Pazar, Mayıs 19, 2024
Ana SayfaSoru - CevapŞilan İsminin Anlamı Nedir? Şilan Ne Demek, Ne Anlama Gelir?

Son Yazılar

Şilan İsminin Anlamı Nedir? Şilan Ne Demek, Ne Anlama Gelir?

Kürtçe kız isimleri her zaman merak ediliyor, işte bunlardan biri olan Şilan ne demek, Şilan isminin anlamı nedir? İşte detaylar...

Kürtçe kız isimleri arasında Şilan isminin anlamı çok merak ediliyor, işte bu yazımda sizlerle Şilan ne demek, anlamı nedir, Şilan ismi Kur’an-ı Kerim de geçiyor mu, bunun üzerine güzel ve uzun olmayan bir yazı hazırladım.

ŞİLAN NE DEMEK?

Demir, Türk- Moğol İmparatoru, yaban gülü ya da dağ gülü yani kuşburnu, hünnap, ziyafet ve yemek anlamlarına gelir.

ŞİLAN İSMİNİN ANLAMI NEDİR?

Çocuklarına farklı isimler vermek isteyen anne ve babalar kız çocuklarına Şilan ismini vermeyi düşünüyor. Şilan isiminin anlamları ise:

  1. Demir
  2. Türk- Moğol İmparatoru
  3. Yaban gülü ya da dağ gülü yani kuşburnu
  4. Hünnap
  5. Ziyafet ve yemek

Şilan ismi Kürtçe bir kökene sahip olduğu nedeni ile bu yörelerde insanlar açısından da çok sık tercih edilmektedir. Oldukça güzel anlamları bulunan bu isim günümüzde popüler olup hemen hemen çoğu kız çocuğuna aileleri tarafından koyulmaktadır. Bu isme sahip olan kız çocukları neşe ve eğlence dolu insanlar olmaktadır. Ayrıca şilan ismine sahip olan kişiler genel olarak başarılı bir hayat sürerler.

Şilan İsmi Kur’an-ı Kerim’de Geçiyor mu?

Şilan ismi günümüzde yapılan araştırmalar sonucunda alınan sonuçlara bakıldığında Kur’an-ı Kerim’de geçmemektedir. Bu ismin anlamı nedeni ile bu ismi koymakta hiç bir problem olmamaktadır. Bu isim Kürtçe kökene sahip olan bir isimdir. Kullanma konusunda ayrıca ülkemizde din ya da kültür açısından da hiçbir problem bulunmamak olduğu için bu isim kız çocuklarına koymakta caizdir.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

SORU-CEVAP kategorimizdeki diğer yazılar için ise buraya tıklayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!