Ana Sayfa Teknoloji İnternet İlerleyen Yaşlarda Olgun İnsanların Aşkı Bulacağı En İyi 10 Arkadaşlık Sitesi

İlerleyen Yaşlarda Olgun İnsanların Aşkı Bulacağı En İyi 10 Arkadaşlık Sitesi

Yaş ilerlese de olgun insanlar da yeni arkadaşlar edinmek ister. İşte yaşlı insanlar için en iyi arkadaşlık siteleri listemiz sizlerle.

0
257

Aşkı bulmak, kaçamak yapmak ya da sadece sosyalleşmek için bir arkadaş bulmak her zaman kolay değildir. Ancak olgunluk ya da yaşlılık dönemlerinde arkadaş arayan insanların bildiği gibi, ilerleyen yaşlarda bunu gerçekleştirmek daha da zor olmaya başladı. Yakınınızdaki bir kafeye takılmak veya spor salonuna yazılıp, yaşınıza uygun bir insanla düzeyli bir birliktelik başlatmak bir hayli zor. Özellikle son dönemde en temiz görünen insanların bile nasıl bir psikopat olduğunu haberlerde izledikçe, kime nasıl güveneceğimizi de şaşırmış durumdayız. Fakat elbette kendinizi güvenli alanda tutarak yine de şansınızı deneyebilirsiniz. Yazımızda hayat arkadaşı arayan yaşlı insanlar için en iyi arkadaşlık siteleri hangileridir paylaşıyoruz. Merak ediyorsanız yazımızı hemen okumaya başlayın.

Bu yazımızda paylaşacağımız siteleri ve onların uygulamalarını kullanım sorumluluğu sizlere aittir. Direkt olarak bu platformları tavsiye etmemekteyiz, yalnızca benzer hizmetleri sunan şirketleri paylaşıyoruz.

Olgun ve Yaşlı İnsanlar için En İyi Arkadaşlık Siteleri

Aşağıdaki online arkadaşlık siteleri, aşkı aramayı daha güvenli ve daha uygun hale getirmeye yardımcı olacaktır.

1. Zoosk

yaşlı insanlar için en iyi arkadaşlık siteleri

Yaşlı insanlar için en iyi arkadaşlık siteleri arasında Zoosk’un özelliği, konuma göre diğer profillere göz atmanıza izin vermesidir.

Evlilik ve aile terapistleri, Zoosk’un arayüzü için, bu tip sitelere aşina olmayanların bile burada bulunan özelliklere hızla alışabilmesi için sezgisel olarak tasarlandığını belirtiyorlar. Bunun anlamı: “Kişiselleştirilmiş arkadaş bulma algoritması ile ilgi alanlarınız ve tercihleriniz doğrultusunda son derece uyumlu kullanıcılarla bağlantı kurabileceksiniz.”

Online arkadaşlık sitesi, eşleşmelerinizle daha iyi iletişim kurmanıza yardımcı olacak sohbet açıcı konular gibi araçlar da sağlar. Bir profil oluşturabilir ve bölgenizdeki diğer arkadaş arayan insanların profillerine ücretsiz olarak göz atabilirsiniz; Bir konuşma başlatmak için ayda yaklaşık 10 ABD Doları karşılığında abone olmanız gerekir.

2. OurTime

yaşlı insanlar için en iyi arkadaşlık siteleri

OurTime özellikle 50 yaş ve üstü kişiler için tasarlanmıştır, yaş grubunuzdaki arkadaş arayan bekar insanları bulmayı kolaylaştırır.

OurTime’da insanlar yaş, konum, din ve daha fazlası gibi tercih ettiğimiz kriterler dahilinde diğer bekarlara göz atabilir ve onlarla bağlantı kurabilirsiniz.

Olgun insanlar için tasarlanmış en iyi arkadaşlık siteleri arasında bulunan OurTime ayrıca bu konuda makaleler ve güvenlik ipuçları da sunuyor. Genç insanlar kadar teknoloji meraklısı olmayan yaşı ilerlemiş kişiler için kullanımı da kolay. Sonuç olarak, OurTime, yaşlıların teknoloji tarafından bunalmış veya korkutulmuş hissetmeden arkadaş bulmasını kolaylaştırıyor.

Tasarımı, daha büyük yazılar ve fotoğraflarla kolaylaştırılmıştır ve herhangi bir cihazda kullanımı kolaydır. Üç ücretli üyelik seçeneği aylık 37, 20 veya 16 dolardır.

3. eHarmony

yaşlı insanlar için en iyi arkadaşlık siteleri

2000 yılında kullanıma açılan eHarmony, o zamandan günümüze kadar gelebildiğine göre doğru yoldalar demektir. Belki de çok uzun süredir var olduğu için birçok üst düzey kullanıcısı vardır. Kullanan yorumlarında genellikle olumlu görüşler paylaşılmaktadır.

Evlilik ve aile terapistleri, “Site, kullanıcıların değerlerine, ilgi alanlarına ve kişiliklerine uygun kişileri bulmasına yardımcı olan kapsamlı bir kişilik anketi sunuyor” diyor. “eHarmony ayrıca, anketin sonuçlarına dayalı olarak kişiselleştirilmiş eşleşmeler sunuyor ve bu, yaşlıların seçeneklerini, bağlantı kurma olasılıklarının daha yüksek olduğu benzer düşünen bireylerle sınırlandırmasına yardımcı olabilir.”

Ayrıca sitenin kullanıcı dostu arayüzü, güçlü güvenlik özellikleri ve buluşmadan önce potansiyel randevu arkadaşını tanımayı kolaylaştıran görüntülü sohbet gibi seçenekleri sunuyor. Ücretsiz sürümü kullanabilir veya altı, 12 veya 24 aylık premium üyelik için kaydolabilirsiniz.

4. Match

yaşlı insanlar için en iyi arkadaşlık siteleri

Yaşlı insanlar için en iyi arkadaşlık siteleri arasında bulunan Match, uzun yıllardır yayında olan, kullanıcı sayısı fazla ve güvenilir sitelerden biridir. 1995’teki ilk çıkışından bu yana, çevrimiçi flört web sitesi milyonlarca kullanıcıyı cezbetti ve bunların önemli bir kısmı “yaşlı yetişkinler” kampına giriyor. Forbes’a göre, kullanıcıların yüzde 37’si 50 yaş ve üzerinde.

Kaydolmak ücretsizdir, ancak farklı abonelik seçenekleri, sınırsız beğeni gönderme, okundu bilgilerini görüntüleme ve profilinizi daha fazla kullanıcı tarafından görünür kılan özelliğin keyfini çıkarma gibi belirli ücretli özelliklere erişmenize olanak tanır.

Bu güvenilir tanışma sitesini diğerlerinden ayıran bir şey, yüz yüze etkinliklere verdiği önemdir. “Etkinlikleri Eşleştir” olarak da bilinen bu seçenek, kullanıcıların diğer üyelerle bizzat kaynaşmasına olanak tanır.

5. Singles50

yaşlı insanlar için en iyi arkadaşlık siteleri

Singles50, yalnızca 50 ve üzeri kişilere hitap eden niş bir arkadaşlık sitesidir. Bugün, flört uygulamasının neredeyse bir milyon üyesi var ve artıyor. Kullanıcılar, hizmetin “bilimsel kişilik anketine” göre eşleştirilir. Eşleştirme olursa sonra iltifatlar, “gülümsemeler” veya kişisel mesajlar yoluyla iletişim kurabilirler.”

Olgun ve yaşlı insanlar için geliştirilmiş olan bu arkadaşlık uygulaması ayrıca kendi görüntülü sohbet özelliğini sunuyor. Halihazırda eşleşmiş olan üyelerin, yüz yüze buluşmadan önce bir görüntülü görüşmeye katılma seçeneği var. Bu, her iki tarafın da kendilerini güvende, rahat ve yüz yüze bir şeyler peşinde koşacak kadar ilgili hissetmelerini sağlamak içindir. Yine de, bu özelliğin yalnızca ücretli üyelikle kullanılabileceğini unutmamalıyız (kayıt ücretsizdir!).

6. DateMyAge

yaşlı insanlar için en iyi arkadaşlık siteleri

DateMyAge, 40 yaş ve üstü kullanıcılar için özelleştirilebilir bir flört deneyimi sağlar. Site, yaşa uygun bir deneyimi desteklemek üzere tasarlandığından, bekarlar, doğru uyumu bulmak için potansiyel eşleşmeler arasında daha kolay dolaşmanın tadını çıkarabilir.

Küresel bir platformdur, böylece kullanıcılar dünyanın her yerinden üyelerle sohbet edebilir. Site, doğrudan mesajlar aracılığıyla güvenli ve güvenilir iletişim kanalları sağlamakla kalmaz, aynı zamanda canlı görüntülü sohbet özelliğine de sahiptir. (Bu araçlardan herhangi birine erişmeden önce üye doğrulaması gereklidir.)

Ücretli üyeliğe kaydolmadan önce sitenin ücretsiz sürümüne erişebilirsiniz. Bu şekilde, aylık bir ücreti kabul etmeden önce mesaj veya sanal hediye göndermek gibi şeyler yapmak için “kredi” satın alabilirsiniz.

7. SeniorMatch

yaşlı insanlar için en iyi arkadaşlık siteleri

SeniorMatch, 50 yaşın üzerindeki kişiler için tasarlanmış yaşlı insanlar için en iyi arkadaşlık siteleri arasındadır. Aslında, 40’ların altındakilerin bu hizmete kaydolmasına izin bile verilmemektedir!

Platform kullanıcı dostudur ve olgun insanların birbirleriyle bağlantı kurmasını sağlıyor ve arkadaşlığa ilk adımlarını kolaylaştıran bir dizi özellik sunuyor.

“Ayrıca, forumlar, bloglar ve sohbet odaları da dahil olmak üzere diğer kullanıcılarla bağlantı kurmak için çeşitli yollar sunuyor; bu, kullanıcıların birbirleriyle yalnızca bire bir mesajlaşmanın ötesinde çeşitli şekillerde etkileşim kurmasına olanak tanıyor.” En önemli özelliği, tüm profillerin orijinal olmasını sağlayan kimlik doğrulama sürecidir.

8. SilverSingles

SilverSingles, yalnızca 50 yaşın üzerindeki kişiler içindir ve ciddi bir ilişki arayan olgun bekarları eşleştirmeye odaklanıyor. “Site, kullanıcıları değerlerine, ilgi alanlarına ve yaşam tarzlarına göre eşleştirmeye yardımcı olan kapsamlı bir kişilik testine sahip.”

Başlamak için kişilik testine girer ve profilinizi oluşturursunuz. Oradan, bu saygın tanışma sitesi size günde üç ila yedi eşleşme gönderir. Kaydolmak ve sınırlı sayıda görüşme yapmak ücretsizdir; tüm sitenin keyfini çıkarmak için abone olmanız gerekir. En ucuz abonelik 12 ay için 25 dolardır ve maalesef hizmeti kullanmak için VPN yazılımı kullanmanız gerekiyor.

9. SofiaDate

SofiaDate altı milyondan fazla üyeden oluşan bir arkadaşlık sitesi değil, aynı zamanda ortalamanın üzerinde bir yanıt oranına da sahiptir. Fiyat yapısı kredilerle belirlenir; ne kadar çok satın alırsanız, canlı görüntülü sohbet ve sesli aramalar gibi özelliklerin yanı sıra diğer kullanıcılara o kadar fazla erişiminiz olur.

Bu güvenilir tanışma sitesi, üyelerin gerçekliğini doğrulamak için gelişmiş bir dolandırıcılık önleme sistemi de içerir. Kullanıcılar ayrıca her türlü şüpheli etkinliği bildirebilir. Belirli bir kullanıcı hesabında bir sorun olduğu ortaya çıkarsa, hesap hemen silinir.

10. Seeking

Bu listedeki tüm yaşlı insanlar için en iyi arkadaşlık siteleri arasında, Seeking, “çekici ve başarılı” bir kalabalığa hitap etme konusunda en belirgin olanıdır. Popüler arkadaşlık sitesi, 130 ülkede 40 milyondan fazla üyeyi barındırıyor. Web sitesine göre, platforma her gün bir milyondan fazla mesaj gönderiliyor ve 40.000 fotoğraf yükleniyor.

Site aslında, bekarların “önceden” bir ilişki için bağlantı kurabilecekleri popüler bir hizmet olan SeekingArrangements ismiyle hizmet vermeye başladı. Bugünün yeniden markalanan sürümü, üyelerin özel fotoğrafları paylaşmasına, gerçek zamanlı mesajlaşmaya katılmasına, diğer üyeleri favorisine eklemesine ve görüntülü sohbete katılmasına olanak tanır. Tüm yeni üyelere kimlik doğrulaması da sağlanır. Hizmet ayrıca tüm kullanıcılara flört güvenlik ipuçlarının bir listesini sağlar.

Buluşma Öncesinde Güvenlik İpuçları

En iyi arkadaşlık sitesi bile bazı şüpheli faaliyetlere karşı savunmasız kalır. Çevrimiçi flört platformları her zamankinden daha yaygın olsa da, güvenliğinizi ön planda tutmak her zaman önemlidir. Aşağıda, akılda tutulması gereken birkaç ipucu listelenmiştir.

Kişisel bilgilerinizi asla vermeyin.

Bunu söylemeye gerek yok ama unutmayın: İnternette tanıştığınız birine güvenli ve kesin bilgiler vermenize gerek yok. Kredi kartınızı veya banka bilgilerinizi isteyen herhangi birinin romantik bir bağlantı kurmak için orada olmadığı açıktır, bu nedenle, başka hiç kimsenin hedef alınmaması için eşleşmeyi kaldırıp siteye neler olup bittiğini bildirmek en iyisidir. Kişiyi daha kişisel bir düzeyde tanıyana kadar oturduğunuz adresinizi vermekten de kaçınmalısınız.

Saygın flört platformlarına sadık kalın.

Yaşlı insanlar için en iyi arkadaşlık siteleri, kullanıcı doğrulaması, konum güvenliği ve hatta geçmiş kontrolleri ile kullanıcılar için gelişmiş koruma sağlayabilir. Kullanacağınız platform hangisi olursa olsun, üyelerin gerçek kişiler olup olmadığının kontrolünü yapıyor olması gerekir.

Hemen biriyle buluşma.

Uzun süredir bekarsanız, bir ilişkiye başlamak için can atabilirsiniz. Bununla birlikte, şahsen buluşmadan önce yeni bir eşleşme tanımaya değer. Uygun bir konuşma, ikinizin uygun olup olmadığını belirlemenize yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda bu kişinin yüz yüze görüşmekten çekinmeyeceğiniz biri olup olmadığını anlamanıza da yardımcı olur.

Nereye gittiğinizi başka birinin bilmesini sağlayın.

Yeni biriyle tanışırken daima bir arkadaşınıza veya aile üyenize nereye gittiğinizi bildirin. Bu şekilde, en azından bir şey ters giderse seni nerede bulacaklarını bilirler.

İlk randevunuzu halka açık bir yerde yapın.

Rahat bir gece, bir randevu için harika bir fikirdir, ancak yalnızca o kişiyi gerçekten tanıdığınız ve ona güvendiğiniz sürece. Yeni biriyle ilk kez tanışıyorsanız, halka açık bir yerde buluşun.

Sık Sorulan Sorular

Yaşlı insanlar için arkadaşlık siteleri nedir?

Online arkadaşlık endüstrisi yayılmaya başladığında, daha olgun insanlar için de hizmetler türemeye başladı. Genellikle diğer popüler arkadaşlık siteleriyle aynı özellikleri sağlarlar, ancak birçoğu yalnızca 40 yaş ve üstü kişiler tarafından kullanılabilir. Bu hizmetleri diğerlerinden ayırabilecek diğer ayrıntılar arasında görüntülü sohbet özellikleri, kolay kullanıcı arayüzleri ve gelişmiş güvenlik seçenekleri yer alır.

Yaşlılar için çevrimiçi arkadaşlık sitelerinin faydaları nelerdir?

Yaşlı yetişkinler, ülkedeki en yalnız insanlardan bazılarını oluşturuyor. Nedenleri sınırlı hareketlilik ve sosyal izolasyon olabilir. Çevrimiçi flört dünyası, diğer bireylerle evlerinin güvenli ortamında ve rahatlığında iletişim kurmalarına olanak tanır. Ücretsiz tanışma siteleri, düşük gelirli bireylerin faydalı sosyal etkileşime erişmesini de çok daha kolaylaştırır.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

İnternet kategorimizdeki diğer yazılarımıza ulaşmak için buraya tıklayınız.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz