Pazartesi, Mayıs 20, 2024
Ana SayfaWebmasterKaliteli HTML ve CSS Kodlama Örnekleri için En İyi 8 Site

Son Yazılar

Kaliteli HTML ve CSS Kodlama Örnekleri için En İyi 8 Site

HTML ve CSS öğrenmek için doğru kaynaklardan faydalanmalısınız, işte en etkili dersleri ve kod örnekleri bulacağınız 8 muhteşem site.

Web geliştirme çalışırken öğrenilmesi gereken ilk şey, HTML ile nasıl kod yazılacağıdır. Daha da önemlisi, en son teknikleri kullanarak HTML5’te kod yazabilmek. Bir web sitesinde gördüğünüz her şey HTML ve CSS ile oluşturulmuştur (biraz JavaScript serpiştirilmiştir). Öğrenecek çok şey var, peki başlamak için en iyi kaynaklar nelerdir? İşte bu yazımızda nereden başlayacağını bilmeyenler için HTML ve CSS öğrenmek için kullanılacak örnekleri ve dersleri bulabileceğiniz 8 web sitesini paylaşacağız.

html css dersleri

İyi tasarlanmış HTML kodlama örnekleri ve size kodlamanın en etkili yollarını gösterebilecek öğreticiler sunan harika web siteleri var.

İşte iyi HTML kodu örnekleri sunan ve bir HTML uzmanı olmanıza yardımcı olacak sekiz site.

HTML Dog

HTML Dog, öğreticiler, teknikler, referanslar ve HTML kodu örnekleri sunar. Ayrıca, bir web geliştiricisiyseniz ek bir bonus olan CSS ve JavaScript de sunuyor. HTML Dog, HTML5 kullanır, böylece güncel bilgileri alırsınız.

Herhangi bir öğeye tıklamak etkileşimli bir kodlama sayfası açacaktır. HTML Dog, kopyalayıp kendi HTML kodunuza yapıştırabileceğiniz kod kutularında örnekler sunar. Öğrenmeyi ve çalışmayı birleştirmenin iyi bir yolu.

Sağdaki bölmede örnek kodun canlı HTML çıktısını görebilirsiniz. Her türlü kodla oynamak için temiz bir sanal alan yaratıp üzerince çalışabilirsiniz.

W3Schools

html css dersleri örnekleri

W3Schools, PHP’den JavaScript’e kodlama örnekleriyle göz kamaştıran ve web geliştiricileri için en iyi kaynak olarak kabul edilir. Ayrıca, temel HTML kodlama örnekleri içeren bir bölüm bulacaksınız.

Tıpkı HTML Dog gibi, kodlamayı denemek için bölünmüş ekranlı bir araç eklediler. Her derste öğrendiğiniz HTML’yi test edebilir ve farklı kod parçalarını deneyebilirsiniz. HTML’nizi kodlayın, Çalıştır’a tıklayın ve kodun gerçek bir HTML sayfasında nasıl görüneceğini göreceksiniz.

Peki HTML ve CSS öğrenmek için kullanılacak örnekleri ve dersleri bulabileceğiniz diğer sitelere göz atmaya devam edelim mi? Evet işte gerisi aşağıda.

Mozilla MDN

Mozilla Developer Network (MDN), web geliştiricileri için her türlü eğitime sahiptir. Denemek için kapsamlı bir HTML öğreticileri ve kod örnekleri listesi var. Örneklerin çoğu öğreticilerine dahil edilmiştir, bu nedenle onların yolu üzerinde çalışmak size birçok öğrenme fırsatı verecektir.

MDN, ayrıntıları nedeniyle geliştiriciler tarafından büyük saygı görmektedir. Web geliştirmeyi çok ayrıntılı olarak ele alırlar, bu da bölümleri birbirine bağlı olduğu için avantajınıza olur. CSS veya JavaScript kodlamaya başladığınızda her şeyin sorunsuz çalışması için en iyi yöntemleri öğreneceksiniz.

Detaylar ilk başta biraz göz korkutucu olabilir. Bölümler çok kapsamlı, ancak asılacaksınız ve başaracaksınız!

freeCodeCamp

html css dersleri örnekleri

freeCodeCamp, çevrimiçi kursları ve kodlayıcılar için eğitim kılavuzlarıyla tanınır. Onlar da harika bir HTML örnekleri bölümüne sahipler. Resimdeki öğretici, başlıklar gibi başlangıç öğelerinden anlamsal biçimlendirme gibi gelişmiş kavramlara kadar kod örneklerini kapsar.

Öğeyi çalışırken görebilmeniz için her bölümde HTML örnekleri vardır. Kodlamayı öğrenirken kullanacağınız harika bir kaynak.

Codecademy

Programlama öğrenmek için en iyi bilinen web sitelerinden biri Codecademy’dir. Konu HTML öğrenmek olduğunda, Codecademy bir HTML eğitim kursuyla sizi hayal kırıklığına uğratmaz.

Kurs yaklaşık dokuz saatlik bir içeriktir ve dilin çoğunu kapsar. Dört bölüm derinlemesine ele alınmaktadır: öğeler, tablolar, formlar ve anlamsal HTML.

Kursun çalışma alanı oldukça gelişmiştir ve size sanal alanda oynama esnekliği verir. Web sitenizin tam bir tarayıcı penceresinde nasıl göründüğünü görmek için tam ekrana da geçebilirsiniz.

Bu kursun güzel yanı, sayfalarınızı biçimlendirmek için CSS kullanmayı öğrenmeyi de içermesidir. Bu, HTML ve CSS’nin web uygulamaları oluşturmak için el ele çalıştığı için yararlıdır.

HTML.com

html css dersleri örnekleri

HTML.com, HTML ile ilgili her şeye adanmış bir web sitesidir. Siteyi açtığınızda, dili sıfırdan öğrenmek için bir başlangıç kılavuzu göreceksiniz. Eğitimlere dalmadan önce okumaya değer.

Öğrenmeye hazır olduğunuzda, HTML.com’un çeşitli konular için birçok öğreticisi vardır. HTML belge yapısı, HTML’de bağlantılar kullanma ve resimlerle çalışma gibi öğreticiler. Öğreticileri, birçok kod örneği barındırmaktadır, bu da olayı kafanızda kavramanıza oldukça fayda sağlıyor. Daha fazla bilgi edinmek için birini seçmek isterseniz, alfabetik olarak sıralanmış bir HTML öğeleri listesi de bulacaksınız.

BitDegree

BitDegree etkileşimli kod öğrenmeye odaklanır, bu nedenle bir HTML kılavuzu olarak çok değerlidir. Her HTML öğesiyle ilgili kılavuzları okuyabilirsiniz. Her kılavuz, öğenin ne yaptığını açıklar ve size onu kullanan bir kod parçasını gösterir.

Her kod parçası, denemek için korumalı alanında açılabilir. HTML öğeleri için bir sözlük de var! Burada, her şeyin ne yaptığına dair hızlı bir referansla deneyler yaparak bolca zaman harcayabilirsiniz.

Tutorials Point

html css dersleri örnekleri

Tutorials Point, sade bir HTML kaynağıdır. Kodlama örnekleri için HTML öğelerinde gezinmek ve noktalarını belirlemek kolaydır. Bu örneklerin geri kalanına çok benzer şekilde, kod yazarken yer imlerine eklemek ve elinizin altında bulundurmak iyi bir seçimdir.

1
HTML ve CSS Dersleri ve Örnekleri ile Kodlama Öğrenin

Kendi web sitenizi kodlamak ve başyapıtınızı dünyaya göstermek için biraz zaman harcamak kadar heyecan verici bir şey yoktur. HTML öğrenmeye çalışıyorsanız, kendi uygulamalarını oluşturan web geliştiricileri arasına katılma yolundasınız demektir. Bu 8 HTML kodlama örneği kaynağı, ihtiyaç duyduğunuzda saklamak için güzel, bu sebeple sık kullanılan siteleriniz arasına alın.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Site sahipleri, yöneticileri ve kod yazarları için hazırladığımız yazılarımıza ise buradan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

Bunları Kaçırmayın!