nedeni var: Böylece içinde yürümesi rahat olan çifti seçebilirsiniz. Ayak tabanınızı rahatsız eden, yanlardan ve arkadan vuran ayakkabılar yerine, yumuşak iç tabanlı ayakkabılar tercih edin.

Topuklu seven bir kız değilseniz, sevimli düz ayakkabılar veya küçük topuklu ayakkabılar tercih edin. Ayaklarınız onlar için size teşekkür edecek.

İlk Buluşmada Ne Giyilir – Erkek İçin Öneriler

ilk buluşmada ne giyilir erkek

Nasıl kadınlar ilk buluşmaları için mükemmel kıyafeti bulmak için çaba harcıyorsa, erkekler de öyle. Giymek için mükemmel şeyi seçerken bir o kadar endişeliler çünkü dürüst olalım, bir erkeğin nasıl giyindiği kadınları ya etkiler ya da ilk buluşmadan kaçırır.

İlk buluşmada ne giyilir diyen bir erkek nelere dikkat etmelidir. Merak ediyorsanız hadi birlikte keşfedelim.

1. Basit tut

Hayatı normal yaşayan bir erkekseniz, kendinizi bambaşka gösterecek kıyafetlerden uzak durmalısınız. Elbette ne giyeceğiniz buluştuğunuz kişiye ve hangi mevsimde nereye gittiğinize bağlıdır. Ancak, durum ne olursa olsun, seni yansıtmayan kıyafetlerden kesinlikle uzak durmalısın.

Kot pantolon, pantolon, kazak, uzun kollu gömlek veya düz tişört. Renkleri basit tutun ve hazırsınız. Buluştuğunuz kişi talep etmediyse veya gittiğiniz mekan uygun değilse, takım elbise giymekten uzak durun.

2. Özel günler için ayırdığınız kıyafetleri gözden geçirin

Evet, basit olsun dedik ama özel günler için ayrılmış kıyafetleri olan biriyseniz, onları yeniden dolabınızdan çıkarmaktan korkmayın. Renk uyumlarına dikkat edin. Aynanın karşısına geçip göze nasıl hitap ediyorsunuz kontrol edin. Fikrini alabileceğiniz birisi varsa mutlaka sorun.

Pantolonlar, güzel renkli bir üst ve şık ayakkabılar, çıkacağınız kişi için güzel görünmek için ekstra çaba harcadığınızı gösteren parçalardır.

3. Üzerinize tam oturan ve çok amaçlı bir üst giyin

Buluşacağınız kadın normalden daha rahatsa, tek renkli, vücuda oturan bisiklet yaka bir üst de güvenli bir seçimdir. Bu tür bir gömlek, fiziksel aktivite veya güzel hava içeren her türlü randevuda kullanılabilir.

Sadece üst kısım ne kadar sadeyse o kadar iyi olduğunu unutmayın. Aşırı desenler dikkatinizi dağıtabilir ve kıyafetinizin diğer yönlerinden uzaklaştırabilir. Bununla birlikte, nötr tonlu bir üst sizi şık ve sofistike gösterebilir. Bu renkler çok yönlüdür ve diğer parçaları kombin etmekte başarılıdır.

4. Altına bir şey giymeyi unutma

Tamam, ilk randevunuz için yakalı bir gömlek seçtiniz, iyi seçim. Ama altına gömleğin rengiyle uygun bir atlet ya da tişört giymeyi unutma! Uzun kollu veya kısa kollu olmasına bakılmaksızın, herhangi bir düğmeli gömleğin altına daima bedene oturan bir şey giyin. Buluştuğunuz kadının daha ilk randevuda göğüs kıllarınıza hayran olmasını ummuyorsanız tabi.

Kıyafetinizi uyarlanabilirliğe göre bir araya getirmek istiyorsunuz. İlk randevunuzun mekanı konfor için fazla sıcaksa, üzerinize tam oturan güzel bir fanila faydalı olabilir. Aynı şey hafif bir bomber ceket veya fanila ile de geçerli, ne zaman üşüyeceğinizi asla bilemezsiniz! Bu ipucu için daha sonra bize teşekkür edeceksiniz.

5. Üzerinde baskılar olan çok renkli tişört giymeyin

18 yaş altında bir çocuk değilseniz, daha sade ve günün anlamına uygun bir şeyler giymeniz gerektiğini bilirsiniz.

Bununla birlikte, üzerinde espriler olan tişört ya da gömlek giymek asrın hatası olabilir.

Karşınızdaki kişiye gerekli önemi verdiğinizi gösterebileceğiniz ilk şey, onunla buluşmaya giderken ne kadar ciddi ve olaya bakışınızdaki karakterinizi gösterecek sade kıyafetler seçmeniz olacaktır.

6. Delikli, yırtık kıyafetler giymeyin

Bir kadınla ilk buluşmada ne giyilir diyen erkeklere en önemli tavsiyelerden biri de kesinlikle 90’lı yılların modası olan yırtık, delikli kıyafetler giymemeleri olacaktır.

Kot ceketler ve delikli pantolonlar hala moda olabilir, ancak ilk buluşma için mükemmel kıyafeti seçerken onlardan uzak durmalısınız.

Evet, deliklerin kota bilerek açıldığını biliyoruz. Hayır, daha az değersiz görünmüyor. Ve gömleğindeki delikler? Sizce ilk buluşmada bunu neden giyersiniz ki?

7. Dar kesim kot fena olmaz

İlk buluşmada ne giyeceğinizi merak ediyorsanız kot kumaşı kurtarıcınız olabilir. Elbette açık renkli kot pantolonlar giyebilirsiniz, ancak koyu renk kotları tercih edin. Daha sofistike ve temiz bir görünüm verir. Ayrıca koyu renkli bir jean pantolonunuz olduğunda tişört ve ceketlerle çok daha fazla uyum sağlayabilirsiniz.

Dar kesim kot pantolon en güvenli seçenektir. Bu şekilde, kilonuza bağlı olarak daha fit ve çevik görünebilirsiniz. Sadece bu değil, aynı zamanda dar kesim kot en iyi özelliklerinizi vurgular. Bu, evrensel olarak çekici bir kot pantolon tarzıdır!

8. Jogger giymeyin

Randevunuz gündelik olsa bile, joggers pek etkileyici olmaz. Gündelik bir randevuda kot giymekle jogger giymek arasındaki fark, üzerinize tam oturan bir kotun görünümünüzü iyileştirirken jogger’ların bunu yapamamasıdır.

Aslında, jogger’lar eşofmanlara daha benzerdir. İlk buluşmaya ha pijamanızla gitmişsiniz ha da jogger’la.

9. Ayakkabıda seçici olun

Ne kadar saçma görünse de ayakkabılar her şeydir. Ayakkabılarınız sizin hakkınızda her şeyi söyler ve kişiliğinizin en incelikli belirtilerinden biridir. Buluştuğunuz kadın ayakkabılarınıza bakacak mı? Kesinlikle, evet! Hem de 1 defa değil.

İlk buluşmada sade bir şeyler giymeniz gerektiğini tavsiye etmiştik. Aynı durum ayakkabıda da geçerli, fakat yeni değilse bile çok temiz olduğundan emin olmalısınız.

10. Kirli spor ayakkabı giymeyin

Bazen gündelik bir kıyafetle spor ayakkabıların çok uyumlu ve güzel bir şekilde eşleştiğini kabul ediyoruz. Özellikle her kıyafetin altına beyaz spor ayakkabı giymek son zamanların en büyük trendi. Ama en iyi beyaz spor ayakkabılarınızı getirdiğinizden emin olun.

İlk buluşma için ne giyeceğinize karar verirken iyi bir izlenim bırakmak istersiniz. Ve açıkça özen gösterdiğiniz beyaz spor ayakkabılar, hayatınızdaki şeyleri koruyabileceğinizi gösteriyor. Kirli ve aşınmış spor ayakkabı kesinlikle giymeyin.

11. Hijyenik olmak

İstediğiniz son şey, randevunuzun kişisel hijyeninizi merak etmeye başlamasıdır. Bu iyiye işaret değil.

Kişisel hijyeniniz sizi gördüklerinde akıllarına bile gelmemeli. Bu nedenle, duş aldığınızdan, sakalınızı düzelttiğinizden ve saçınızı şekillendirdiğinizden emin olun. Kelimenin tam anlamıyla on beş dakika sürer, ancak onun sizinle ilgili görüşü üzerinde büyük bir etki yaratacaktır.

12. Koku kullanmayı abartmayın

Mükemmel kokuyu seçmek zor olabilir. Evet, bu deodorantı seviyorsun ama buluşacağın kadının seveceğini nereden biliyorsun? Ya da daha iyisi, parfüme alerjileri var mı? İlk buluşmada büyük bir felaket olur.

İlk buluşmada hangi parfümün en uygun olduğuna karar vermek size kalmış. İpucumuz, abartmamak, kararında kullanmak olmalıdır.

Ve elbette, kendinize biraz parfüm sıkın veya biraz tıraş losyonu kullanın ama kendinizi buna batırmayın. Randevunuzu kokuda boğmak istemezsiniz.

13. Saat tak

Şimdi, bir saat ince ama kalıcı bir izlenim bırakan mükemmel bir aksesuardır. Taktığınız saatin türü ne olursa olsun, randevunuzun dikkatini çekecek. Bu nedenle, kıyafetinizle iyi eşleştiğinden emin olun.

Özellikle akıllı saatler ekran rengi kıyafete göre değiştirilebildiği için her türlü kıyafetle kombin yapılabilir. Ayrıca saat takmak, ayrıntılara dikkat edebildiğinizi ve hayattaki daha ince şeylere dikkat edebildiğinizi gösterir.

14. Aksesuarlarda abartıya kaçmayın

Aksesuarları takmanın yanlış bir yanı yok, ancak çok gösterişli veya dikkat çekici görünmediğinizden emin olmanız gerekli.

İlk buluşmaya ışıltılı taşlarla veya tercih ettiğiniz pahalı mücevherler ne olursa olsun giderseniz, paraya aç bir pislik gibi görünme riskini alırsınız. Üzgünüm, sert ama doğru.

Saatleri, altın zincirleri, yüzükleri ve bilezikleri minimumda tutun. Temel kural: aksesuarlarınızın kıyafetlerinizle uyumlu olduğundan emin olun.

15. Kapalı alanda şapka ve güneş gözlüğü kullanma

Filmlerde, bir odaya şapkasıyla giren bir adam gizemli ve havalı görünebilir. Ama gerçek bu değil. İlk buluşmaya kafanızda şapka ve gözlerinizi kapatan aynalı bir gözlükle giderseniz, tam bir serseri gibi görüneceksiniz.

İçeride bir şapka veya güneş gözlüğü takarak, kapalı ve yaklaşılmaz olduğunuz izlenimini verirsiniz – ilk buluşmada olmak istemediğiniz iki şey! Randevunuzun yüzünüzü görebilmesi için gözlüğü ve şapkayı çıkarın.

Farklı ilk buluşma türleri için kıyafet önerileri

Kadın ve erkek için ilk buluşmada ne giyilir sorunuza cevapları sıraladık. Peki ortama göre bir kızla ya da erkekle buluştuğunuzda ne giymeniz gerekir. İşte bunlara örnekler ve öneriler.

Elbette, ilk randevunuzda ne giyeceğinizi bilmek, büyük ölçüde randevu için nereye gideceğinize bağlıdır. Biraz daha rehberlik için, popüler ilk buluşma yerlerini ve buralarda ne giymeyi düşünebileceğinizi paylaşıyoruz.

1. Gündüz kahve buluşması

Günlük kıyafetler, bir kafede ilk buluşma için mükemmeldir. Nötr bir gömlek, hava şartları gerektiriyorsa özel dikim bir ceket ve daha hoş bir çift çizme ile görünümü sade tutun.

2. Akşam yemeği randevusu

İster erkek ister kadın olun, rahat bir akşam yemeği randevusunda kot ve rahat, üzerinize oturan pamuklu bir gömlekle mükemmel bir tercih yapmış olursunuz.

Siz ve sevgiliniz dışarıda şık bir geceye hazırlanmayacağınızdan, temiz beyaz spor ayakkabılar ve hafif bir palto da harika fikirlerdir. Kıyafetlerinizi basit tutun fakat özensiz tutmayın.

3. İş sonrası içki randevusu

Randevunuz işten sonraysa, ofise gitmeden önce kıyafetinizi planlamak için vaktiniz olduğunu umarız. Değilse, endişelenme! Üstünüzü sadeleştirerek ve altınızı koruyarak profesyonel kıyafetlerinizi randevuya daha uygun bir görünüme dönüştürebilirsiniz.

Beyler, canınız çekiyorsa blazer ceketinizi çıkarın ve hazır gelmişken gömleğinizin birkaç düğmesini de açın. Pantolonunuz hâlâ üzerinizdeyse merak etmeyin, artık gündelik olan üstünüzle iyi bir tezat oluşturacaktır.

Bayanlar, iddialı aksesuarlar veya cesur bir ruj rengi, iş kıyafetlerinizi şık ve sofistike bir randevu gecesi kıyafetine dönüştürmenize yardımcı olabilir.

4. Lüks akşam yemeği randevusu

İlk randevunuz için lüks bir restorana gideceğinizi biliyorsanız, özel giysilerinizi ortaya çıkarmanın tam zamanı.

Görünümünüzü şık tutmak için koyu renkli giysilere sadık kalın. Topuklu ayakkabılarla veya zarif düz ayakkabılarla eşleştirilen randevu gece elbisesi, kadınlar için mükemmeldir. Ve erkekler için, düğmeli bir gömlek ve koyu kot, bu tür bir randevu için en iyi arkadaşınızdır.

5. Piknik veya açık hava randevusu

Kızlar, dolabınızdaki güzel, dökümlü elbiseleri ortaya çıkarmanın tam zamanı! Hava şartları gerektiriyorsa elbisenizi bir hırka veya hafif bir palto ile eşleştirin.

Ve gününüz yürüyüşle dolu olacaksa, rahat bir spor ayakkabı ile ayaklarınız size teşekkür edecek. Aksesuarlarınıza uygun sandalet veya babetleri deneyebilirsiniz.

Keten şortla eşleştirilmiş bir polo gömlek, piknik veya açık hava randevusu kıyafetlerini tamamlayacak. Bu görünümü rahat ama canlı ve şık tutmaktan çekinmeyin.

6. Bar randevusu

Bir pub randevusu, bir kıyafet planlamak için heyecan verici bir randevu çünkü ne giyeceğiniz konusunda biraz daha özgürsünüz.

Tabii ki, abartılı olmak istemezsiniz, ancak seçimleriniz biraz daha benzersiz olmanızı sağlar. Bunun için eğlenceli ve rahat bir kıyafet seçin. Neyin uygun olduğu konusunda daha az, sizi neyin iyi hissettirdiği ve iyi göründüğü konusunda daha çok endişelenin!

7. Film randevusu

Bir film randevusunda giymek için en iyi kıyafeti seçmek tamamen rahatlık ile ilgilidir! Bu nedenle, rahat, basit ama içinde kendinizi rahat ettirecek giysileri tercih edin.

Rahat bir süveter, günlük pantolon veya etek ve rahat spor ayakkabılar, bu tür rahat bir randevu için mükemmel bir kombinasyondur.

İlk Buluşmada Giyeceklerinizi Özenle Seçin

İlk buluşmalar gergin olabilir, endişe verici ve sinir bozucu. İlk buluşmanın getirdiği tüm garipliklerle mücadele etmenin en iyi yolu, elinden gelenin en iyisini hissetmektir. Bu, sizi en çok güvende hissettiren şeyi giymek anlamına gelir.

Evet, size ilk randevunuzda ne giyeceğinize karar verirken izlemeniz gereken bazı öneriler verdik, ancak bunlar yalnızca yönerge niteliğindedir. Günün sonunda, kendinizi en iyi ve kendiniz gibi hissetmenizi sağlayan şeyi giymelisiniz.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

SORU-CEVAP kategorimizdeki diğer yazılar için ise buraya tıklayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!