Cumartesi, Mart 2, 2024
Ana SayfaTeknolojiAndroidSamsung Telefonda Arama Engelleme (Call Barring) Nedir ve Nasıl Kullanırsınız?

Son Yazılar

Samsung Telefonda Arama Engelleme (Call Barring) Nedir ve Nasıl Kullanırsınız?

Samsung Galaxy telefonunuza gelen ve giden aramaları engellemek veya kısıtlamak mı istiyorsunuz? Arama Engelleme (Call Barring) özelliği bunu yapmanıza yardımcı olacaktır.

Samsung Galaxy telefonunuzdaki tüm aramaları engellemek istediğinizde, Arama Engelleme adlı bir özelliği kullanacaksınız. Bu özellik, özellikle yabancı bir ülkedeyseniz ve telefon faturanızı yönetmek istiyorsanız veya işten uzaktaysanız ve işle ilgili aramaları kabul edecek durumda değilseniz kullanışlıdır. Samsung Galaxy cihazınızdaki arama engelleme (Call Barring) nedir, tüm özellikleri nasıl kullanılır merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

samsung arama engelleme

Gelen Telefon Araması Nasıl Engellenir?

Arama Engelleme, gelen aramaları almanızı ve giden aramaları yapmanızı engelleyen bir telefon ayarıdır. Bir Samsung Galaxy cihazında, dolaşım sırasında gelen tüm aramaları engelleyebilir veya gelen tüm aramalarla sınırlayabilirsiniz.

Giden aramalar için, telefonunuzun tüm giden aramaları, tüm uluslararası aramaları ve ev dışındaki tüm uluslararası aramaları yapmasını engelleyebilirsiniz. Özel ihtiyaçlarınıza göre bu seçenekler arasından seçim yapın.

Yalnızca aramaları engellemenin yanı sıra, arama engelleme, ülke dışında hareket halindeyseniz sizi uluslararası dolaşım ücretlerinden kurtarır. Arama engellemenin belirli numaraları değil tüm aramaları engelleyeceğini unutmayın. Telefonunuzda belirli numaralardan gelen aramaları engellemek tamamen farklı bir ayardır.

Samsung Galaxy’nizde Arama Engelleme Nasıl Etkinleştirilir?

Samsung telefonunuzdaki aramaları engellemek için şu adımları izleyin:

  1. Uygulamalar ekranınızdan Telefon uygulamasını başlatın.
  2. Üç nokta simgesine dokunun ve Ayarlar‘a gidin.
  3. Ayarlar menüsünde Tamamlayıcı hizmetler‘e (Supplementary services) gidin.
  4. Arama engelleme’ye dokunun ve hangisini engellemek istediğinize bağlı olarak Sesli arama veya Görüntülü arama‘yı seçin.
  5. Engellemek istediğiniz gelen veya giden arama türünde Arama engellemeyi etkinleştirmek için değiştirme düğmesini kullanın.
  6. Bir parola sorarsa, varsayılan değer olması gereken 0000’i girin; parola çalışmazsa, bu konuda servis sağlayıcınızla iletişime geçmeniz gerekir.

Arama Engelleme ayarları SIM’inize bağlanacaktır. Bu durumda, aynı telefonda farklı bir sağlayıcıya geçtiğinizde, yeni SIM’de etkinleştirilmeyecektir.

Samsung Galaxy cihazınızda arama engellemeyi devre dışı bırakmak için Telefon uygulamasındaki üç nokta simgesine dokunun ve Ayarlar > Tamamlayıcı hizmetler > Arama engelleme > Sesli arama bölümüne gidin, ardından her ayarı kapatın, eski haline getirin.

Samsung Galaxy Telefonunuzda Aramaları Engelleyin

Arama engelleme, Samsung Galaxy cihazınıza gelen veya giden tüm aramaları durdurmak istediğinizde kullanışlıdır. İster gizlilik nedenleriyle, ister roaming ücretlerinin oluşmasını önlemek için, artık ihtiyacınız olmadığında açıp kapatabilirsiniz. Arama engelleme istendiği gibi çalışmazsa, hizmet sağlayıcınız bu konuda size yardımcı olabilir.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Android kategorimizdeki diğer yazılarımız için buraya bakabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!