in ,

SevdimSevdim

Mevlid Kandili 2020’de Ne Zaman, Önemi Nedir

Mevlid Kandili 2020 yılında ne zaman idrak edilecek? İşte Diyanet İşleri Başkanlığı Mevlid Kandili ile ilgili takvimi yayınladı!

Mevlid Kandili 2020 Ne Zaman

Mevlid Kandili 2020 yılında ne zaman olacağı Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından ilan edildi. Müslümanlar için en önemli günlerden biri olan ve Hz. Muhammed S.A.V’ın doğduğu gün olarak kabul edilen bu mübarek günün ne zaman olacağı merak konusuydu. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan duyuruya göre Mevlid Kandili 28 Ekim 2020 Çarşamba gecesi idrak edilecek.

Mevlid Kandili 2020

Bu mübarek günde İslam alemi dualar ederek, nafile namazı kılarak ve elinden gelenler oruç tutarak geçirirler. Bu gece aynı zamanda Rebiülevvel ayının onikinci gecesidir. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın duyurduğu takvimde Mevlid kandili tarihi yer alıyor.

MEVLİD NE DEMEK

Rebî’ul-evvel, ilkbahar mevsimi anlamına gelir. Mevlid ise doğum zamanı anlamına gelmektedir. Peygamber efendimiz Hz. Muhammed, nübüvvetten sonra, her yıl, bu geceye ehemmiyet verirdi. Her Peygamberin ümmeti, kendi Peygamberinin doğum gününü bayram yapmıştı. Bugün de, Müslümanların bayramıdır, neşe ve sevinç günüdür.

MEVLİD KANDİLİ NE ZAMAN

Mevlid Kandili 2020 yılında 28 Ekim 2020 Çarşamba gecesi idrak edilecek.


Aşağıdaki yazılarımız da ilginizi çekebilir

Sen ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Avokado Nasıl Yenir, Faydaları Nelerdir

Avokado Nasıl Yenir, Faydaları Nelerdir

Usta Yazar Bekir Coşkun Hayata Veda Etti

Usta Yazar Bekir Coşkun Hayata Veda Etti