Çarşamba, Nisan 17, 2024
Ana SayfaTeknolojiSosyal MedyaInstagram'da Beni Takipten Çıkaran Kim? Nasıl Öğrenilir

Son Yazılar

Instagram’da Beni Takipten Çıkaran Kim? Nasıl Öğrenilir

İnstagram takipçileri bazıları için önemlidir, peki takipten çıkanları görme için ne yapmalısınız? İşte cevapları yazımızda.

Her Instagram kullanıcısı daha fazla beğeni ve takipçi ister, ancak mevcut takipçilerinizi korumak da aynı derecede önemlidir. Bu, “Instagram’da beni takip etmeyi kim bıraktı?” diye merak etmenize neden olmuş olabilir. Peki, platformda sizi takip etmeyenleri nasıl görebilirsiniz? İşte bu yazımızda İnstagram platformunda takipten çıkanları görme işlemi nasıl güvenle yapılır, sizlerle paylaşacağız.

Instagram, takipten çıkaranları kontrol etmenin resmi bir yolunu sunmaz. Böylece, profilinizdeki Takipçi sayısının düştüğünü görebilirken, Instagram’da sizi kimin takipten çıktığını bilemezsiniz.

Ancak, İnstagram platformunda takipten çıkanları görme için epeyce üçüncü taraf uygulaması var. Bunlar, takipçiler ve takip etmeyenler için Instagram izleyicileri olarak hizmet eder ve gönderilerinizin artık görülmeye değer olmadığını düşünenlere hızlı bir şekilde bakmanızı sağlar.

Üçüncü Taraf Instagram Uygulamalarıyla İlgili Sorun

instagram takipten çıkanları görme

Bu uygulamalar Instagram’da sizi takip etmeyi bırakanları bilmenin en kolay yolu olsa da, kendi sorunlarıyla birlikte gelirler. Instagram’ın API’si, resmi olmayan geliştiricilerin yapabileceklerini ciddi şekilde kısıtlar.

Örneğin, tüm bu uygulamalarda yalnızca uygulamayı ilk indirdiğiniz andan itibaren verileri göreceksiniz. Ayarladığınız andan itibaren, hesaplarınızdaki tüm değişiklikleri izler. Uygulamayı yüklemeden önce takipçilerinizi kaybettiyseniz, bunlardan hiçbirini göremezsiniz. Bu nedenle, Instagram’da sizi takip etmeyi bırakanları görmeden önce biraz sabretmeniz gerekecek.

Bu uygulamalar ayrıca Instagram tarafından yetkilendirilmemiştir, bu da hesap güvenliğiniz risk altında olabileceği anlamına gelir. Kendinizi veri ihlallerine, uygulamanın kötü niyetli birine satılmasına, Instagram hesabınızın saldırıya uğramasına ve diğer risklere açık bırakırsınız.

Ayrıca, Instagram’ın API’sini veya kurallarını herhangi bir uyarı yapmadan değiştirme geçmişi olduğundan bu uygulamalar her an çalışmayı durdurabilir. Geçmişte, Instagram’ın en iyi 3. taraf uygulamalarından ikisi olan Unfollowgram ve FollowMeter dahil olmak üzere Instagram’ın değişen kuralları nedeniyle kapandı.

Bu sebeplerden dolayı İnstagram platformu için takipten çıkanları görme uygulamalarını kullanmaktan kaçınmanızı öneririz. Ancak, bu olası kusurları ve riskleri bildiğiniz sürece, Instagram’da sizi takip etmeyenleri bulmak için bu uygulamaları kullanmaya devam edebilirsiniz.

Followers & Unfollowers (Android): En Kolay ve En İyi Uygulama

Bizi takip etmeyi bırakanları bulmak için çeşitli uygulamalar denedik ve Followers & Unfollowers bizim favorimiz. Kurulum işlemi kolaydır, arayüz basittir ve Unfollower özelliği herhangi bir boşluk olmadan tamamen ücretsizdir. Ancak dezavantajı, uygulamanın yalnızca Android’de mevcut olmasıdır. Yine, yalnızca kurulum noktasından itibaren çalışacaktır, bu nedenle eski takip etmeyenleri bulamazsınız.

Instagram’da sizi takip etmeyi bırakanları görmek için, kontrol paneline erişmek için hesabınızı kullanarak giriş yapın. Ana sayfa, takipçileriniz, takipleriniz ve gönderileriniz gibi hesap istatistiklerinizi gösterir.

Bunun altında, takip etmeyenleri, yeni takipçileri, takip ettiğiniz ve sizi takip etmeyen hesapları, ortak arkadaşlarınızı ve sizi takip eden ancak sizin onları takip etmediğiniz hesapları gösteren Takipçi/Takip Etmeyenler bölümü bulunur. Instagram’da sizi takip etmeyen kişilerin tam listesini almak için Son Zamanlarda Sizi Takibi Bırakanlar’a dokunun.

Sayfa bireysel hesapları gösterir. Bir hesaba dokunmak, onu takip etmeyi bırakabileceğiniz küçük bir pencere aracılığıyla Instagram’da açılır.

Followers & Unfollowers, beğenilerini kaldıran hayalet takipçileri (etkin olmayan kullanıcılar ve gizlenenler), en iyi hayranları ve daha fazlasını bulmak için Etkileşim Analizi altında başka özelliklere sahiptir. Tüm özellikler tamamen ücretsizdir ve Followers & Unfollowers hiçbir özelliği hiçbir şekilde sınırlamaz.

İndir: Android için Followers & Unfollowers (Ücretsiz)

İnstagram Takipten Çıkanları Görme Uygulamaları

Followers & Unfollowers dışında, birkaç ücretsiz İnstagram takipten çıkanları görme uygulamasını daha test ettik. İşte işe yarayanların hızlı bir listesi. Bunlardan herhangi birini deneyebilirsiniz, ancak Instagram API ve kurallarındaki değişikliklere ayak uydurma olasılığı daha yüksek olduğu için Followers & Unfollowers’a bağlı kalmanızı öneririz.

  • Instagram için UnFollowers + iOS için (Ücretsiz)
  • Followers – Unfollowers – Android (Ücretsiz)

Instagram’da Takip Etmeyenleri Takipten Çıkarma!

instagram takipten çıkanları görme

Bazı sosyal medya kullanıcıları için “geri takip” önemlidir. Artık Instagram’da hangi kişilerin sizi takip etmeyi bıraktığını bildiğinize göre, siz de onları takipten çıkarabilirsiniz. Her bildirim aldığınızda, o hesabı da takip etmeyi bırakabilirsiniz.

Ancak, uygulamayı yüklemeden önce bunu zaten yapanlar ne olacak? Sizi takip etmeyenleri öğrenmek ve onları takip etmeyi bırakmak için Followers & Unfollowers’ı da kullanabilirsiniz.

Bunu yapmak için:

  1. Instagram hesabınızla Followers & Unfollowers’da oturum açın.
  2. Ana Sayfada, Geri Takip Etme’ye (Don’t Follow You Back) dokunun.
  3. Seçimi gözden geçirin ve takibi bırakmak istediğiniz herhangi bir hesabın yanındaki Takibi bırak düğmesine dokunun.

Değişiklikler anında Instagram hesabınıza yansır.

Instagram’da Takipçi Kaybetmeyi Durdurma

“Geri takip”, birisinin Instagram’da sizi takip etmeyi bırakmasının sebeplerinden sadece biri. Sebep bu değilse ve Instagram’da neden takipçi kaybettiğinizi merak ediyorsanız, işte birkaç olası sebep daha.

1. Takipçi Satın Aldınız

Biraz para ödeyerek size binlerce veya milyonlarca takipçi kazanma sözü veren birinin hizmetlerini mi satın aldınız? Instagram, genellikle bir sürü bot ve sahte hesap içeren bu tür manipülasyonları sıklıkla engellemeye çalışır.

Instagram, bu tür hesapları düzenli olarak temizler, bu nedenle takipçi sayınızın düşmesinin bir nedeni olabilir. Bu hizmetlere güvenmeyin; bunlar para kaybıdır ve güvenilirliği etkiler.

2. Gölge Yasaklı Oldunuz

Instagram ekosisteminde oyun oynamaya çalışmak, hesabınızın “gölge yasağı” almasına neden olabilir. Bu, uygulama sizin için normal şekilde çalışırken, Instagram’ın gönderilerinizi kasten gizlediği veya en düşük önceliğe yerleştirdiği anlamına gelir. Gölge yasağı, hesabınızı ve sıkı çalışmanızı işe yaramaz hale getirebilir.

Instagram, takipçi satın alarak veya üçüncü taraf hileleri kullanarak sistemi manipüle etmeye çalışan hesapları gölge yasak uygulayacaktır. Gönderilerinizi otomatik olarak beğenen ve yorum yapan ya da sahte yollarla diğer etkileşimleri artıran uygulamalar ve hizmetler bulacaksınız. Her ne pahasına olursa olsun bunlardan kaçının.

Arkadaşınızdan sizi takibi bırakmasını isteyip ardından gönderinizin altına eklediğiniz hashtag’lerden birini arayarak gölge yasaklı olup olmadığınızı kontrol edebilirsiniz. Gönderinizin hashtag’de bulunması, hesabınızın güvende olduğu anlamına gelir.

3. Çok Sık veya Çok Seyrek Gönderi Yapıyorsunuz

Çok sık paylaşım yaparsanız, takipçiler resimlerinizin zaman tünellerine spam göndermesinden bıkacaktır. Bu, özellikle sponsorlu gönderiler ve marka etkileşimleri için geçerlidir. Öte yandan, çok seyrek paylaşım yaparsanız, takipçiler abone olmaya değer olmadığınızı düşünecektir.

Bu, korunması zor bir dengedir, ancak uyulması gereken bir altın kural veya önerilen bir sayı yoktur. Bu, kendi takipçilerinizle çözmeniz gereken bir şey.

Tutarlı bir şekilde sürdürebileceğiniz bir gönderi takvimi belirleyin.

4. Temel Instagram Hataları Yapıyorsunuz

instagram takipten çıkanları görme

Bu üçü takipçi kaybetmenin başlıca nedenleridir, ancak insanların sizi takip etmekten vazgeçmesine neden olabilecek başka faktörler de vardır. Örneğin:

  • Markanızla alakasız konular hakkında gönderiler yayınlamak.
  • İnsanların fikirlerini bölen tartışmalı konular hakkında paylaşımlar yapmak.
  • Gönderilerde yorum yapanlarla etkileşime girmemek.
  • Doğru hashtag’ler olmadan veya yetersiz altyazılarla gönderi yapmak.
  • Göz alıcı fotoğraflar yayınlamamak ve onları iyi düzenlememek.

Instagram Takipçilerine Takıntı Yapmayın

Bir sosyal ağın istatistiklerine kilitlenmek kolaydır, özellikle de Instagram’da nasıl olduğunuzu görmek için bazı mükemmel analiz araçları olduğu için. Ama bu konulara kafa yormayın. Birinin sizi Instagram’da takip etmeyi bırakması gerçekten önemli değil.

Aslında, bir takipçinizi kaybetmek, korkunç bir iş yaptığınız anlamına gelmez. Bunun yerine, birkaç saniyeliğine gerçeklikten kaçmanın bir yolu olarak Instagram’ın keyfini çıkarın; ne fazla ne eksik.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Sosyal Medya kategorimizdeki yazılarımıza ulaşmak için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!