3.3 C
İstanbul
Pazar, Ocak 22, 2023
Ukrayna Savaşı

Son Yazılar

Mütevazi, Yani Alçak Gönüllü Ne Demek? Alçak Gönüllü Olmak Ne Demek?

Bir insan karakteri ile ilgili bilgi paylaşırken, belkide en iyi tanımlamalardan biri olan alçak gönüllü ne demek, nasıl yazılır, alçak gönüllü olun ile ilgili ayetler? Alçak gönüllülük nedir? Alçak gönüllülük TDK sözlük anlamı nedir? İşte bu konu hakkında merak ettiğiniz cevapları veriyoruz.

Bir insan için söylenebilecek en güzel tanımlardan biri olan alçak gönüllülük, bazen kelime anlamı ile merak konusu olup, nedir, ne demek araştırılıyor? Eğer birisi sizin için alçak gönüllü dediyse, bundan mutlu olmalısınız, peki alçak gönüllü ne demek, nasıl yazılır, alçak gönüllü olun ile ilgili ayetler hangileridir?

Alçak gönüllü ne demek?

alçak gönüllü ne demek

Kendi değerini olduğundan aşağı gösteren, mütevazi ve başkalarını küçük görmeyen insanlara alçak gönüllü denir. Özellikle yaptığı herhangi bir iş ya da karakteri açısından kendini övmeyen insanlardır.

Alçak Gönüllülük TDK Sözlük Anlamı Nedir?

Türk Dil Kurumu açısından bakıldığında yine aynı anlam ile karşılaşmak mümkün. Mütevazi olan, başkalarını küçük görmeyen ve kendini değerinin aşağısında gösteren insanlardır. Bu insanlar böyle bir etkiyi kendini beğenmişlik göstermemek için gerçekleştirir. Aynı zamanda olgun ve kendine güvenen, özgüvenli insanlar olarak da ifade etmek mümkün. Başkalarına hava atmayan ve bu konuda daha kibar ve nazik olan kişilerdir.

Alçak gönüllü olmak ne demek öğrendiniz, peki siz öyle misiniz?


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Faydalı Bilgiler kategorimizdeki diğer yazılarımız da ilginizi çekebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya girinizLatest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.