Cuma, Nisan 19, 2024
Ana SayfaSoru - CevapSaat Hangi Kola Takılır?

Son Yazılar

Saat Hangi Kola Takılır?

Siz de saat hangi kola takılır diye soruyorsanız işte cevabı bu sayfada. Kimler saati sağ koluna takar, ülkücüler saati hangi kola takar?

Siz de kol saati takmayı sevenlerdensiniz fakat saat hangi kola takılır diye merak mi ettiniz. İşte doğru yerdesiniz. Bazı insanlar sağ kola bazıları ise sağ kola takıyorlar saati! Saatin hangi kola takıldığını öğrenmeye hazır mısınız? Kimler saati sağ koluna takar, ülkücüler saati hangi kola takar? gibi sorular da sorulmakta.

SAAT HANGİ KOLA TAKILIR?

Saat hangi kola takılır sorusunun cevabı sol kol olacaktır.

Peki neden saat sol kola takılır? Çünkü sağ kolunu aktif şekilde kullanan sağlaklar saati bu kollarına takarlarsa yazı yazarken zorlanabilir aynı zamanda saati sürtünmeden dolayı çizebilirler.

GEÇMİŞTE SAAT HANGİ KOLA TAKILIRDI?

İnsanların saati sol koluna takmalarının elbette bazı pratik sebepleri var fakat saat hangi kola takılır sorusunun bir de tarihsel gelişimi bulunuyor.

Filmlerde belki şahit olmuşsunuzdur, insanlar eskiden cep saatleri taşırlardı!

Fakat savaş zamanlarında askerler koordinasyonu sağlamak amacıyla saatleri daha çok kullanmaya başladılar. Buna ek olarak cep saatlerini cepte taşımak çok konforlu değildi, bu sebeple de askerler bileklerinde özel torbalarda bu saatleri taşımaya başladılar. Saat hangi kola takılır sorusunu bu zaman dilimlerinde sorsaydınız, eminim ki bir çok kişi sağ kol diyecekti. Fakat zamanla sol kola takılmasının daha pratik ve işlevsel olduğuna karar verildi.

Sağlaklar sol koluna, solaklar ise sağ kollarına kol saatlerini takmalılardır. Bunun sebebi en sık kullandığımız kola saati takarsak, çizilebilir, kurulabilir ve hatta yazı yazmanıza bile engel olabilmesidir. İşte saat hangi kola takılır sorusunun cevabı budur!

Son zamanlarda metal bilekliklerin yanında, daha çok sportif saat kayışları tercih edilmeye başlandı. Ayrıca yeni üretilen saatlerin bir çoğu darbeye karşı korumalı. Yani eğer saatinizi sağ kolunuza takmak istiyorsanız, boş verin ve istediğinizi yapın!


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

SORU-CEVAP kategorimizdeki diğer yazılar için ise buraya tıklayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!