in

KızgınKızgın SevdimSevdim AğlaAğla GüzelGüzel EhEh HarikaHarika HadiiHadii

Teno Ne Demek? Teno Nedir? Kürtçe Anlamı Nedir?

İnternet efsanelerinden biri olan ve araştırılan teno ne demek, nedir, kürtçe anlamı nedir, kürtçede küfür anlamına mı gelir, işte detaylar.

teno ne demek

Bir üreticinin ürünlerinden birisinin adı olan Teno ne demek, teno nedir, kürtçe teno ne demek, anlamı nedir, işte sizler için bu kelimenin anlamlarını araştırdık.

Geçtiğimiz günlerde yakın bir arkadaşım konuşma esnasında teno kelimesini kullandı, ben konuşmaya çok odaklanmadığım için soramadım da sonra araştırınca internette bir dolu yorum yapılmış ama ne olduğu tam olarak anlaşılamamış. Peki teno ne demek hadi birlikte bakalım.

İnternette bilinenin aksine kürtçe dilinde teno kelimesinin bir anlamı bulunmamakta. Yeni Kürtçede teno ne demek sorusunun cevabı yok, kullanılmayan bir kelime. Peki bu kelimenin gerçek anlamı nedir, uluslararası bir anlamı mı var?

TENO NE DEMEK?

Yukarıda da belirttiğim gibi Kürtçe’de kullanılan teno diye bir kelime bulunmamaktadır. İnternette kürtçe bir kelime üzerinde durulsa da çevremde kürtçe bilen arkadaşlarıma sorduğum kadarıyla böyle bir kelime yok. Bununla birlikte kürtçe teno ne demek diye arayanların çoğu bunu bir küfür sanıyor ama böyle bir küfür de yok.

Uzun lafın kısası kürtçede teno ne demek diye araştıranlar için yeniden belirteyim böyle bir kelime yok. Teno kelimesi uluslararası dilde tendon anlamına gelir.

TENDON NEDİR?

tendon nedir

Tendon nedir? Tendon ya da veter, kiriş, sinir, bir kasla kemiğe bağlanan fibröz bağ dokunun sert şeritleridir ve gerginliğe dayanabilecek sağlamlıktadır. Tendonlar ve kaslar birlikte çalışırlar.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

SORU-CEVAP kategorimizdeki diğer yazılar için ise buraya tıklayabilirsiniz.

Sen ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

  1. kürtçe bir kelime sanıyordum. küfür anlamında. gerçi bir peçete ve tuvalet kağıdı markası olması da garip.

Loading…

0
whatsapptan engellendiğimi nasıl anlarım

Whatsapptan Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

mini etekli kadınlar40

Dar Mini Etekli Seksi Kadınlar Yuva Yıkar!