Perşembe, Haziran 13, 2024
Ana SayfaAlışverişWNT com tr Güvenilir mi? Çok Fazla Şikayet Var mı? Ürün Gönderim...

Son Yazılar

WNT com tr Güvenilir mi? Çok Fazla Şikayet Var mı? Ürün Gönderim Süresi Ne Kadar?

Online alışveriş platformlarından 2020'de kurulmuş wnt com tr güvenilir mi, müşteri hizmetleri ve şikayet değerlendirmeleri ile wnt iphone 11 telefonun dikkat çeken ürün geç kargo gönderimleri yazımızda.

Son zamanlarda ürünlerin en ucuz fiyatlarını gösteren karşılaştırma sitelerinde uygun fiyatlarıyla potansiyel alıcıların ilgisini çeken wnt com tr isimli alışveriş sitesi güvenilir mi merak ediliyor. Almak istediği ürünün en ucuz fiyatını wnt com tr ‘de gören alıcılar, şirketin adını daha önce duymadıkları için genel bir araştırma yaparak güvenilir olup olmadığını öğrenmek istiyorlar. İşte bu adı yeni duyulan alışveriş sitelerinden biri olan wnt güvenilir mi sorusuna, buradan alışveriş yapanların internet üzerinden yaptıkları yorumları inceleyelim.

WNT güvenilir mi sorusu, uygun fiyatlı ürünleri ile potansiyel alıcıların aklına takılan konulardan birisi. Özellikle satış fiyatları yüksek ürünleri araştırırken, şans eseri karşımıza çıkan alışveriş sitesi, son zamanların merak edilen şirketlerinden biri olmasına sebep oldu.

Bir örnek vermek gerekirse, Google’dan ‘iPhone 11 Beyaz’ araması yaptığınızda, fiyat karşılaştırma sitelerinde wnt com tr ‘en ucuz’ etiketiyle karşımıza çıkabiliyor. 3-5 kuruş daha ucuza almak isteyen potansiyel alıcılar da dolay olarak wnt com tr güvenilir mi araştırmaya başlıyor.

WNT Güvenilir mi, Şikayet Var mı?

WNT alışveriş sitesinde bir ürün alırsanız paranız yanar mı, ürün ne zaman teslim edilir, şirket güvenilir mi, müşteri hizmetlerine ulaşım kolay mı, WNT’de ürünler ne zaman kargolanır? İşte alışveriş yapan kullanıcı yorumlarına göre şirket değerlendirmesi.

WNT Com Tr Şirket Bilgileri

WNT, e-Devlet üzerinden edinilen bilgiye göre 17 Kasım 2020 tarihinde kurulmuştur. Şirket yetkilisi olarak Volkan Ceyli görülmektedir ve yetki süresinin sonu 27 Temmuz 2024 olarak belirlenmiştir.

wnt com tr şirket bilgileri

WNT.com.tr, İstanbul Ticaret Odası verilerine göre, 277673-5 sicil numarasıyla faaliyetlerine devam eden bir şirkettir. WNT alışveriş sitesinin şirket vergi numarası ise 8140955978 olarak görünmektedir.

WNT.com.tr internet sitesinin Ticaret Bakanlığı bünyesindeki ünvanı ise “WNT DIŞ TİCARET VE PAZARLAMA ANONİM ŞİRKETİ” olarak belirlenmiştir.

wnt com tr şirket bilgileri

WNT şirketi nerede bulunuyor? Resmi adresi “TOMTOM MAH. İSTİKLAL CAD. MISIR APT BLOK NO: 163 İÇ KAPI NO: 4 BEYOĞLU / İSTANBUL” olarak kayıtlarda görünmektedir.

Buna benzer şirket bilgileri bir firmanın güvenli mi ya da vur kaç şirketi mi olup olmadığını kesinlikle göstermez. Hukuka göre bazı temel gerekliliklerin tamamlanması ardından herkes şahıs, limited ya da anonim şirketi kurabilir. Ticaret Bakanlığı ya da İstanbul Ticaret Odası’ndaki paylaşılan bilgilere göre ‘wnt com tr güvenilir mi’ sorusuna açık cevap bulamazsınız!

WNT com tr’de Kimler Satış Yapabilir?

WNT.com.tr alışveriş sitesine dikkatlice baktığınızda, sağ üst köşede ‘Wntcomtr’de Satış Yap’ linkini görebilirsiniz. Bunun anlamı, site üzerinden yalnızca WNT değil, başka bireysel şahısların ya da kurumsal şirketlerin de satış yapabileceği görünmektedir.

Günümüz sanal mağazalarından Trendyol, N11 ve Hepsiburada gibi alışveriş siteleri de kendi platformlarından belli bir komisyon karşılığında benzer hizmetleri verdiğini biliyorsunuz.

WNT com tr güvenilir mi?

wnt güvenilir mi

Elle tutamayıp, gözle göremediğiniz bir ürün alırken satıcının güvenilir olup olmadığı her zaman kafaları karıştırır. Özellikle almak istediğiniz ürün, diğer rakiplerine göre daha ucuz ise, şüpheleriniz giderek artar.

Bir alışveriş sitesinin güvenilir olup olmadığını ancak internetteki kullanıcı yorumlarına bakarak anlayabilir, en azından bir fikir elde edebilirsiniz. Wnt com tr güvenilir mi sorunuza da aynı yöntem ile göz atmanızda fayda var. Aşağıda WNT müşteri hizmetleri işleyişi ve şikayet konularının türlerine göre kullanıcı yorumlarına göz atacağız.

WNT’den Aldığım Ürün Ne Zaman Gelir?

Google’de ‘Apple iPhone 11 128GB beyaz‘ anahtar kelimesi ile arama yaptığınızda, Cimri’nin fiyat karşılaştırması karşımıza çıkıyor ve ‘en ucuz’ fiyat veren şirket ‘WNT.com.tr’ olarak görünüyor. Linke tıkladığınızda, WNT’nin aşağıdaki sayfası açılıyor.

WNT online alışveriş sitesinde bu ürünü incelerken, teslimat seçeneklerinin hemen altındaki bölümde ‘Tahmini xx-xx-2023 Cuma günü kargoda’ gibi bir bilgilendirme notuyla karşılaşırsınız. Bu tarih sizin için sorun değilse ürünün parasını öder, beklemeye başlarsınız.

Yukarıdaki görselde göreceğiniz gibi 28 Temmuz 2023 tarihi itibariyle bu ürünün tahmini kargoya veriliş süresi 4 Ağustos 2023 Cuma olarak görünmektedir. Dikkat ederseniz ‘en geç’ değil, tahmini ibaresi mevcut.

WNT com tr Kullanıcı Yorumları ve Şikayetleri

Sanal dünyada özellikle online alışveriş sitelerinin güvenli olup olmadıklarını kullanıcı yorumlarına bakarak anlayabilirsiniz. Tüm şikayetler bir şirketin iyi mi ya da kötü mü olduğunun göstergesi değildir, fakat bazı fikirler verebilirler.

WNT com tr güvenilir mi sorusunu araştırırken elbette biz de kullanıcı şikayetleri ve yorumlarına baktık. Web sitelerindeki soru cevap usülü yorumları dikkate almadık, çünkü genellikle bunlar reklam amacıyla editörler ya da fake (gerçek olmayan) kullanıcılar tarafından yazıldığını tahmin ettik. Bu sebeple ülkemizde en çok takip edilen sitelerden biri olan ŞikayetVar.com sitesindeki WNT şirketi ile ilgili şikayetlere göz attık.

WNT Şikayet Analizi

ŞikayetVar sitesine ilk bakışta WNT şirketi için 1.208 şikayet iletildiği, bunların 472 adedinin çözüldüğü görülüyor, yani hemen hemen şikayetlerin %36’sına cevap verilmiş. Elbette bu tamamen ŞikayetVar’ın verdiği bir bilgi.

Başlıca şikayetler arasında ise ürünün geç kargolanması, iptal edilen ürünün para iadesinin geç yapılması olduğu görülebiliyor.

WNT’nin Çözülmeyen Şikayetlerini İnceledik

Şikayetleri dikkatle inceledik ve karşımıza bazı ciddi gecikmeler çıktı.

Wnt.com.tr Parayı Peşin Verdim Fakat Aldığım Ürüne 36 Gün Oldu, Kargoya Verilmedi

06/06/2023 tarihinde 4602033 sipariş numarası ile Apple iPhone 11 128gb (l0cz1q7tyv) sipariş ettim. Ürün bilgi sayfasında en geç 19 Haziran 2023 tarihinde kargoya verilir yazıyordu. Fakat 12 Temmuz 2023 tarihine gelinmesine rağmen ortada henüz ürün yok.
2 defa mail ile 1 defa da canlı sohbetten yazmama rağmen, kargo yoğunluğundan dolayı ürünün henüz gönderilemediğini belirttiler. Fakat ne zaman gönderileceği hususunda hiçbir tarih belirtmemeyi tercih ettiler. Ne yazarsanız yazın klasik bir c/p mesaj gönderiliyor.
Hayatımda ilk defa böyle bir kargolama süreci ile karşılaştım. Ürünü göndereceklerine eminim fakat bir daha asla bu firmadan alışveriş yapmam. Ürünü iptal etmeyeceğim, çünkü döviz kuru farkından dolayı zarara giriyorum.

Kaynak: ŞikayetVar
wnt com tr güvenilir mi

Örneğin yukarıdaki şikayetin sahibi, 6 Haziran’da verdiği iPhone 11 128 GB Beyaz telefonun, 6 Ağustos 2023 tarihinde halen gönderilmediğini defalarca yazmış.

Wnt.com.tr Sipariş Verdiğim Ürünü Kargolamıyor

WNT.com.tr den 16.06.2023 tarihinde verdiğim 4604207 numaralı siparişim yaklaşık bir buçuk aydır kargoya verilmiyor. Defalarca aramama masaj yazmama rağmen her defasında gecikmeden dolayı özür dileriz kargoya verilince SMS le bilgilendirileceksiniz diyerek oyalıyorlar. Bir aydır parama el koydular.
Bu süre zarfında fiyatlar da sürekli arttığı için iptal edip başka bir firmadan da almak istemiyorum. Bir yere ayrılamıyorum kargo gelir diye ağustosta il dışına çıkmam gerek, bıktım beklemekten, Tüketici Hakem Heyeti’ne de başvuru yapacağım. Hakkımı ne şekilde olursa olsun arayacağım, peşini bırakmayacağım.

Kaynak: ŞikayetVar

Telefonum Bugün İtibariyle 41 Günde Elime Ulaşmamıştır

wnt.com.tr 13/06/2023 tarihine vermiş olduğum 4603699 numaralı siparişim 41 gün olmasına rağmen hala elime ulaşmadı. Müşteri temsilcileriyle her görüştüğümde aynı yalanı söylüyorlar. Y*** hanımla bugün görüştüğümde siparişim 2 gün müddet tanıdı bende gelmezse savcılığa suç duyurusunda bulunacağımı açıkladım.

Kaynak: ŞikayetVar

Wnt.com.tr Ürün Gelmemesi, Para İadesi Yapılmaması

Wnt.com.tr üzerinden sipariş verdim. 20 haziranda sürekli şu iş günü bu iş günü diyerek ürünü göndermediler. Yaklaşık 10 gün önce arayıp ürün gelmiyor iptal edin dedim sözde iptal ettiler. Paramı alamıyorum. Bu seferde bu nasıl bir anlayıştır kim ilgileniyor bu iş ile anlamadım. Telefona çıkan arkadaş 12 iş günü diyor yok 10 iş günü diyor.

Kaynak: ŞikayetVar
wnt com tr güvenilir mi

30 Nisan telefon sipariş verdim 1 Haziran iptal ettim ve bugün 06 ağustos hala para iade olmadı

wnt com tr güvenilir mi
Kaynak: ŞikayetVar

13 Şubat tarihinde 1 adet iPhone 11 64 GB siparişi verdim (sipariş no 4578886) yaklaşık 40 gün 1.5 ay gibi bir süre bekledim ürünü göndermediler.

wnt com tr nasıl bir şirket
Kaynak: ŞikayetVar

Not: Yazımızın başlangıcında da belirttiğimiz gibi tek bir bilgiyle değil, bir çok bilgiyi analiz ederek, alışveriş yapmak istediğiniz online platformların güvenilir olup olmadığı hakkında fikir elde edebilirsiniz. WNT şirketi güvenilir mi değil mi fikir sahibi olmak için diğer platformlardaki ve ŞikayetVar’daki WNT şikayetlerine buradan göz atabilirsiniz.

Objektif bir değerlendirme için çözülen konulara ve müşteri yorumlarına da buradan bakabilirsiniz.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Alışveriş ile ilgili en çok okunan yazılarımız için buraya tıklayınız.

22 YORUMLAR

 1. Ciddi şikayetler var, şikayet sitelerinde.

  Ürünüm 2 aydır gönderilmedi diyen insanlar bile var.

  Online alışveriş sitelerinde ortalama gönderim 1 hafta bile değil.

 2. Bu siteyi ilk defa duydum.
  Şikayet sitesine merak edip baktım.

  1 Yıldır siteye üye görünüyor WNT ama ciddi şikayetler var.

  Kadının biri 25 Nisan’da sipariş verdim diyor, ne ürünü ne parasını alabilmiş.

 3. Adı sanı bilinmeyen bir site. Cimri’de artık görünmüyor. Hem 64 hem de 128 gb modellerde farklı satıcılar en ucuz görünüyor. Çok uzun bekleme süreleri var. Acaba şikayet yazanlar siparişini iptal etmese ürünlerini alabiliyorlar mı?

 4. Bu tip adı duyulmamış sitelerden alışveriş yapmadan önce, internetteki yorumları dikkatlice değerlendirmek lazım. Gönderim süreleri 2 ay diyor, özellikle telefonlarda. Kabul edilebilir bir süre değil.

 5. Teslim süresi geçen ve 30 gün içinde teslim edilmeyen bir ürün için:

  Tüketici Hakem Heyetine gidin.
  Noter’den ihtarname çekin (firmanın vergi numarasını öğrenerek)
  Tüketici Hakem Heyeti sürecinin tamamlanmasını bekleyin.
  Bu sürede hala ürün gelmediyse.
  Tüketici Mahkemesi’ne gidin.
  Dilekçenizde varsa ‘kur farkını’ da talep edin.

 6. Şimdi baktım cimride görünüyor yine.
  Diğer satıcılarla kıyaslayınca ciddi fiyat farkı var.
  Şikayetlere bakınca, alışveriş yapmamak daha mantıklı gibi.

 7. Size %100 koruma politikası taahhüd eden alışveriş sitelerini kullanın. Parayı kolay kazanmıyorsunuz. 2-3 ay bekletmek ya da iptal sonrası para iadesini geciktirmek tam bir skandal.

 8. Alışveriş yapan birisi özellikle belirtmiş zaten.
  En geç şu zaman teslim edilir demiyor, ‘tahmini teslim süresi’ yazıyor.
  Bu çok ucu açık bir süre.
  Ama 2-3 ay bekletmek nedir?

 9. Sakın almayın, ben de aldım hala bekliyorum tam dolandırıcı taktikleri, tüketici hakemheuetine başvurdum bekliyorum, olmazsa ticaret mahkemesi. Allah belasını versin, buna fırsat veren onca mağduriyeti görmeyip böyle dolandırıcalara fırsat verenlerin de, sitenin de.

 10. Özellikle iPhone alırken iyi araştırılmalı. Elbette şikayetler vahim. Bazılarına baktım, öyle böyle değil. Alanlara, bekleyenlere, para iadesi uzun sürenlere geçmiş olsun.

 11. Apple iPhone 14 Plus 5G 128GB özellikli telefonda da Cimri’nin sitesinde WNT çıkıyor. Diğer satıcılarla kıyaslandığında satış fiyatı en az 1000 TL daha uygun. Fakat şikayetlere bakında insan korkuyor.

 12. Ben de buradan bir elektronik cihaz aldım.
  2,5 ay sonunda noterden ihtarname çektim.
  Tüketici hakem heyetine gittim.
  Zar zor aldım.
  Cimri’deki yorumların doğru olduğunu düşünmüyorum.
  Herkese geçmiş olsun.

 13. Beni 2 ay bekletmişlerdi.

  Çağrı Merkezi’ni aradığımda karşıma çıkan görevli ‘SORUNLAR ÇÖZÜLMEK İÇİNDİR’ demişti. Sonra 2 hafta daha beklettiler. İhtarname çekince 2 gün sonra gönderdiler.

  WNT güvenilir mi? Bence değil. Bir daha yanından bile geçmem.

 14. Noter’den ihtar çekin. Notere giderken şirketin vergi numarasını bilerek gidin. İhtarnamede ne yazacağını önceden hazırlayın.

  Aynı anda Tüketici Hakem Heyetine başvurun. E-devletten yapılabiliyor.

 15. Merak edip şikayet sitesine girdim, yukarıda yazılanların benzer şikayetleri hala devam ediyor? WNT güvenilir mi bu durumda? Sipariş vermekten vazgeçtim.

  3 aydır siparişi gelmeyen varmış. Online alışveriş sitesinde bu tip durumlar yaşanmamalı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!